Jak nie należy grać w obronie, Fulham 2:1 Arsenal

Jak nie należy grać w obronie, Fulham 2:1 Arsenal 02.01.2012, 19:24, Sebastian Czarnecki 2269 komentarzy

Czy czerwona kartka może całkowicie zmienić nastawienie jednego zespołu? Odpowiedź brzmi: tak, jeżeli mówimy o Arsenalu. Kanonierzy zupełnie nie poradzili sobie ze stratą jednego z zawodników i całkowicie oddali inicjatywę rywalom, którzy mając nawet jedenastu przeciwników stwarzali sobie ogrom sytuacji.

Niezrozumiały jest fakt o całkowitym cofnięciu się do defensywy i jedynie odpieraniu ataków rywali, co okazało się zgubne w skutkach. Kanonierzy zostali ukarani za swoją słabość, która została w stu procentach wykorzystana przez The Cottagers. To Fulham zakończyło to spotkanie z tarczą, a Arsenal na niej. 2:1 dla gospodarzy jest jak najbardziej sprawiedliwe, a zawodnicy Arsenalu dostali to, na co sobie zapracowali postawą w całym meczu - figę z makiem.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Djourou, Mertesacker, Koscielny, Coquelin - Song, Arteta, Ramsey - Walcott, Van Persie, Gervinho

Fulham: Stockdale - Kelly, Hangeland, Senderos, Riise - Sidwell, Murphy, Ruiz, Dempsey, Dembele - Zamora

Spotkanie zaczęło się od mocnego ataku ze strony Kanonierów. Już w drugiej minucie meczu Gervinho mógł pokonać Stockdale'a, jednak przy jego strzale zabrakło odrobiny precyzji.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola i stopniowe rozpoznawanie się przez obie strony. Zarówno Arsenal, jak i Fulham sporadycznie wyprowadzał pojedyncze ataki, ale żaden z nich nie przyniósł nawet najmniejszej korzyści.

W 21. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Ramseya ze środka pola odbiło się od jednego z defensorów Fulham, po czym spadło na głowę Koscielnego. Francuz dopełnił formalności i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Minutę później mogło być już 2:0, ale świetnym refleksem popisał się Stockdale, który pewnie zatrzymał strzał Ramseya z najbliższej odległości, a potem dobitkę Aleksa Songa. Mimo, że w obu przypadkach Anglik miał sporo szczęścia, to jednak należy go pochwalić za zimną krew, którą udało mu się zachować aż do samego końca i wyjaśnienia sytuacji.

Gdyby Bryan Ruiz zdobył bramkę w 31. minucie, to odpowiedzialność spadłaby na całą linię defensywy Arsenalu, która bezskutecznie próbowała powstrzymać szarżującego Kostarykanina. Były piłkarz Twente sprawnie wymanewrował kilkoma zawodnikami w czerwono-białych trykotach, po czym oddał strzał obok bramki Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a sama gra nieco się uspokoiła. Kanonierzy zeszli do szatni z jednobramkową przewagą, z czego na pewno mogą być zadowoleni.

Już na początku drugiej odsłony meczu gospodarze chcieli doprowadzić do wyrównania. Najbardziej aktywny w pierwszej połowie Ruiz doszedł do dobrej sytuacji, po czym oddał strzał prosto w Wojtka Szczęsnego.

Kolejne minuty nie przyniosły nam większych wrażeń, gdyż Kanonierzy całkowicie uspokoili grę i nie chcieli wdawać się w otwarty bój, by narazić się na szybkie kontry zawodników Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera starali się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, by zniwelować do minimum ataki gospodarzy.

Fulham zdołało groźnie zaatakować dopiero w 64. minucie, i to ze stałego fragmentu gry. Senderos uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zabrakło mu naprawdę niewiele.

W 65. minucie Wenger postanowił przeprowadzić zmianę. Całkowicie bezproduktywnego Walcotta zastąpił Tomas Rosicky.

Minutę później Fulham stworzyło sobie kolejną sytuację do zaskoczenia Wojciecha Szczęsnego. Bryan Ruiz dośrodkował na głowę Dempseya, a ten uderzył obok bramki. Zabrakło naprawdę niewiele i do samego końca wszystko wskazywało na to, że The Cottagers jednak doprowadzą do wyrównania.

W 74. minucie Yossi Benayoun zmienił na boisku Gervinho.

Fulham atakowało coraz groźniej, a w 75. minucie stworzyło sobie sytuację wręcz idealną. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu do piłki doszedł Ruiz, który bez chwili zawahania zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Na wysokości zadania stanął jednak Wojciech Szczęsny, który popisał się fenomenalnym refleksem i nogami zatrzymał uderzenie.

W 78. minucie Kanonierzy mieli utrudnione zadanie bronienia wyniku, gdyż drugim żółtym, a w konsekwencji oczywiście czerwonym, kartonikiem ukarany został Johan Djourou.

W 81. minucie Arsene Wenger postanowił bronić wyniku, więc w miejsce Aarona Ramseya posłał do boju Sebastiena Squillaciego.

Niestety nie udało się zachować prowadzenia. W 85. minucie poważny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który nieszczęśliwie wybijał piłkę. Futbolówka trafiła do Senderosa, który dograł do Sidwella, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

Po straconej bramce Kanonierzy postanowili bronić wyniku i całkowicie oddać inicjatywę gospodarzom, za co zostali ukarani na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziego. Bobby Zamora wykorzystał dobre podanie od Sebastiena Squillaciego i pokonał Szczęsnego, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. 2-1 dla Fulham.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy postanowili udzielić światu krótkiej lekcji, jak nie należy grać, kiedy broni się wyniku i na boisku ma się jednego zawodnika mniej. Podopieczni Arsene'a Wengera całkowicie się zamknęli po czerwonej kartce dla Johana Djourou, za co zostali surowo ukarani. Nie zapominajmy jednak o fantastycznym duchu walki The Cottagers, którzy aż do ostatniego gwizdka pana Probberta wierzyli w zwycięstwo i do samego końca szturmowali na bramkę Szczęsnego. Fulham zasłużenie zdobyło 3 punkty, czego należy im pogratulować.

FulhamPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ifran komentarzy: 5402.01.2012, 20:47

ludzie rozumiem ze porazka boli , ale jak widze niektorych ktorzy placza ze juz im sie arsenal nie podoba to rece opadaja . : / jak jakies super alternatywne dziewczynki, ktore kibicuja arsenalowi bo gra tu szczesny ;/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.01.2012, 20:47

Nie popadajmy w skrajności w skrajność. Fulham ograło LFC, remis z Chelsea i City, także to bardzo silna ekipa. Ja myśle że przewaga do liderów się nie zmieni, LFC i Nu wygrają z znajdującymi się w słabej formie Manchesterami.

grand92 komentarzy: 793702.01.2012, 20:47

Walcott ma chyba bezprzewodowy mózg , jak zaczyna rajd to jego mózg zostaje w miejscu gdzie go zaczął

Theo10 komentarzy: 851202.01.2012, 20:47

Nie ma to jak zapierdalać do domu z wykładów żeby obejrzeć czerwień Djourou, dwie bramki Fulham i biegającego (a właściwie bezradnie chodzącego) El Filaro. Kocham Arsenal.

pumsekk komentarzy: 2702.01.2012, 20:47

Kur*a. :ff
I tak będziemy w top4.

Kysio2607 komentarzy: 1336002.01.2012, 20:46

Colombo -> Według transfery.info w ostatnim dniu okienka Hazard pojawił się na badaniach w Londynie.. :)

czarny7777777 komentarzy: 251902.01.2012, 20:46

ss,park,Chamakh,Arshavin co oni robią ostatnio w Arsenalu po za odbieraniem tygodniówki a i po za oczywiście pieprz..iem nam meczów
Jak ich Wenger teraz nie sprzeda to to bedzie bardzo ciekawe bo na porządną tygodniówkę Van Persi (na nowym kontrakcie) czeka i czeka a w drużynie trzymamy takich "piłkarzy"

malyglod komentarzy: 652902.01.2012, 20:46

madjer->
ja się już przyzwyczaiłem. Ale po pół godzinie jest już spokojnie i w miarą merytorycznie.

DavidJR komentarzy: 111002.01.2012, 20:46

ja wam powiem tak.... pożegnałem sie z mistrzostwem w sierpniu... poza ty jak wenger nie kupi obroncy w tym oknie to mozemy powalczyn o bardzo renomowana lige europejska. gdzie graja tam takie druzyny jak lech , wisla , legia .czaasem MANCHESTERY. druga sprawa .. po raz kolejny : prowadzimy jedna bramka. ŹLE *****aaa. żeby QPR bylo bardziej doswiadczone bysmy mieli remis 2 dni temu.

uszko komentarzy: 84202.01.2012, 20:46

Aha, i jeszcze jedno:
Titi,proszę pomóż!Zrób coś!

dziki komentarzy: 61102.01.2012, 20:46

filip999 - tak przegramy z leeds wgl jesteśmy najgorsi w lidze taki mecz mógł nam się przytrafić nie róbcie tragedii

Cypiseq21 komentarzy: 14302.01.2012, 20:46

Maciek92NS

Jak możesz tak mówić przecież wejdzie SS i strzeli z przewrotki trafiając w dwa słupki poprzeczkę kończąc na golu

madjer komentarzy: 553402.01.2012, 20:45

Arsenal jest w dołku i musicie się z tym pogodzić ...

fabregas13 komentarzy: 88202.01.2012, 20:45

executer1
Niestety muszę się z tobą zgodzić. Serce się kraje jak widzę co się dzieje z tym klubem. Ale uwierzcie mi: wasze żale na tym serwisie w niczym nie pomogą! Napiszecie: "Wenger Out", "SS Skur ..." itp ale to nie pomoże! Prawdziwy kibic zachowa takie komentarze dla siebie i nawet w tak beznadziejnych sytuacjach będzie wspierał klub! Ta porażka boli, boli jak cholera ale co mam zrobić?! Taki jest futbol! Raz się wygrywa z Barceloną a raz przegrywa z Blackburn! Głowa do góry! I pamiętajcie: ARSENAL TILL I DIE! Jeszcze przyjdą dla nas słoneczne dni! Zobaczycie ;)

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068702.01.2012, 20:45

MotM Coquelin

MatArsenal9870 komentarzy: 216702.01.2012, 20:45

cesc69---> Jak się nie ma na kogoś komu można zaufać to jednym składem grać będziemy.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 602.01.2012, 20:45

dziki - zebys sie jeszcze nie zdziwil chlopaku.

teraz następnym meczem jest raczej mecz ze swansea

Maciek92NS- idź już do barcelony, i nie psój mi humoru takimi gadkami.

kanonier1995 komentarzy: 10902.01.2012, 20:44

Jestem tylko ciekaw jak długo jeszcze Wenger będzie stawiał na "wspaniałego" Walcott'a i nie da pograć dla Chamberlain;a...

dziki komentarzy: 61102.01.2012, 20:44

maciek92NS >> leeds to my rozbijemy a nie z nimi przegramy ...

Kysio2607 komentarzy: 1336002.01.2012, 20:44

Ludzie ale więcej spokoju! Tak samo frajersko gubią punkty Chelsea i Liverpool, więc błagam, wyluzujcie w końcu! Przegraliśmy - trudno.

rafal_ski komentarzy: 16502.01.2012, 20:44

tu fizycznie miało Fulham odpaść, a wyszlo niestety odwrotnie...

MiSTZRU komentarzy: 15502.01.2012, 20:44

Maciek92NS

daj spokój ...

grand92 komentarzy: 793702.01.2012, 20:44

SS18 to najbardziej uczynny piłkarz świata , z kim byśmy grali czy z głównym rywalem czy beniaminkiem zawsze im pomoże

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1402.01.2012, 20:44

Liczę na 4-4-2 jak wróci Henry bo przy aktualnej taktyce te akcje i skuteczność jest żałosne. Ciągle te wrzuty do nikogo albo bezproduktywne rajdy bokiem boiska których nikt nie chce wykończyć.

Colombo komentarzy: 52102.01.2012, 20:44

No to mamy Podolskiego.

kwiatinho komentarzy: 1315602.01.2012, 20:44

Panowie ochloncie !!! Tu zawinila cala druzyna... Robin nic nie zagral Theo i Ger masakra itd itp. Akurat wybicie glowa SS to byla pilka sytuacyjna. Wiekszy i tragiczniejszy w skutkach blad popelnil Wojtek. Gdyby nie pierwszy gol to bysmy dowiezli 3 pkt... Teraz to juz mozna tylko gdybac. Brak nam bylo swierzosci i jakosci i nad tym trzeba bylo ubolewac a nie nad indywidualnymi bledami pilkarzy. Mysle ze oproc Coquelina nikt nie zagral na swoim poziomie. Szkoda punktow ale trzeba wziac sie w garsc i przec naprzod juz w kOlejnym meczu

madjer komentarzy: 553402.01.2012, 20:44

Jak wchodzę na k.com po przegranym meczu ,czuję się jakbym wchodził do obory ;/

9Africa913 komentarzy: 21602.01.2012, 20:44

Najlepiej niech niektorzy zaczna kibicowac Chelsea

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 602.01.2012, 20:44

jedyna pozytywna rzecza w tym meczu jest wystep Coquelina. chlopak niezle sobie poradzil na tej stronie, brawo

Maciek92NS komentarzy: 18902.01.2012, 20:43

to obstawiamy ile dostaniemy od leeds?

Topek komentarzy: 13996 newsów: 12602.01.2012, 20:43

Mówiłem, że z 0:1 tego nie wygramy. Za bardzo styrani fizycznie. Połowa zawodników w drugiej połowie człapała. Do tego czerwo i wejście SS. W tym sezonie gramy strasznie na granicy. Mało kiedy zdarza się nam przekonujące zwycięstwo. Wpychamy jedną bramkę i modlimy się, że się uda.

hei007 komentarzy: 352802.01.2012, 20:43

Perfekcyjny tytuł.

pronik komentarzy: 517902.01.2012, 20:43

Per to nie jest jednak wzmocnienie jakie myslalem,zle sie ustawia nie umie wywalczyc sobie pozycji dzis moze ze dwie glowki wygral.w powietrzu ogrywali nas jak w zeszlym sezonie inne druzyny.

Cypiseq21 komentarzy: 14302.01.2012, 20:42

wczoraj śmiałem się z city a teraz my dostaliśmy w dupę z takim samym zespołem jak będziemy tak grać nie dotrzemy do top4

cesc69 komentarzy: 35802.01.2012, 20:42

To ciekawe jak z ManU zagrają za 3 tygodnie znowu będzie 8:2. Ja czekam na powrót Henry'ego niech zmieni RvP na trochę bo on już odpoczywa od miesiąca a i tak ciągle gra tak samo Park po co on jak Wenger wgl. nie pozwala mu grać niech chociaż już Chamakha wpuści na trochę. To jest żałosne jak można ciągle grać tym samym składem ja nie rozumiem. Wszyscy muszą kiedyś odpocząć.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 602.01.2012, 20:42

"Bobby Zamora wykorzystał dobre podanie od Sebastiena Squillaciego" a co mial SS zrobic?? zostawic ta pilke? kur** chcial ja wybic a wy tak na niego najezdzacie. lol

TomekAFC komentarzy: 53302.01.2012, 20:42

Odkujemy się w następnym meczu. Tylko jeden punkt straty do TOP 4 (nawet jak wygra Liverpool) o mistrza nie graliśmy już prawie od początku kampanii ligowej. Nie zawsze się wygrywa trudno się mówi

vP7 komentarzy: 232002.01.2012, 20:42

ja sie nauczyłem kontrolować emocje po takich meczach, od srodka mnie ****iszon trafia, ale staram sie nie pokazywać tego. Polecam takie podejscie. To pomaga

malyglod komentarzy: 652902.01.2012, 20:42

Rynkos7->
racja. PO ma obstawiać lewą stronę?

afckonrad9101 komentarzy: 783402.01.2012, 20:42

gramy dalej o top 4 i tyle tragedii nie ma , Ci ktorzy nagle uwierzyli w mistrzostwo moga schowac swoje marzenia do kieszeni i odlozyc na przyszly rok...

Kysio2607 komentarzy: 1336002.01.2012, 20:42

Wstrzymajcie się z taką krytyką Wengera. Gdyby takim wynikiem zakończyłby się mecz rozegrany przez zawodników rezerwowych, to znowu byłaby gadka, dlaczego Wenger w takim trudnym meczu wyjazdowym daje odpocząć kluczowym graczom. Człowiek mądry po szkodzie!

mitmichael komentarzy: 4924302.01.2012, 20:42

Gdyby padla dla Nas druga bramka to by nawet nie było gadania o interwencjach Wojtka. A ze ofensywni nie potrafia dobic rywala to i bramkarz sie dostosował. Jak w wypowiedzi po meczu Wengera zobacze pytanie o wzmocnienia i czy potrzebujemy ich - a Wenger powie, ze wroca kontuzjowani to bedzie lepiej - wtedy normalnie skonam.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 102.01.2012, 20:42

@popkens
uczepiłeś się Ramseya jak mucha gówna, a prawda jest taka, że dziś prezentował się o klasę lepiej niż Arteta biorąc pod uwagę pierwszą połowę, bo w drugiej nie istniał nikt. Na Walcotta przestałem liczyć już dosyć dawno, bo od dawien dawna boryka się z takim czymś jak przyjęcie piłki, i dalej zero postępów, cały czas ją gubi. Djorou nie winie za nic, bo to jest środkowy obrońca, a nie boczny, i braki szybkościowe nadrabia faulami, nie jego wina, że w defensywie mamy sito. Dla Artety idzie tylko wtedy, gdy idzie dla całej drużyny, piłkarsko jest bardzo dobry, ale nie ma typowej mentalności rozgrywającego i nie potrafi wziąć na siebie odpowiedzialności, gra bardzo zachowawczo. No i Wojtek..chyba w ciągu 51 występów w pierwszym zespole to był jego najsłabszy, dwa niepewne wyjścia, jedno przypłacone golem..THIERRY, POMOCY

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.01.2012, 20:42