Garść statystyk: Laurent Koscielny

Garść statystyk: Laurent Koscielny 04.06.2014, 11:53, Adam Cygański 15 komentarzy

Laurent Koscielny w głosowaniu na najlepszego gracza Arsenalu w sezonie 2013/14 zajął trzecie miejsce. Z tego powodu klubowy statystyk postanowił bliżej przyjrzeć się sylwetce 28-letniego zawodnika.

Koscielny już trzeci rok z rzędu strzelił niezwykle istotną bramkę w ostatnim dniu sezonu. W maju 2012 roku pokonał on bramkarza West Bromu, dzięki czemu Kanonierzy zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów, a rok później powtórzył ten wyczyn, tym razem w meczu z Newcastle. Z kolei w obecnej kampanii Koscielny znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie w spotkaniu z Hull City, które było finałem Pucharu Anglii. Dzięki temu trafieniu The Gunners doprowadzili do remisu 2-2, a później strzelili jeszcze zwycięską bramkę.

W swoim czwartym sezonie w północnym Londynie Koscielny rozegrał 46 meczów we wszystkich rozgrywkach, (32 w lidze, 9 w Lidze Mistrzów, 4 w FA Cup i 1 w Pucharze Ligi), strzelając w nich 3 gole.

Z Francuzem w składzie Arsenal prezentował się następująco: 31 zwycięstw - 5 remisów - 10 porażek; wskaźnik zwycięstw: 67,4%.

28-letni zawodnik spędził w tym czasie 3974 minuty na boisku (ponad 66 godzin), co stanowiło 77,5% wszystkich minut możliwych do rozegrania. Koscielny w ubiegłym sezonie grał z trzema różnymi partnerami na środku obrony - Bacarym Sagną, Perem Mertesackerem i Thomasem Vermaelenem - jednak najczęściej (41 razy) z reprezentantem Niemiec.

I to właśnie z Mertesackerem stworzył on niesamowicie zgrany duet. Arsenal z tą dwójką na środku defensywy nie przegrał meczu przez ponad dwa lata. Tę serię 31 spotkań (od stycznia 2012 do lutego 2014) przerwała dopiero porażka z Liverpoolem na Anfield.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Bramka Bosscielnego w finale Pucharu Anglii była jego pierwszą w tych rozgrywkach, a ogólnie 13. dla klubu. Na uwagę zasługuje jednak ranga tych goli. Aż 9 z nich (69%) dawało Kanonierom wyrównanie, zwycięstwo bądź było to pierwsze trafienie w meczu. To lepszy odsetek niż jakikolwiek innych gracz Arsenalu, który zdobył dla klubu przynajmniej 10 goli. Ponadto w każdym z sześciu ostatnich spotkań, w których Francuz wpisywał się na listę strzelców, The Gunners schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Koscielny jednak, jak na obrońcę przystało, ma również imponujące stastyki w grze obronnej. Kosa w ubiegłej kampanii zanotował 89 przechytów - to aż o 23 więcej od drugiego w tej klasyfikacji Mikela Artety.

Był gracz Lorient pod względem dyscyplinarnym również spisywał się bez zarzutu. Po tym jak w pierwszej kolejce Premier League obejrzał on czerwoną kartę, przez resztę sezonu we wszystkich rozgrywkach został upomniany tylko jednym żółtym kartonikiem.

Na tę chwilę Koscielny ma na swoim koncie 165 meczów w Arsenalu, z czego 120 w lidze, a jego 100. spotkanie w Premier League przypadło na listopad ubiegłego roku, kiedy to Kanonierzy mierzyli się z Cardiff City. Francuz stał się tym samym 41. graczem w historii klubu, który osiągnął tę granicę.

Od lata 2012 roku, czyli odtąd, kiedy na The Emirates trafił Koscielny, żaden inny gracz Arsenalu nie rozegrał więcej meczów i nie cieszył się z tylu zwycięstw (70), co Francuz.

Image and video hosting by TinyPic

Laurent KoscielnyStatystyki autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Paniu76 komentarzy: 1246405.06.2014, 18:03


malina110xd

Bez przesady, ale fakt - Kosa to bardzo dobry stoper.

zejaz komentarzy: 177405.06.2014, 10:15

@Ashburton

Legii?? :D

Ashburton komentarzy: 463904.06.2014, 16:24

30 sierpień- Kościelny odchodzi do...

roni komentarzy: 92104.06.2014, 14:58

Głosowałem na niego. Wybór padły normalnie na kosmicznego Ramseya, który wygra, jak wiadomo. Niestety fakt, że nie grał przez długie miesiące zaważył. :( Ale i bez tego głosu zwycięży :D

malina110xd komentarzy: 92604.06.2014, 14:57

Nie zastąpiłbym go żadnym innym środkowym obrońcą.

R4d3k99 komentarzy: 169004.06.2014, 14:36

Udany sezon Laurenta, udane statystyki. Oby przyszły sezon był jeszcze lepszy :)

Henry89 komentarzy: 134704.06.2014, 13:22

świetne statystyki

Matthefff komentarzy: 190204.06.2014, 13:08

LORĄ !

Simpllemann komentarzy: 52965 newsów: 52404.06.2014, 12:55

Jeszcze niech wyeliminuje niektóre nieodpowiedzialne zachowania w polu karnym i będzie dobrze.

Ars3n komentarzy: 1235404.06.2014, 12:54

Koscielny to najlepszy nasz obronca. Ile to on razy nas uratowal, a przy okazji Pera gdy ten nie mogl nadazyc za akcja lub poprostu popelnil blad. Prawdziwy lider, pierwszy jego sezon w Arsenalu byl mizerny, ale teraz? miazga. Podobala mi sie jego gra takze z Verma, wtedy to byl strasznie ofensywny duet oraz duet, ktory tracil sporo bramek.

Zajal 3. miejsce wedlug kibicow, a Per prawdopodobnie 2., a powinno byc odwrotnie. (dla mnie to on i tak powinien zajac 1., ale nie o tym jest tutaj rozmowa).

Kanyeast komentarzy: 315704.06.2014, 12:40

Youtu.be/pyPB2XSwVX0

Ja w tego pana nadal wierzę.

Jack_Herrer komentarzy: 6555 newsów: 19204.06.2014, 12:25

stoper o którym pare zespołów z czołówki europejskiej może tylko pomarzyć. ale vermaelena to bym wymienił na nowszy i lepszy model, póki jest wart trochę pieniędzy.

Necro komentarzy: 244704.06.2014, 12:02

Wg. mnie przyćmił każdego innego piłkarza Arsenalu w tym sezonie. Prawdziwy lider, człowiek u boku którego gra to zaszczyt. Powinien być na pierwszym miejscu, ale piłkarzy defensywnych bardzo rzadko się docenia.

Song_o komentarzy: 125604.06.2014, 12:02

Podpora defensywy, świetnie, że podpisał nową umowę.
"Po tym jak w pierwszej kolejce Premier League obejrzał on czerwoną kartę, przez resztę sezonu we wszystkich rozgrywkach został upomniany tylko jednym żółtym kartonikiem." - niesamowite, po tej czerwonej tylko jedna żółta przez cały sezon!

Insekt komentarzy: 149404.06.2014, 12:01

youtube.com/watch?v=kYgIrruOw2o

Wszystko w temacie, kozak jakich malo.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady