Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough

Arsenal w ćwierćfinale FA Cup, 2-0 z Middlesbrough 15.02.2015, 17:51, Sebastian Czarnecki 5342 komentarzy

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego zapowiadało się na trudną przeprawę dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Mówimy w końcu o zespole, który jest niepokonany od października, dzielnie dąży po awans do Premier League, a w poprzedniej rundzie Pucharu Anglii wyeliminował Manchester City na Etihad Stadium. Middlesbrough to nie jest rywal przypadkowy i Kanonierzy zareagowali tak, jak powinni zareagować. Podeszli do rywala z respektem, nie zlekceważyli go i pokazali mu, jak wygląda futbol na najwyższym poziomie. Wynik 2-0 to najniższy wymiar kary, bo gdyby nie dobra postawa Mejiasa, mogłoby być o wiele gorzej.

Co najważniejsze, defensywa Arsenalu rozegrała bardzo dobre zawody i nie miała wiele do roboty, dzięki czemu zachowała czyste konto, które na pewno będzie miało dobry wpływ na pozytywne morale. Kanonierzy zdominowali drugoligowca z Middlesbrough i po świetnym meczu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Już jutro dowiemy się, kto będzie kolejnym przeciwnikiem londyńskiej ekipy.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Flamini - Alexis (71. Rosicky), Cazorla, Özil, Welbeck (71. Walcott) - Giroud (83. Akpom)

Middlesbrough: Mejias - Fredericks, Omeruo, Gibson, Friend - Leadbitter, Clayton - Adomah, Tomlin (53. Vossen), Bamford (53. Reach) - Kike

Pierwszą okazję do strzelenia gola Kanonierzy mieli w czwartej minucie, kiedy to z rzutu wolnego z dogodnej pozycji uderzał Santiago Cazorla. Strzał Hiszpana zmierzał w światło bramki, ale bardzo dobrze spisał się jego rodak Mejias, który sparował piłkę na rzut rożny.

Londyńczycy byli stroną dominującą w tym meczu i bardzo zależało im, by jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Tak bardzo, że w akcje zaczepne zaczęli angażować się nawet boczni obrońcy. Jedno prostopadłe podanie Cazorli trafiło pod nogi wybiegającego na wolne pole Gibbsa, ale Anglik przegrał pojedynek z Mejiasem.

W 14. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną okazję do strzelenia bramki. Mocny strzał Girouda sprawił sporo problemów Mejiasowi, który wybił piłkę pod nogi Sancheza, ale Chilijczyk miał za ostry kąt i za mało miejsca, by pokonać bramkarza Middlesbrough. Wciąż bezbramkowy remis.

Sygnał do ataku w 23. minucie dał także Olivier Giroud, który popisał się swoim pierwszym strzałem na bramkę. Francuz uderzał jednak ze znacznej odległości i w sam środek bramki. Bez problemów interweniował Mejias.

Cztery minuty później Francuz dopiął już swego. Santi Cazorla fenomenalnym podaniem obsłużył Kierana Gibbsa, a ten wyłożył Giroudowi piłkę jak na tacy. Napastnikowi pozostało jedynie dostawić nogę i śmiercionośnym uderzeniem pokonać Mejiasa. 1-0 dla Arsenalu!

Stracona bramka podziałała pobudzająco na nieco zaspaną drużynę gości, ale kolejny raz nawet nie potrafili zmusić Szczęsnego do wysiłku.

Drugą bramkę dołożył za to w 29. minucie Olivier Giroud! Alexis Sanchez dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Francuz kapitalnym wykończeniem pokonał Mejiasa. 2-0!

Pięć minut później londyńczycy mogli jeszcze bardziej podwyższyć prowadzenie. Özil dobrym podaniem obsłużył Sancheza, który minął bezradnego Mejiasa, ale przegrał pojedynek z defensorem, który wybił futbolówkę sprzed pustej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie prowadzi 2-0 z Middlesbrough i jest zespołem zdecydowanie lepszym. Goście nie istnieją na murawie.

Obrońcy Middlesbrough tak bardzo zachęcali Kanonierów do oddawania strzałów, że z zaproszenia skorzystał nawet... Mathieu Flamini. Co oczywiste - nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później Alexis Sanchez błyskotliwym podaniem uruchomił Mesuta Özila, który natychmiast znalazł się w sytuacji sam na sam z Mejiasem. Tym razem hiszpański golkiper zdołał skutecznie interweniować, ale pewnie tylko dlatego, że piłka leciała prosto w niego.

Aitor Karanka natychmiast zareagował na sytuację na boisku i już w 53. minucie przeprowadził dwie zmiany. Vossen i Reach zastąpili Tomlina i Bamforda.

55 minut - tyle czasu zajęło Gabrielowi Paulistcie, żeby otrzymać pierwszą żółtą kartkę w barwach Arsenalu.

Kolejny raz londyńczycy ożywili się dopiero, gdy minęła godzina gry. Bramkę Mejiasa nękali Kieran Gibbs i Alexis Sanchez, jednak bramkarz drugoligowca dwukrotnie pewnie interweniował. Zwłaszcza popisał się, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie głową Chilijczyka po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego.

W 71. minucie na murawie zameldowali się Rosicky i Walcott, którzy zmienili Welbecka i Sancheza.

Już cztery minuty po swoim wejściu na boisko, z dobrej strony popisał się czeski weteran, który obsłużył Cazorlę dobrym podaniem. Hiszpan huknął na bramkę, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 82. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Młodziutki Chuba Akpom zastąpił Oliviera Girouda. Francuz wciąż bez hat-tricka w barwach londyńczyków.

Bardzo interesująca końcówka w wykonaniu Arsenalu. Najpierw Mejias dobrze interweniował przy strzale Özila, a następnie jeszcze lepiej zachował się, kiedy po podaniu Rosicky'ego zatrzymał wybiegającego w sytuacji sam na sam Walcotta.

Drużyna gości zerwała się do ataku dopiero w okolicy 90. minuty, a potrafiła odpowiedzieć jedynie potężnym, acz nieskutecznym strzałem z dystansu Adomaha. Przed końcem spotkania strzałem głową próbował zaskoczyć jeszcze Szczęsnego Kike, ale na jego przeszkodzie stanął słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, Arsenal pewnie pokonał Middlesbrough i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

FA CupMiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2015, 13:31

kaziu
Jak ladnie poprosisz to pobiore i wrzuce na swoj serwer. Jednak to sporo potrwa :>

kaziu874 komentarzy: 699717.02.2015, 13:30

Kurcze, ten meczyk z chomikuj bym sam sobie pobral, bo kiedys szukalem ten mecz z polskim komentarzem i nigdzie nie moglem znalezc. Szkoda tylko ze jest tam limit i nici z pobrania.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.02.2015, 13:28

Ja zrobiłem taki kupon gdzie mam mecze od dziś do przyszłej środy.

arsenallord komentarzy: 31317 newsów: 11717.02.2015, 13:28

polandblood---> Jeżeli chcesz obstawiać, to zrób to sam. Słuchając tutejszych ekspertów przegrana gwarantowana.

Kowalczyk11 komentarzy: 327017.02.2015, 13:27

polandblood , a w ogóle istnieją kozacy w obstawianiu ? ;) Ja daje real bayern i chelsea na czyste typy , kursik ponad 5zł za dyszke można dać

Simpllemann komentarzy: 52969 newsów: 52417.02.2015, 13:27

RIVALDO700
Ciekawy mecz dostał do sędziowania.

gothegunners1886 komentarzy: 309817.02.2015, 13:26

kamilo_oo

Piękne :)

pietraz komentarzy: 161017.02.2015, 13:26

*polandblood, a co Cię interesuje podwojenie się czy jakieś wyższe kursy?

Kysio2607 komentarzy: 1336017.02.2015, 13:25

Ja dziś na Chelsea dałem podwójną szansę na remisik, 1.60 kursik, wiec całkiem w porzadku :)

kaman17 komentarzy: 510517.02.2015, 13:25

Fabs powiedzial, ze Londyn kojarzy mu się z "rodziną, Arsenalem i Chelsea"

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2015, 13:15

Sathiss

1 połowa

dailymotion.com/video/x21wq13_first-half-arsenal-v-barcelona-2-1-with-pre-match-analysis_sport

2 połowa

dailymotion.com/video/x21wr1y_second-half-arsenal-v-barcelona-2-1-with-post-match-analysis_sport

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2015, 13:11

Sathiss

chomikuj.pl/Buffon/1.+FC+BARCELONA/*7e+MECZE+*7e/Sezon+2010-2011/Arsenal+Londyn-FC+Barcelona+2-1+%28LM%29

Nawet Pelka komentuje :P

Piotrek95 komentarzy: 976217.02.2015, 13:07

Właśnie przeczytałem że kibice Chelsea maja ból dupy bo Fabs powiedział że Londyn kojarzy mu się przede wszystkim z rodziną i Arsenalem a nie Chelsea.

Czytaliście ,,Ja Ibra" Jakoś mi ta książka umknęła. Warti przeczytać?

michalm1 komentarzy: 702017.02.2015, 13:03

polandblood

moze kozakiem nie jestem, ale swoje typy moge sprzedac.

PSG - Chelsea
1. Opcja nr1 wygrana Chelsea
2. Opcha nr2 remis do polowy
Szachtar - Bayern
Wygrana Bayernu przewaga dwoch bramek
Basel - Porto remis lub wygrana Porto
Schalke - Real wygrana Realu przewaga dwoch bramek

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2015, 13:02

@Qarol

Mecz na WHL pokazał, ze Tottenham u siebie potrafi pokonywac czołówke

Piotrek95 komentarzy: 976217.02.2015, 13:01

Polandblood ja rzucam jeden kupon na PSG i Bayern a drugi na Bayern i X2 PSG - Chelsea.
W najgorszym wypadku wychodze na zero.
Chyba że Bayern zawiedzie.
Dzisiaj tylko tyle, jutro jeszcze troche ogarne.
Dobrym kuponem wydaje sie być Real, Wolsfburg, Ajax i 1X w meczu Young Boys -Everton

Qarol komentarzy: 1450717.02.2015, 12:54

@hot995

Jeśli mecz na White Hart Lane coś pokazał to na pewno nie to, że potrafimy grać na wyjazdach z mocnymi zespołami.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2015, 12:53

KOL

jestem ciekaw jaka kare UEFA dalaby CR7 za ta akcje w meczu z Cordoba w takim razie. Chyba 12 meczów to minimum.

polandblood komentarzy: 12008 newsów: 117.02.2015, 12:52

Siema, jest tu jakiś kozak w obstawianiu? Jakieś typy na lm?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2015, 12:51

mistique
Tak wyszlo. Nie mozna wszystkiego dobrze zaplanowac. Sa jeszcze inne spotkania w tym ligowe czy finalowy Pucharu Belgii. Wiec jest w czym wybierac. A moze jednak awansuja kto wie :)

Sathiss komentarzy: 195117.02.2015, 12:49

Wie ktoś gdzie mogę obejrzeć/ściągnąć cały mecz Arsenal vs Barcelona sprzed czterech lat? Dzisiaj rocznica tej wygranej i z chęcią bym znów zobaczył ten mecz. Googluje, googluje i same wirusy znajduję :(

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2015, 12:46

ciekawostka

Szymon Marciniak sedzia glownym meczu
LFC-Besiktas.

royal87 komentarzy: 142417.02.2015, 12:45

smołkowski to slaby komentator ;/

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.02.2015, 12:41

pbs.twimg.com/media/B-Cxs3YIAAA2Yw-.jpg

4 mecze kary za to.

Haahahahhhha leże

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2015, 12:41

mar2

smokowski,mielcarski

marz2 komentarzy: 521917.02.2015, 12:41

K204
Dzięki! Dobra obsada na PSG-Chelsea i jedziemy :]

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2015, 12:40

oficjalnie: Markovic zawieszony na 4mecze w europejskich pucharach, za te uderzenie reka w meczu z Basel.

A co do LM to mimo tych samych par wiele razy jest taki, ze nigdy nie ma sie pewnosci kto wygra, LM to wielka loteria i jestem ciekaw kto dzis wygra w paryzu. Ciekawe czy PSG wyjdzie Ibra i Cavanim w 1 skladzie czy Urus pojdzie na lawe.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.02.2015, 12:39

@kanonier

Ty to jednak asior jestes, zeby na taki mecz nie isc :D a to bedzie ostatni mecz LE u siebie, który Anderlecht w tym sezonie zagra :D

michalm1 komentarzy: 702017.02.2015, 12:37

Masakra dopiero co niedawno wybudowali ten stadion Szachtara za 250 mln euro a juz zniszczony, znakomita inwestycja... :/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2015, 12:35

marz2

20:40 Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: PARIS SAINT GERMAIN – CHELSEA FC
Canal+ Sport HD
Komentarz w Canal+ Sport: Tomasz Smokowski – Grzegorz Mielcarski (z Paryża)

20:40 Liga Mistrzów UEFA – 1/8 finału: SZACHTAR DONIECK – BAYERN MONACHIUM
nSport+
Komentarz w Canal+ Sport: Bartosz Gleń – Leszek Orłowski

Jesli chodzi o dzisiaj.

michalm1 komentarzy: 702017.02.2015, 12:35

Piotrek95

Laskowski to najlepszy polski komentator sportowy.

marz2 komentarzy: 521917.02.2015, 12:34

Dawid04111
Ja również :) Oby był Twaro z Nahornym albo Pełką :)

Tak na marginesie ktoś może wie kto dzisiaj komentuje PSG-CHelsea na C+? Szukałem na stronce i na fejsie ale nigdzie nic nie ma. Może ktoś coś słyszał?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2015, 12:33

Kuzwa no Anderlecht na streamie. Juz mialem jakas nadzieje ze moze jednak w TV i pupa. Swoja droga dopiero zauwazylem ze RSCA - FC BARCELONA - YOUTH LEAGUE (23/02/2015 - 20h00)

Na Dynamo juz biletow nie ma. No ale nie ma co sie dziwic bo dwa dni zostalo do tego spotkania.

Piotrek95 komentarzy: 976217.02.2015, 12:33

Ja tam w meczu Chelsea - Psg to już wole ekipe z Paryża. A przynajmniej ich obstawie na kuponie.

Piotrek95 komentarzy: 976217.02.2015, 12:31

Dla mnie Laskowski to jest naprawdę gość. Jeśli sie nie myle to on ręczną też komentował. Mundial również fantastycznie mu wyszedł. A Żewłakow to już chyba lepiej grał niż komentuje

Dawid04111 komentarzy: 13692 newsów: 1417.02.2015, 12:30

Niech sobie nawet Żewłakow komentuje, ja i tak bedę oglądał na C+. :D

gothegunners1886 komentarzy: 309817.02.2015, 12:29

Kanonier204

No to lepiej tym razem obejrzę w tv ze siostrą jak zawsze :)

Piotrek95 komentarzy: 976217.02.2015, 12:29

Jakbyście oglądali mecze Arsenalu i przeżywali te nerwy zwłaszcza w końcówkach chyba z każdą drużyną w BPL to by wam się odechciało kibicowania Chelsea albo City w LM.

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2015, 12:29

Jutro ze Szpakiem jest Żewłakow więc za tydzień pewnie też będzie

marz2 komentarzy: 521917.02.2015, 12:26

K204
To ja już bym chyba wolał jakby sam komentował.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.02.2015, 12:21

Bankowo bedzie nas komentowal Laskowski. Bedzie sam lub z Zewlakowem.

marz2 komentarzy: 521917.02.2015, 12:16

Szkoda tej drużyny. Co roku w LM dobrze sobie radzą wychodzą z grupy i prezentują bardzo dobry poziom, a teraz ciężkie czasy nadeszły dla nich

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2015, 12:16

No nie, jutro Szpaku komentuje Real oby tylko też naszego meczu za tydzień nie komentował

Simpllemann komentarzy: 52969 newsów: 52417.02.2015, 12:10

marz2
Zgadza się. Mecze rozgrywają we Lwowie ale trenują w Kijowie.

A stadion w Doniecku niszczeje.

marz2 komentarzy: 521917.02.2015, 12:09

Ogólnie teraz chyba przenieśli się na stałe do Lwowa

Simpllemann komentarzy: 52969 newsów: 52417.02.2015, 11:59

Alonso
Do tej pory mecze w LM rozgrywali we Lwowie.

Alonso komentarzy: 1282417.02.2015, 11:56

Gdzie będzie Szachtar grać? W stolicy czy mają wynajęty stadion za granicą?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.02.2015, 11:45

Kwietnik, ze Ty zyczysz dobrze Chelsea to my wiemy :)

Kwietnik komentarzy: 62717.02.2015, 11:43

Zawsze dobrze życzyłem Angielskim drużynom i tak samo będzie dzisiaj. Poza tym Chelsea jest silniejsza niż rok temu, gdzie pokonała PSG w dwumeczu. Grali czy nie grali busem, ale w obronie też trzeba umieć grać. Chelsea od kilku ładnych lat chyba jako jedyny Angielski zespół godnie się prezentuje w europejskich pucharach, ale w tym sezonie mam nadzieję, że to się w końcu zmieni i Arsenal zajdzie trochę dalej.

Skobel komentarzy: 6817.02.2015, 11:41

Ja dziś za Chelsea niech angielskie drużyny trzymają poziom w europie :)

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady