Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mallen komentarzy: 2124026.11.2013, 23:41

@pauleta19

Giroud 5.5 ??????

Arsenalfcfan komentarzy: 1320726.11.2013, 23:40

Co za gunwo to studio... 30 min o BVB, gdzie czas na reszta? żenada. Niech Lewy odchodzi to może tak jarać się nimi nie będą.

pumeks
jeszcze nie wiadomo wszystkich ;d zobacz sobie po grupach 1 i 2 miejsce w kazdej

pumeks komentarzy: 2080826.11.2013, 23:36

Cały czas nie dowiedziałem się na kogo trafimy z pierwszego miejsca lub z drugiego miejsca.

Trequartista komentarzy: 536626.11.2013, 23:35

Maciekbe
Pokibicujemy Ajaxowi i Galacie, jeśli powygrywają, wtedy mamy prostą drogę do ćwierćfinału, poza Porto same tylko dobre zespoły

maciekbe komentarzy: 1245826.11.2013, 23:33

@Treq dzięki kolego. Musimy awansować z pierwszego żeby znowu nie trafić na jakieś bajerny

Krzysztof95 komentarzy: 142826.11.2013, 23:32

zapytaj.onet.pl/Category/012,001/2,26256206,Kibic_Ajaxu_spadl_z_10_metrow_cieszac_sie_po_drugiej_bramce_dla_jego_druzyny_Zostal_od_razu_przetransportowany_gdzie_mimo_wysilku_lekarzyzmarl_Co_o_tym_sadzicie.html

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:32

Wilshere strzelił dziś w 32 sekundzie.

"That is the fastest goal by an Englishman in the Champions League, more than half a minute ahead of Wayne Rooney."

Trequartista komentarzy: 536626.11.2013, 23:30

Maciekbe
Wszyscy dostępni

maciekbe komentarzy: 1245826.11.2013, 23:28

orientujecie się, czy ktoś jest zawieszony na mecz z nami? Bo 4 żółte kartki dzisiaj dla Napoli

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 23:27

mid
moze o media angielskie , tez nie za bardzo rozumiem

bebzinho komentarzy: 4626.11.2013, 23:27

bebzinho komentarzy: 4626.11.2013, 23:26

widzieliscie to? Kibic Ajaxu spadl z 10 metrow cieszac sie z gola.......

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:25

Camillo144

Nie rozumiem o co Wengerowi chodziło.

Trequartista komentarzy: 536626.11.2013, 23:25

Mamy dwie równorzędne pary pomocników
Arteta-Ramsey i Flamini-Wishere, w tej chwili bez różnicy, którą zagramy.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 23:24

grudzien bedzie ciężki

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:23

arsenallord

Ugięte kolana to jedno - ja się bardziej martwię o ostrą grę ze strony Napoli i ewentualne kontuzje.

destro komentarzy: 3226.11.2013, 23:23

To co dzisiaj nasi pokazali ? Matko, posiadanie piłki mówi samo za siebie, taki Arsenal uwielbiam, zawsze Kocham ale to po prostu ubóstwiam ;) Jedyna co mnie w****iło to kibice na Emirates, nie wyobrażam sobie zejścia z trybun przed upływem czasu a tymczasem w 90 minucie pusto, żal i wielki minus dla tych którzy mogą podziwiać takie widowisko.

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2013, 23:22

Nie ma co srać w gacie, w Dortmundzie też było głośno i nasi dali radę.

Teraz trzeba się skupić na meczach ligowych. Cardiff, Hull i Everton, musimy grać o pełną pulę.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50326.11.2013, 23:22

Wenger on @MesutOzil1088 penalty miss: 'That's good news for England!'

ColinMan komentarzy: 9526.11.2013, 23:21

Ponawiam pytanko o strone z symulacja tabeli lm

bee komentarzy: 16226.11.2013, 23:20

Nie wiem co musiałoby się stać, żeby w takiej formie nasza obrona+Wojtas puścili 3+ bramki w meczu z kimkolwiek

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 23:19

IMO Nacho powinien zagrac z Cardiff dla wiekszej rywalizacji na LO ;P

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11726.11.2013, 23:19

Ale będzie mecz w Neapolu. Oby naszym nie ugięły się kolana na tym stadionie. Doping ich kibiców będę chyba słyszał u siebie w domu przy włączonej na full muzyce...

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 23:17

ale dobra grupa nam sie trafila ;D

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3426.11.2013, 23:17

Mi także podobał się dzisiaj występ Nacho. Zaliczył on kilka ważnych wybić i przechwytów, wykazywał się spokojem, dużo biegał, bardzo fajnie zaprezentował się w ofensywie i w ogóle dużo piłek przez niego przechodziło. Bardzo mnie cieszy to, jak jest obsadzona pozycja lewego obrońcy - mamy dwóch równorzędnych piłkarzy. Jeśli Gibbs do końca się nie wykujruje na mecz z Cardiff, to ponownie powinien zagrać Monreal.

tymin12 komentarzy: 16726.11.2013, 23:17

lewy alt+153 i robi się Ö. Bo w newsie jest Ozil zamiast Özil ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:17

jimmykanonier1886

Kiedyś trzeba mu dać odpocząć, bo kostka znów może dać o sobie znać - a w ostatnich dwóch meczach zagrał sporo.

Quake85 komentarzy: 1016 newsów: 126.11.2013, 23:17

Dobrze zrozumiałem?
Odpadniemy wtedy kiedy przegramy z Napoli 3-0 i BVB wygra z Marsylią?
Jeśli tak to o awans możemy być spokojni

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 126.11.2013, 23:16

Wenger: 'I need to rotate my squad well [before the Napoli game]. It is a reality' #AFCvMAR

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 23:16

ale ten Tuzimek stronniczy za BVB

konrii komentarzy: 40626.11.2013, 23:16

Marsylia to jest słaba zero punktów i tak pewnie im zostanie ,zeby mocna ekipa z francji nie wywalczyła chocby punktu w LM , to nie słowacy czy czesi

OFFO komentarzy: 354526.11.2013, 23:16

dzis pomoc
ozil

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:15

A Wojtek w każdym kolejnym meczu pokazuje, że na kontrakt zasłużył i można z nim wiązać przyszłość Arsenalu.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 23:15

Wenger na konferencji prasowej po meczu: "To niesamowite, że jeszcze się nie zakwalifikowaliśmy.. ale taka jest rzeczywistość."

featon_ komentarzy: 25626.11.2013, 23:15

Eh teraz nasz mecz z Napoli wszystko wyjaśni ;/ Szkoda ze nie było remisu w Dortmundzie, tak to Napoli będzie ostro cisło u siebie z nami.

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2013, 23:12

Proponuję wrzucić ostatni komentarz Arsenal1886 o sytuacji w grupie do głównego newsa.

Marzag komentarzy: 41831 newsów: 126.11.2013, 23:12

GunnerForLife, niezly bilans, tylko jak my wygralismy az 56 meczów strzelając tylko 13 goli? ;d

najsik93 komentarzy: 16926.11.2013, 23:12

Ma ktos skrót do naszego meczu?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:12

A na Cardiff mam nadzieję, ze wyjdziemy z pomocą: Flamini, Ramsey, Cazorla, Özil i Walcott.

bobslej22 komentarzy: 841326.11.2013, 23:11

major124s>>> Daj spokój stary, Nie wiem po co się rozdrabniać. Wygraliśmy po ładnej grze . Mnie to wystarczy.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.11.2013, 23:11