Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace

Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace 21.04.2019, 19:18, Jakub Knapik 938 komentarzy

Nie tak zapewne wyobrażaliśmy sobie to świąteczne popołudnie. W sytuacji, gdy rywale w walce o TOP4 potknęli się, Kanonierzy nie mieli prawa zgubić punktów na własnym stadionie z drużyną znajdującą się w drugiej połowie tabeli. Niestety, stało się zupełnie na odwrót.

Zespoły przystąpiły do tego starcia w następujących składach:

Arsenal: Leno, Mustafi, Koscielny, Mawropanos, Kolasinac, Elneny, Guendouzi, Jenkinson, Özil, Lacazette, Aubameyang

Ławka rezerwowych: Cech, Maitland-Niles, Monreal, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah

Crystal Palace: Guaita, Ward, Wan-Bissaka, Dann, Kelly, Meyer, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Zaha, Benteke

Ławka rezerwowych: Hennesey, van Aanholt, Townsend, Ayew, Batshuayi, Sako, Riedewald

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik otworzył Christian Benteke po uderzeniu głową. Linię spalonego złamał Carl Jenkinson, a Belga nie upilnował Shkodran Mustafi

W 40. minucie Wan-Bissaka zagrywa ręką w polu karnym, jednak Jon Moss zamiast na wapno, wskazuje na rzut rożny, mimo protestów graczy Arsenalu.

Pod sam koniec pierwszej połowy, świetną podwójną paradą popisał się Bernd Leno, który zatrzymał strzał i dobitkę Kouyate.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy przyniosła wyrównanie. Do zaskakującego podania od Lacazette'a dotarł Mesut Özil, który następnie cudownie zmieścił piłkę między krótkim słupkiem, a bramkarzem.

Gdy wydawało się, że druga bramka dla Arsenalu jest kwestią czasu, 61 minuta przyniosła kolejny cios w twarz dla Kanonierów. Kardynalny błąd popełnia Mustafi, a do piłki dociera Wilfried Zaha i pokonuje Leno w sytuacji sam na sam.

Niespełna 8 minut później, po rzucie rożnym, McArthur wpakował piłkę do bramki. Na spalonym znajdował się Kouyate, który, wydawać by się mogło, zasłaniał całą sytuację bramkarzowi, ale sędzia Moss swojej decyzji nie zmienił.

W 77. minucie, po dobrej akcji Aubameyanga, piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wraca do Gabończyka, który pewnie umieszcza piłkę w siatce, dając nadzieję Kanonierom na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry, doskonałą okazję zmarnował Iwobi, który z krawędzi pola karnego oddał lekki strzał prosto w ręce bramkarza.

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Jakub Knapik źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 19:26

@Womanizer napisał: "Wymieniłeś problemy innych drużyn, tyle że Arsenal wcale mniej ich nie ma.
Pół roku gramy bez 2 podstawowych obrońców (Hector i Holding) do tego nieustające absencje (przez urazy czy kartki) Sokratisa, Torreiry, Xhaki, Ramseya. Ozil w pewnym okresie też długo raz grał a raz grzał ławce.

Spokojnie połowa meczy w PL to było lepienie z "byle czego" tej kadry meczowej. Duet Auba&Laca nas zaciągnął na to miejsce w tabeli. bo gdyby i oni mieli kłopoty z graniem, to byłby taki problem że klękajta narody."


Arsenal też ma swoje problemy ale wiele z tego co wymieniłeś to spore nadużycia...
Holding podstawowy obrońca? Od kiedy? Przecież 90% ludzi wysyłało go do eklapy, a gdy mówiłem że w niego wierze i lubie jego gre to były śmichy...

Nieustające absencje:
Sokratis 22 mecze w lidze
Torreira 31 meczów ligowych i w jego przypadku to wina Emerego że go zajechał, przez co gość obniżył znacznie loty.
Xhaka 26 meczów ligowych...
Ramsey 28 meczów ligowych
To są nieustające absencje?
I jeszcze przykład Ozila... to chyba wina Ozila albo braku Emerego na niego, jakim cudem określiłeś to "nieustającą absencją" xd

Ja rozumiem że tutaj jak się nie kracze jak reszta i ma się swoje zdanie to ludziom to nie pasuje ale chociaż byście się wysilili na jakiekolwiek logiczne argumenty albo całkowicie subiektywne, bo spojrzenie na daną sprawę każdy może mieć swoje.

Topek komentarzy: 13569 newsów: 12623.04.2019, 19:26

Pera ograniczały warunki, ale myślał na boisku. Mustafi to boiskowy debil, a tego nic nie uratuje.

_marecki komentarzy: 30423.04.2019, 19:24

@mallen napisał: "Tak patrzę na powtórkę naszego meczy z Crystal i myślę, że na 100% byśmy go wygrali gdyby mógł zagrać Ramsey/Xhaka/Torreira i Sokratis :("

Wystarczyłby tylko Sokratis. Na drugą połowę wyszliśmy naładowani i gol Ozila to potwierdził. Niestety Mustafi nas pogrążył. On źle wpływa na cały blok obronny. Tak jak Lichy. Nie było go w dwumeczu z Neapolem a efekt to zero goli straconych w dwumeczu. On jest toksyczny, próbuje rozgrywać, źle zagra i macha łapami. To samo było w stronę Leno jak go Zaha jak dzieciaka zrobił. Mam nadzieję, że Unai go odstawi do końca sezonu.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 19:22

Dokładnie, panowie. Sprawdziłem relację z tego meczu i nawet tam był wyróżniony :

Na wielkie słowa uznania zasługuje Per Mertesacker, który w wielkim stylu wrócił do pierwszego składu i udowodnił, dlaczego to on jest kapitanem tej drużyny. Niemiec wykorzystał swoje doświadczenie i w kapitalny sposób rozbijał ataki The Blues. Przed pierwszym gwizdkiem można było mieć obawy o występ Mertesackera - w końcu przez prawie rok nie grał w piłkę, a szczyt formy ma już dawno za sobą. Mogły także niepokoić jego komentarze przed meczem, że nigdy wcześniej nie grał w systemie z trzema obrońcami. Jak widać, odnalazł się w nim kapitalnie. Niemiec zagrał jako libero i cały czas miał obok siebie dwóch mobilnych partnerów, którzy mogli nadrabiać jego braki szybkościowe. Cały blok świetnie współpracował przez całe 90 minut, pomijając jedynie moment zawahania przy wyrównującej bramce.

Może Mustafi taki tekścik dostanie po finale LE?!

Matelko komentarzy: 139623.04.2019, 19:21

@ChatCrapGetBanged: finał Pucharu Anglii przeciwko Chelsea.

http://kanonierzy.com/news/pochwaly-dla-mertesackera/42810/

Redzik (redaktor) komentarzy: 15254 newsów: 9023.04.2019, 19:20

@ChatCrapGetBanged napisał: "Czasem zawodził, ale ja mam w pamięci jakiś ważny meczyk (finał FA Cup czy jakaś LM?)"

mecz z Chelsea w FA Cup.

Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 19:19

@coooyg11 napisał: "Ja nie jestem w stanie zrozumieć co się stało z Kolasinacem w tym aspekcie. Przed przyjściem do nas został wybrany do 11 sezonu, a grał praktycznie cały czas pół lewego obrońce w bloku 3 osobowym, coś jak Norek w Arsenalu, był jak skała. A teraz byle bolek potrafi go tak wkręcić w murawę, że tylko głowa wystaje z ziemi. Pod względem defensywnym regres niesamowity."

Nie mam pojęcia czy regres pod tym względem bo niemieckiej ligi nie oglądam prawie wcale, może masz większy ogląd na to.
Wenger po miesiącu albo dwóch powiedział ze Kolasinac daje jakość grając na wahadle, dając do zrozumienia że lo to nie pozycja dla niego. Jak go obserwowałem to mase debilnych błędów popełnia im bliżej pola karnego jest.

mallen komentarzy: 1743423.04.2019, 19:18

@ChatCrapGetBanged

Finał FA Cup z Chelsea?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 19:17

@Redzik

No właśnie prześladują mnie wszędzie filmiki z jego udziałem, takiej nagonki nie pamiętam :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 19:16

@Matelko

Czasem zawodził, ale ja mam w pamięci jakiś ważny meczyk (finał FA Cup czy jakaś LM?) gdzie BFG znalazł się nieoczekiwanie w podstawowym składzie, chyba po kontuzji wracał. Wszyscy OLABOGA WÓZ Z WĘGLEM, nie mamy szans, a Per po profesorsku cały mecz i poprowadził do zwycięstwa. Ktoś pamięta coś takiego? Dla mnie to była taka jego wielka chwila.

A temat Mustafiego poruszyłem, bo mi się nawet na YT wyświetlił filmik z 10-minutową (!) kompilacją jego błędów i tytułem w stylu MUSI ODEJŚĆ. Czy Squillaci taką miał? Chyba nie, bo nawet nie grał na tyle, żeby tak denerwować ludzi.

Zwykle persona non grata to jakiś rezerwowy sprowadzony za grosze, a Mustafa regularnie w podstawie, za wielkie pieniądze i chyba nikt tak kibiców nie denerwował jak on.

Sobieski14 komentarzy: 465923.04.2019, 19:16

@Redzik napisał: "https://twitter.com/afctempo/status/1092464772115845121"

moje oczy krwawią

JanikK komentarzy: 16387 newsów: 223.04.2019, 19:13

@Kanonier204
Arsenal are tracking Dennis Praet. [Corriere dello Sport]

Redzik (redaktor) komentarzy: 15254 newsów: 9023.04.2019, 19:13

@ChatCrapGetBanged: obczaj to :D hahah

https://twitter.com/afctempo/status/1092464772115845121

Matelko komentarzy: 139623.04.2019, 19:11

https://www.youtube.com/watch?v=kqpItIMQEpw

krótkie przypomnienie kapitana

Matelko komentarzy: 139623.04.2019, 19:07

@ChatCrapGetBanged: dokładnie, trochę mi go brakuje. Prawdziwy przywódca jako kapitan no i nikt mu nie podskoczył gdy ten miał coś do powiedzenia.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 19:04

@Matelko

Jak Per był skarbnikiem to było więcej pieniędzy na transfery. A na boisku też był dość pewny.

Matelko komentarzy: 139623.04.2019, 19:02

@ChatCrapGetBanged: patrząc na jego poczynania zacząłem tęsknić za "Big F*** German"

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 19:00

Czy Mustafi jest najbardziej krytykowanym zawodnikiem w historii Arsenalu? Zapraszam do dyskusji.

Matelko komentarzy: 139623.04.2019, 18:58

Jeśli Manchester United nie zakwalifikuje się do LM (a są ku temu mocne przesłanki) ciekawe jakich tuzów ściągną w lato. Ponoć Júlio Baptista już zaciera ręce :D

simson16 komentarzy: 346723.04.2019, 18:56

@Argudo: zaczalem ogladac Gota, no i musze przynac daje rade 1 sezon zaliczony, dobry serial:)

illpadrino komentarzy: 8897 newsów: 323.04.2019, 18:54

@mallen:

Proste, że jakby oni grali to bysmy ich klepneli. Przeciez 3 bramki straciliśmy przez naszego obronnego ogórka.

JanikK komentarzy: 16387 newsów: 223.04.2019, 18:53

śmieszne to zdjątko
https://i2-prod.football.london/incoming/article16162839.ece/ALTERNATES/s615b/0_GettyImages-1144191305.jpg

LunaticLama komentarzy: 108723.04.2019, 18:47

@Kyrtap: Tylko i wyłącznie, CALUM CHAMBERS

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 18:29

@WilSHARE

Poruszyło, ale przemilczałeś! Bierność jest zbrodnicza, tak jak zbrodnicza jest zdawkowa litość - a taka jest litość wszystkich ludzi.

mallen komentarzy: 1743423.04.2019, 18:25

Dwie drużyny z TOP 6 Premier League są w półfinałach Ligi Mistrzów. Kolejne dwie drużyny z TOP 6 Premier League są w półfinałach Ligi Europy. Natomiast pozostałe dwie są w Manchesterze XD

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 823.04.2019, 18:14

@Kyrtap: Mitrović, ale on woli strzelać dla beniaminków niż grać rolę Welbecka. Chociaż kto wie, te setki Aubameyanga Mitro waliłby młotkiem.

DoomSlayer komentarzy: 309623.04.2019, 18:12

@Kysio2607: no i Mitrovic w zasadzie.

DoomSlayer komentarzy: 309623.04.2019, 18:10

@Kyrtap: może Seri za Elneny bym wymienił.

Kysio2607 komentarzy: 1335723.04.2019, 18:09

@Kyrtap: ja bym brał Mitrovicia. Dopiero 25 lat, a i tak przy tak słabym wyniku Fulham obronil się w tym sezonie. Najlepsze przed nim, ciekawe jakby się spisał w roli takiego jokera z ławki :D Swoje pewnie też by zagrał od pierwszej minuty.

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 823.04.2019, 18:09

@ChatCrapGetBanged: ostatnio napisałeś, że masz dość tego wszystkiego. Wtedy to dopiero mnie za serce złapało..

Kyrtap komentarzy: 4729 newsów: 123.04.2019, 18:07

Z racji spadku Fulham należy spodziewać się tam sporej wyprzedaży. I stąd moje pytanie, czy byście kogoś przygarnęli z ich składu?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 17:57

@WilSHARE

K.com potrzebuje serca i rozumu - CHYBA MACIE DAWCĘ

Argudo komentarzy: 10696 newsów: 623.04.2019, 17:56

@Yahoooo:

Fili.cc

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 823.04.2019, 17:55

@ChatCrapGetBanged: rozczuliłeś mnie

Yahoooo komentarzy: 85123.04.2019, 17:49

Witam Panowie da ktoś link do strony gdzie moglbym zobaczyc pierwszy odcinek nowego sezonu gry o tron? Z góry dzięki

mallen komentarzy: 1743423.04.2019, 17:48

Tak patrzę na powtórkę naszego meczy z Crystal i myślę, że na 100% byśmy go wygrali gdyby mógł zagrać Ramsey/Xhaka/Torreira i Sokratis :(

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 17:44

@Gunnerrsaurus

Jestem w stanie uwierzyć, że zawodnik o marce Ozila byłby marketingowym strzałem w 10 ekskluzywnej ligi i mogliby sypnąć hajsem. Bardziej mnie w tym boli zupełne olewanie życia zawodnika. Mnóstwo graczy dostało konkretne oferty, ale przeniosło się tylko kilku. Oni mają rodziny, może dzieci w szkołach? Przydałoby się czasem zobaczyć człowieka w zawodniku, zamiast odlatywać z pisaniem TEGO ODDAMY TU A TEGO TU.

mallen komentarzy: 1743423.04.2019, 17:42

@FabsFAN

Jakby tak napędzał akcje jak w 25 minucie z Crystal.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1084523.04.2019, 17:33

@ChatCrapGetBanged:

Mało tego, zawsze płacą tyle ile ty chcesz. 100 milionów za Ozila? Proszę bardzo, 200 za Mustafiego? Trochę drogo, ale niech będzie

FabsFAN (zawieszony) komentarzy: 20148 newsów: 323.04.2019, 17:32

@Papaciok:
Lakazet nie umie strzelac goli, wiec na 10 sprawdzilby sie lepiej niz jako napastnik.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 486023.04.2019, 17:30

Uwielbiam to powszechne w komentarzach SPRZEDAWANIE DO CHIN. To takie łatwe, przecież Chinole marzą o ściągnięciu każdego zawodnika Arsenalu, a sami zawodnicy aż PALĄ SIĘ do porzucenia całego swojego życia i przeniesienia się do tego kraju. To takie łatweeee

Filip151 komentarzy: 1879 newsów: 223.04.2019, 17:28

lays nawet z takim oslabieniem?

lays komentarzy: 3974623.04.2019, 17:25

@Filip151:

Watford 3-1

Filip151 komentarzy: 1879 newsów: 223.04.2019, 17:25

jakbyscie dali watford southampton?

Kowal96 komentarzy: 1537423.04.2019, 17:18

@mallen:

Moim zdaniem nie, nie daj Boże w przyszłym sezonie będzie miał kontuzje podobną do tej co teraz i znowu wyleci na jakieś pół roku, to Arsenal znowu będzie miał problemy, żeby ogarnąć pozycję.

mallen komentarzy: 1743423.04.2019, 17:08

Teraz taki Welbeck by się przydał.

WilSHARE komentarzy: 17875 newsów: 823.04.2019, 17:04

@Kysio2607: Nie wiem. Może pójdzie do Turcji to dadzą mu więcej.

mallen komentarzy: 1743423.04.2019, 17:03

Chociaż wiadomo, że ważniejsze 3 pkt.

mallen komentarzy: 1743423.04.2019, 17:03

No to złoty but Aubie ucieka.

JanikK komentarzy: 16387 newsów: 223.04.2019, 17:01

Tylko i wyłącznie
Xhaka/Torreira/Rambo
Są w stanie zagwarantować nam najlepszą jakość w środku pola. Każde inne rozwiązanie będzie naszą bolączką.

Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 2.02.2020 - godzina 15:00
? : ?
Chelsea - Arsenal 21.01.2020 - godzina 21:15
2 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool21201061
2. Man City23163451
3. Leicester21133542
4. Chelsea23124740
5. Sheffield United2388732
6. Wolves22710531
7. Newcastle2286830
8. Arsenal23611629
9. Man United2177728
10. Tottenham2176827
11. Burnley21831027
12. Southampton22831127
13. Crystal Palace2268826
14. Everton22661024
15. West Ham2065923
16. Brighton22571022
17. Aston Villa22641222
18. Bournemouth22641222
19. Watford22471119
20. Norwich21441316
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Sergio Agüero163
Marcus Rashford144
Danny Ings141
Pierre-Emerick Aubameyang141
Tammy Abraham133
Sadio Mané116
Mohamed Salah115
Harry Kane112
Raheem Sterling111
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.33
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.02
Gracz grudnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl