Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29712.02.2016, 22:12

Nowy news :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 22:11

pauleta19
Ciche dni. Tylko sie witamy i na tym koniec.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.02.2016, 22:09

Przywitaliście się i będzie teraz tak siedzieć w milczeniu? :-)

Simao12 komentarzy: 775212.02.2016, 21:50

Może i Gabriel popełnia błędy ale statystyki za nim przewidują, na 100% jutro w składzie na Vardiego

Rafson95 komentarzy: 1045112.02.2016, 21:36

Ani Per, ani Kosa ani Gabriel nie mają formy i prezentują imo w tym sezonie podobny poziom. Ale jak miałbym wskazać najgorszego to niestety Gabriel

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185112.02.2016, 21:35

słaba

mar12301 komentarzy: 2310112.02.2016, 21:34

Polecam Spotlight. Mocne kino. Kryminał w starym stylu.

2 dychy na bilet nie poszły w żadnym razie na marne.

Wajdos komentarzy: 163512.02.2016, 21:22

Żeby gre stworzoną przez Polaków piracic...

Catalonczyk komentarzy: 519612.02.2016, 21:19

New_star

Niestety nie pomogę, w Dziki Gon gram na PS4.

simplle
daj mu czas. Do tej pory mało grał. Mam takie same powody do dezaprobaty, ale lepiej poczekać.

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 21:11

Navy

pamiętasz sezon 2013/2014 i nasze długie liderowanie/ i przyszedl czas na blamaże....

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11712.02.2016, 21:09

Per zdecydowanie powinien już odejść z Arsenalu.

lays komentarzy: 3987112.02.2016, 21:06

Z Bayernem Per gral na ES tez wybitnie

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 21:00

Fanatic
poszło

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52412.02.2016, 21:00

Wierzę w Gabriela ale jeśli mam być szczery to spodziewałem się więcej po nim.

ziomek1245 komentarzy: 106712.02.2016, 20:59

Mertesacker jest też dobry, kiedy Arsenal gniecie rywali tak że tamci z kontrą nawet nie mogą wyjść(niestety rzadko się to ostatnio zdarza). Za nim przemawia też olbrzymie doświadczenie.

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:58

newstar wyslij na priv konkretny link niech no go sobie obejrzę ;)

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:57

simpllemann
Chwalilem pera za ten mecz.
Mecz z city to naprawdę per zagral tak jak chyba nigdy - najlepszy mecz pera przynamjmniej od 2 lat i chyba jedny, gdzie mi zaimponowal, ale jak już wpsomnialem wcześniej: "jedna jaskółka wiosny nie czyni' za mało takich wystepów jak z city np. z monaco jak by tak zagrał to co osiągnelibyśmy w LM w poprzednim sezonie? kto wie...

Po za tym skoro para Kosa-Per, ktora gra już ze sobą tyle lat nie jest na tyle skuteczna, zeby dac nam mistrzostwo to czas na zmiany póki jeszcze liczymy sie w grze o majstra.

New star

a ty jestes pewny czy to wersja na PC? z jakiej strony ściągałes?

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52412.02.2016, 20:53

Tak, szczególnie w meczu z City nie było nic do roboty.
Można nie lubić Mertesackera, można mówić, że wolny i tak dalej ale nie można też nie dostrzegać dobrych spotkań w jego wykonaniu i deprecjonować jego występów, gdy gra naprawdę dobrze i lepiej niż kolega ze środka obrony.

TakKrzysiu komentarzy: 893612.02.2016, 20:52

Per nosorożcość nadrabia ustawianiem się ale i tak chyba wolę jeszcze pare baboków Gabrysia i nabranie wprawy niż stawianie na Merte i jednego Kose podczas pogoni za napastnikiem który wkleił się w linię obrony bez spalonego.

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:50

Może i per jest jak na tak sztywnego zawodnika solidnym obrońca ale ja osobiście nie jestem fanem tego typu obrońców i niestety mam nadzieję, że nadejdzie jego sprzedaz jak najszybciej.

simpllemann

No wlasnie gra tylko wtedy lepiej, Kiedy partner z drużyny popelnia więcej błedów a nie dlatego, że ciężej pracowal w defensywie. Per jak nie popelnia bledów to dlatego, że jest bierny w czynnościach obronnych lub rywal gra tak słabo, ze nie ma roboty w defensywie.

Pamieam jeszcze mecz w capitol cup z tottehamem, kiedy wyszlismy para Calum-Per. po meczu per był nazwany "profesorem" i dosal na tej stronie wyższą notę od caluma choć to calum aktywniej pracowal w obronie tylko per był bierny. Żałość wg mnie

Może to juz zalezy od indywidualnych upodobań, wg moich per nie ma umiejetnosci a jego slimacza dynamika mnie irytuje dlatego wolę gabriela a tak jak już kolejny raz napisze: Nie ma graczy bezblednych

ziomek1245 komentarzy: 106712.02.2016, 20:47

new_star
W ogóle nie możesz uruchomić, czy udało ci się a teraz nie możesz? Moim zdaniem coś jest nie tak z twoją wstawką, sprawdź inną.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9212.02.2016, 20:47

Gabriel też baboli w każdym meczu, więc znowu tak kolorowo nie jest :) (głównie chodzi mi o bardzo słabe wyprowadzanie piłki)

Catalonczyk komentarzy: 519612.02.2016, 20:44

A ja bym spróbował zagrać Per-Gabriel. Kościelny jest słaby jak nigdy.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 20:43

Ściągnięta. I co za każdym razem ściągać nową? To odechce się gry.

ziomek1245 komentarzy: 106712.02.2016, 20:42

new_star
Ściągnięta wersja czy kupiona? Jeśli ściągnięta to sprawdź inną.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.02.2016, 20:38

Ktoś? Coś?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9212.02.2016, 20:37

Monreal: "I know how [Gabriel] feels. When my English got better, I got better on the pitch. One of the most important things is confidence.

Gabby knows he needs to improve his English because that will make the football easier."

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:36

navy

Ja selekcjonerem Niemiec nie jestem więc nie wiem ale ciekawi mnie marginalny wkład pera w sukces Niemiec - zywciestwo mundialu w Brazyli

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9212.02.2016, 20:35

Ciekawe kiedy i czy w ogóle zadebiutuje w BPL?

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52412.02.2016, 20:35

Fanatic
Koscielny jest znakomitym obrońcą ale nie możemy zaciemniać rzeczywistości. Zgadzam się z tym co kolega lays napisał - Mertesacker grał lepiej w tym okresie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 20:35

new_star
Niestety nie pomoge z tym Wiedzminem. Moze ktos inny bedzie znal sprawe.

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:34

Tak kosa zagrał żenade z soton, potem były te błedy, jak juz wspomniałem, nie ma graczy bezbłednych i każdy je popelnia ale koscielny ma umiejeności i dynamike a per?

Per o klase lepszy? jak z soton kosa zagral żenade ale per nie umial tego naprawiać czy byc lepszy tylko się potulnie dostosowal do poziomu występu swojego partnera w tym meczu.

Prawdą jest, że ławtwiej jest zawodnikowi odebrać piłke czy zrobić skuteczny wślizg takiemu, który ma jak najwięcej dynamiki.

TakKrzysiu komentarzy: 893612.02.2016, 20:30

lays@
Tego Walcotta to nie wiem czy nie wolałbym już zamiast Ramseya w Twoim układzie a na szpicę klocek. Albo wgl AOC za Theo.
W każdym razie z tyłu blokada jak za Leppera, 2 szybkie skrzydła, Ozil w środku i wzrost z klepką z przodu. Gdybyśmy umieli grać w ataku pozycyjnym jak kiedyś i na jeden kontakt, to pomieszałbym trochę ale tutaj będzie potworność.

lays komentarzy: 3987112.02.2016, 20:27

Fanatic

Per jest cienki, ale tu nie ma nawet watpliwosci, ze PER był lepszy niz KOSA na koncowce 2015 i w 2016.

Kosa gra żenade od meczu z Soton.

Zagubiony i słaby.

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:25

"Z tym, że Per w 2016 roku i nawet w koncowce 2015 był o klase lepszy niz Kosa"

no to nieźle się uśmiałem hahahah

ale mimo wszystko respektuje twoje zdanie, dla mnie per jest za słaby na ten klub, jest wolny jakby był zrobiony z kupy szitu, nie che rzuać epitetów na jego temat ale licze, na cud i że opusci ten klub juz tego lata. Zawodzi non stop, jeden dobry mecz jaki mi się podobal u pera to z Man city ale jak to się mówi: "jedna jaskółka wiosny nie czyni" a zbyt wiele wiecej dawal ciala zwlaszcza w kluczowych i arcy ważnych meczach AFC. Jest wysoki a mam wciąż jego przegrany pojedynek główkowy ze skrtelem czy jego popis z monaco... i wiele innych meczy... nie ma graczy bezbłednych ale gracze na majstra muszą coś umieć a per niestety bazuje na doświadczeniu i to nie zawsze daje nam korzyści... a nawet szkody!