Arsenal zwycięża z Leyton Orient 2-0 w pierwszym sparingu

Arsenal zwycięża z Leyton Orient 2-0 w pierwszym sparingu 20.07.2024, 16:39, Trempa 18 komentarzy

Arsenal rozegrał dzisiaj pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2024/25. Mecz z Leyton Orient odbył się „za zamkniętymi drzwiami”, a w składzie Kanonierów brakowało wielu zawodników, odpoczywających po meczach reprezentacyjnych. Szansę na pokazanie się Mikelowi Artecie dostało wielu młodych graczy.

Spotkanie, które gospodarze wygrali 2-0, rozegrane zostało w Sobha Realty Training Centre. Bramki zdobyli Gabriel Jesus i Emile Smith Rowe, a przeciwnicy z League One nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu.

W pierwszych 20 minutach spotkania nie dochodziło do zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Pierwszy celny strzał przyniósł gola dla Arsenalu. Dobra współpraca na lewym skrzydle pomiędzy Lewisem-Skellym i Reissem Nelsonem zaowocowała dośrodkowaniem Eddiego Nketiaha do Jesusa, który wpakował piłkę do bramki.

Gol zapoczątkował lawinę sytuacji, które stwarzał Arsenal. Szansę po znakomitym opanowaniu piłki przez Jesusa miał Nketiah, ale bramkarz wybronił strzał Anglika. Następnie Vieira z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Formacja ofensywna szalała z przodu, a Karl Hein wraz z młodymi kolegami nie mieli zbyt wiele do roboty.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Smith Rowe i już trzy minuty później podwyższył prowadzenie. Po raz kolejny w akcję zaangażowany był Jesus, który świetnie opanował wysoką piłkę, a następnie wyłożył Emilowi, który posłał futbolówkę obok bramkarza.

Chwilę później szansę po podaniu Odegaarda miał Nketiah, ale jego strzał został wybroniony. Smith Rowe próbował ponownie, ale jego próba nie znalazła drogi do bramki. Salah Oulad-M'hand zaraz po wejściu na boisko wykonał solową akcję, ale jego uderzenie zostało sparowane przez bramkarza. Sam Howes obornił również strzał Charlesa Sagoe Jr. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0, całkowicie zasłużone zwycięstwo.

Arsenal: Hein (Nygaard 70), White (Rosiak 60), Timber (Rekik 46), Heaven (Monlouis 60), Lewis-Skelly (Nichols 60), Partey (Patino 46), Odegaard (Gower 60), Nelson (Nwaneri 60), Vieira (Smith-Rowe 46), Jesus (Salah Oulad-M'hand 60), Nketiah (Sagoe Jr 60)

Leyton Orient (pierwsza połowa): Howes, James, Cooper, Simpson, Sweeney, Warrington, Brown, Agyei, Galbraith, O'Neill, Kelman

Leyton Orient (druga połowa): Howes, Beckles, Cooper, Simpson, Happe, Trialist A, Pratley, Agyei, Trialist B, Perkins, Jaiyesimi

Leyton OrientMecze TowarzyskieOkres przygotowawczy autor: Trempa źrodło: arsenal.com
notopyk komentarzy: 360511.08.2024, 19:38

Agresywnie xd

Trempa (redaktor) komentarzy: 1211 newsów: 16723.07.2024, 23:21

@pjoter16 napisał: "Na youtube jest skrót- przy drugiej bramce Jesus próbował strzelać z bardzo ostrego kąta a bramkarz odbił piłke- nie tak jak w artykule napisano "wyłożył piłkę Emilowi". Tak mi coś śmierdziało po przeczytaniu to wyłożenie i obejrzałem skrót. Szczegół, ale mylący."
Report pisalem na podstawie tekstu na oficjalnej stronie, zanim wrzucili skrót video.

"Jesus was involved again, bringing a high ball under his spell before laying it off for Smith Rowe to rifle past the keeper."
Na skrócie video faktycznie ta bramka nie do końca pokrywa się z opisem.

pjoter16 komentarzy: 159 newsów: 423.07.2024, 14:04

kuzguwu komentarzy: 547322.07.2024, 20:40

Salah w domu

Marcel90 komentarzy: 829621.07.2024, 13:49

@pawel2505: 13 komentarzy z tego w połowie z nich kogoś obrażasz, zastanów się nad swoim zachowaniem w sieci

Trempa (redaktor) komentarzy: 1211 newsów: 16721.07.2024, 01:22

@kaljot napisał: "Jak już to w drugim sparingu"