Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace

Rozczarowanie na Emirates. Arsenal 2-3 Crystal Palace 21.04.2019, 19:18, Jakub Knapik 938 komentarzy

Nie tak zapewne wyobrażaliśmy sobie to świąteczne popołudnie. W sytuacji, gdy rywale w walce o TOP4 potknęli się, Kanonierzy nie mieli prawa zgubić punktów na własnym stadionie z drużyną znajdującą się w drugiej połowie tabeli. Niestety, stało się zupełnie na odwrót.

Zespoły przystąpiły do tego starcia w następujących składach:

Arsenal: Leno, Mustafi, Koscielny, Mawropanos, Kolasinac, Elneny, Guendouzi, Jenkinson, Özil, Lacazette, Aubameyang

Ławka rezerwowych: Cech, Maitland-Niles, Monreal, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah

Crystal Palace: Guaita, Ward, Wan-Bissaka, Dann, Kelly, Meyer, Milivojevic, McArthur, Kouyate, Zaha, Benteke

Ławka rezerwowych: Hennesey, van Aanholt, Townsend, Ayew, Batshuayi, Sako, Riedewald

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy. W 17. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, wynik otworzył Christian Benteke po uderzeniu głową. Linię spalonego złamał Carl Jenkinson, a Belga nie upilnował Shkodran Mustafi

W 40. minucie Wan-Bissaka zagrywa ręką w polu karnym, jednak Jon Moss zamiast na wapno, wskazuje na rzut rożny, mimo protestów graczy Arsenalu.

Pod sam koniec pierwszej połowy, świetną podwójną paradą popisał się Bernd Leno, który zatrzymał strzał i dobitkę Kouyate.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy przyniosła wyrównanie. Do zaskakującego podania od Lacazette'a dotarł Mesut Özil, który następnie cudownie zmieścił piłkę między krótkim słupkiem, a bramkarzem.

Gdy wydawało się, że druga bramka dla Arsenalu jest kwestią czasu, 61 minuta przyniosła kolejny cios w twarz dla Kanonierów. Kardynalny błąd popełnia Mustafi, a do piłki dociera Wilfried Zaha i pokonuje Leno w sytuacji sam na sam.

Niespełna 8 minut później, po rzucie rożnym, McArthur wpakował piłkę do bramki. Na spalonym znajdował się Kouyate, który, wydawać by się mogło, zasłaniał całą sytuację bramkarzowi, ale sędzia Moss swojej decyzji nie zmienił.

W 77. minucie, po dobrej akcji Aubameyanga, piłka po odbiciu się od nogi obrońcy wraca do Gabończyka, który pewnie umieszcza piłkę w siatce, dając nadzieję Kanonierom na odwrócenie losów meczu.

Na minutę przed końcem doliczonego czasu gry, doskonałą okazję zmarnował Iwobi, który z krawędzi pola karnego oddał lekki strzał prosto w ręce bramkarza.

Crystal PalaceRaport pomeczowy autor: Jakub Knapik źrodło: własne
GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.04.2019, 23:22

Valencia nie zagra w meczu z Arsenalem bez dwóch defensywnych pomocników. Couqelin zarobił żóltą kartkę w meczu z Villarrealem a Kondogbia leczy uraz. Dziś do grona kontuzjowanych dołączył Czeryszew, który nie zagra już do końca sezonu po uszkodzeniu więzadeł w kolanie.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.04.2019, 23:16

@ArsenalChampion: prędzej jest mecz United z City ;) wspominałem, że to będzie piekielnie ważny tydzień w kontekście walki o top4 i się nie pomylilem. Wszystkie 3 zespoły z miejsc 4,5,6 straciły punkty w tej kolejce. W tym tygodniu przed nami jeszcze mecze City z United, Wolves z Arsenalem, United z Chelsea, Lisy z Kanonierami.

lays komentarzy: 3987122.04.2019, 23:14

@arsenallord:

Dokladnie 3 z 4 wygramy i top4 pewne. Teraz trzeba pokonac Wolves

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.04.2019, 23:14

Mistrzowie robienia sobie pod górkę.

ArsenalChampion komentarzy: 802022.04.2019, 23:11

a w niedziele Manchester United vs Chelsea , ten kto przegra prawdopodobnie wypada z walki o top 4

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12622.04.2019, 23:09

W tym sezonie szczęście chyba nie opuści Emery'ego. Musimy zdobyć to TOP4, więcej prezentów już raczej nie będzie.

fabregas1987 komentarzy: 2577022.04.2019, 23:07

Wszyscy z miejsc 3-6 potracili punkty i pomimo wielkiego frajerstwa z naszej strony nadal mamy spore szanse na LM w przyszłym sezonie

radzio_TRN komentarzy: 2713 newsów: 1322.04.2019, 23:03

Sarri pewnie teraz siedzi w szatni ze szlugiem w ryju i sobie myśli "mamma mia".. xD

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.04.2019, 23:03

@rreddevilss: fajnie że Burnley oficjalnie się utrzymało. Gramy z nimi w ostatniej kolejce, więc mam nadzieję że zagrają tak, żeby nie zmęczyć się zbytnio i zacząć wakacje bez kontuzji.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466922.04.2019, 23:00

Gunner012 właśnie dziś przegrał że mną zakład bo Burnley się oficjalnie utrzymalo xD czekam na kontakt :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 222.04.2019, 22:59

W tym roku za top4 chyba dają złote gacie :D

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11722.04.2019, 22:59

3 wygrane jeszcze i mamy TOP4.

Patriko komentarzy: 526922.04.2019, 22:58

Aż się prosi o zrobienia mema z tym obrazkiem jak matka karmi dziecko które obraca głowę i mówi nie chce, i na łyżeczce wkleić logo LM a na głowę dziecka herby Arsenalu, Chelsea, MU i Spurs, btw. Brawo dla Burnley za kolejny sezon w którym się utrzymują w PL

Garfield_pl komentarzy: 2776422.04.2019, 22:57

@Redzik: czyli rok co najmniej zgarniania grubych hajsów, za nic? No ba, taki to pożyje, ale łap byka za rogi :D ja w Ciebie wierze

macc komentarzy: 472822.04.2019, 22:57

Cała czwórka walcząca o TOP 4 zdobyła w tej kolejce 1 punkt.

lays komentarzy: 3987122.04.2019, 22:57

Szkoda, ze wczoraj nie wygralsimy XD Top4 byloby klepane jak Najman mate juz

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.04.2019, 22:57

Brawo Burnley, na szczęście nie tylko my jesteśmy frajerami xd
Także wystarczy nam remis żeby przeskoczyć Chelsea i znowu wszystko będzie w naszych nogach. Ale wiadomo, że zwycięstwo najlepszą opcją.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 322.04.2019, 22:57

Punkt jednak zdobyli.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 22:56

boże jakbyśmy wygrali wczoraj to autostrada by była.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.04.2019, 22:55

Każdy dał dupy.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 122.04.2019, 22:55

Brawo Burnley

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 822.04.2019, 22:55

Wczorajsza porażka boli jeszcze bardziej. Mogliśmy odskoczyć na 2 punkty.

Garfield_pl komentarzy: 2776422.04.2019, 22:54

No to nadal wszystko w naszych nogach :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 22:51

@Ech0z: skoro coś funkcjonuje dobrze, to po co zmieniać:P Chyba z takiego załozenia wychodzi menago. Ustawiają się bardzo dobrze przez osatnie 20 minut

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 22:50

@Ech0z: no xD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 22:49

więcej tych minut

Ech0z komentarzy: 1039622.04.2019, 22:49

Co oni cały mecz bez żadnej zmiany grają?

OFFO komentarzy: 354522.04.2019, 22:47

karny

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 22:47

Trequartista komentarzy: 536622.04.2019, 22:47

@Redzik:
Ale Jenkinson i Lichsteiner dostali wystarczająco dużo szans, by cokolwiek pokazać. Szkoda, że zamiast nich nie ma Chambersa, bo w tym sezonie nieźle wygląda i pewnie by wygryzł Mustafiego, bo pozycja prawego środkowego obrońcy jest skrojona dla niego.

varatas komentarzy: 256522.04.2019, 22:46

Ma ktoś link do meczu Chelsea? Girud wszedł to bym zobaczył.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.04.2019, 22:45

wcisną na pewno

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11722.04.2019, 22:44

Burnley trzymać to. Może nam ten wynik dużo pomóc.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.04.2019, 22:43

@Garfield_pl napisał: "zastąpisz mustafe zdecydowanie lepiej"

Emery raczej na mnie nie postawi. Mój los na The Emirates maluje się w takich samych barwach jak Jenkinsona i Lichsteinera. :(

ZelGrey komentarzy: 252422.04.2019, 22:25

Ciekawe czemu Kante nie wyszedl na druga polowe - tez kontuzja czy zmiana taktyczna?

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11722.04.2019, 22:17

Eintracht ogra Chelsea raczej.

macc komentarzy: 472822.04.2019, 22:16

Szanse na to , że wygramy z Wilkami są takie same jak na to, że z nimi przegramy. Każdy mecz to inna bajka, a ostatnio to wygląda trochę jak sinusoida. Ważne, że dalej jesteśmy w grze i wszystko zależy od Arsenalu.
Zostało 360 minut do końca sezonu, mam nadzieję, że Emery zostawił jeszcze jakieś rezerwy motywacyjne na końcówkę.

Ech0z komentarzy: 1039622.04.2019, 22:10