Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy

14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

MiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Bogusz Napierała źrodło: własne
Aden komentarzy: 98318.04.2017, 22:56

Hue hue

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 218.04.2017, 22:56

Alonso
Powrót Veli? Obniżył loty już w 2015, ale od takiego Welbecka pewnie i tak jest lepszy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.04.2017, 22:56

Ronaldo jeszcze jeden i stowa w Lidze Mistrzow?

Pawel93 komentarzy: 13218.04.2017, 22:56

Był ostatnio jakiś normalny mecz czy wszystkie sędziowie rozstrzygają?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.04.2017, 22:56

Ja pierdziele.... To jest żałość.

ZielonyLisc komentarzy: 2032118.04.2017, 22:56

Jeszcze spalony... PARDIA, FUCK UEFA MAFIA

Mihex komentarzy: 2360418.04.2017, 22:56

Oho, Węgrzy to chyba myślą, że w Realu dalej Puskas gra, bo przesadzają.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52418.04.2017, 22:55

Swoją drogą kolejna fatalna decyzja sędziego. Tym razem liniowego.

CRISTIANO!!!!!!!

Teraz Bayern chyba się już ostatecznie nie podniesie.

DontCry komentarzy: 760818.04.2017, 22:54

Nara Bayern.

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5018.04.2017, 22:54

I po meczu ;p

Pawel93 komentarzy: 13218.04.2017, 22:53

Teraz dopiero w domu jestem kto lepiej wyglądał w tym meczu?

Alonso komentarzy: 1282418.04.2017, 22:51

illpadrino
Myśle że obecnie Arsenal to może co najwyżej pokusić się o skrzydłowego Realu Sociedad :/

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5018.04.2017, 22:51

Robben beszta po liniowym XD

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 318.04.2017, 22:50

Ale ten skrzydłowy z realu jest fajny. Moze by tak jego ? 🤔

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 618.04.2017, 22:49

Mimo osłabienia, trzeba przyznać, że Bayern lepiej wszedł w dogrywkę.

Chicken komentarzy: 70418.04.2017, 22:49

Ale teraz Costa zawalił piłe..

Kysio2607 komentarzy: 1336018.04.2017, 22:49

Robben co za chamowa, wczesniej powinien wylozyc Coscie

praptak komentarzy: 897118.04.2017, 22:44

Arsenal nie potrafiłby grać w finale z Burnley w 10 tak jak gra Bayern z Realem.

Aden komentarzy: 98318.04.2017, 22:44

pauleta,
Dokładnie, temu tylko śmieszkuje z pracy sędziów. Już dawno temu przestałem się tym przejmować :D

Fanatic komentarzy: 599618.04.2017, 22:40

casemiro powinien wyleciec nawet za ten faul na robbenie w polu karnym...

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 518.04.2017, 22:40

@Kanonier204

Dzieki, jest elegancko :)

ZielonyLisc komentarzy: 2032118.04.2017, 22:40

Mi szkoda Bayernu ze względu na Lewego i błędy sędziów.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.04.2017, 22:39

Vidal to mozgu nie uzywa, wiec ma za swoje :)

Obaj z Casemiro powinni wyleciec.

ZielonyLisc komentarzy: 2032118.04.2017, 22:38

Sędziowie znowu zawodzą. Czerwo dla Vidala bezpodstawna. Casemiro już dawno powinien wylecieć. I czemu Ancelotti zdjął Lewego :/

Nieprzyjemnie się ogląda mecze, w których sędziowie popełniają tak rażące błędy.

Mihex komentarzy: 2360418.04.2017, 22:37

Nie mówię, że to zły sędzia. Jeden z lepszych, ale akurat dzisiaj moim zdaniem nie udźwignął meczu.

Marioht komentarzy: 611618.04.2017, 22:36

Koszmarna decyzja sędziego.

Gdzie Real nie może tam sędzia pomoże.
Trzymam kciuki za Bayern.

darek250s komentarzy: 10751 newsów: 518.04.2017, 22:36

wszystkie te streamy do dupy , opoznienia 3 min bez sensu, nawet po polsku nic nie ma..

Mihex komentarzy: 2360418.04.2017, 22:35

Nie podoba mi się dzisiaj sędziowanie Kassaia.

dissault komentarzy: 326918.04.2017, 22:35

btw. mam postawiony kupon na awans bayernu po karnych :>

MarcinMotyl komentarzy: 163718.04.2017, 22:35

Nie no nie mówie że dotrwają czy też ni, tak tylko pytałem bo w sumie nie byłem pewny

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2017, 22:35

Aden, wiesz, nie ma sędziego który nie popełniałby błędów. Na każdego można wyciągnąć kompromitujące błędy. Zwłaszcza, że mówimy o sędzim, który sędziuje najważniejsze rozgrywki od wielu lat.

3rdpitch komentarzy: 468818.04.2017, 22:35