Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA

Arsenal 1-1 Bournemouth (k. 5-4) w pierwszym meczu towarzyskim na obozie w USA 25.07.2024, 12:57, Trempa 666 komentarzy

Arsenal rozegrał pierwszy z trzech meczów towarzyskich podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych. W zawodach przeciwko Bournemouth padł remis 1-1, a w rzutach karnych lepsi okazali się Kanonierzy, którzy wygrali serię jedenastek 5-4.

Skład Arsenalu: Hein, Timber (Rekik 61), White (Nichols 77), Heaven (Kiwior 62), Lewis-Skelly (Zinchenko 62), Partey (Jorginho 61), Salah (Odegaard 46), Nwaneri (Gower 83), Vieira (Sagoe Jr 62), Nelson (Trossard 62), Nketiah (Jesus 62)

Mimo że Arsenal zdominował początek spotkania, to Wisienki stworzyły pierwszą dogodną sytuację. W 13 minucie strzelał Dominic Solanke, ale jego uderzenie poszybowało nad bramką. Podopieczni Mikela Artety odpowiedzieli akcją bramkową w 18 minucie. Nwaneri podał na lewą stronę do Nelsona, który popędził do linii końcowej i dośrodkował na dalszy słupek. Tam czekała już dwójka atakujących: Nketiah i Vieira, a ten drugi ładnym strzałem z woleja umieścił piłkę w siatce. W 33 minucie Dominic Solanke powinien doprowadzić do wyrównania, ale jego strzał, po muśnięciu rękawicy Karla Heina, wylądował na poprzeczce.

W pierwszych 25 minutach drugiej połowy Bournemouth oddało kilka celnych strzałów, ale dobrze spisywał się Karl Hein. Strzałem z rzutu wolnego odpowiedział Martin Odegaard. Jednak w 72 minucie na tablicy wyników mieliśmy remis. Omar Rekik stracił piłkę na rzecz Semenyo, którego strzał po mocnym rykoszecie wpadł do bramki Arsenalu. W końcówce celny strzał oddał jeszcze Trossard, ale dobrze w bramce spisał się Neto.

Po końcowym gwizdku rozegrano serię rzutów karnych, w których lepsi okazali się gracze Arsenalu, wygrywając 5-4.

karne

Kolejny sparing rozegramy z Manchesterem United w niedzielę o godz. 02:00 czasu polskiego.

Skrót meczu:

BournemouthMecze TowarzyskieUSA autor: Trempa źrodło: arsenal.com
Garfield_pl komentarzy: 3086828.07.2024, 06:28

Arteta on Nwaneri's role this season:
It’s always in the hands of the players. Show what you can do, show what you can accomplish, and things will happen naturally.

Garfield_pl komentarzy: 3086828.07.2024, 06:27

Arteta on Gabriel Jesus:

“He looks really good. He looks really sharp. He’s changed a lot of things over the summer, he’s come in top condition again.

You can see in his eyes as well that there is again some spark there.”

@TheAthleticFC

zdyp komentarzy: 469228.07.2024, 04:38

@Szogun: Paaaanie! takie cuda to ino w americe

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:23

Nie wiedziałem też,że można mecz przegrać i wygrać jeśli to nie dwumecz.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:20

@Ranczomen: Nieźle piłkę wyprowadza.

Ranczomen komentarzy: 1245528.07.2024, 04:19

@Szogun napisał: "Zły jest ten bramkarz jeśli chodzi o karne."

Właściwie to jest zły jeżeli chodzi o każdy aspekt, ale ważne, że nie będzie bronił podczas sezonu.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:18

Dobrze. Można się rozejść z pozytywnym przesłaniem jeśli chodzi o młodych.Dali radę.

Garfield_pl komentarzy: 3086828.07.2024, 04:18

Ciekawe cZe E7H wspomni pamiętny mecz z zeszłego sezonu xD

Patriko komentarzy: 540028.07.2024, 04:17

Dobra, warto było jeszcze jednak obejrzeć te karne dla samego Gabriela i Onany xD

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:16

Zły jest ten bramkarz jeśli chodzi o karne.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:14

@Marzag: A jednak można.

Marzag komentarzy: 41810 newsów: 128.07.2024, 04:14

no coz, Wielki Ten Hag wlasnie prowadzi swoj zespol po trofeum

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:13

Okropna reakcja Naszego bramkarza.Rzuca się przed strzałem i zły strzał Niemca.To trzeba u niego koniecznie poprawić. Rola Denisa.

minio7 komentarzy: 300528.07.2024, 04:13

Kiwi xDDDDDDDDD

Marzag komentarzy: 41810 newsów: 128.07.2024, 04:12

To nie jest tak łatwo tak fatalnie strzelić karnego, jestem pod wrażeniem tego jak to zrobił Havertz :P

zdyp komentarzy: 469228.07.2024, 04:12

hawerc wraca do ustawien fabrycznych

minio7 komentarzy: 300528.07.2024, 04:12

Klasyczny Kai

mlody323323 komentarzy: 231028.07.2024, 04:12

@Szogun: Vieira irytujacy ... Nelson i Martinelli aktywni sygnalizują zagrania chcą byc pod gra a ten na prawym tylko stoi i czeka aż ktoś do niego poda ...wgl nie schodził blizej do rozegrania ciagle statycznie . według mnie to on juz za takie granie nie powinien powąchać murawy wiecej niz 5 -10 min przy korzystnym wyniku , oczywiście czyli granie nim na schemat (ktoś musi odpocząć ) Salah-Edi mu pokazał jak się powinno grać w środku pola bo docelowo na tę pozycję go kupowali ...

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:10

Dobra. Karne.Spacer z psem żeby dał żyć rano i spać. Dobry mecz.

mruw komentarzy: 419828.07.2024, 04:09

Fabio się wydaje trochę większy chyba xD

Nicsienieda komentarzy: 818 newsów: 128.07.2024, 04:08

Co za gostek 56 u nas?

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:08

Nieźle młodzież się zaprezentowała i może to w nich można szukać zastępstwa np za takiego Elnenyego.

Garfield_pl komentarzy: 3086828.07.2024, 04:07

Zasłużona wygrana, czas na karne :)

Patriko komentarzy: 540028.07.2024, 04:06

To teraz sobie przypomnijcie ile kosztował Martinelli a ile Antony i skąd obaj przychodzili i jakie były wobec nich oczekiwania xD pomimo słabszego poprzedniego sezonu Gabiego to dzieli ich przepaść jeśli chodzi o same liczby (gole+asysty) które obydwaj dają. Fajnie nawet taki zwykły pokazowy sparing wygrać, można zarzucić serial i iść spokojnie spać usatysfakcjonowany meczem.

Marzag komentarzy: 41810 newsów: 128.07.2024, 04:04

@zdyp napisał: "ponoc karniaki bd po 90"
Od roku tak sparingi gramy

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:03

Nkethiah piłkarz specjalnej troski.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 04:00

Coś czuję,że dwa Manchestery skończą niżej w tabeli i to nie o jedno ale o dwa miejsca.

zdyp komentarzy: 469228.07.2024, 04:00

ponoc karniaki bd po 90

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:57

To Sony Ericsson jeszcze żyje i gra? Nie do zdarcia.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:55

Taka obrona to jest zaproszenie.

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:54

Widać że chłopak jest naładowany pozytywnie.

mlody323323 komentarzy: 231028.07.2024, 03:53

Oby Vieira Grał na Transfer last Minute XD

D14 komentarzy: 438928.07.2024, 03:53

Martinelli jak wygłodniały zwierz. Takiego go lubimy ouuu yeaaa

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:53

Brawo Gabi, ale żeby tyle miejsca w polu karnym dostał to jest wręcz niedpousczalne.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:53

Ale Maratinka ich okiwał.

bobslej22 komentarzy: 841328.07.2024, 03:53

Coś czuję że to może być sezon Martinellego.

Nicsienieda komentarzy: 818 newsów: 128.07.2024, 03:53

Martinelli jaka forma O.O

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:51

@zdyp: Też tak od razu pomyślałem jak już go nie wpuszcza to wszystko musi być klepniete.

bobslej22 komentarzy: 841328.07.2024, 03:50

Ten sędzia haha spalonego nie było z dwa razy albo trzy. Martinelli wygląda mega świeżo.

Nicsienieda komentarzy: 818 newsów: 128.07.2024, 03:50

Nie ma sensu grać z takimi sędziami. Kompletna amatorka.

zdyp komentarzy: 469228.07.2024, 03:49

@Szogun: szykuje sie na transfer

Arsenal2004 komentarzy: 412628.07.2024, 03:49

No to niezły spalony Gabiego, miał z pół metra zapasu xddd
Po błędzie w 1 połowie z brakiem spalonego gwiżdżą każdą prostopadłą piłkę dla pewności xddd

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 328.07.2024, 03:48