Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal

Benayoun ratuje Kanonierów, Aston Villa 1-2 Arsenal 21.12.2011, 21:36, Rafal Mazur 1842 komentarzy

Święta już za pasem, a ligowa karuzela Premier League nie zatrzymuje się ani na moment. Dzisiejszego wieczoru podopieczni Arsene Wengera wyruszyli na północ Anglii, by walczyć z Aston Villą o zwycięstwo i powiększenie dorobku punktowego o kolejne trzy oczka. Mimo słabego występu londyńczyków, udało się wywieźć komplet punktów, który zapewnił im Yossi Benayoun.

Zobacz skrót pojedynku na Villa Park

Jak wszyscy dokładnie wiemy, mecze rozgrywane w okresie świątecznym mają zawsze ogromny wpływ na wygląd tabeli pod koniec sezonu. Z tego więc względu oba zespoły przystąpiły do spotkania z dużą determinacją. Wenger natomiast desygnował najsilniejszą jedenastkę, mimo że wystąpić nie mógł zawieszony za kartki Song czy kontuzjowany Andre Santos. W ich miejsce pojawili się Francis Coquellin i Emmanuel Frimpong.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Jonathan Moss - rozpoczął gwizdkiem dzisiejsze zawody, dając tym samym kibicom znak do wzmożonego dopingu.

Pierwsze minuty meczu nie przebiegały tak, jakby mogli sobie to wymarzyć zawodnicy z północnego Londynu. Do głosu częściej dochodzili gospodarze, a Kanonierzy mieli problem z utrzymanie piłki w swoim posiadaniu. W 7. minucie dobrą interwencją popisał się Wojtek Szczęsny, broniąc strzał głową Gabriela Agbonlahora.

W 16. minucie piłkę z rzutu autowego dorzucał Arteta. Pierwszy doskoczył do niej Theo Walcott, który pięknym zwodem minął Ciarana Clarka. Kiedy wydawało się już, że młody Anglik znajdzie się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, obrońca gości nieprzepisowo zatrzymał w polu karnym wbiegającego Walcotta. Sędzia wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Robin van Persie. Holender nie mógł zmarnować tak wyśmienitej okazji, kompletując 16 bramkę w sezonie. 1-0!

Chwilę później Walcott miał swoją szansę na podwyższenie wyniku spotkania. Po podaniu Ramseya Anglik wyszedł oko w oko z Bradleyem Guzanem, jednak próba przelobowania bramkarza nie zdała egzaminu, a futbolówka uderzyła tylko w głowę golkipera.

Z biegiem czasu poziom gry zaczął się wyrównywać. Mimo tego że to Kanonierzy prowadzili, The Villans nie dawali za wygraną. Bardzo aktywnym graczem był Charles N'Zgobia, który co rusz nękał swoimi rajdami Mertesackera i Coquellina.

Po doliczeniu dwóch dodatkowych minut do pierwszej części gry sędzia zakończył gwizdkiem połowę i zaprosił zawodników na przerwę.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugą część gry.

Od pierwszych minut do boju ruszyli podopieczni Wengera. Mikel Arteta do spółki z Robinem van Persiem robili wszystko, by utrzymać swoją ekipę przy piłce.

Niestety, spory napór na bramkę Wojtka Szczęsnego zaowocował utratą gola. Laurent Koscielny w nierozważny sposób zgrywał futbolówkę do stojącego na szesnastym metrze Pera Mertesackera. Niemiec najwidoczniej nie chciał jej dotknąć, gdyż jego pasywna postawa wobec piłki spowodowała, iż Albrighton szybko się z nią zabrał i płaskim strzałem pokonał Wojtka Szczęsnego. 1-1

Wyrówananie wyniku meczu doprowadziło też do kompletnej utraty przewagi Arsenalu. Od tej pory mogliśmy oglądać rozpaczliwe próby obrony The Gunners przed groźnym atakiem pozycyjnym gospodarzy. Neutralny widz mógłby odnieść wrażenie, że to Aston Villa prowadzi oblężenie na bramkę polskiego golkipera.

15 minut przed końcem meczu seria błędów ze strony arbitra Johnatana Mossa. Najpierw w polu karnym w nieprzepisowy sposób został zatrzymany Robin van Persie, za co należał się rzut karny, jednak sędzia pokazał żółty kartonik Holendrowi. Następnie Moss pomylił się co do rzutu wolnego przeciwko Kanonierom w okolicach 25 metra bramki Szczęsnego.

W 80. minucie gry na boisko zostali wprowadzeni Yossi Benayoun i Andriej Arszawin, którzy zastąpili Ramseya i Gervinho.

Wprowadzeni zawodnicy okazali się strzałem w "dziesiątkę". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego do piłki najwyżej wyskoczył filigranowy Yossi Benayoun, który uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce. Ekipa The Gunners nie strzela zbyt wielu bramek po tym stałym fragmencie gry, a jednak! 2-1 dla gości!

W doliczonym czasie gry dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Allan Hutton, który najpierw przepychał się z Benayounem, a potem brutalnie sfaulował Vermaelena.

Minutę później arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Mimo słabej gry w przekroju całego meczu, Kanonierzy zdołali pokonać rywala, a swoją zasługę miał w tym Yossi Benayoun. Być może Arsene Wenger powinien zastanowić się nad częstszym wystawianiem Izraelczyka w pierwszym składzie, gdyż wobec słabszej dyspozycji Gervinho i Ramseya, Benayoun może okazać pomocnym ogniwem. Niemniej jednak Arsenal znajduje się w dobrej pozycji przed jutrzejszymi derbami pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, które będą mogli oglądać ze spokojną ręką.

Aston VillaYossi Benayoun autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
marcinekkks komentarzy: 65221.12.2011, 22:10

znowu milion roznych i nic z tego nie ma ....

dennis93 komentarzy: 107221.12.2011, 22:09

Ja *******e, Walcott mnie przeraza... Ciagle to samo...

fryko12 komentarzy: 31221.12.2011, 22:09

dajcie linka bo mi transmisja padła...

adlanco komentarzy: 9021.12.2011, 22:09

Podziwiam Walcotta za starania

wronka23 komentarzy: 408921.12.2011, 22:09

jeszcze niech Wenger wpusci AOC moze mlody cos na fantazji zagra:)

zmiencie wykonawce rożnyc bo niema kto tam goli strzleac

DavidJR komentarzy: 111021.12.2011, 22:09

dawid150

ty myślisz że oni go sobie tak oo sprzedali?????

fcescf komentarzy: 255421.12.2011, 22:08

Wronka23 to wierny kibic Arsenalu, zostawcie go.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 621.12.2011, 22:08

ramsey wypie*dalaj

vanperszing komentarzy: 24721.12.2011, 22:08

@adlanco
dobrze powiedziane ;D

Frimpong schodzi może Rosa coś pokaże niech ich ruszy w tej grze.

RvPersie komentarzy: 1145821.12.2011, 22:07

wronka - proszę cię wyjdź z forum i wejdź za 30 mi n..

Kanonierr komentarzy: 13521.12.2011, 22:07

Rosicky

Arnsmen komentarzy: 29821.12.2011, 22:07

Podziwiam wiare w klub u niektorych. Jak zwykle jak nie idzie to wszyscy jada i obrazaja NASZYCH pilkarzy. Gratuluje.

dawid150 komentarzy: 721.12.2011, 22:07

ToMo 18
tak trzymaj!święta racja,troche wiary panowie i panie! fakt,jeśli chodzi o dzisiejsze podania w naszym wykonaniu,Cesc nie miał sobie równych w środku pola.po jakiego ch*** go sprzedaliiiiiii????;/

NoComent komentarzy: 77321.12.2011, 22:06

Jak przegramy to będę za to winić m.in. Aarona za tamtą setkę. Którą to?

mitmichael komentarzy: 4924321.12.2011, 22:06

Chyba sie zamienili koszulkami bo to AV gra jak Arsenal a Arsenal jak AV w meczu z Liverpoolem

IGWC komentarzy: 1052 newsów: 121.12.2011, 22:06

Zmiany obowiązkowe!!! Yossi i AOC jak dla mnie.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068721.12.2011, 22:06

Aguero na 3:0...

adlanco komentarzy: 9021.12.2011, 22:06

Gramy to samo co z Blackburn czyli nic nie gramy

czarny7777777 komentarzy: 251921.12.2011, 22:06

autobus w polu karnym arsenalu

tak to jest jak ramsey po raz setny nie trafia sam na sam w kazdym meczu. zmienic go

Kanonier9p komentarzy: 99421.12.2011, 22:05