Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50326.11.2013, 23:10

Midgardsorm;
Ja to wiem, już nie raz pisałem, że należy mu dać czas.

Marzag komentarzy: 41831 newsów: 126.11.2013, 23:09

BTW, wspominałem przy ostatnim karnym, że gdyby to nie Mertesacker, a Giroud był w taki sposób faulowany to byłby rzut wolny dla przeciwnika, dziś się sprawdziło ;p

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 23:09

Sad news coming from Ajax that a fan dropped from the stands & has died from serious injury. Thoughts are with the family. #RIP

major124s komentarzy: 83 newsów: 726.11.2013, 23:08

strasznie wkur*********ła mnie tak zaskakująco mała skutecznośc. bramki powinni jeszcze strzelić
-Ramsey w 6 minucie
-ozil, kiedy nie przyjął tak zajebistej piły od ramszejazagranej górą
-ozil z karnego
-ozil z 1 na 1
-santi z dobitki
-theo z tej ostatniej kontry.

reasumując, powinno kurde być 8:0, a jest 2:0. dobre i to ale mistrz nie powinien pier***lić takich sytuacji. Drugiej bramki jacka sie juz nie dało spudłować, pierwsza super wypracowana. Co prawada nasza gra ofensywana i kreowanie sytuacji w skali 1/10 oceniam na 11+, było fenomenalnie. ramsey, ozil, jacek, rosa. Ozil z ramseyem mimo słabego meczu mieli po kilka ładnych prostopadłych piłek. szkoda, zachęcam chłopaków do lepszego szczelania. dla mnie JACEK MOTM,

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.11.2013, 23:08

No to już wiadomo.
Arsenal remisuje lub wygrywa we Włoszech - 1 miejsce ma.
BVB wygrywa, a Arsenal przegrywa 2:0 z Napoli - Arsenal zajmuje 2 miejsce, a BVB 1.
Arsenal przegrywa 3:0 z Napoli, a BVB wygrywa to zagramy w LE.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.11.2013, 23:08

Ozil-Cazorla-Walcot
Poldi-Rosicky-AOC
Wilshere-Ramsey-Gnabry

od biedy na skrzydła możemy ustawić w sumie 9 zawodników, nie wiem jak to Wenger poustawia jak niektórzy wyleczą kontuzję :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:08

Camillo144

Chill - gość jeszcze będzie wymiatał :]

A na Napoli jak się ustawi Flaminiego i Artetę w środku, to Włosi nie powinni mieć wiele do powiedzenia.

fabregas13 komentarzy: 88226.11.2013, 23:08

jakiś link do skrótów na Nsport?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 23:07

słyszeliście, że zginął kibic Ajaxu

Qarol komentarzy: 1450226.11.2013, 23:07

@gunners1886

No daj spokój, to jest tak prawdopodobne jak ustrzelenie przez Bendtnera hat-tricka z Cardiff ; D

vP7 komentarzy: 232026.11.2013, 23:05

Nie wiem kto jest odpowiedzialny za zajebistą gre w obronie, czy to Bould czy kto ale chwała mu za to bo to co gramy w tym sezonie w defensywie to majstersztyk.
W następnym meczu na LO chce widzieć Nacho, nie żebym miał jakieś zastrzeżenia do Kierana ale widać że Hiszpan jest w niezłym gazie.
Na Cardiff na miejscu Papcia dałbym odpocząć Ozilowi, bo i tak musi jakiś srodkowy oddać miejsce Walcottowi.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 23:04

W tym sezonie dwie bramki w jednym meczu zdobywali już Özil (Norwich), Giroud (Southampton), Wilshere (Marsylia), Ramsey (Fenerbahce) i Podolski (Fulham). Teraz w Cardiff Walcott dwie bramki pyknie :]

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.11.2013, 23:04

O Giroud jeśli można to najpierw w ogóle nie dostawał piłek i go nie było widać. W drugiej połowie już było lepiej ale nie potrafił nic zrobić. To jest zdecydowanie piłkarz tylko na dobitki i strzały z bliska z główki. Gdybyśmy Cazorle ustawili na środku to byłoby jak w tamtym sezonie, że strzeliłby dużo bramek. Ozil na lewej to troche marnotrawstwo ale w tej dyspozycji to dużo nie zmieni.
Giroud dzisiaj na minus.

gunners1886 komentarzy: 74226.11.2013, 23:03

Co zrobicie jak nie wyjdziemy?

Sakahai komentarzy: 206026.11.2013, 23:03

Monreal dzisiaj pokazał, że spokojnie może rywalizować z Gibbsem o pierwszy skład, koncertowy mecz Hiszpana.

bialysul komentarzy: 369926.11.2013, 23:03

nie przesadzajcie z tym 3:0 dla Napoli... pamietajcie ze Napoli wygladalo w meczu z nami jak 4 ligowiec, dzis zostali zbici znowu wysoko, i naprawde ciezko byloby im wygrac 3:0 aczkolwiek rozne sytuacje sie zdazaly.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50326.11.2013, 23:02

Oezil zagrał dzisiaj 2 całkowicie różne połowy, z perspektywy całego meczu nie był to najgorszy występ, ale jednak od niego oczekuje się więcej.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 23:02

Mchitarian grał świetnie dzisiaj

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52026.11.2013, 23:02

Mourinho: Dziś wszystko było przeciwko nam. Nawet Basel.

...oczywiście w odróżnieniu od Schalke.

Qarol komentarzy: 1450226.11.2013, 23:01

Remis ugramy i styka, nie ma się co martwić.

Co do dzisiejszego meczu to szacun dla Jacka, świetne spotkanie zagrał, dla mnie zawodnik meczu. Wynik mógł być nieco wyższy, ale biorąc pod uwagę okazje Marsylii to jest w miarę sprawiedliwie ; )

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.11.2013, 23:01

AntonioThe > To spoko. Obyśmy minimum zremisowali.
niedziela - Everton dom
środa - Napoli wyjazd
sobota - City wyjazd

Masakra :D
Obyśmy na ten okres mieli pełną kadrę.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 326.11.2013, 23:01

Przy takiej obronie nie ma szans zebysmy dali sobie wrzucic trzy bramk a jeszcze musielibysmy nie strzelic wiec szanse nie przejscia dalej sa male ale tez przydaloby sie wejsc z pierwszego wiec remis i wiecej nie chce.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2013, 23:01

Per Mertesacker has not conceded a goal for 455 minutes - over a month.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.11.2013, 23:00

Basel's entire Champions League squad tonight cost less than Oscar. Neither he nor his Chelsea teammates mustered one shot on target. Poor.

Bk :D

paniczAFC komentarzy: 188326.11.2013, 23:00

gdzie sa Ci ludzie co mowili ze Wojtek jest za czolowka najlepszych bramkarzy? hmm

pLYTEK komentarzy: 414626.11.2013, 23:00

zarzuć ktoś linkiem do skrótów z C+

rafi_i komentarzy: 421826.11.2013, 22:59

Napoli się rzuci do ataku bo muszą wygrać 3:0, zagramy Walcottem na skrzydle, 1 kontra i Włosi się poddadzą.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 326.11.2013, 22:58

Maciek Tylko trzema bramkami wygrali.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 22:58

3 bramki to wpuscilismy w tym sezonie chyba tylko z Aston Vila

AntonioThe komentarzy: 3821 newsów: 526.11.2013, 22:58

Arsenal_1886

Mi wychodzi że przy 3-0 Napoli ma bilans 6:6 a my 4:5 więc raczej wtedy odpadamy bo BVB ma bilans 6:5

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 226.11.2013, 22:58

Ozil zagrał dzisiaj 5 kluczowych piłek. Zdecydowanie dobry mecz. karny niestety niestrzerlony choć powinnien być powtórzony

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 22:58

Napoli w meczu z nami nie będzie brało jeńców - zaatakują nas ostro. Obawiam się tego meczu i jego skutków.

Kowalczyk11 komentarzy: 325926.11.2013, 22:58

Jak przegramy 3 golami to odpadamy liczy się bilans bramek w meczach bezpośrednich przy tej samej liczbie punktów w meczach bezpośrednich

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.11.2013, 22:58

MaciekGoooner > BVB wygrała 3:0 u siebie z OM.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.11.2013, 22:58

Dziś Nacho wymiatał. Tak jak mówiłem przed meczem, że zasługuje na szansę tak teraz mówię, że zasłużył sobie na kolejny występ.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.11.2013, 22:57

Poza tym karnego można nie trafić, ale on po prostu na stracie zlekceważył Mandandę, był zbyt pewny siebie.
Tak krótki rozbieg i leciutkie kopnięcie to nie klasa światowa.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.11.2013, 22:57

Szkoda, że dwóch takich samych kozaków nie mamy na LO jak na PO oprócz jednego klasy światowej :D Obyśmy awansowali z pierwszego miejsca.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 22:57

Nie wiem czy pamiętacie, ale w 1 meczu z Marsylią, też nasz LO czyli Kieran wybijał piłkę z linii

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2013, 22:56

Napoli musi z nami wygrać minimum 3:0 żeby awansować (przy wygranej Borussi).

rafi_i

Dla mnie Ozil i przed niestrzelonym karnym był najgorszym na boisku z Arsenalu. W drugiej połowie trochę się poprawił, ale na prawdę od niego oczekuję bardzo dużo i dzisiaj zawiódł.

mskafc komentarzy: 579626.11.2013, 22:56

Zakladam, ze w 1/8 spotkamys ie z barca :)

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30