Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy

14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

MiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Bogusz Napierała źrodło: własne
FanekAFC komentarzy: 511217.04.2017, 22:16

Ten Ramsey, co za zalosna gra

pumeks komentarzy: 2080817.04.2017, 22:16

A Wenger nie reaguje zmianą TAKTYKI.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2017, 22:16

SoulStorm, no są, ale nie ma sensu wybielać najlepszego piłkarza. Stracił piłkę, która doprowadziła do kontry i straty gola, więc też ponosi za to część winy.

Fabri4 komentarzy: 10012 newsów: 5017.04.2017, 22:15

Najlepszy atak w historii!!!!!1111

SoulStorm komentarzy: 754217.04.2017, 22:15

Szkoda oczu na tę jaskrę.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.04.2017, 22:15

Monreal fantastyczne krycie Downinga przed chwilą.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.04.2017, 22:14

Dziś duet Gabilding w "formie".

Aden komentarzy: 98317.04.2017, 22:14

Posypali się w tej naszej obronie

killer0303 komentarzy: 36717.04.2017, 22:13

jeszcze trochę i na zawał zejdę w tym sezonie, co oni wyprawiają to jest poprostu niemożliwe

maxbys komentarzy: 70017.04.2017, 22:13

1 bramka i już zgaszeni no no mentalność zwycieżców.

SoulStorm komentarzy: 754217.04.2017, 22:13

a co tam robił Sanchez ? od tego są obrońcy i defensywni pomocnicy...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2017, 22:13

5-tka obrońców tu nie pomoże jak dwoma z nich są Holding i Gabriel.

Oldgunner3 komentarzy: 1009217.04.2017, 22:12

Jak łatwo my tracimy bramy?!Monreal gra ostatnio tak słabo,że aż brak słów,Kościelny równie kiepski[małe uspr. ,że po urazie].Ogólnie powoli te nasze babole stają się pomału normą .Zresztą dużo mówi statystyka - mamy póki co o 2 gole stracone więcej niż przedostatnie Boro.?!!

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 317.04.2017, 22:12

Ja Cię chromolę. Co Ci ludzie grają??

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2017, 22:12

SoulStorm; dodałbyś może że to Sanchez stracił tę piłkę.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.04.2017, 22:11

Tak przed bramką pomyślałem "Lewa strona to autostrada" i się spełniło xd

SoulStorm komentarzy: 754217.04.2017, 22:10

Szkoda Sancheza...Jego bramka poszła na marne.
Pakuj się chłopie i jak najszybciej uciekaj.To nie klub dla Ciebie.

pumeks komentarzy: 2080817.04.2017, 22:10

No i Cech.
Tradycyjnie wkręcony w linię bramkową......

SoulStorm komentarzy: 754217.04.2017, 22:09

Nie rozumiem waszego płaczu.Przecież to naturalna kolej rzeczy,że tracimy bramki.

mateusz19191010 komentarzy: 130717.04.2017, 22:09

No tak średnio bym powiedział.

darobos komentarzy: 75217.04.2017, 22:08

nie potrafimy nic pokazac z 19-sta druzyna w tabeli dramat konczmy ten sezon i zaczynajmy oby zmiany

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.04.2017, 22:08

Zdolni są. Grają 5-tką z tyłu a udało im się doprowadzić do sytuacji 3 na 3.

daniken komentarzy: 353617.04.2017, 22:08

lays komentarzy: 3987117.04.2017, 22:07

Koscielny i jego najwieksza wada, poejdynki w powietrzu i gubienie krycia, zawsze tracimy tak sporo goli w sezonie

Calypso komentarzy: 133917.04.2017, 22:07