Arsenal traci punkty w starciu z Brighton

Arsenal traci punkty w starciu z Brighton 31.08.2024, 19:41, Patryk Bielski 1306 komentarzy

Arsenal zdołał dziś jedynie zremisować z Brighton 1-1 po emocjonującym spotkaniu na Emirates Stadium.

W pierwszej połowie, mimo szarpanej gry, Kanonierzy objęli prowadzenie dzięki bramce Kaia Havertza z 39. minuty. Niemiec wykorzystał dobre podanie Bukayo Saki, wyszedł sam na sam z Jasonem Steelem i lobem umieścił futbolówkę w siatce.

Po przerwie, gdy wydawało się, że Arsenal lada moment wyprowadzi drugi cios, sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Declan Rice. Anglik nieodpowiedzialnie odkopał piłkę po gwizdku sędziego. Wokół tej sytuacji jest jednak sporo kontrowersji, gdyż w pierwszej połowie podobne zachowania nie były karane przez sędziego. Mewy, grając w przewadze, przejęły inicjatywę, co w 58. minucie zaowocowało bramką João Pedro. Brazylijczyk dobił strzał Yankuba Minteha, który początkowo obronił David Raya.

Do końca meczu mimo optycznej przewagi gości wynik nie uległ zmianie i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.

ZOBACZ SKRÓT SPOTKANIA

Arsenal: David Raya - Ben White, William Saliba, Gabriel Magalhães, Jurrien Timber (80' Ołeksandr Zinczenko) - Martin Ødegaard (74' Gabriel Martinelli), Thomas Partey, Declan Rice - Bukayo Saka, Kai Havertz, Leandro Trossard (59' Riccardo Calafiori).

Brighton:Jason Steele - Joël Veltman (72' Pervis Estupiñán), Jan Paul van Hecke, Lewis Dunk, Tariq Lamptey - Billy Gilmour, Mahmoud Dahoud - Kaoru Mitoma (85' Julio César Enciso), Danny Welbeck (85' Simon Adingra), Yankuba Minteh (72' Yasin Ayari) - João Pedro.

Brighton & Hove AlbionRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
XandeR komentarzy: 990706.09.2024, 12:25

Jak tam nowy Linkin Park siadl?

Rynkos7 komentarzy: 733406.09.2024, 12:05

@Adi17 napisał: "A z kim wygrali 20 lat temu? Również z Lichtensteinem! Lezy im ten rywal."

Rywalizacja, którą warto mieć na oku.

Adi17 komentarzy: 317906.09.2024, 10:54

@ArsenalChampion napisał: "San Marino wczoraj po 20 latach wygralo mecz, w europie nie ma już słabych drużyn."

A z kim wygrali 20 lat temu? Również z Lichtensteinem! Lezy im ten rywal.

ArsenalChampion komentarzy: 838306.09.2024, 10:39

Ashmadia komentarzy: 184506.09.2024, 09:42

@sebastix11 napisał: "Linkin Park jednak coś nowego wypuścili z jakąs wokalistką, nie wiem czy to teraz na stałe czy jak ma być"
Na stałe. W przyszłym roku mają jakąś dużą trasę zagrać.

Gonzo92 komentarzy: 23706.09.2024, 09:40

Kiwior stracił kompletnie pewność siebie, a to była jedna z lepszych jego cech. Widać brak regularnej gry i tego poczucia że ktoś w niego wierzy. Powinien udać się gdzieś na wypożyczenie.

Mastec30 komentarzy: 698106.09.2024, 09:33

Trzeba liczyć na to, że Kiwiora wypożyczymy w połowie sezonu i ten jednak rundę wiosenną nabije sobie gdzieś wartości bo jak to ma tak wyglądać, że u nas sobie przesiedzi większość czasu na ławce. Na boisku pogra sobie głównie w reprezentacji pewnie z takim skutkiem jak wczoraj to za rok on nie będzie miał żadnej wartości sprzedażowej.

Czeczenia komentarzy: 1255606.09.2024, 08:49

Może Kiwior zagrał dramatycznie, ale jak jego pozycję zajął Dawidowicz to wysadził nas w powietrze.

Theo10 komentarzy: 851006.09.2024, 08:36

@sebastix11: Linkin Park… 3 pierwsze albumy to było coś. Potem już mi nie podchodziła ich muzyka.

Adi17 komentarzy: 317906.09.2024, 08:32

@darek250s napisał: "Zalewski motm, nawet dyskusji nie podlega."

Zdecydowanie. Gość ciągnął zespół.

Kiwior i Piątek dramat.

bizooon komentarzy: 731106.09.2024, 08:31

@Arsenal2004 napisał: "O Zalewski jak Pedro wybił tę piłke, tylko że on dostał kartke"
A przecież jeszcze nie gra Arsenau, sędzia może jasnowidz :D

bizooon komentarzy: 731106.09.2024, 08:29

@piter1908 napisał: "Kartka dla Rice słuszna, brak tylko konsekwencji i kartki w pierwszej połowie dla Jao Pedro."
AFTV wyliczyli że było w kolejce 9 opóźnień gry podobnych a tylko jeden Rice dostał kartkę

sebastix11 komentarzy: 602706.09.2024, 01:46

enrique komentarzy: 2001605.09.2024, 23:19

Ode jakaś kontuzja na kadrze???

darek250s komentarzy: 10749 newsów: 505.09.2024, 22:50

Zalewski motm, nawet dyskusji nie podlega.

Rosomak komentarzy: 255705.09.2024, 22:48

@minio7: Ludzie nawet na takie coś się łapią...

minio7 komentarzy: 300705.09.2024, 22:47

@Rosomak: od gracza kalibru Lewandowskiego oczekujesz jednak trochę więcej niż że dwa razy kopnie prosto piłkę. Zalew oczywiście

Dziadyga komentarzy: 867905.09.2024, 22:47

@minio7 napisał: "2:2 wynik jak na Narodowym 10l at temu. Pamiętam jak na ten mecz jechałem do stolicy. Piękne czasy"

Ja byłem wtedy na tym meczu i na słynnym z Niemcami.

Rosomak komentarzy: 255705.09.2024, 22:46

Zalewski czy Robert MOTM? niby Nicola zrobił dwa karne i strzelił ale jednak Robercik ma gola i asystę.

Placio komentarzy: 259705.09.2024, 22:44

Zalewski co mecz zagrał

minio7 komentarzy: 300705.09.2024, 22:44

Zalwe MOTM

Ale się sfrajerzyli Szkoci dziś, bez znaczenia czy ten karny będzie wykorzystany czy nie

Arsenal2004 komentarzy: 413405.09.2024, 22:43

Brawo dla Zalewskiego kolejny raz i dla Piotrowskiego za odbiór i podanie.

minio7 komentarzy: 300705.09.2024, 22:32

miki007 komentarzy: 40805.09.2024, 22:25

Niektórzy u nas bardzo wierzą w swoje umiejętności a później okazuje się, że nie jest to liga Bułgarska…

1886gunner1886 komentarzy: 160505.09.2024, 22:24

Krycie ala Zinchennko

Dziadyga komentarzy: 867905.09.2024, 22:24

McTomek to już że 2 lata temu pisałem,powinien latać w ataku mułów zamiast jakiś Hojlundow :D ale łysy wie lepiej :p

sWinny komentarzy: 798605.09.2024, 22:15

Zamieniłbym vieire za Urbańskiego.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 405.09.2024, 22:14

@Placio napisał: ". Totalnie beznadziejny mecz i proszę nie mówcie mi, że gol i asysta.."
Ma gola i asystę.

minio7 komentarzy: 300705.09.2024, 22:07

No no, jakby Szymański drugą z dystansu załadował to posada eksperta w TVP dożywotnio zapewniona

Arsenal2004 komentarzy: 413405.09.2024, 22:02

Walukiewicz dobrze wygląda z piłką przy nodze.

Placio komentarzy: 259705.09.2024, 21:59

Nie wiem jakie atuty ma obecnie Lewy, wolny, niedokładny, złe decyzje(teraz Zalewski na wolne pole) dobrze, że jeszcze fizycznie jako tako wygląda. Totalnie beznadziejny mecz i proszę nie mówcie mi, że gol i asysta..

Arsenal2004 komentarzy: 413405.09.2024, 21:59

O Zalewski jak Pedro wybił tę piłke, tylko że on dostał kartke

mikowhy komentarzy: 3220 newsów: 1005.09.2024, 21:58

Dopóki my nie wymienimy całej linii obrony, to nie wiem czy jest sens tę repkę oglądać. Tylko się człowiek denerwuje. Odejście Szczęsnego też nie pomogło, bo widać zdecydowanie mniej pewności.

ostriket komentarzy: 669705.09.2024, 21:58

Jak Kiwior przebimba csly sezon w takiej formie to za rok odjedzie nie za 25M tylko za 5...

DeptaGUNNER komentarzy: 211205.09.2024, 21:56

Nawet Zalewski lepiej kręci McGinna niż Martinelli

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11705.09.2024, 21:56

Kiwior zszedł i już nie wiedzą co się dzieje. Dobra ja tam jeszcze na film się przełączam bo 45 minut z reprezentacją to i tak za długo

miki007 komentarzy: 40805.09.2024, 21:56

Bułka to tez musi jeszcze mleko wytrzeć spod nosa, bo narazie słabiutko się prezentuje

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11705.09.2024, 21:52

Zgadzam się, że Kuba u nas nie pogra. Tak jak mówił Domagała ostatnio w jakimś magazynie - mamy najlepiej obsadzoną defensywę w Europie. Powinien odejść. I pójdzie w styczniu pewnie na wypożyczenie.

Arsenal2004 komentarzy: 413405.09.2024, 21:51

@sWinny: to może być taki piłkarz że w klubie będzie gorzej niż w reprezentacji, bo nie znajdziemy innego piłkarza o takim profilu na tej pozycji. On każdego naszego zawodnika zjada driblingiem. Widać, był szkolony we Włoszech a nie w Polsce.

Arsenal2004 komentarzy: 413405.09.2024, 21:48

@youngboy: Moder może jescze coś pogra w tym Brighton, ale Kiwior w Arsenalu to już ma taką konkurencję, że praktycznie nie ma szans na gre.

markiz0 komentarzy: 78505.09.2024, 21:42

Gdy zobaczyłem dzisiaj skład, to wiedziałem że będzie dobrze. Nawet się zastanawiałem czy nie postawić na naszych tysiaczka, bo kurs był ponad 3, ale stwierdziłem, że nie jestem hazardzistą i nie będę stwarzał precedensu - nigdy nie stawiałem za więcej niż stówę. Wygram 2 kafle, a potem 3 przewalę na kolejne "pewniaczki", bo przeczucie podpowiada, że będzie dobrze. Tym bardziej, że nawet tego meczu Polska jeszcze nie wygrała.

youngboy komentarzy: 204805.09.2024, 21:41

Z punktu widzenia kibica kadry źle się stało, że Kiwior i Moder nie zmienili klubów latem. To są dobrzy piłkarze jak na nasze warunki, ale bez regularnej gry wiele kadrze nie dadzą.

sWinny komentarzy: 798605.09.2024, 21:40

Hmm w sumie ten Zalewski całkiem fajnie wygląda. Aż dziwne, że się nie może odnaleźć w klubie. Mam wrażenie, że u nas często by z powodzeniem martinellego potrafił zastąpić.

sickstick komentarzy: 295905.09.2024, 21:40

Swoją drogą Zalewski w reprezentacji Polski gra tak, jak wszyscy chcielibyśmy żeby grał Martinelli w Arsenalu. Jak to jest że chłopak na kadrze jest tak kozacki, a w Romie wiecznie ma jakieś problemy z grą?

arsenallord komentarzy: 30185 newsów: 11705.09.2024, 21:39

Kiwior fatalnie, ale dla mnie zawsze będzie zagadką jak tak fatalny i bez zalet piłkarz jak Frankowski może być podstawowym zawodnikiem.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 405.09.2024, 21:36

@Er4s napisał: "Kiwior oczywiście beznadziejny. Ale skoro obrońca jest beznadziejny myląc się to co mówić o pomocnikach i napastnikach którzy nie potrafią wymienić kilku podań w meczu z takimi drwalami"
No dokładnie. Wychodzimy teoretycznie najbardziej kreatywnym środkiem na jaki nas stać. Nie wymieniliśmy na połowie Szkotów 3 podań w jednej akcji. Wszystko się dzieje na naszej połowie.
Kiwiora nic nie broni, ale jego gra przykryje ogólny marazm.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30