Arsenal zainteresowany Tino Livramento z Newcastle

Arsenal zainteresowany Tino Livramento z Newcastle 05.01.2026, 15:52, Mateusz Kolebuk 7 komentarzy

Arsenal bacznie przygląda się Tino Livramento, bocznemu obrońcy Newcastle. Jak donosi FootballTransfers, zawodnik ten stał się jednym z głównych celów transferowych Kanonierów. Nie jest jednak pewne, czy londyński klub podejmie próbę jego pozyskania już w styczniu.

Menedżer Mikel Arteta oraz dyrektor sportowy Andrea Berta widzą w 23-letnim Livramento idealnego kandydata do wzmocnienia zespołu. Styl gry Anglika przypomina im Jurriena Timbera, co czyni go naturalnym kandydatem na prawą stronę obrony. Co więcej, Livramento potrafi również grać na lewej stronie, a taka wszechstronność to cecha, którą Arteta bardzo ceni. Arsenal docenia również zawodników z doświadczeniem w Premier League.

Livramento ma kontrakt ważny do 2028 roku, a jego wartość transferowa szacowana jest na 54,5 miliona euro. Jednak Newcastle raczej nie będzie skłonne do łatwego rozstania się z tak kluczowym zawodnikiem dla planów Eddie'ego Howe'a, zwłaszcza w środku sezonu.

Dlaczego Arsenal śledzi Livramento?

Transfer Livramento wpisuje się w szerszy kontekst planów transferowych Arsenalu. Obecny prawy obrońca Ben White nie jest zadowolony z ograniczonej liczby minut na boisku. W tym sezonie wystąpił jedynie 12 razy, ustępując miejsca Timberowi.

Brak głębi na tej pozycji uwidocznił się, gdy Declan Rice musiał zagrać jako boczny obrońca w wygranym 2:1 meczu z Brighton 27 grudnia. Na lewej stronie Riccardo Calafiori często zmaga się z kontuzjami, co zaczyna budzić niepokój w klubie. Mimo to Myles Lewis-Skelly nie zdobył jeszcze pełnego zaufania Artety, by regularnie występować w pierwszym składzie.

Dodatkowym atutem może być fakt, że Livramento jest reprezentowany przez tę samą agencję co Arteta, co może ułatwić ewentualne negocjacje.

Mikel ArtetaTino LivramentoTransfery autor: Mateusz Kolebuk źrodło: footballtransfers.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Cartman_KG komentarzy: 383107.01.2026, 07:17

@Goonder: w sensie, że generuje dużo kontuzji?

Goonder komentarzy: 817 newsów: 106.01.2026, 00:12

Fajny, ale kontuzjogenny niestety

Koroniarz komentarzy: 1107005.01.2026, 23:58

To byłby bardzo dobry ruch z naszej strony

kuzguwu komentarzy: 623105.01.2026, 21:15

Historia kontuzji także przemawia na korzyść transferu do Arsenalu :)

Infanter komentarzy: 125205.01.2026, 21:04

Brać go, jeśli może grać na obu stronach, to na pewno dostanie swoje minuty.

coooyg11 komentarzy: 459605.01.2026, 18:29

@nt2b: White pójdzie na sprzedaż, w jego miejsce Livramento, dla mnie zamiana TOP bo młody obskoczy obydwa boki obrony

nt2b komentarzy: 621 newsów: 405.01.2026, 17:26

A to sztos. Zdecydowanie brakuje nam obrońców. :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady