Statystycznie rzecz biorąc: Arsenal vs Liverpool

Statystycznie rzecz biorąc: Arsenal vs Liverpool 30.01.2013, 13:45, Adam Cygański 25 komentarzy

Już dziś czekają nas kolejne emocje związane z Premier League. Tym razem Kanonierzy podejmą na własnym stadionie drużynę Brendana Rodgersa – Liverpool FC.

Z tego powodu poniżej przedstawiamy wam kilka statystyk i ciekawostek przed tym spotkaniem:

STRZELCY Z LIVERPOOLU

Zawodnicy Liverpoolu oddali w tym sezonie najwięcej strzałów, z pośród wszystkich drużyn Premier League (318), notując przy tym 40,57% skutecznośći. Arsenal w tym zestawieniu jest na 8. miejscu – 250 strzałów – 48,8% skuteczności.

PIERWSZA POŁOWA vs DRUGA POŁOWA

Mecz piłkarski składa się z dwóch połów i aby po 90. minutach cieszyć się z trzech punktów, należy w całym spotkaniu prezentować równą formę. Jak się okazuje, Arsenal zdecydowanie gorzej radzi sobie w pierwszych 45 minutach gry. W tym sezonie podopieczni Wengera rozegrali 23 pierwsze połowy, z których 5 wygrali, 5 przegrali i aż 13 zremisowali, co plasuje ich na 12. miejscu w lidze (Liverpool jest 10. – 8 zwycięstw – 5 remisów – 10 porażek). Zdecydowanie lepiej Arsenal gra w drugiej połowie (12 zwycięstw – 9 remisów – 2 porażki), a pod tym względem lepszy jest tylko Manchester City. Liverpool plasuje się na 4. miejscu (10-8-5).

ABOU DIABY vs LIVERPOOL

Kiedy Arsenal na początku września zawitał na Anfield Road, gdzie rozgrywał mecz w ramach 4. kolejki Premier League, jedną z największych gwiazd tamtego spotkania był Abou Diaby. Francuz i grający u jego boku Mikel Arteta całkowicie zdominowali środek pola. Diaby w tamtym meczu był nie do przejścia przez graczy The Reds, a w ataku stwarzał wiele zagrożenia pod bramką Pepe Reiny.

Wenger ma jednak dylemat, czy wystawić Diaby’ego w podstawowym składzie, gdyż ten dopiero niedawno powrócił do gry po kontuzji, a w sobotę rozegrał pełne 90 minut w meczu z Brighton.

Postawa Abou Diaby'ego w ostatnim meczu z Liverpoolem.

ARSENAL vs LIVERPOOL – CIEKAWOSTKI:

• Arsenal przegrał tylko 1 z ostatnich 11 meczów w Premier League z Liverpoolem (4 zwycięstwa – 6 remisów – 1 porażka).

• Liverpool w ostatnich 12 meczach ligowych z Arsenalem rozgrywanych na wyjeździe zdobył tylko 8 punktów (1 zwycięstwo – 5 remisów – 6 porażek).

• Nikt poza Liverpoolem i Manchesterem United nie wygrał więcej meczów w Premier League rozgrywanych na stadionie Arsenalu (6).

• Liverpool w tym sezonie najdłużej utrzymuje się przy piłce (59,4% czasu gry).

• Z graczy, którzy oddali przynamniej 30 strzałów w lidze, najlepszy procent zdobytych goli od ilości uderzeń na bramkę ma Theo Walcott – 31,3% strzałów Anglika wpada do siatki.

• Lukas Podolski jest liderem w klasyfikacji asystentów Premier League (9 asyst). Trzy podania Niemca w meczu z West Hamem jego koledzy z drużyny zamienili na gole, co jest pierwszy takim przypadkiem w lidze od kwietnia 2012 roku, kiedy 3 asysty zanotował Steven Pienaar.

• Na The Emirates padło najwięcej goli w tym sezonie PL (46).

• Luis Suarez stworzył swym kolegom z drużyny najwięcej okazji do strzelenia gola, niż jakikolwiek inny zawodnik z pięciu czołowych lig świata (61).

• W ostatnich ośmiu meczach pomiędzy oboma drużynami padło aż siedem goli w 90. minucie lub w doliczonym czasie gry.

LiverpoolStatystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52431.01.2013, 09:53

No właśnie-u nas leża 1 połowy. I w tym jest problem.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125130.01.2013, 17:57

Z Liverpoolem powinniśmy dzisiaj wygrać :)

Lukiner komentarzy: 194930.01.2013, 17:44

Niezłe mają te staty gracze Liverpoolu, jendak i tak Arsenal musi wygrać.

gunners14 komentarzy: 228430.01.2013, 17:37

Muszą wygrać, denerwuje się jak przed jakimś wielkim finałem :D

mitmichael komentarzy: 4924330.01.2013, 17:35

Wszystko w nogach Naszych pilkarzy. Najwazniejsze statystyki przemawiaja za Nami - wystarczy wyjsc na boisko, zrobic swoje i wygrac. Wierze, ze od poczatku narzucimy swoje tempo i bedziemy mieli mecz pod kontrolą.

dawcio090909 komentarzy: 187230.01.2013, 16:46

Musimy zmazać tą złą passę z czołowymi zespołami z PL i wygrać wkońcu ! Go Go The Gunners!

matek9009 komentarzy: 135530.01.2013, 16:32

statystyki są za nami ale kazdy mecz jest inny i zawsze zdarzają sie wyjątki od reguły mam jednak nadzieję że po cięzkej przeprawie to my dopiszemy sobie 3 punkty:)

Yakub97 komentarzy: 574630.01.2013, 15:07

CZyli duzo bramek bedzie a mecz bedzie ciekawy.
Utrzymywac sie przy pilce to Liverpool wytraci sie z gry :D

tomber komentarzy: 652 newsów: 230.01.2013, 14:51

@archterror
nic nie wycinałem, autor najwyraźniej edytował tekst i wszystko jest już ok :) wcześniej było tak jak w moim poście i statystyki liverpoolu nie pokrywały się ze statystykami Arsenalu (wynikało, że my mieliśmy 4 zwycięstwa, a oni aż 6 porażek :)). Teraz wszystko gra ;)

archterror komentarzy: 428730.01.2013, 14:50

DeptaGUNNER@ To tylko potwierdza fakt, że na wyspach gra się do ostatniego gwizdka.

DeptaGUNNER komentarzy: 209930.01.2013, 14:34

"W ostatnich ośmiu meczach pomiędzy oboma drużynami padło aż siedem goli w 90. minucie lub w doliczonym czasie gry."

To trzeba będzie drżęć do końca meczu ;p

archterror komentarzy: 428730.01.2013, 14:29

tomber@ To zdanie dotyczy tylko konfrontacji Arsenal - Liverpool. Nie wiem czemu sam wyciąłeś "z liverpoolem"... z cytatu :P

A do zrozumienia nie ma tu nic, wszystko jest oczywiste, czytaj ze zrozumieniem :P

Pierwsza podana przez ciebie ciekawostka dotyczy ogólnej konfrontacji ligowej pomiędzy ars-lfc (home & away), a druga dotyczy meczów wyjazdowych lfc (a z naszej perspektywy meczy u siebie :) )

Tysonek0 komentarzy: 8730.01.2013, 14:23

tidzejj Chodzi o gole gospodarzy i gośći

dolny komentarzy: 265630.01.2013, 14:22

tidzejjj, nie jest napisane, że chodzi tylko o bramki strzelone ;) Liczą się tu również stracone gole.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 230.01.2013, 14:21

@tidzejjj
Dolicz jeszcze bramki stracone przez Arsenal.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.01.2013, 14:21

Wytkne bledy - sposrod i obiema druzynami ( ewentualnie mogloby byc oboma klubami )
poza tym fajne statystyki zawsze byly w Daily Mail i The Sunie - mimo ze brukowce, to jednak przy przedstawianiu statystyk nie pisali glupot

tidzejjj komentarzy: 138530.01.2013, 14:14

"Na The Emirates padło najwięcej goli w tym sezonie (46)"

Tego z kolei ja nie rozumiem. Statystyki dotyczą meczów w Premier League czy we wszystkich rozgrywkach? Mamy łącznie 46 goli w lidze, a na wyjazdach przecież też pakowaliśmy bramki..

edie76 komentarzy: 133 newsów: 230.01.2013, 14:14

Sorki wiadomość była do tomber

edie76 komentarzy: 133 newsów: 230.01.2013, 14:13

Kociek; chodzi o mecze przeciwko Liverpool

Kociek komentarzy: 116130.01.2013, 14:12

Tez mi sie wydaje ze damy rade, cos dziwnie jestem spokojny o wynik. Obym sie nie mylil.

tomber komentarzy: 652 newsów: 230.01.2013, 14:07

Czegoś tu nie rozumiem...

"Arsenal przegrał tylko 1 z ostatnich 11 meczów w Premier League (4 zwycięstwa – 6 remisów – 1 porażka)" - to porażki z Chelsea i Man City się nie liczą?

A jeśli to zdanie dotyczy tylko meczów z Liverpoolem, to dlaczego The Reds w ostatnich 12 meczach w lidze zdobyli tylko 8 punktów (1 zwycięstwo – 5 remisów – 6 porażek)? Statystyki trochę nie pasują do siebie.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 130.01.2013, 13:48