Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal

Wygrana najmniejszym kosztem: Bournemouth 0-2 Arsenal 07.02.2016, 15:30, Sebastian Czarnecki 3100 komentarzy

Jeśli ktoś oczekiwał wielkich emocji po tym spotkaniu, to srogo się zawiódł. Mieliśmy do czynienia z prawdziwym meczem bez historii, w którym nie działo się nic godnego uwagi, a jeden z zespołów wykorzystał jedne z nielicznych sytuacji, dzięki czemu wygrał mecz.

Tą drużyną był Arsenal. Kanonierzy, choć zagrali bez większego polotu i na dobrą sprawę wcale wyraźnie nie zdominowali teoretycznie słabszego rywala, zademonstrowali przede wszystkim o wiele lepszą skuteczność. Dwie minuty, dwie bramki i trzy punkty do gabloty - to było wszystko, czego potrzebowali londyńczycy, by wrócić do swojego rytmu i odzyskać utraconą niedawno pewność siebie.

Nie ma co przejmować się stylem, bo w tej sytuacji liczą się jedynie trzy punkty. Z drugiej strony można powiedzieć, że londyńczycy ostrożnie dysponowali swoimi siłami i zwyciężyli ich najmniejszym nakładem, żeby w pełni przygotować się do kolejnych wyników. Mecz bez historii, wygrana 2-0, takie mecze również są potrzebne.

Bournemouth: Boruc - Smith, Francis, Cook, Daniels - Ritchie (66. Stanislas), Surman, Gosling (66. King), Arter, Pugh - Afobe (77. Grabban)

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (67. Coquelin), Özil, Alexis (82. Gibbs) - Giroud (90. Walcott)

Pierwsze minuty spotkania przebiegały bardzo statycznie, a żadna ze stron starała się nie wychylać, a raczej rozpracować preferencje taktyczne przeciwnika. Dopiero w 6. minucie ostrzegawczy strzał oddał Aaron Ramsey, który został jednak zablokowany przez jednego z defensorów.

W 13. minucie Ramsey posłał dobre prostopadłe podanie nad głowami obrońców. Piłka trafiła pod nogi Sancheza, który uderzył półwolejem ponad poprzeczką.

W 23. minucie Ramsey uruchomił w polu karnym Oliviera Girouda. Francuz zgrał piłkę głową do Özila, który wykończył akcję świetnym wolejem z prawej nogi. 1-0

Minutę później było już 2-0! Szybka kontra Kanonierów wymusiła błąd obrońcy, przez co piłka ponownie trafiła pod nogi Ramseya. Walijczyk dograł na prawą stronę do Chamberlaina, a ten precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Boruca!

Wisienki starały się złapać kontakt i jak najszybciej odpowiedzieć na straconą bramkę. Mocne uderzenie z dystansu oddał Harry Arter, ale Petr Čech popisał się kapitalną interwencją, przerzucając piłkę ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach to podopieczni Eddiego Howe'a częściej stwarzali zagrożenie. Choć nie brakowało im chęci, to nie mogli znaleźć żadnego sposobu, by sforsować dobrze dysponowaną defensywę Arsenalu.

W 39. minucie niemoc Bournemouth podkreśliła niecelna i fatalna próba uderzenia Ritchiego z dystansu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi z Bournemouth 2-0!

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo spokojnie. W 50. minucie Ritchie oddał kolejny strzał z dystansu, ale i tym razem nie trafił w światło bramki. Piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Wisienki nie odpuszczały i chciały jak najszybciej złapać kontakt. Minutę później Charlie Daniels uderzał półwolejem z lewego skrzydła, ale huknął obok bramki.

W 55. minucie Kanonierzy po raz pierwszy stworzyli sobie zagrożenie po przerwie. Dwójkowa akcja Sancheza i Özila zakończyła się strzałem tego drugiego i pewną interwencją Boruca. Chwilę później niemiecki rozgrywający dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Girouda, ale polski bramkarz pewnie złapał piłkę.

W 66. minucie Eddie Howe przeprowadził podwójną zmianę. Miejsca Ritchiego i Goslinga zajęli Junior Stanislas i Joshua King.

Chwilę później zareagował również Arsene Wenger. W miejsce Chamberlaina pojawił się Coquelin, a na prawą stronę pomocy przeszedł Aaron Ramsey.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, brakowało akcji zaczepnych i groźnych kontrataków. Arsenal wydawał się kontrolować przebieg meczu.

W 76. minucie boisko opuścił Benik Afobe, w jego miejsce wszedł Lewis Grabban. Pięć minut później Kieran Gibbs zastąpił Alexisa Sancheza.

W końcówce spotkania Wisienki coraz częściej ruszali do ataku, ale znowu nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy pilnowanej przez Petra Čecha, ani samego czeskiego golkipera. Nawet jeżeli udało im się przedostać w pole karne, zagrożenie zostawało w porę oddalane.

Grę Bournemouth mocno rozruszał Junior Stanislas, który na pięć minut przed końcem meczu groźnie dośrodkował w pole karne, ale Grabban nie znalazł dobrego miejsca do oddania strzału.

Przed końcowym gwizdkiem zrobiło się gorąco. Pod bramką Arsenalu wywiązało się spore zamieszanie, ale żaden z napastników nie potrafił zaskoczyć Petra Čecha, który kolejną interwencją oddalił zagrożenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 2-0 i zdobył ważne 3 punkty.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Fanatic

Z tym, że Per w 2016 roku i nawet w koncowce 2015 był o klase lepszy niz Kosa...

Catalonczyk komentarzy: 519812.02.2016, 20:15

Ale na Barcelonę nie wyjdzie Theo i tego jestem prawie pewien.

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:15

Lays

wciąż licze, że bedzie gotowy ale jak nie to na rewanż już bym chcial Welbecka w podstawie tak samo santiego za ramseya

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 20:15

new_star
No juz mam co tam?

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:14

Gabriel gra nerwowo a per jest beznadziejnym bezskilowym graczem z watpliwą przydatnościa jego doświadczenia dla AFC więc Gabriel-Kosa na reszte sezonu - czas na zmiany w bloku defensywnym ppóki jeszcze jestesmy w grze o mistrzostwo bo Parą Kosa- Per jak dotad nic w lidze nie zdzialalismy.

lays
Nie jutro a w niedzielę. Bo jeszcze przegapisz mecz.

gunners007 komentarzy: 954312.02.2016, 20:11

Średnia wieku skladu teraz nie jest problemem bo mamy zaoszczędzone dużo pieniędzy, przychody w piłce ciągle rosną nie to co było 10 lat temu i wystarczy jedno okienko aby nasz skład stał się młody. Powymieniać słabe ogniwa na 20 latków i już będziemy mieli dobrą sytuację jak Spursy. Młodzik za Gibbsa, za Pera, za Artrte/Flama, ktos na skrzydło i napastnik. Obrońcy nie są drodzy, na napad jedynie trzeba by wywalić dużo kasy, ale ze sprzedaży Gibbsa czy Theo było by jej już multum. Jednak równocześnie tego się obawiam, że przez to że są Anglikami będą nietykalni i będą tylko blokować miejsce dla lepszych. To powinno się stać już w tym okienku nawet jeśli wygramy mistrzostwo. Brak nam jakości w składzie, Sanchez z Ozilem są dużo wyżej niż reszta składu i trzeba by wyrównać te dysproporcje, dać im kogoś równie dobrego do pogrania w ataku tak żebyśmy mieli mocne trio, a nie tylko duet osłabiany przez innych piłkarzy którzy nie dorastają im do pięt (czyt. Theo).

Okej w takim razie wybacz moj blad ;p

Co do spotkania z Lisami to licze najbardziej na Sancheza bo taki replay by sie przydal jak ostatnio.

lays komentarzy: 3987112.02.2016, 20:09

Sobie puscilem aż MOTD meczu AFC - City i Lisy-AFC :D Takie na podbicie.

To co składzik na lisy jaki? Ja mam nadzieje, ze Wenger przywróci do łask Campbella... Gosc grał kapitalnie, a usiadl ostatnio na ławce z Bou.

OX od 1 minut do mnie nie przemawia, ale na skrzydle hierarchia na ten moment dla mnie: Joel, Ox, Theo.

Ciekawe, czy Wenger postawi na Gabriela, czy Pera? Ja bym trzymal sie statystyk. Ostatnio Gabi gra nerwowo, ale z nim stracilismy 1 bramke i w lidze nie przegralismy z ni mzadnego meczu gdy zaczynal od poczatku.

Cech
Bellerin-Gabi-Kosa-Monreal
Coq-Ramsey
Joel-Ozil-Alexis
Giroud

Taki moj skladzik na jutro. Ew. Theo za Giroud na tych mal ozzwrotnych obroncow, ale ostatnio Walcott jest w formie takiej jaka prezentuje na orliku gdy nie kopie pilki od bardzo dlugiego czasu XD PS. Jestem skuteczniejszy.

marimoshi komentarzy: 472212.02.2016, 20:08

k204

Nie było do Cb :)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52412.02.2016, 20:07

lays
Mimo wszystko Giroud bez formy daje więcej niż Walcott.

Fanatic komentarzy: 599112.02.2016, 20:06

marimoshi

co najwyżej sie połamie a nie przełamie heheh ale nie ma chyba innegio wyjsca i musimy grac tym co mamy czyli walkotem bo bedziemy z barca grać z kontry

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 20:05

marimoshi
Chcem? a to dobre.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52412.02.2016, 20:05

Szkoda, że taki mecz jest o 13.

lays komentarzy: 3987112.02.2016, 20:05

Oczywiscie ja tutaj bardzo cenie Giroud, dla mnie swietnie sie rozwinal :D Bylem jego niesamowitym hejterem przez 2 sezony, ale od poprzedniego na prawde kozak :D Bramka z Lpoolem do dzis sie jaram i tym jego balansem cialka, ale ostatnio Oli cos pod formą, za duzo gier chyba i brak swiezosci.

marimoshi komentarzy: 472212.02.2016, 20:01

Jedno z najważniejszych spotkań w sezonie,a Ty chcesz wstawiać Walcotta,aby się przełamał.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.02.2016, 19:57

Jesli Walcott poprosil o nowy kontrakt to bedzie on :D

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11712.02.2016, 19:57

lays---> Oczywiście, że Giroud. W dziesięciu nie widzę szans przeciwko Lester.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52412.02.2016, 19:56

lays
Giroud. Walcott na Barcelonę.

lays komentarzy: 3987112.02.2016, 19:52

Giroud, czy Walcott na szpice z Lester?

Może Kot w końcu się wstrzeli i zagramy podobna taktyka jak na King Power Stadium?

TakKrzysiu komentarzy: 893612.02.2016, 19:47

mistiqueAFC@
W takim razie lepiej nie wnikajmy bo ja z matematyki to najbardziej lubię historię

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 612.02.2016, 19:32

Co tu dużo mówić, musimy wzmocnić nasz skład kilkoma młodymi bestiami, bo inaczej za 3-4 sezony nie będzie już kim grać. Najlepiej, aby zrobił to już Wenger, aby nie zostawiać po sobie bałaganu.

lays komentarzy: 3987112.02.2016, 19:31

- Presja ciąży na innych zespołach. To na Arsenalu ciąży duża presja, ponieważ każdego roku wydają sporo pieniędzy na transfery - dodał.

No tak nie do końca D

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.02.2016, 19:28

Ja wszystko mierze w latach, a przynajmniej się staram.Wkurzen to w jednym sezonie jest przynajmniej 10 więc tutaj by się zaczęła matematyka wielkich liczb

TakKrzysiu komentarzy: 893612.02.2016, 19:20

Wychodzi na to że Arsenal jest "starym wyjadaczem".
Nie udało sie wygrać potrójnej korony niemowlakami to Papciu wrzucił wapno na boisko.
Znalazł świetne rozwiązanie ten szczwany lis.
W Niedzielę przechytrzy całe stado.

TakKrzysiu komentarzy: 893612.02.2016, 19:11

To zależy czy czas mierzyny w latach czy wkurzeniach. Ja czasem mierzę go nawet we wzburzeniach w zależności od rodzaju typu płci i maści danej sytuacji. A warto dodać że w tej kwestii nawet przez te 3 lata miałem tyle samo wzburzeń co wkurzeń. Jak żyć?

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.02.2016, 19:03

Krzysiu

To nie bylo tak dawno.3 lata temu

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11712.02.2016, 19:03

Teraz patrzę na średnią wieku Arsenalu i Tottenhamu i aż zgroza.

TakKrzysiu komentarzy: 893612.02.2016, 18:57

Pomyśleć że kiedyś krążyły hasła typu:
"czy dzieciaki Wengera poradzą sobie z Barceloną?"
Ale było to dobrych kilka wkurzeń temu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.02.2016, 18:53

Nawet sobie nie zdawałem sprawy, ze ta sredna wieku AFC taka wysoka, ale na chlodno no rzeczywiscie- Ziru,Per,Monreal,Kosa,Cazorla,Cech,Flamini robia swoje.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 212.02.2016, 18:48

Potrzebne nam odmłodzenie w obronie. Wywalić Pera po sezonie, a w jego miejsce Varane, Laporte itp.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.02.2016, 18:39

No we wtorek i srode wkoncu rusza LM i nawet fajne mecze Psg-Chelsea i Roma vs Real.

Ciekawy jestem czy psg przejedze chelsea na miekko 3-0.

mitmichael komentarzy: 4924312.02.2016, 18:31

@RIVALDO700
Dybali Juventus nie pusci, nie ma takiej opcji. W Higuaina bardziej uwierze i sam bym im go doradzał gdybym mogł. Nie moge sobie wybaczyc, ze Wenger przespał okazje i go nie pozyskał

Catalonczyk komentarzy: 519812.02.2016, 18:31

Rivaldo

Mam nadzieję że nie będzie to Dybala.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.02.2016, 18:28

Coraz wiecej plot wyplywa, ze jesli lewy zrobi out to carlo chce w bayernie dybale lub higuaina na nowy sezon. Jestem w stanie w to uwierzyc.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40012.02.2016, 18:25

platinum

Na papierze owszem. Jednak jak wypadnie 10 zawodników w tym samym czasie, jak to bywa każdego sezonu to już nie jest tak dobrze, bo na ławce sam Wenger będzie musiał siedzieć :D

platinium komentarzy: 139312.02.2016, 18:23

Zapomniałem o Elnenym :D

platinium komentarzy: 139312.02.2016, 18:21

Dancer

Ale dopiero składu na obecną chwilę potrzebny jest tylko napastnik, za sezon dwa będzie to lewy obrońca, nie jest rewolucja jak wspomniałeś. Na ławkę jest Welbeck, Wilshere, Campbell, Chambers, Ospina, Gibbs, Jenkinson no i ja głęboko wierzę w Akpoma, Gnabrego czy Iwobiego.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40012.02.2016, 18:18

platinum

To prawda, ale wtedy nie ma znowu zmienników. A po co kupować zawodników na ławkę, skoro można wzmocnić skład? Transfery będą potrzebne ;)

platinium komentarzy: 139312.02.2016, 18:14

Dobra z tą średnią to się kopnąłem - 26.6 :D

platinium komentarzy: 139312.02.2016, 18:10

Dancer

Cech->Szczęsny, Per->Gabriel, Cazorla->Ramsey, Walcott->Ox. Napastnik to absolutny mus od 4 sezonów. Więc zostają tylko Koscielny (jako środkowy obrońca spokojnie pogra jeszcze 2-3 sezony na wysokim poziomie) i Monreal. Średnia po moich zmianach - 24.5.

mitmichael komentarzy: 4924312.02.2016, 18:06

Wenger nie lubi grac z druzynami Koemana ale za to Ranieri nie lubi grac z Wengerem

tylko 3 punkty

afc4life komentarzy: 478312.02.2016, 17:59

mic_mow
Gdyby Arsene pracowal tu nawet 5 lat nie mialbym prawa wypowiadac sie z takim przekonaniem. Nie powiem nic o LvG czy sie nie nadaje czy nie dla Manchesteru bo pracuje w United od 2 lat. Moze to jednak jego slynny proces a moze jednak nie?

Ale jesli ktos pracuje w tym klubie od 20 lat a od 10 moze z 8 lat obserwowac mozna te same identyczne schematy co sezon to naprawde nie trzeba byc ekspertem i sadze, ze jestem w stanie postawic taka teze i moge byc pewny, ze w 90% tak to mniej wiecej wyglada.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.02.2016, 17:56

Wenger tak gada o zostawieniu klubu w dobrej sytuacji, a patrząc na wiek podstawowej 11-ki to zostawi nas w czarnej dupie jak Ferguson United.