Kanonierzy na Euro 2024 - pierwsza kolejka fazy grupowej

Kanonierzy na Euro 2024 - pierwsza kolejka fazy grupowej 19.06.2024, 16:55, Mateusz Rosłoń 1 komentarzy

Za nami pierwsza runda spotkań fazy grupowej Euro 2024. Oto, jak na niemieckich boiskach poradzili sobie Kanonierzy i ich drużyny.

Kieran Tierney i Kai Havertz

Niemcy 5:1 Szkocja

W meczu otwarcia Euro 2024 gospodarze z Kaiem Havertzem w składzie rozbili Szkotów z Kieranem Tierneyem w formacji obronnej. Havertz zszedł z boiska w 63, a wcześniej zaliczył asystę oraz bramkę z rzutu karnego. Poza nim do siatki trafili Wirtz, Musiala, Fullkrug i Can, a do własnej bramki piłkę skierował Rudiger. Tierney został zmieniony w 77 minucie.

Jakub Kiwior

Polska 1:2 Holandia

Reprezentacja Polski zmierzyła się z Niderlandami. Kiwior zagrał po lewej stronie trójki obrońców. Polacy pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Adama Buksy, ale ostatecznie to ekipa Oranje zwyciężyła po golach Cody'ego Gakpo i Wouta Weghorsta.

Bukayo Saka, Declan Rice i Aaron Ramsdale

Anglia 1:0 Serbia

Anglicy rozpoczęli Mistrzostwa Europy od skromnego zwycięstwa 1:0 nad Serbią. Saka, który asystował przy golu Bellinghama, opuścił boisko w 76 minucie. Rice rozegrał całe spotkanie. Ramsdale nie był pierwszym wyborem na pozycji bramkarza i nie podniósł się z ławki rezerwowych.

William Saliba

Francja 1:0 Austria

Saliba rozegrał całe spotkanie, w którym Francuzi zwyciężyli po golu samobójczym Maximiliana Wobera.

Leandro Trossard

Belgia 0:1 Słowacja

W zakończonym dość niespodziewaną porażką Belgów meczu Trossard grał do 74 minuty. Jedynego gola dla Słowacji zdobył Ivan Schranz.

David Raya

Hiszpania 3:0 Chorwacja

Hiszpanie rozbili Chorwatów już w pierwszej połowie, kiedy to do bramki trafiali Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal. Raya całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Ołeksandr Zinczenko

Ukraina 0:3 Rumunia

Ukraińcy niespodziewanie ulegli reprezentacji Rumunii aż 0:3. Bramki strzelali Nicolae Stanciu, Razvan Marin i Denis Dragus. Zinczenko rozegrał całe spotkanie na lewej obronie.

Jorginho

Włochy 2:1 Albania

Mecz zaczął się od małej sensacji - po błędzie włoskiej obrony już w pierwszej minucie Bajrami wyprowadził Albańczyków na prowadzenie. Włosi odpowiedzieli jednak już w 11 minucie, a w 16 ustalili wynik spotkania. Gole strzelali kolejno Bastoni i Barella. Jorginho rozegrał cały mecz w środku pola.

Euro 2024Reprezentacje autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
notopyk komentarzy: 360609.07.2024, 13:11