Arsenal vs Bayern: Starcie Liderów w Lidze Mistrzów
25.11.2025, 20:49, Mateusz Kolebuk
872 komentarzy
Arsenal i Bayern Monachium to obecnie jedne z najlepszych drużyn w Europie, a ich spotkanie na Emirates w ramach Ligi Mistrzów zapowiada się na prawdziwy hit. Kanonierzy, będący w znakomitej formie, zmierzą się z dobrze znanym rywalem, z którym ostatnio spotkali się dwa sezony temu w ćwierćfinale tych rozgrywek.
Podopieczni Mikela Artety przystępują do tego meczu po efektownym zwycięstwie 4:1 nad Tottenhamem w derbach północnego Londynu. Jednak starcie z Bayernem to zupełnie inna skala wyzwania, które może zadecydować o układzie tabeli w grupie Ligi Mistrzów.
Arsenal nie ma najlepszych wspomnień z poprzednich potyczek z Bawarczykami, ale ostatnie mecze były bardziej wyrównane. Kanonierzy mogą pochwalić się najlepszą defensywą w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, nie tracąc ani jednej bramki w czterech dotychczasowych spotkaniach.
Z kolei Bayern Monachium również przyjeżdża do Londynu po efektownej wygranej nad Freiburgiem, mimo że przegrywali już 0:2. Bawarczycy odpowiedzieli jednak sześcioma golami, co pozwoliło im utrzymać się na szczycie Bundesligi. Choć defensywa Bayernu nie jest tak szczelna jak Arsenalu, ich ofensywa imponuje skutecznością na wszystkich frontach.
Informacje o drużynach i taktyka
Arsenal
Po niedzielnym triumfie do gry wrócił Noni Madueke, a Martin Odegaard trenował przed meczem z Bayernem. Arteta ma do dyspozycji niemal pełny skład, poza kontuzjowanymi Kaiem Havertzem, Viktorem Gyokeresem, Gabrielem Magalhaesem i prawdopodobnie Maxem Dowmanem. Gabriel Martinelli był już na ławce rezerwowych w ostatnim meczu.
Arteta raczej nie zdecyduje się na większe rotacje w składzie, chcąc utrzymać dobrą formę zespołu. Piero Hincapie prawdopodobnie zastąpi Gabriela w obronie, a Declan Rice, Martin Zubimendi i Mikel Merino są przewidywani do gry od pierwszej minuty.
Bayern Monachium
Bayern ma pewne problemy zdrowotne z Serge Gnabrym i kluczowym pomocnikiem Joshuą Kimmichem, którzy doznali drobnych urazów. Obaj podróżowali z drużyną do Londynu, ale ich występ od pierwszej minuty stoi pod znakiem zapytania. Wielką stratą będzie brak Luisa Diaza, który po czerwonej kartce w meczu z PSG został zawieszony na trzy spotkania Ligi Mistrzów.
Harry Kane powróci do północnego Londynu jako kapitan Anglii i kluczowy zawodnik Bayernu. Kompany prawdopodobnie postawi na sprawdzony skład przeciwko Arsenalowi.
Kluczowe statystyki
- Arsenal nie przegrał żadnego z czterech meczów Ligi Mistrzów w tym sezonie i nie stracił jeszcze bramki.
- To piąte spotkanie Arsenalu i Bayernu w fazie grupowej Ligi Mistrzów; Kanonierzy wygrali tylko raz.
- Bayern Monachium zdobył 14 bramek w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, co czyni ich współliderami klasyfikacji strzelców.
Zawodnik do obserwacji
Declan Rice
To spotkanie będzie prawdziwym testem dla pomocników obu drużyn. Starcie Rice'a z Kimmichem i Pavloviciem zapowiada się pasjonująco. Rice był kluczowym zawodnikiem Arsenalu w tym sezonie, a jego występ przeciwko Tottenhamowi pokazał, jak ważny jest dla zespołu. Jego pojedynek z pomocnikami Bayernu może zdecydować o wyniku tego meczu.
Przewidywania
Arsenal 2-2 Bayern Monachium
Bayern to ofensywna potęga zarówno w Lidze Mistrzów, jak i Bundeslidze, a Arsenal to defensywna twierdza. To starcie zapowiada się na emocjonującą bitwę taktyczną między dwoma świetnymi trenerami.
źrodło: thehardtackle.com
6 godzin temu 2 komentarzy
10 godzin temu 10 komentarzy
10.01.2026, 13:53 5 komentarzy
10.01.2026, 09:00 1021 komentarzy
09.01.2026, 16:44 12 komentarzy
09.01.2026, 08:59 16 komentarzy
09.01.2026, 08:58 7 komentarzy
09.01.2026, 08:53 13 komentarzy
09.01.2026, 08:52 9 komentarzy
09.01.2026, 08:47 471 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #37: Manita na Emirates
- 26.08.2025 5 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Hincapie zagrał 2x90minut z Ekwadorem i później Spurs. Na koniec derbów wyglądał na mocno styranego. Nie dziwi mnie ta zmiana.
Mosquera i MLS... sabotaż
Żeby ten MLS dziś nie spalpitował
Hincapie zagrał świetny mecz z Tottenhamem i w nagrodę dostaje ławkę z Bayernem. Ufam Mikelowi, ale nie rozumiem jego toku myślenia. Piero to zawodnik niewiele ustępujący poziomem naszym podstawowym defensorom, zna doskonale naszego dzisiejszego przeciwnika, bo grał naprzeciw Bayernu wielokrotnie. Dla mnie wybór trochę abstrakcyjny.
Arsenal starting XI: David Ospina; Héctor Bellerín, Laurent Koscielny, Shkodran Mustafi, Kieran Gibbs; Granit Xhaka, Francis Coquelin; Mesut Özil, Alex Oxlade-Chamberlain, Alex Iwobi; Alexis Sánchez
Uff na szczecie to już przeszłość ;)
A jednak Arteta trochę porotował, trzymam kciuki za Milesa, oby zagrał tak jak przeciwko Atletico.
Skelly to chyba nie jest za dobry pomysł na Bayern ..
Obstawiałem Hincapie w podstawie, ale zagra w takim razie ze smerfami
Arsenal: Raya, Timber, Saliba, Mosquera, Lewis-Skelly, Rice, Zubimendi, Eze, Saka, Trossard, Merino.
Subs: Arrizabalaga, Setford, White, Hincapie, Calafiori, Odegaard, Norgaard, Madueke, Nwaneri, Martinelli.
@losnumeros: jak tam pomidorki, długo w tym roku zbiory chyba ;)
1,450.5 mln (czyli 1miliard 450 milionów z hakiem brutto zadłużenia na 2025 rok)
@arsenallord napisał: "Co? Laporta do ciebie dzwonił?"
Nie, mam internet, korzystałeś kiedyś?
https://www.nytimes.com/athletic/6754098/2025/11/03/barcelona-finances-analysis-laporta-camp-nou/
@Champishere napisał: "anowie ktoś tu się orientuje jaka ofensywna 4 może wyjść w Bayernie ?"
Kaninho+Olisinho+
@Marzag napisał: "Ktoś mnie jakiś czas temu przekonywał że Barcelona świetnie stoi finansowo i że coś mi się pokręciło że oni spłukani są.
Tymczasem 1.45mld euro długu mają i rośnie xd"
Co? Laporta do ciebie dzwonił?
Ktoś mnie jakiś czas temu przekonywał że Barcelona świetnie stoi finansowo i że coś mi się pokręciło że oni spłukani są.
Tymczasem 1.45mld euro długu mają i rośnie xd
Panowie ktoś tu się orientuje jaka ofensywna 4 może wyjść w Bayernie ?
@stanyal: ja podobnie 15 lat ale trochę starszy .
Zdrówka na następne 15 z samymi pucharami oczywiście ;)
Ogólnie karny dla Bayernu dziś pewniak? Mam wrażenie, że Kane na Emirates= rzut karny dla gości.
Jutro mi stuka 37. 15 lat na k.com niemalze. I od ponad 20+ lat tylko AFC.
Co mi Wenger, Pires, Berkamp, Henry, Reyes i spolka kielbie we lbie zrobili :)
Poprosze dobre meczycho dzis a w niedziele 3 pkt.
COYG
@Dawid04111 napisał: "gówniarz, ale jedno nie wyklucza drugiego."
No wyklucza. Niech się 15 latek bawi we własnej piaskownicy. Niby za kogo miałby wieczorem zagrać przeciwko najsilniejszej obok nas drużynie Europy ? Nie powąchał by murawy więc lepiej niech pogra pięterko nizej
Dowman to na razie ciekawostka. On zacznie być opcja za jakieś 2 lata. Nie dajmy się zwariować. On nie będzie drugim Yamalem bo Yamal miał autostradę do gry bo w Barcelonie nie było dobrych skrzydłowych. U nas jeszcze długo będzie 5 do grania i to w najlepszym przypadku
@Artetaballer napisał: "Ale bramka Dowmana... I ta podcinka na końcu, jednym słowem WOW!"
Szapo ba
Ale bramka Dowmana... I ta podcinka na końcu, jednym słowem WOW!
@darek250s napisał: "Jaki dzisiaj wynik obstawiacie?"
2-2
@Be4Again napisał: "Podobno Juve po fiasku negocjacyjnym z Yildizem chce jak najszybciej go spieniężyć. Dla nich to teraz taki trochę "gorący ziemniak", z którym należy coś zrobić. Odmówił przedłużenia kontraktu więc dał jasny sygnał, że chce odejść. Ostatnio zaliczył lekki spadek formy i usiadł na ławce. Prawdopodobnie Yilidiz ma teraz swój peak cenowy i Juve chce to po prostu wykorzystać.
Czy to piłkarz nam niezbędny? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Dużo będzie uzależnione od wymagań Juve. Jak będą chcieli przyjąć jednego/dwóch zawodników w rozliczeniu to może się uda. Jak postawią zaporowe warunki na poziomie 100mln to temat będzie nie do ruszenia. Nie dlatego, że nas nie stać, ale na ten moment nie mamy aż tak "palącej" potrzeby żeby tak się wykosztowywać w zimowym okienku."
Ooo nie znałem jego sytuacji. Ja bardzo chciałbym go u nas.. Tak do 70 mln można wyłożyć
@Gunnerrsaurus napisał: "O dzięki, nie znałem chłopaka, może kiedyś zadebiutuje w pierwszej drużynie, życzę mu wszystkiego dobrego"
Po co ta ironia! Dla zasady, ulżyło tobie? Wiem że gra u nas, tylko wysłałem link do bramki która zdobył dzisiaj.
@losnumeros napisał: "Mamy talent Dowman, chłopak ma dużą finezję i spokój. Tutaj fragment z jego dzisiejszej bramki. Cudo. https://www.facebook.com/share/v/1HPcmrrexz/"
O dzięki, nie znałem chłopaka, może kiedyś zadebiutuje w pierwszej drużynie, życzę mu wszystkiego dobrego
Jaki dzisiaj wynik obstawiacie?
Mamy talent Dowman, chłopak ma dużą finezję i spokój. Tutaj fragment z jego dzisiejszej bramki. Cudo. https://www.facebook.com/share/v/1HPcmrrexz/
@krzykus1990: Merino w ataku, nie ma innej opcji obecnie.
@Mastec30: gówniarz, ale jedno nie wyklucza drugiego.
Gyokeres ani Havertz dziś nie wybiegą. Co najwyżej więc możemy zagrać tak :
Saka - - - - Trossard - - - - - - Madueke
chłopak ma dopiero 15 lat jeszcze się nagra, przy tym że powoli wszyscy wracają do zdrowia nie ma co się dziwić, że pierwszeństwo mają bardziej doświadczeni
@Dawid04111 napisał: "Max dziś powinien dostac minuty w seniorskiej LM a nie bawić się w piaskownicy z gówniarzami."
Zawsze myślałem że 15 latek to gówniarz
Nikt nie mówi że wystawić ale mógłby łapać więcej minut chociażby wchodzac z ławki. Zresztą nie ważne, chodziło o to, że jego rówieśnicy to dla niego żaden poziom.
@Marzag: dokładnie xd
@Dawid04111 napisał: "to nie są rozgrywki dla niego. Max dziś powinien dostac minuty w seniorskiej LM a nie bawić się w piaskownicy z gówniarzami."
proponuję go wystawić zamiast Saki
@nielegalny: to nie są rozgrywki dla niego. Max dziś powinien dostac minuty w seniorskiej LM a nie bawić się w piaskownicy z gówniarzami.
@Be4Again: Rozumiem co masz na myśli, ale ja jestem jednym z tych, którzy doceniają jego ruch bez piłki, wkład w taktykę i niekonwencjonalne zagrania. Dlatego w momencie, gdy ja oceniam jakiś jego występ jako średni, to wielu tutaj uznaje jako słaby. Stąd może ten mój dysonans. Nie mówię, że jestem w jego ocenie w pełni obiektywny, ale wydaje mi się, że jemu często wybacza się mniej niż skrzydłowemu po drugiej stronie, nawet w momentach, gdy częściej jest pod grą.
@GunnerKaspi: https://www.reddit.com/r/Gunners/comments/1p7aegi/u19_arsenal_42_bayern_max_dowman_with_2_beautiful/
Widzieliście karę, albo raczej brak kary, dla Ronaldo? Infantino to jest taka łysa łajza i gnida.
gdzie tego gola można zobaczyć?
Luis Munoz, born December 2011, has become the youngest ever player to appear in the UEFA Youth League aged 13 years 11 months and 15 days
He came off the bench with Emerson Nwaneri, Ethan's brother, as Arsenal U19s beat Bayern 4-2
Max Dowman scored two
Dowman się tam bawi, a co ciekawe Munoz rocznik 2011 :O
Dowman!!!! Co on zrobil
Dowman jaka brama w u19 szok
Ale akcja i gol Dowmana w LM
@Bartek_ napisał: "Nic mnie nie zdziwi, czasami mi się wydaje, że Leoś nawet jakby stanął na głowie, zaklaskał rzęsami i polizał łokieć, to i tak byłby uznawany przez wielu za rezerwowego i jednego z pierwszych do odstrzału"
Obiektywnie trzeba przyznać, że Leo ma swoje mankamenty. Przez 80% czasu masz ochotę siłą wyrzucić go z boiska, a potem przychodzi moment kiedy odwraca losy meczu jednym uderzeniem i robi tą swoją "cieszynkę" i masz takie... on znowu to zrobił :D
@Artetaballer napisał: "Co do Yildiza to byłoby fajnie jakby przyszedł, natomiast wątpie czy taki ruch odbędzie się zimą. Mimo wysokiej ceny nie musi być przecież od razu pierwszym wyborem. Idealnie byłoby gdyby on przyszedł w miejsce Jesusa... warto dać mu kilka meczy, a rynek napastników jest tak ubogi, że może akurat ktoś się skusi kupić go za około 30 mln"
Podobno Juve po fiasku negocjacyjnym z Yildizem chce jak najszybciej go spieniężyć. Dla nich to teraz taki trochę "gorący ziemniak", z którym należy coś zrobić. Odmówił przedłużenia kontraktu więc dał jasny sygnał, że chce odejść. Ostatnio zaliczył lekki spadek formy i usiadł na ławce. Prawdopodobnie Yilidiz ma teraz swój peak cenowy i Juve chce to po prostu wykorzystać.
Czy to piłkarz nam niezbędny? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Dużo będzie uzależnione od wymagań Juve. Jak będą chcieli przyjąć jednego/dwóch zawodników w rozliczeniu to może się uda. Jak postawią zaporowe warunki na poziomie 100mln to temat będzie nie do ruszenia. Nie dlatego, że nas nie stać, ale na ten moment nie mamy aż tak "palącej" potrzeby żeby tak się wykosztowywać w zimowym okienku.
Kurde, ale mam dziś ochotę na ten meczyk, dawno tak nie miałem. Bayern jest mega mocny i ostatnich latach bardzo uprzykrzał życie Kanonierom, pora pokazać im kto jest kim.
IMO na ten moment dwóch faworytów do wygrania LM.
@ozzy95 napisał: "lepiej sobie odpalić jakiś podcast z zapowiedzią, serio. Szkoda czasu na te telewizyjne popłuczyny serwowane przez dziennikarzy nie oglądających regularnie PL i ekspertów w postaci byłych zblazowanych piłkarzy, którzy walą takimi banałami, że równie dobrze mogłyby one trafić na ścianę w kuchni, czy na naklejkę na tył samochodu. Ja obejrzałem spory fragment studia Canal plus po meczu z Atleti, naprawdę ostatnio równie dobrze bawiłem się w trakcie malowania mieszkania. Wątpię by inaczej było w studio TVP, bo zdaje się, że i oni nas puszczają. Serio, lepiej sobie odpalić wcześniej yt, albo pójść na spacer."
Serio myślałem że tylko ja tak mam. Poziom tych kanałów sportowych i dziennikarzy jest żenujący. Tam o Cracovii i Podbeskidziu mogą się wypowiedzieć ale poważna piłka ich przerasta
@ostriket napisał: "Bo jest staryyyyyy! :D"
Trossard nie bazuje na szybkości, omijają go kontuzje, także pewnie jeszcze 3-4 sezony dogra na wysokim poziomie