Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
kaziu874 komentarzy: 683427.11.2013, 00:35

pauleta --> może i zagrał genialnie, ale nie przesadzajmy.

Narazie nie ma się co martwic Napoli, do tego czasu dużo się może zmienić. Teraz trzeba się skupić na lidze i meczu z Cardiff, który na pewno nie będzie spacerkiem.

shaq77 komentarzy: 30927.11.2013, 00:34

to dowodzi czegos:
It is the reality. It's the first time I've seen that in over 150 Champions League games [having 12 points at this stage and not being certain of qualification].
a cheslki dwa mecze przegrala i ma awans

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.11.2013, 00:33

widzieliście jak Smoku po francusku gada, nieźle

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 00:29

Kupujemy Salaha? Skurczybyk ładnie wyrolował Chelsea.

kaziu874, dziś podobno grał genialnie, więc wybaczę bo ktoś pisał pod wpływem chwili

shaq77 komentarzy: 30927.11.2013, 00:25

a mozna piwko pic na stadionie Barcy, wie ktos?

pronik komentarzy: 517927.11.2013, 00:23

kibic ajaxu spadl z 5 metrowej trybuny

kaziu874 komentarzy: 683427.11.2013, 00:20

''Mikhitarian klasa galaktyczna. Jeśli ktoś uważa, że Ozil to najlepsza 10 na świecie, to niech obejrzy ten mecz.'' - kibice BVB w formie.

shaq77 komentarzy: 30927.11.2013, 00:17

Z innej beczki
W talksport gadali, ze Chelski potrzbuje drugiego napastnika, i powinni sprobowac kupic Lewego, tym bardziej jak BVB nie przejdzie dalej

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 127.11.2013, 00:16

mar12301

Ale w naszym meczu faktycznie Napoli zawiodło. Tego nie oglądałem więc nie wiem.

mar12301 komentarzy: 2318227.11.2013, 00:13

najlepiej w studiu LM...

Borussia dziś grała genialnie, ale jak Arsenal wygrał zdecydowanie z Napoli to włoski klub zawiódł, a nie Arsenal grał tak dobrze :] ehh..

shaq77 komentarzy: 30927.11.2013, 00:11

pauleta19,
ale arsenal przyzwyczail nas do dokladnosci czego dzisiaj brakowalo, ale moze dlatego ze zmino bylo ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 00:08

shaq77; opuścili, ale nie widzę sensu żeby obniżać przez to noty piłkarzom Arsenalu ;-)

Arsenalfcfan, może i sprawiedliwiej będzie dać 9.5 Wilshere'owi. A już najlepiej byłoby mu dać 9.25 ;P

shaq77 komentarzy: 30927.11.2013, 00:08

maniekuw,
awans prawie w kieszeni, tylko nie przegrac 3:0 z Napoli i bedzie dobrze. ale lepiej wyjsc z 1szego miejsca

pauleta19,

wg. Ciebie Wilshere zagrał tylko o 0.5 oceny wyżej od Ramseya, ale przecież Jack zagrał dużo lepiej niż Ramsey, mógł mieć jeszcze 2 asysty...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41227.11.2013, 00:04

jimmykanonier1886

Ale tamci zdecydowanie więcej spotkań rozegrali.

""the big f****** German has not conceded a goal for 455 minutes. He also completed a ridiculous 99% of his attempted passes (77/78).

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.11.2013, 00:01

Gdyby tego karnego nie było,albo by go strzelił to byłby faping nad Mesutem pełna parą.
Zagrywał dużo prostopadłych piłek.Duzo biegał. I co najważniejsze zaliczył asyste.
Ten karny podziałał na niego,grał dużo lepiej i po twarzy było widać,że mocno posmutniał,bo na początku cieszył ryjka:P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2013, 00:01

Arsenalfcfan, grali świetnie. Mogło być nawet 10:0, zabrakło skuteczności stąd takie wysokie oceny.

Flamini - biegał i coś tam pokrzyczał. Podania tylko a'la Denilson
Ramsey- natomiast do dużej ilości przebiegniętych kilometrów dołożył dużo kreatywności. Podanie do Ozila przy 2. golu miodzio. Wywalczony karny.

Kowalczyk11 komentarzy: 325927.11.2013, 00:00

Naszą siłą jest to że mamy bardzo mocny szeroki skład i jak ktoś ma gorszy okres 3-4 meczy to ktoś inny w jego miejsce gra super. Mesut pokaże na co go stać już nie raz u nas to zrobił dajmy mu czas poza tym wcale nie zagrał aż tak tragicznie , Ramsey też mało widoczny do tego błędy dzisaij popełniał każdy , trzeba pocisnąć teraz Napoli

shaq77 komentarzy: 30927.11.2013, 00:00

arsenallord,
nie za bardzo sie zgadzam, mial wiele strat, i wiecej podan do tylu niz do przodu, co nie jest w jego stylu

Kanonierro komentarzy: 150627.11.2013, 00:00

Co do meczu na plus oczywiście:Sagna,Wilshere,Kosa,Szczęsny
Na minus: Ozil :<
Co do upadku kibica. Juz kiedyś pamiętam zdarzyła się taka sytuacja.Kibic spadł z 2 piętra.Uefa powinna nałożyć jakąś karę Barcelonie za złe przygotowanie meczu.Czy naprawdę ten człowiek musiał zginąć ? Przy wzroście 1,8 m barierki ochronne są do pasa..... Niech spoczywa w pokoju :

AlexVanPersie komentarzy: 806427.11.2013, 00:00

Giroud 5.5/6?

Cie proszę, toż ten miś harował po raz kolejny za trzech. Za samo opanowanie piłki powinien dostać siódemkę.

Mówię to jako gość pierwszy do jechania po Giroud i wyzywania go od powolnych drewien bez techniki.

mar12301 komentarzy: 2318226.11.2013, 23:58

Z tym Ozilem to trochę przesadzacie. Owszem, nie zachwycił, ale zagrał poprawnie i zaliczył asystę. A karnego nie strzelił, bo wiedział że był niesłusznie podyktowany hehe :p

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11726.11.2013, 23:57

shaq77---> Coraz gorzej? Dzisiaj zagrał najlepiej od 4. spotkań.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 23:55

Szczesny keeps a clean sheet every 2.5 games on average, a better rate than Jens Lehmann (2.53), John Lukic (2.61) and Pat Jennings (3.06)

shaq77 komentarzy: 30926.11.2013, 23:55

Jack super, byle tak dalej i jak nie bedzie kontuzji to i w Brazyli bedzie gwiazda
Ozil coraz gorzej, chyba potrzebuje odpoczynku, intesywnosc EPL to nie hiszpanska liga niestety

pauleta19,

Przecież nasza pomoc prócz Jacka, dzisiaj jakoś nadzwyczajnie nie zagrała aby tak wysokie oceny były... Nie mówiąc, że każdy zmarnował po setce. A już na pewno nie było takiej przepaści jaką dałeś:

Flamini 7, Ramsey 8,5.

Flamini nie jest od strzelania i on swoje dzisiaj zrobił, biegał, odbierał.

Kowalczyk11 komentarzy: 325926.11.2013, 23:51

drhtv.com.pl/drhtv3.html Cysiowo łap

shark31 komentarzy: 601326.11.2013, 23:48

Jack dla mine to na plus Jack, Nacho, Sagna.
Na minus Ozil.
Reszta spoko.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.11.2013, 23:48

Flamini jest podobny to Tonego Montany z Scarface. Też taki niski ale zarazem groźny, z twarzy podobni w miare. Rozwali ci nogę, ryj, sprawi, że oślepniesz - prawdziwy człowiek z blizną. Od dzisiaj nazywam Flaminiego Montaną. Tonym Montaną.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2013, 23:47

jackihno, proszę bardzo:

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 126.11.2013, 23:47

Oli dzisiaj mi zaimponował tym przytymaniem piłki, jak juz opanował,wygrywał pojedynki z piłka na ziemi.

jackihno komentarzy: 2426.11.2013, 23:46

do redaktorów, będą dzisiaj oceny kanonierzy.com ?

tabasco10a komentarzy: 97626.11.2013, 23:46

Słyszeliście o tym wypadku na stadionie Ajaxu? fan Ajaxu spadł 10m z trybuny i się roztrzaskal...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2013, 23:45

Arsenalfcfan, Monrealowi mogę podciągnąć. Resztę wniosków oddalam

mallen, może być i 6.0, ale będzie mocno naciągane. Nie podobała mi się dzisiaj gra Francuza. Niewidoczny, niechlujny, nieskuteczny.

mar12301 komentarzy: 2318226.11.2013, 23:45

Najgorsze jest to, że możemy jeszcze nawet nie wyjść z grupy... :F

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11726.11.2013, 23:45

pumeks---> Ty pierwszy raz LM oglądasz? :D

pumeks komentarzy: 2080826.11.2013, 23:44

a ta borussia to chyba tylko z kontry potrafi strzelać gole....

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2013, 23:43

Wenger on Mathieu Flamini's cut-off sleeves: 'I don't like that. He will not do it again' -

Nawet nie zauważyłem :D
/t.co/NXVmVIrCUT

Trequartista komentarzy: 536626.11.2013, 23:43

pumeks
Z drugiego koszyka prawdopodobnie 2 niemieckie, 2 portugalskie i 2 włoskie zespoły, a z pierwszego Bayern, Real, Barca, Atletico i PSG.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 23:43

Szczęsny imo 8 i Monreal troszke wiecej ;p

pumeks komentarzy: 2080826.11.2013, 23:43

Meczów dzisiaj to ledwo ostatnie 15 minut Arsenalu i Napoli obejrzałem ale teraz widzę, że niezły przekręt z tym karniakiem dla niemieckiej drużyny.

pumeks komentarzy: 2080826.11.2013, 23:41