Cazorla o roli obrony w zespole
16.06.2015, 21:48,
6 komentarzy
Santi Cazorla twierdzi, że Kanonierzy mają bardzo silną linię ofensywną, a kluczem do sukcesu w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepsza gra Arsenalu w defensywie.
Warto również zauważyć, że The Gunners byli drużyną, która zaraz po Chelsea i Southamptonie straciła najmniej bramek w lidze.
- Jednym z kluczowych obszarów na boisku, na którym musimy się skupić, jest gra obronna - stwierdził hiszpański pomocnik. - Jeśli poprawimy grę defensywną, będziemy pewni swego, ponieważ ofensywa już teraz jest wystarczająco dobra. Musimy mieć pewność, że nasza linia defensywna jest silna i w każdym meczu taka będzie. W zeszłym sezonie straciliśmy zbyt wiele punktów ze słabszymi rywalami, a jeśli chcemy wygrać ligę, to koniecznie musi to ulec zmianie.
Santi uważa, że zespół w obecnej formie jest bardzo silny, ale z chęcią przywitałby nowych zawodników.
- Każdy transfer jest trudną decyzją dla Arsene'a Wengera. Mam tylko nadzieję, że każdy, kto dołączy do naszej drużyny, podniesie poziom gry naszego zespołu.
źrodło: Sky Sports
6 godzin temu 11 komentarzy

6 godzin temu 5 komentarzy

6 godzin temu 0 komentarzy

07.05.2025, 20:03 1 komentarzy

07.05.2025, 14:35 12 komentarzy

07.05.2025, 14:33 10 komentarzy

07.05.2025, 09:32 1419 komentarzy

07.05.2025, 08:31 11 komentarzy

06.05.2025, 16:09 1 komentarzy

06.05.2025, 13:54 9 komentarzy
Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Dokładnie, z Monaco to defensywa raczej zawaliła. Szczególnie Mertesacer.
Fakt, z przodu na ES tez powinno wiecej goli wpaść.
Tylko, że spotkań gdzie ofensywa grała słabo można policzyć na palcach jednej ręki, a wiadomo że nie da się wygrywać wszystkich meczy ( nawet takim tuzom jak The Invincibles ;p). Za to traciliśmy dużo punktów przez słabą grę defensywy ( mecze ze Swansea(A) i Stoke(A) powinny skończyć się wygraną kanonierów) ;/
Meczu z Totkami nie pamietam, ale Swansea i Sunderland to rzeczywiscie ofensywa. Ten sam sklad, brak skrzydlowych, Zwirek bez formy. Nie bylo szybkosci, elementu zaskoczenia. Typowe walenie glowa w mur.
Co do Monaco to nie mam najmniejszych watpliwosci, ze przez defensywe przegralismy. Nie wiem czemu ich tu wymienilies. Wystarczylo grac madrze z tylu i czekac na okazje w pierwszym meczu bo przeciez to byl dwumecz, gdzie lepiej nie tracic u siebie jednoczesnie strzelac na wyjazdach. Wlasnie to zbyt ofensywne nastawienie i nie dbanie o tyly nam zalatwilo mecz.
Jesli chodzi o United, to jak dla mnie tez defensywa nasza zawiodla. 2 kontry i o malo 0-2 sie nie skonczylo. Jesli nie mozesz wygrac, to nie przegraj tego. Zbyt naiwnie podeszlismy do tego.
Od momentu kiedy do bramki wszedl Ospina, to zaczelismy lepiej grac w obronie i gralismy na zadawalajacym poziomie jesli chodzi o defensywe. Ja bym powiedzial ze teraz to nalezy sie skupic na ofensywie, bo to przez ofensywe min. odpadlismy z Monaco, zremisowalismy z Totkami, przegralismy z United u siebie, przegralismy ze Swansea, zremisowalismy z Sunderlandem itd.
Brawo Santi! AMBICJA