Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32911 newsów: 126.11.2013, 22:45

z Napoli musielibyśmy przegrać z 3:0 aby nie wyjść z grupy, ale raczej mi się wydaje że remsiik będzie albo nawet wygrana. Napoli ostatnio cieniuje, więc jest szansa.

Oggy komentarzy: 948926.11.2013, 22:45

Świetny mecz Jacka, widać że chłopak się rozwija. Dynamiczne wejścia do piłki i technika zawsze dawały potencjał dla strzelania bramek. I w końcu nauczył się czytać grę na tyle że są i bramki. Do tego parę genialnych key passów;] Szkoda bo OM było do łyknięcia z czwóreczkę.
Ozil raczej blado widać że do formy mu daleko, podobnie zresztą z Santim. Rosa jakoś bez wyczucia choć pracę wielką wykonywał. Flam i Aaron na plus, obrona parę razy dziś przespała ale szczęśliwie. Raczej na minus. Wojtek za to parę kluczowych interwencji duuży plus.

Misq komentarzy: 88526.11.2013, 22:45

maciekbe
Napoli musi z nami wygrać 3:0, aby wyrzucić nas z LM.

maciej598598 komentarzy: 184526.11.2013, 22:45

szkoda niewykorzystanych sytuacji, ale dobry mecz :)

Korss komentarzy: 234226.11.2013, 22:45

studio na c+?

Rynkos7 komentarzy: 733926.11.2013, 22:44

Zgadza się. Monreal super. Chyba ze wszystkich najbardziej mi się podobał. Waleczny, zawsze grał do końca i nie popełnił chyba żadnego błędu. Super.

pronik komentarzy: 517926.11.2013, 22:44

trzeba 1 punkt zdobyc i nie bawic sie w zadne wyliczanki

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.11.2013, 22:44

Na plusik:
Wilshere, Flamini, Monreal, Ramsey, Sagna, Szczesny

Per i Koscielny całkiem dobrze, ale nie nadzywczajnie, były tam jakieś kiksy.

Minusowo:
Giroud, niestety Ozil, Cazorla

Rules komentarzy: 100326.11.2013, 22:44

Jeżeli Arsenal przegra z Napoli a Borussia wygra to liczą się bramki. Później dopiero bezpośredni bilans.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 22:44

gole i asysty Theo i Santiego są kwestią czasu

gunners007 komentarzy: 954326.11.2013, 22:44

livesports.pl/mecz/OphZzP3k/#statystyki-meczu;0

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3426.11.2013, 22:44

Nasi boczni obrońcy zagrali dzisiaj bardzo dobrze :) Tak samo Wojtek, miał dwie świetne interwencje. Dodatkowo oglądaliśmy solidnego Flaminiego no i w końcu Jacka, który rzucał bardzo ładne piły ;)

tjw14 komentarzy: 27626.11.2013, 22:44

nie wiem czy wiecie ale Farsa przegrała z Ajaksem, a Smerfy z Baselem ;D

Misq komentarzy: 88526.11.2013, 22:44

No to z Napoli trzeba nie przegrać i mamy pierwsze miejsce. Wyjście z drugiego jest chyba jedynie dla samobójców i hardkorowców patrząc na potencjalnych rywali :D

gunners007 komentarzy: 954326.11.2013, 22:43

Czy to jest możliwe, aby Chelsea miała tylko jedną sytuacje bramkową, a Basel aż 16 ??

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 22:43

Dajcie spokoj z Gnabrym . Ma dopiero 18 lat jeszcze ma duzo czasu zeby zaistniec

Mariusz28 komentarzy: 495226.11.2013, 22:43

dla mnie jedna wielka niespodzianka to Nacho. IMO powinien grać częściej

beznazwy komentarzy: 237126.11.2013, 22:43

czy druga bramka była taka piękna to nie wiem, ale na pewno Wilshere'a :)

Marzag komentarzy: 41831 newsów: 126.11.2013, 22:43

widac ogromna roznice miedzy monrealem a gibbsem w ofensywie, monreal naprawde chce grac ofensywnie, a gibbs tylko udaje ;p

maciekbe komentarzy: 1245826.11.2013, 22:43

wszystko przez tą marsylię, każdy na niej sobie nabija punkty. Jak przegramy z Napoli a BvB wygra z OM to odpadamy?

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068726.11.2013, 22:43

Teraz trzeba się przygotować na ciężki wyjazd do Walii.

adaminho77 komentarzy: 332526.11.2013, 22:42

Spokojne zwycięstwo w dobrym stylu. Jakby jeszcze trafił Ozil z karnego, Santi i Theo to byłoby wyżej. Solidny występ Nacho, Ozil tak sobie, ale podania miał świetne, Rosa słabawo, Jack genialnie - walczył na 200%.

gunners007 komentarzy: 954326.11.2013, 22:42

Plan wykonany, są 3 pkt. Szkoda zmarnowanych sytuacji, graliśmy bez poświęcenia na luzie więc wybaczam.

jasiulek komentarzy: 18326.11.2013, 22:42

FLAMINI! Mistrz! To jest zawodnik, ktory jest naprawde top DMem swiata. Song wysiada.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 22:41

dobrze, ze Ozil, Jack i Rosa odpoczęli

Kysio2607 komentarzy: 1336026.11.2013, 22:41

Ok, czyli teraz minimum remis we Włoszech daje nam pierwsze miejsce!

Porażka 0:3 i wyższa, przy zwycięstwie Borussi owy awans nam zabiera.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41226.11.2013, 22:41

Ostatnia kolejka będzie ciekawa. Wiedziałem, że dziś wygra albo Borussiia albo Napoli - w naszej grupie nie ma remisów.

Kto by się spodziewał przed sezonem, że Jacku będzie tyle bram ładował. Poprawił wykończenie i chyba zyskał na szybkości. Chyba nie narzeka, że musi grać na skrzydle :D

beznazwy komentarzy: 237126.11.2013, 22:41

Wilshere MOTM

incoREALISTA komentarzy: 34226.11.2013, 22:41

Monreal świetny mecz ;)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 126.11.2013, 22:41

Czelsi co dała. Jedno wielekie zero!

Dużo okazji zmarnowaliśmy,ale są 3 pkt. Ramsey w drugiej juz spuścił z gazu. Ozil wkurzony od tego karnego, potem juz smutna twarz.

liczba zdobytych bramek w całej rundzie;
współczynnik drużyny z poprzednich 5 sezonów.

Choina komentarzy: 211626.11.2013, 22:41

Powinno być wyżej ale ważne 3 punkty. Dobry występ Monreala też cieszy ;)

faber10 komentarzy: 42126.11.2013, 22:41

ktos wie ile musielibysmy przegrac z napoli zeby nie wyjsc z grupy przy zwyciestwie bvb z marsylia? bo wiem ze licza sie mecze bezposrednie przed bilansem bramek. z bvb bezposrednie mamy w plecy bo bramki na wyjezdzie przewazaja dla bvb ale z napoli wygralismy 2-0, czyli dobrze wnioskuje ze musielibysmy przegrac 3-0 / 4-1 zeby nie wyjsc? bo 2-0 sprawi ze bilans bramek bedzie sie liczyl.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 226.11.2013, 22:41

Szczerze, to Gnabry powinien zażądać wypożyczenia, bo to co odpierdala Wenger pozbawiając go możliwości gry, wpuszczając bardzo słabego ostatnio Santiego czy trzymaniem tak długo fatalnych dziś Rosy i Ozila, to kompletna żenada.

Nie ma to jak ograniczać rozwój chłopakowi...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.11.2013, 22:41

Niuchacz..

A byłeś kiedyś na meczu na emirates? To się nie wypowiadaj jak nie wiesz i nie byłeś.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 22:41

dla mnie Motm Jack. Świetnie zagrał dzis , te jego rajdy no i brameczki :D

TH14 komentarzy: 52126.11.2013, 22:41

Ciekawe teraz jaki mecz w 6 kolejce na tym całym TVP nasz z Napoli czy znów ta Borussia z OM ...

Ma3ie21 komentarzy: 160226.11.2013, 22:40

Jak strzelimy gola i przegramy 2-1,3-1 to i tak mamy awans.
Bo z Napoli lepszy bilans.

hokus_pokus komentarzy: 51426.11.2013, 22:40

MOTM to na pewno któryś z bocznych obrońców :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.11.2013, 22:40

jedziemy po zwycięstwo do Włoch

Teraz Tymanskiego trzeba zobaczyc dla relaksu i jeszcze tylko remis dzieli Nas od pierwszego miejsca.

bee komentarzy: 16226.11.2013, 22:39

Ponad 2 razy więcej podań...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.11.2013, 22:39

Dajcie sonde:p

mitmichael komentarzy: 4924326.11.2013, 22:39

Ufff przetrwalem bez zawalu :D szkoda, ze Napoli spieprzylo ale maja obnizke formy wiec bedzie mozna powalczyc z nimi o remis

Koen komentarzy: 86126.11.2013, 22:39

No i bardzo ważne zwycięstwo, z Napoli można już ze spokojem, jak i remis wystarczy do utrzymania pierwszego miejsca w grupie.

ArjenRobben komentarzy: 159826.11.2013, 22:39

napoli musi z nami wygrac 3:0 zeby przejsc dalej powodzenia

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.11.2013, 22:39

i git :D tesknilem juz za tym wychodzeniem do pilek Walcotta :D

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30