Do biegu, gotowi, START: Arsenal vs Aston Villa

Do biegu, gotowi, START: Arsenal vs Aston Villa 16.08.2013, 06:03, Sebastian Czarnecki 3955 komentarzy

Bezkresne wyczekiwania do nowego sezonu Premier League w końcu znalazły swój koniec. Oto właśnie jesteśmy, na kilkadziesiąt godzin przed startem nowej kampanii. Już w sobotę od godziny 13:45 czasu polskiego najlepsze drużyny w Anglii staną naprzeciw siebie do walki o chwałę, honor i – przede wszystkim – przetrwanie. Wyścig, który trwać będzie aż przez 38 niezwykle długich kolejek rozpoczyna się na dobre i w końcu dowiemy się, czy nadchodzący sezon faktycznie będzie wyjątkowy i najlepszy od wielu lat. Pierwszym rywalem Kanonierów będzie Aston Villa.

Podopieczni Arsene’a Wengera do meczu przystępują w mieszanych nastrojach. Co prawda azjatyckie tournee i ostatnie spotkanie w Helsinkach z Manchesterem City były dla Arsenalu bardzo udane, aczkolwiek zespół zawiódł na całej linii w pucharze organizowanym na własnym stadionie – Emirates Cup. Ponadto, Kanonierzy co prawda w końcu pozbyli się z klubu niechcianych zawodników, ale w ich miejsce nie sprowadzono absolutnie nikogo. Kadra londyńczyków jest teraz bardzo chuda i bez należytych wzmocnień nie będzie mogła walczyć na dłuższą metę na kilku frontach. Widać to nawet już teraz, kiedy z gry wykluczonych jest kilku zawodników, którzy na pewno opuszczą ligową inaugurację. Już w poprzednim sezonie Arsenal nie prezentował się na miarę swoich możliwości; jedynie udana, acz nieco rozpaczliwa, końcówka pozwoliła Kanonierom zająć czwarte, gwarantujące grę w Lidze Mistrzów, miejsce, które było absolutnym planem minimum dla londyńczyków, a z którego cieszyli się jak małe dzieci. Nie cichną szydercze głosy w kierunku Arsene’a Wengera i jego filozofii, że czasy Arsenalu już dawno się skończyły, a The Gunners prędzej czy później wypadną z Wielkiej Czwórki. To jest właśnie ten czas, by zamknąć usta krytykom i udanie zainaugurować nadchodzące rozgrywki, nawet bez transferów, na które wciąż czekają wszyscy kibice.

Poprzedni sezon był całkowitym rozczarowaniem dla The Villans. Podopieczni Paula Lamberta do ostatniej kolejki bili się o utrzymanie i niewiele brakowało, a zespół z Birmingham faktycznie pożegnałby się z elitą. Aston Villa postanowiła przed nowymi rozgrywkami wprowadzić do kadry sporo świeżości, toteż została ona mocno odmłodzona. Bez wahania pozbyto się Holmana, Makouna i Dunne’a, którzy już nie wnosili do gry niczego wartościowego, a w ich miejsca sprowadzono samych młodych i gniewnych – Nicklasa Heleniusa, Leandro Bacunę, Antonio Lunę, Joresa Okore czy znanego z polskich boisk Aleksandara Tonewa. Co najważniejsze, w drużynie udało się jednak zatrzymać Christiana Benteke, który złożył podpis na nowej umowie. Skoro Lambert zdołał przekonać swojego największego asa do pozostania na Villa Park, to znaczy że ten w stu procentach ufa trenerowi i wierzy, że w klubie mogą nadejść nowe, lepsze czasy.

Aston Villa nigdy nie była wygodnym przeciwnikiem dla londyńskiego Arsenalu. Obie drużyny spotkały się ze sobą do tej pory 186 razy, a remis był najrzadszym rezultatem, bo padał tylko w 45 meczach. Kanonierzy odnieśli aż 76 zwycięstw nad The Villans, co jest całkiem niezłym wynikiem. Wynik na korzyść drugiego zespołu padał jedenaście razy mniej – 65. Ostatnia passa Arsenalu z Aston Villą jest jednak całkiem niezła. Podopieczni Arsene’a Wengera nie przegrali z ekipą z Birmingham pięciu ostatnich meczów, a w czterech z nich wychodzili zwycięsko. Warto jednak odnotować, że ostatnia wygrana Aston Villi nad Arsenalem miała miejsce nie tak dawno, bo dwa lata temu, i to na Emirates Stadium. The Villans są więc przeciwnikiem, którego w żadnym wypadku nie można lekceważyć.

Przejdźmy teraz do największego utrapienia w piłce nożnej, czyli do kontuzji. W drużynie Paula Lamberta nie ma większych osłabień, a jedynymi kontuzjowanymi są gracze drugoplanowi jak Sylla, Herd czy N’Zogbia. W o wiele gorszej sytuacji znajduje się Arsene Wenger, który nie dość, że posiada w tym momencie wąską kadrę, to na dodatek sporo zawodników opuści inaugurację z powodu mniejszych lub większych urazów. Wiadomo było już dawno, że do rozpoczęcia nowego sezonu nie wyleczą się Vermaelen, Diaby, Miyaichi, Monreal czy Sanogo, a na dodatek grono kontuzjowanych powiększyło się jeszcze o Mikela Artetę, który może opuścić nawet półtora miesiąca gry. Nie wiadomo w jakiej kondycji są po meczach reprezentacyjnych The Walcott i Bacary Sagna, którzy już przed spotkaniami swoich kadr skarżyli się na drobne problemy.

Zapowiada się jednak na bardzo ciekawe widowisko, w którym mimo przeciwności losu faworytami i tak będą Kanonierzy. Podopieczni Arsene’a Wengera nawet w takiej sytuacji kadrowej powinni poradzić sobie z drużyną dowodzoną przez Paula Lamberta, która do najmocniejszych nie należy. Mimo wszystko, nie wolno tej ekipy zignorować, bo w poprzednim sezonie Arsenal mocno męczył się z Aston Villą – bezbramkowy remis i wymęczone zwycięstwo 2:1 to wszystko, na co stać było Kanonierów w tych potyczkach.

Rozgrywki: 1. kolejka Premier League

Data: Sobota, 17 sierpnia, godzina 16:00

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Przewidywane jedenastki:

Arsenal: Szczęsny – Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Ramsey, Wilshere – Walcott, Rosicky, Podolski – Giroud

AV: Guzan – Lowton, Vlaar, Baker, Luna – Westwood, El Ahmadi – Agbonlahor, Tonew, Weimann – Benteke

Typ Kanonierzy.com: 2:1

Aston VillaPremier LeagueZapowiedź autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 116.08.2013, 14:17

@thide

W czym robisz swoje beaty?

Verminator97 komentarzy: 1490016.08.2013, 14:17

sobota, 17 sierpnia

Liverpool – Stoke City
13:40 CANAL+ Sport
Spotkanie komentują: Przemysław Pełka, Przemysław Rudzki

Arsenal – Aston Villa
15:55 CANAL+ Sport
Spotkanie komentują: Andrzej Twarowski, Rafał Nahorny

Swansea City – Manchester United
18:25 CANAL+ Family2
Spotkanie komentują: Adam Marchliński, Przemysław Rudzki

niedziela, 18 sierpnia

Crystal Palace – Tottenham Hotspur
14:25 CANAL+ Sport
Spotkanie komentują: Andrzej Twarowski, Rafał Nahorny

Chelsea – Hull City
16:55 CANAL+ Sport
Spotkanie komentują: Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki

poniedziałek, 19 sierpnia

Manchester City – Newcastle United
20:55 CANAL+ Sport
Spotkanie komentują: Marcin Rosłoń, Wojciech Jagoda

turysta komentarzy: 608916.08.2013, 14:16

Marca reporting that Falcao has been put up for sale because of tax issues. Real Madrid in for him.

peciakk komentarzy: 10489 newsów: 516.08.2013, 14:14

ArseneAl@
Shit!
Właśnie o Flamelku zapomniałem ! :D
No to Flamini(Arteta) * ^^

ArseneAl komentarzy: 2341716.08.2013, 14:12

@peciakk
Zamiast McCarthy'ego bardziej bym obstawiał Barry'ego lub Flaminiego :P

turysta komentarzy: 608916.08.2013, 14:12

rivaldo

koniec, będzie spokój

Luis Suarez has apologised to his Liverpool team mates and returned to training with first-team squad. (Sky Sports)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 216.08.2013, 14:12

No wiadomo ,że nie na Arsenal, ale w takim Newcastle by królował

peciakk komentarzy: 10489 newsów: 516.08.2013, 14:11

Miałem wizję takich transferów w deadline przed chwilą ^^
Arsenal23@
Coś tam ogarnia ale maksymalnie na Everton,Villa,Sunderland.

Verminator97 komentarzy: 1490016.08.2013, 14:10

Marzag > Na to wygląda ;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 216.08.2013, 14:09

peciakk

McCarthy szrot ??? Toż to talent jest.

hanzo88h komentarzy: 168316.08.2013, 14:08

farmazony Wenger w połączeniu z jeszcze większymi bredniami filozofów których muszę się uczyć, sprawiają ze sam tracę kontakt z rzeczywistością xD pieprzy o tej jakości ale mam pyt czym się sugerował ściągając takich grajków jak park , santos , chamak, żiru, itd.

arsenalfann komentarzy: 1024316.08.2013, 14:08

@RIVALDO
Nie wiem nie interesuje mnie to już :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 14:07

afann

to co powrot gryzonia do pierwszego skladu lfc konczy ta sage?

afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 14:07

peciakk
No way, litosci, juz lepiej brac mlokosow z rezerw i na nich stawiac ...

Marzag komentarzy: 43164 newsów: 116.08.2013, 14:07

studio lm z ryczelem i goscmi C+? :-P

arsenalfann komentarzy: 1024316.08.2013, 14:06

@peeciak
Szrot
Szrot
Szrot
Szrot

To ja już wolę bez transferów.

peciakk komentarzy: 10489 newsów: 516.08.2013, 14:05

Panowie co byście powiedzieli jakby Wenger w deadline zrobił słabsza powtórkę z tej rok temu ? ;)

McCarthy(Arteta)
Tasci(Mertesacker)
Jesus Gamez(A.Santos)
Marica(Park)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 14:02

tak

wypozeczenie

thide komentarzy: 32391 newsów: 185216.08.2013, 14:01

Cissokho w Live?

matt21 komentarzy: 541416.08.2013, 14:01

chladek

warto, szanse bliskie zera.

arsenalfann komentarzy: 1024316.08.2013, 14:00

@konrad
Po Gustavie jeszcze bardziej te okienko stało mi się obojętne ^^

matt21 komentarzy: 541416.08.2013, 14:00

ArseneAl

no to KFC może się pożegnać z top4 ;d Heskey!

thide komentarzy: 32391 newsów: 185216.08.2013, 14:00

@chladek, nie ma. jego klauzula wygasła, a jak wtedy się Wenger nie zgłosił to teraz też nie

mistiqueAFC komentarzy: 2676916.08.2013, 14:00

Ogólnie masakra co sie dzieje z tym Wengerem.Az sie boje co bedzie za rok, jak AFC zajmie 5-6 miejsce w lidze, i zaczna sie ucieczki.Wenga chyba chce wprowadzic ten klub w taką przecietnosc, w jaką niedawno wpadl Liverpool.Wszystko idzie w tym kierunku wlasnie

Co do samego meczu - wyniku sie specjalnie nie obawiam, bo wg mnie AFC wygra ten mecz..Cale szczescie, ze mamy pierwszy mecz u siebie, bo na wyjezdzie z takim skladem to bysmy mogli przegrac z doslownie kazdym.Po AV dopiero zaczną sie dopiero schody i juz nie będzie kolorowo ;) nie wiem czy Arsene ma zamiar kogos sciagnac do meczu ze Spurs.Oby mial taki zamiar...

Moj typ na jutro 2-0 dla AFC (dwie bramki Wallcota)

I na koniec pytanko do jakiegos REDAKTORA, jesli akurat jakis jest online

Co z Liga Typerów?

afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 13:59

ArseneAl
Chyba Wenger siedzi i klika na AFC...

ja8pl komentarzy: 296616.08.2013, 13:59

powie mi ktos to kojarzy Dusana Tadica dlaczego takim zawodnikiem praktycznie nikt sie nie interesuje , nie ma sagi nie ma nic ;p no i my go jakby nie chcemy a moim zdaniem to kozak..

bobslej22 komentarzy: 908716.08.2013, 13:59

Najśmieszniejsze jest to że już nawet plotek nie ma o tym kogo Wenger może zakontraktować . Normalnie mamy transfer. Są plotki nie ma transferu . Nie ma plotek transfer blisko :) Boże jak ciężko byc kibicem Arsenalu. Takie teorie , takie to typowe.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 13:57

tak juz ben smith z bbc potwierdza , Suarez wrocil do treningow z 1 zespolem druzyny

chladek4 komentarzy: 21416.08.2013, 13:57

,,Trener Evertonu Roberto Martinez oświadczył, że nie sprzeda swojej gwiazdy - Marouane Fellainiego za mniej niż 27.5 miliona euro" myślicie, ze jest szansa i czy warto byłoby kupić ?

ArseneAl komentarzy: 2341716.08.2013, 13:57

W sumie to został tylko Kondogbia i Bender z takich DM'ów którzy realni mogliby wzmocnić nasz skład. Schneiderlin też jest dobry ale to moim zdaniem jednak poziom niżej.
Na coughtoffside przedwczoraj coś pisali o Benderze:
caughtoffside.com/2013/08/14/exclusive-arsenal-look-to-pull-off-surprise-signing-by-the-end-of-the-week/

btw obczajcie bekową sondę na coughtoffside po prawej stronie :D

afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 13:55

arsenalfann
Przeciez wiadomo ze o siano, quality to za malo , Wenga uzna ze ktos kosztuje za duzo i nie wyda na niego tyle ile trzeba, on sam ustala ceny nie liczac sie z prawami rynku...

afckonrad9101 komentarzy: 783416.08.2013, 13:55

arsenalfann
Przeciez wiadomo ze o siano, quality to za malo , Wenga uzna ze ktos kosztuje za duzo i nie wyda na niego tyle ile trzeba, on sam ustala ceny nie liczac sie z prawami rynku...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 13:54

images63.fotosik.pl/76/49996666096b5ca0gen.jpg

jesli oczy mnie nie myla to Suarez wrocil do treningow z pierwszym skladem

ten w srodku odwrocony plecami do zdjecia

Saga coraz blizej konca

matt21 komentarzy: 541416.08.2013, 13:53

ArseneAl

nie wiem, może liczył na to, że nikt trzeci się nie włączy do walki o Gustavo, a ten za wszelką cenę będzie chciał uciec z Monachium. Nie wiem... nie wiem co mógł sobie myśleć Wenger.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52016.08.2013, 13:53

RIV
Podol zrobił genialną karierę reprezentacyjną, ale klubową tylko trochę lepiej jak dobrą. Wystrzelił za młodu, poszedł do BM i nie dał sobie rady, potem dobry okres w Koeln ale to tylko Koeln, teraz przyzwoicie w Arsenalu. Klasowy zawodnik na wysokim poziomie - tylko tyle albo aż tyle.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.08.2013, 13:51

@AAL

Ma klauzulę 20 mln euro ? Ja bym brał, bo chłopak młody, a potencjał ma. No i dużo kasy P/w by nie wołał :P

Verminator97 komentarzy: 1490016.08.2013, 13:51

tele-sport.pl/legia-warszawa-steaua-bukareszt-w-tvp-1-i-w-canal-hd-akt,artykul.html?material_id=5205558e9a22dd1b1f1af886#zamknij

Dla zainteresowanych. Cała rozpiska IV rundy el. LM w nc+ wraz z rozpiską komentatorów i gości w studio.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 13:50

a jesli piszesz o szejkach wzgledem poldiego

to chyba chodzi ci o Katar

bo psg,city,itp to poldi w ogole nie jest im potrzebny

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 13:47

bartekmlawa

moze masz racje , ja poprostu uwazam ze Poldi to byl big name w 2006 teraz nikt nie robi Wow myslac o nim.

ArseneAl komentarzy: 2341716.08.2013, 13:46

@ToMo_18
Kondogbia ma podobno klauzulę 20 mln euro.
W sumie to jest jakieś 17 mln funtów czyli tyle co Gustavo, a IMO prezentuje podobny poziom no i jest młodszy.

graberinho komentarzy: 9316.08.2013, 13:46

Kondogbia ma klazule chyba 13 mln euro i pół kasy idzie do Sevilli a drugie pół do jakis inwestorów.

arsenalfann komentarzy: 1024316.08.2013, 13:45

''Podstawowe kryterium jest to, czy dany piłkarz jest wystarczająco dobry, by reprezentować Arsenal Football Club.''

Higuain, Suarez, Fellaini, Gustavo... O co mu chodzi?

bartekmlawa komentarzy: 102416.08.2013, 13:45

santi dostaje oferte z City za rok i już rusza wyżej. Podolski idze na rok do szejków, zgarnąc kasę i po twojej teorii. Ale, czekajmy narazie na Wengera zakupocholika. Bez gdybania.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 13:44

ciekawe czy te 30 mln na Williana LFC ktore chce dac to z pieniedzy zarzadu czy moze Wampir jednak nie jest tam taki pewny.

ale skoro carrol i downing,shelvey poszedl w sumie za 25 mln to pewnie wampir tu niema nic do rzeczy

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.08.2013, 13:44

Myślę, że z 18 mln euro będzie trzeba na niego wyłożyć.

ArseneAl komentarzy: 2341716.08.2013, 13:44

@matt21
To po co w ogóle się nim interesował?
Co myślał, że jak da mu mniej niż w Bayernie to na klęczkach do nas przejdzie? wtf?

arsenalfann komentarzy: 1024316.08.2013, 13:43

Z drugiej strony Gustavo poszedł do tego VfL i nawet w LE nie będzie grać. Jak tam oni się prezentują?

ArseneAl komentarzy: 2341716.08.2013, 13:42

Ja jestem zdecydowanie za Kondogbią.
Drugi Vieira w składzie i lecimy po trofea!!11

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.08.2013, 13:42

Największym problemem jest nasz system płac.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.08.2013, 13:42

bartekmlawa

sevilla nie grajaca w LM na city to jednak roznica

Santi i poldi juz wyzej nie rusza

Następny mecz
Ostatni mecz
Nottingham Forest - Arsenal 26.02.2025 - godzina 20:30
? : ?
Arsenal - West Ham 22.02.2025 - godzina 16:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool22165153
2. Arsenal23138247
3. Nottingham Forest23135544
4. Manchester City23125641
5. Newcastle23125641
6. Chelsea23117540
7. Bournemouth23117540
8. Aston Villa23107637
9. Brighton23810534
10. Fulham2389633
11. Brentford23941031
12. Manchester United23851029
13. Crystal Palace2369827
14. West Ham23761027
15. Tottenham23731324
16. Everton2258923
17. Leicester23451417
18. Wolves23441516
19. Ipswich23371316
20. Southampton2313196
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah1813
E. Haaland171
A. Isak155
C. Palmer146
C. Wood142
B. Mbeumo133
Y. Wissa112
Matheus Cunha104
O. Watkins104
J. Kluivert103
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady