Kolejna porażka w lidze: Aston Villa 1-0 Arsenal

Kolejna porażka w lidze: Aston Villa 1-0 Arsenal 06.02.2021, 15:32, Patryk Bielski 2238 komentarzy

Kiedy po serii dobrych wyników w styczniu kibice Arsenalu mieli prawo z optymizmem patrzeć na drugą część sezonu, brutalna weryfikacja w postaci dwóch ligowych porażek z rzędu z teoretycznie słabszymi rywalami nadeszła bardzo szybko. Po wtorkowej przegranej z Wolverhamptonem podopieczni Mikela Artety ponownie ulegli w lidze, tym razem na wyjeździe z Aston Villą 0-1.

Nieszczęście dla Kanonierów zaczęło się już w drugiej minucie meczu. Wówczas to błąd popełnił Cedric Soares, który zbyt lekko podał do Bellerina. Futbolówkę przejął Traore i dograł ją w pole karne do Watkinsa, a ten zdobył gola po nodze Roba Holdinga.

Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Jedynie zagrożenie pod bramką Emiliano Martineza goście stwarzali po stałych fragmentach gry. To właśnie po rzucie wolnym sprzed pola karnego Arsenal był najbliższy wyrównania. Piłkę na 25. metrze ustawił Granit Xhaka i przymierzył wprost w okienko, ale odległość od bramki była zbyt duża, by zaskoczyć byłego golkipera londyńczyków, który sparował futbolówkę na rzut rożny. To był pierwszy i ostatni strzał Arsenalu w tej odsłonie meczu. Villa do przerwy mogła prowadzić wyżej, ale pojedynek oko w oko z Matem Ryanem przegrał Bertrand Traore.

Po rozpoczęciu drugich 45. minut obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to goście wymieniali więcej podań, a piłkarze Deana Smitha umiejętnie kontrowali swoich rywali. Kilka groźnych akcji obronił Mat Ryan, który wyrósł na piłkarza meczu w szeregach londyńczyków. Kanonierzy praktycznie nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Między słupkami dobrze spisywał się Emiliano Martinez, który pewnie wyłapywał większość prób londyńczyków. W 74. minucie meczu boisko musiał opuścić Thomas Partey. Wszystko wskazuje na to, że Ghańczyk doznał kolejnego urazu, tym razem mięśnia dwugłowego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i drugie zwycięstwo Aston Villi z Arsenalu w sezonie ligowym stało się faktem.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Arsenal: Ryan - Bellerin, Gabriel, Holding, Cedric (65' Ødegaard) - Thomas (74' Willian), Xhaka - Pepe, Smith-Rowe, Saka - Lacazette (59' Aubameyang).

Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - McGinn, Nakamba - Traore (66' Trezeguet), Barkley (78' Ramsey), Grealish - Watkins.

Aston VillaRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Patriko komentarzy: 540707.02.2021, 19:12

No i git, City na mistrza póki co na ten moment najbardziej na niego zasługują.

polishbrigadesx komentarzy: 1030607.02.2021, 19:12

City gra świetnie w tym sezonie pewnie to oni zdobędą tytuł.

Garfield_pl komentarzy: 3092907.02.2021, 19:12

Foden mega grajek.

LukaModric komentarzy: 67507.02.2021, 19:12

piekna bramka fodena

ELAdzik komentarzy: 252207.02.2021, 19:12

Do kogo na kogo lub na co Klopp będzie dziś narzekał po tym meczu?

Ostatnie 5 spotkań Liverpoolu na Anfield, jeżeli City dzisiaj wygra:

3 porażki, 2 remisy. Dosyć dotkliwie przerwana passa 68 spotkań bez zwycięstwa na własnym stadionie.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22107.02.2021, 19:10

Kibice United(szansę na wicemistrzostwo)wrócili do jaskiń, napisał fun Arsenalu.

PietrasM komentarzy: 250407.02.2021, 19:08

Ale mi tymi zagraniami Alisson humor poprawił. :D

Garfield_pl komentarzy: 3092907.02.2021, 19:08

Gdyby nie te dwie porażki, mielibyśmy 3 pkt straty do Live, ale ze sędziowie nam raczej nie pomagają, to jest jak jest. Brawo City!! No i Leno > Allison :D

Koroniarz komentarzy: 1031207.02.2021, 19:08

dobrze niech CIty wygra w tym roku mistrzostwo, miliony na obronę wreszcie pomogły

sWinny komentarzy: 798607.02.2021, 19:06

Jakby tak zrobił Leno to już by taczki stały pod Emirates posłane przez użytkowników k.com

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.02.2021, 19:05

Liwerpurz 10 pkt za Pepem i jedno spotkanie wiecej rozegrane ; )

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11707.02.2021, 19:05

@NineBiteWolf: Tak

Kowal96 komentarzy: 1759307.02.2021, 19:05

Alisson robi Kariusa trochę.

Przecież z taką grą w obronie to Liverpool nie zasługuje nawet na top4...

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333007.02.2021, 19:04

Kibice United właśnie wrócili do jaskiń.

henry1996 komentarzy: 133307.02.2021, 19:03

@arsenallord: bo go nie dotknal. takie same ordynarne oszustwo jak ten pizdeusz lamela w syt z marialem. wstydzilbym sie powiedziec dziecku ze sie przewracam po czyms takim. wstyd. nie rozumiem jak mozna tego nie widziec

arsenallord komentarzy: 30186 newsów: 11707.02.2021, 19:00

@NineBiteWolf: Zaślepieni to są sędziowie którzy co tydzień próbują wydymać Arsenal

thegunners101 komentarzy: 249907.02.2021, 18:55

Ten sam Oliver w meczu z tym samym City dał Luizowi od razu czerwo, przy czym imo to Luiz wtedy jeszcze walczył jakoś ciałem o pozycję, a tu bezczelnie pociągnął i o dziwo żółta. No nieźle.

Ech0z komentarzy: 1050107.02.2021, 18:55

Nigdy nie będę miał szacunku do sędziów. Praca gorsza niz kot Kaczyńskiego

Artu komentarzy: 194507.02.2021, 18:54

Klasyczny przykład jak sędziowie ustawiają mecze w Premier League, tutaj tylko żółta dla gracza City
Pewnie Luiz czy Gabriel zebrali by czetwo.