Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
rafi_i komentarzy: 421827.11.2013, 19:17

ładnie Gotze to zrobił teraz.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35527.11.2013, 19:17

Gece ładnie strzelił, 2-0

rafi_i komentarzy: 421827.11.2013, 19:12

Honda już 2 gole powinien mieć w 2 połowie...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35527.11.2013, 19:11

Honda co zyebał :O

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 127.11.2013, 19:01

WilkSzary, pff ja mam nokie 6030, i nieaktywną kartę w niej bo nie byłą używana ponad 2 miesiące i teraz mnie o pin którego nie mam prosi smartfon

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.11.2013, 18:30

Chyba jestem frajerem, że nie zrobiłem konta na kipro. Tyle darmowych transmisji ucieka.

Mimo wszystko, nie wrożę tej stronie sukcesu. Chyba, że obetną ceny o połowę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.11.2013, 18:13

Szkoda tylko ze modelu nie pamietam.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 227.11.2013, 18:11

Waskicz
Moj kolega kupił sobie nokie przez neta, gadzeciaz, rozpieszczony bahor.Jego father wciska mu phony za 2 k, po roku ledwo zipie(ta nokia z w8) i jest niezadowolony.Kupił sobie teraz iphona 5 po czym przyslali mu biały...więc dał mamie, która miała urodziny , i która miala mu oddac kase za telefon, by sobie kupil czarny...ale konrad jest zagrozony z chemii i nie dostanie ipha.Takie wydarzenie z zycia wzięte:p

metrowy komentarzy: 16027.11.2013, 18:09

ale za to lumia 520 ma b.dobre filmy:)

mistiqueAFC komentarzy: 2676927.11.2013, 18:06

kipro.pl/t45,cska-moskwa-bayern-monachium

Całkiuen całkiem ta transmisja na kipro.I bez kitu mam 10 biletów na koncie.Warto odpalic

dil komentarzy: 927.11.2013, 18:05

fajna gierke ostatnio znalazlem.Można dorobić sobie pare groszy przez internet :) macie linka www(kropka)goldentowns(kropka)com?i=60118

shark31 komentarzy: 601327.11.2013, 17:59

A jeszcze cos:) Jak bym mial kupowac cos z WP to wziolbym HTC 8S ktory jest lepszy od Lumi 520 chyba pod kazdym wzgledem oprocz pamieci i NokiaMaps.

shark31 komentarzy: 601327.11.2013, 17:52

metrowy mam ja przed soba:) Spoko telefon, ale ja jednak oczekuje wiekszych mozliwosci od smartphona. Zalezy mi rowniez na dobrych zdj a Lumia robi takie sobie.
Moge porownac teraz myPhone Duosmart z biedronki z ta Lumia i niewiem w czym Nokia mogla by byc lepsza:)

metrowy komentarzy: 16027.11.2013, 17:43

@ArseneAl
telefon jest swietny :) tyle moge powiedziec nie bedziesz zawiedzony

metrowy komentarzy: 16027.11.2013, 17:42

@shark31
a miales w rece ta lumie? swietny wystwietlacz, b.dobry dotyk wystarczy przejrzec sobie wszelkie prezentacje na yt

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2013, 17:40

Zawaliła się część dachu stadionu w Sao Paulo w Brazylii. Co najmniej trzy osoby nie żyją - podaje BBC News.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 17:34

@Waskitcz
Jeszcze nie wiem czy daje radę :) ale czytałem chyba wszystkie recenzje i testy o Nokii Lumii 520 i w większości twierdzą, że trudno o lepszy telefon (a na pewno o szybszy) w tym przedziale cenowym.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.11.2013, 17:32

Mesut Özil has covered 54 kilometres - 2nd in the Arsenal team, 9th in the Champions League overall. Lazy, isn't he

Waskitcz komentarzy: 450027.11.2013, 17:30

ArseneAl

To przepraszam, w sumie to muszę sprawdzić Windows fona bo póki co lecę na Iosiei andku a komputer na W8 to porażka, skoro twierdzicie że Nokia daje radę to trzeba sprawdzić.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2013, 17:30

Jesli ten plan sie sprawdzi mecz za 2 tygodnie united-szachtar bedzie bardzo ciekawym meczem wtedy.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 17:30

@Waskitcz
U mnie gadżety zaczynają się na tv, a kończą na komputerze.

ArseneAl

Jak kto lubi, ja z pozycji smartfona uruchamiam ekspres do kawy i pralkę, jestem gadzieciarzem, a że sprzedałem playa 3 do końca roku do polski wjedzie najwyżej 3 tysiące egzemplarzy playa 4, to taka mała całkiem ciekawa alternatywa. :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 227.11.2013, 17:27

Bayer jest u siebie mocarny

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 17:27

@Waskitcz
Btw my mówimy o smartfonach w przedziale cenowym do 500 zł, a nie za ponad 2 razy więcej.

seba9196 komentarzy: 87427.11.2013, 17:26

Zawsze podziwiam jak można czerpać przyjemność z gry na telefonie :). Snake foreva i tyle w temacie jeśli chodzi o gry.

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2013, 17:25

@Waskitcz
No sorry ale ja nigdy telefonu nie będę podłączał do tv ani grał nim na padzie. wtf? Na uj to komu?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747427.11.2013, 17:24

dzis bayer ogrywa united ,szachtar ogrywa sociedad i United spada na 3 miejsce w grupie A , ten plan jest dzis realny.

Waskitcz komentarzy: 450027.11.2013, 17:22