Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0!

Arsenal pokonuje Wolverhampton 2-0! 20.04.2024, 21:32, Łukasz Wandzel 791 komentarzy

Po ostatnich porażkach w Premier League i Lidze Mistrzów Kanonierzy wkroczyli w fazę sezonu, w której liczy się już tylko walka o wygranie ligi. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcie i muszą wygrywać każde kolejne spotkanie, by nie wypaść z wyścigu o tytuł z Liverpoolem i Manchesterem City.

Dzisiejszego wieczora zmierzyli się z Wilkami na Molineux Stadium i nie bez wysiłku wywalczyli cenne trzy punkty. Na prowadzenie wyszli dopiero przed przerwą po golu Leandro Trossarda, a zwycięstwo przypieczętowali w samej końcówce trafieniem Martina Odegaarda.

Składy obu drużyn

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Odegaard, Rice, Havertz – Saka, Jesus (80' Partey), Trossard (72' Martinelli)

Wolverhampton:: Jose Sa – Bueno, Kilman, Toti Gomes – Doherty (75' Ait-Nouri), Traore, Joao Gomes, Bueno – Chirewa (75' Sarabia), Doyle – Hwang (51' Lemina)

Początek spotkania należał do Kanonierów. Goście dominowali w posiadaniu piłki, która wędrowała od nogi do nogi głównie na połowie Wolverhamptonu. Mimo to podopieczni Mikela Artety długo nie potrafili wypracować dogodnej sytuacji pod bramką Jose Sa.

Z upływem czasu gospodarze zaczęli grać coraz pewniej i częściej utrzymywali się przy futbolówce. Jako pierwsi też stworzyli poważną okazję w polu karnym rywali. W 30. minucie David Raya wybronił strzał Joao Gomesa, kierując piłkę na słupek.

W pierwszej połowie sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Arsenalowi zdarzyło się też parę błędów w obronie, ale to przyjezdni schodzili na przerwę z golem. Po dośrodkowaniu w pole karne Gabriel Jesus utrzymał piłkę atakowany przez obrońców, a wykorzystał to Leandro Trossard. Belg strzelił w górny róg bramki, a futbolówka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka.

Po przerwie gra znowu długo toczyła się pod szesnastką gości. Tym razem londyńczycy byli szybsi i bardziej zdecydowani w rozgrywaniu swoich akcji. Oddawali więcej strzałów, niż w pierwszej odsłonie spotkania, lecz w większości były to próby niecelne.

Po kwadransie mecz znowu się wyrównał, a drugi zryw drużyna Arsenalu zaliczyła dopiero w doliczonym czasie gry. W ciągu kilku minut zaliczyła kilka strzałów, a w 95. minucie ustaliła wynik spotkania. Martin Odegaard trafił piłką w obrońcę, a następnie z ostrego kąta zmieścił ją między bramkarzem a bliskim słupkiem.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 765220.04.2024, 21:49

Ale łysa pala

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 21:49

Saka też ledwo żywy wszystko grane od deski do deski.

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 320.04.2024, 21:49

Jesus niech pójdzie na prawo,Partey w środek i Harvetz na atak.

Piotrek95 komentarzy: 976220.04.2024, 21:49

@Ordzik napisał: "PS: a nawet jakbym oglądał to co to zmienia?"

Dużo zmienia ale nie chcę mi się teraz tłumaczyć. Może kiedyś.

Hwang w ogóle wiedział że schodzi i wjechał na prostej w Kiwiora, teraz Lemina z łokciem

Przesadzają dziś wilki

D14 komentarzy: 438920.04.2024, 21:49

Jak ten łysy kasztan moze nie dać żółtej kartki za taki łokieć w twarz... typ stoi 10m od sytuacji, wszystko widzi i nie daje kartki, gdy za to zawsze jest żółta. Nie trawie tego pseudo sędziego

ozzy95 komentarzy: 2108 newsów: 120.04.2024, 21:49

Lokiec na twarz i nic...

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 21:48

A kartka gdzie?

Ordzik komentarzy: 81320.04.2024, 21:48

@Piotrek95: niee po prostu nie żyje stroną jak i nie odpisuje na każdy komentarz jak ty ,mam inne rzeczy do robienia geniuszu.
PS: a nawet jakbym oglądał to co to zmienia?

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 21:46

Szkoda, że nie ma kim zmienić Jesusa, bo wbrew temu co pisałem przed meczem to dzisiaj on powoduje, że gramy w 10,5

Piotrek95 komentarzy: 976220.04.2024, 21:45

@Ordzik napisał: "Całą 11 Wilków w polu karnym a oni wbiegają i próbują podawać w nim, nie ogarniam tego"

XDD o jest, chyba na strimie oglądane bo z opóźnieniem

Barney komentarzy: 2141220.04.2024, 21:45

Ładnie zaczęli 2 polowe

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 320.04.2024, 21:45

Coraz groźniej to wygląda ale Kai musi przyjąć trening strzelecki i to nie u Jesusa.

Freo98 komentarzy: 669420.04.2024, 21:45

Troche się to rozkreciło

thegunner4life komentarzy: 908720.04.2024, 21:45

@Ordzik:
Może będzie karny?

Piotrek95 komentarzy: 976220.04.2024, 21:44

@Garfield_pl napisał: "Ale jaki mały ruch , jak nie przegrywamy, hmm...."

Piotrek95 komentarzy: 976220.04.2024, 21:43

Jak teraz ktoś się przyczepi że nie było strzału jak tam nie było sekundy czasu, można było tylko podanie dziubnąc

Paul77 komentarzy: 1018520.04.2024, 21:43

Trzeba ich ubić...

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 21:43

Ale jaki mały ruch , jak nie przegrywamy, hmm....

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 320.04.2024, 21:42

Trossard się potknął o własną przebiegłość.

Rynkos7 komentarzy: 733020.04.2024, 21:38

@Sandbead napisał: "Szału nie ma ale sto razy bardziej wole bez szału wygrać dzisiaj i podbudować mental niż po super grze zremisować bo nic nie wpadnie"

Co Ty gadasz. Ja chyba wole tikitake, joge bonito i walkę o utrzymanie.

Garfield_pl komentarzy: 3088920.04.2024, 21:38