Campbell: Przerwa dużo mi dała

Campbell: Przerwa dużo mi dała 22.01.2010, 22:48, Eryk Delinger 22 komentarzy

Sol Campbell wierzy, że półroczny rozbrat z rozgrywkami Premier League pomógł mu "naładować akumulatory". W zeszłym tygodniu były reprezentant Anglii podpisał sześciomiesięczny kontrakt z Arsenalem.

Wcześniej Campbell spędził trzy sezony w Portsmouth. W lecie na zasadzie wolnego transferu zasilił ambitnego czwartoligowca - Notts County. Romans nie trwał jednak długo, bowiem Sol już kilka tygodni później zerwał umowę za porozumieniem stron i ponownie stał się wolnym zawodnikiem. Wtedy też zaczął trenować z drużyną Arsene'a Wengera.

Sam Campbell uważa, że dzięki treningom bez presji towarzyszącej wielkim meczom i ciągłym podróżom odbudował kondycję. Twierdzi nawet, iż jest w lepszej formie niż przed kilkoma laty, gdy opuszczał Kanonierów.

- Fizycznie czuję się lepiej niż wtedy, gdy opuszczałem Arsenal, bo jestem świeższy - oświadczył 35-latek.

- Grałem przez wiele lat, a nigdy nie miałem dłuższej niż dwumiesięcznej przerwy. Teraz mogłem przez sześć miesięcy trenować bez stresu związanego z przygotowaniami do meczu i podróżami. Dzięki temu jestem naprawdę świeży, to wspaniałe uczucie.

- Naładowałem akumulatory i byłbym w stanie znów rozegrać cały sezon w Premier League.

Campbell doskonale wie, że z powodu świetnej formy prezentowanej przez Williama Gallasa i Thomasa Vermaelena ma raczej niewielkie szanse na powrót do wyjściowej jedenastki. Konkurentem Anglika jest także Mikael Silvestre.

- Jestem tu na wypadek kontuzji, lub gdyby Boss chciał dać odpocząć podstawowym zawodnikom. Jestem tu by pomóc, jeśli zajdzie taka potrzeba. Chciałbym wpłynąć na zespół, nawet z ławki rezerwowych. Chcę pomóc drużynie, a gdyby będzie trzeba dam z siebie wszystko.

- Manager mówił, że mam robić to, co potrafię najlepiej - wspierać kolegów w szatni.

Campbell przyznaje, że miał inne oferty. W tym z klubów, w których miałby zagwarantowaną regularną grę. Mówiło się m.in. o Newcastle i Hull City. Stoper mówi jednak, iż decyzję podjął gdy tylko dowiedział się o zainteresowaniu Wengera.

- Nie wahałem się ani chwili - mówi legendarny obrońca - Miałem inne możliwości, ale gdy usłyszałem, że chce mnie Arsenal, nie miałem żadnych wątpliwości. Cieszę się, że wróciłem i jestem częścią tak fantastycznej drużyny.

Sol Campbell autor: Eryk Delinger źrodło: Sky Sports
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Uszu komentarzy: 51224.01.2010, 20:17

Fajnie,fajnie...

Piotrex komentarzy: 112923.01.2010, 21:27

Kibice też są zadowoleni z tego ,że Sol wrócił.
Jutro gramy ze Stoke ciekaw jestem jak w tym meczu wypadnie Anglik.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 223.01.2010, 18:59

Jutro na pewno będziemy widzieć 100 % zaangażowania w grę i walki z jego strony. Zobaczymy teć czy jest na tyle sprawny fizycznie co kiedyś.

damiano komentarzy: 16523.01.2010, 18:38

najprawdopodobniej jutro z meczu ze stoke zobaczymy w jakiej jest formie i czy nadal jest na tyle dobry aby grac w koszulce arsenalu

kubss komentarzy: 46123.01.2010, 18:18

Każda drużyna chciałaby mieć takiego zawodnika na którym można zawsze polegać i który potrafi zmotywować kolegów w szatni, taki właśnie jest Campbell.

matek9009 komentarzy: 135523.01.2010, 16:35

myśle że da rade inaczej wenger by go nie ściągał ponownie;)

Theo_Fan komentarzy: 180723.01.2010, 14:05

Jest wypoczety wiec do boju Sol :)

szalen komentarzy: 198223.01.2010, 13:42

To było pewne, że ma pomóc drużynie mentalnie. No oczywiście zastąpić zawodnika gdy będzie kontuzjowany.

grzegorz17 komentarzy: 109823.01.2010, 12:22

Tak jak myslałem jest bardziej sciagniety do szatni zeby mogł wpywac na młodszych kolegów.Ale i na boisku tez bedzie na pewno kierował linia obrony.Młodzi beda mogli sie wiele od niego nauczyc..

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26423.01.2010, 12:13

No to zobaczymy czy udało mu się naładować akumulatory czy przez ten czas odżywczaił się od gry i będzie mu ciężko wrócić.

Michal95 komentarzy: 111323.01.2010, 12:08

Naładować akumulatory albo właśnie rozładować bo tak przerw w grze, zwłaszcza takiemu wiekowemu zawodnikowi prędzej zaszkodzi niż pomoże. Podoba mi się jednak podejście tego zawodnika. Jest zaangażowany mimo, zę zna swoją rolę w zespole. W spotkaniach ze słabszymi rywalami może się przydać i odciążyć środek obrony tak jak ze Stoke.

kjubol komentarzy: 101023.01.2010, 11:48

Sol jest bardzo doświadczony i na pewno nam pomoże w ważnych momentach. Przez ten czas mógł nabrać nowych sił i odpocząć.

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11523.01.2010, 10:08

Powrót do gry po tak długiej przerwie ma swoje wady i zalety. Jednym z plusów jest z pewnością to, że Sol mógł zregenerować siły. Jest już przecież w takim wieku, gdzie odpoczynek od piłki jak najbardziej mu się należy. Z drugiej jednak strony Campbell mógł w tym czasie wypaść z rytmu meczowego, ale sądząc po wypowiedziach Wengera i samego zainteresowanego raczej tak nie jest. :)

Cieszę się, że Anglik postanowił do nas wrócić, bo z jego powrotem wiążą się wspomnienia ze zdobywaniem trofeów. Być może jego doświadczenie i wiedza, jak zdobywać puchary pomoże nam w odniesieniu sukcesów. Na razie Sol jest tylko rezerwowym zawodnikiem, ale wierzę, że nawet jeśli nie gra daje drużynie więcej niż ci, którzy przebywają na boisku.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1523.01.2010, 08:33

Jest doświadczony i doskonale rozumie, że nie odrazu będzie grał w podstawowej 11, zna swoją rolę, będzie rezerwowym, ale w kluczowych momentach, może nam pomóc.

Hubert89 komentarzy: 83223.01.2010, 01:06

cieszą serdeczne i motywacyjne wypowiedzi Sola, mam nadzieję, że gdy będzie występował na boisku będzie się prezentował równie dobrze jak wypowiadał ;)

Maciekkk10 komentarzy: 258723.01.2010, 00:36

Skoro Wenger wziął Sola, bo ten ma wielką formę i on sam o tym mówi, to coś musi być na rzeczy. Taki rezerwowy, mimo iż 35-letni, to skarb. ;]

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 323.01.2010, 00:31

Widać, że jest przywiązany do Arsenalu. Rzeczywiście miło mieć świadomość, że ma się w swoich szeregach takiego piłkarza. Mam nadzieję, że będzie jak najefektywniej wykorzystywał swoje szanse.

Szef komentarzy: 1303523.01.2010, 00:21

oby pokazal te swoja swiezosc w meczu ze Stoke bo licze na pewny awans do kolejnej rundy mimo tego ze boss pewnie wystawi kilku zmiennikow

koksik270 komentarzy: 22222.01.2010, 23:34

Bardzo cieple slowa, mam nadzieje ze ten pilkarz mimo wieku bedzie mial swoje szanse w Arsenalu ;) Pozazdroscic Wam takiego pilkarza.

malina110xd komentarzy: 92622.01.2010, 23:04

Rowniez sie ciecze ze wrocil, a co do tego ze do walki o miejsce jest jeszcze silvestre to chyba zdaje mi sie ze Sol jest od niego lepszy xd

gooner1992 komentarzy: 57722.01.2010, 23:02

To się okaże w meczu ze Stoke.XD

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady