Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2

Łatwa wygrana. Arsenal - Leicester 4:2 13.08.2022, 18:39, Kamil Garczorz 1389 komentarzy

Po zeszłotygodniowej wygranej z Crystal Palace, kibice Kanonierów pełni nadziei czekali na kolejny mecz swoich ulubieńców. W pierwszym meczu sezonu na Emirates Stadium, Kanonierzy podejmowali Leicester City.

Oto, w jakich składach wystąpiły obie ekipy:

Arsenal: Ramsdale - White (75' Tomiyasu), Saliba, Gabriel, Zinczenko (77' Tierney) - Xhaka, Partey - Saka (84' Smith Rowe), Odegaard, Martinelli - Jesus (84' Nketiah)

Leicester City: Ward - Castagne, Fofana, Evans, Amartey (63' Daka), Justin - Tielemans (63' Praet), Ndidi, Dewsbury-Hall - Maddison, Vardy (70' Iheanacho)

Od pierwszego gwizdka sędziego to Arsenal dominował na boisku. Szybko gra piłką na małej przestrzeni i pressing powodowały, że piłkarze gości wyglądali na zagubionych. Fofana i Evens nie potrafili sobie poradzić z niezwykle aktywnymi w tym meczu Martinellim oraz Jesusem, czego efektem jest szybka żółta kartka dla pierwszego z nich. Z upływem czasu Kanonierzy coraz bardziej bawili się na boisku, ale nie ustrzegli się błędów. W pewnym momencie meczu piłkę na własnej połowie stracił Granit Xhaka, ale Ramsdale obronił strzał o kontrze wyprowadzonej przez Lisy.

Już 23 minucie spotkania z prowadzenia cieszyli się podopieczni Mikela Artety, a swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Arsenalu zdobył Gabriel Jesus, który będąc otoczony przez rywali, ładnym technicznym uderzeniem pokonał Warda. W 35 minucie było już 2-0, a po tym, jak Vardy próbując wybić piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, posłał ją na dłuższy słupek własnej bramki, z bliskiej odległości swój dorobek bramkowy podwyższył Jesus.

Gościom udało się dojść do jeszcze jednej groźnej sytuacji. Temperatura w Londynie była wysoka, a jeszcze goręcej zrobiło się pod bramką Arsenalu, kiedy Ramsdale wybiegł w stronę piłki zagrywanej do Vardy'ego. Anglik był odrobinę spóźniony w tej akcji, a sędzia skazał na jedenasty metr po upadku angielskiego napastnika. Na szczęście dla Arsenalu, arbiter zmienił zdanie po obejrzeniu powtórki.

W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Kilka minut po wznowieniu gry z kontaktowego gola cieszyli się podopieczni Rodgersa. Znów długa piłka zagrywana w stronę Vardy'ego, która jednak do napastnika nie dotarła. Saliba próbując zażegnać niebezpieczeństwo, zagrał w taki sposób, że umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Ramsdale'a, który nie był w stanie jej dosięgnąć. Ale taki wynik nie widniał długo, bo Kanonierzy szybko podwyższyli wynik, choć pomógł w tym bramkarz Leicester. Danny Ward wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Bukayo Saki, a ta wpadła pod nogi Jesusa, który zagrał ją do Xhaki, a Szwajcar skierował ją do pustej bramki.

Xhaka od początku meczu mógł grać blisko bramki rywala, a to za sprawą ustawienia Zinchenki, który w akcjach ofensywnych schodził do środka pola. W 74 minucie Maddison z dość ostrego kąta, ale bardzo silnym i płaskim uderzeniem skierował piłkę między nogami Aarona Ramsdale'a do bramki, ale Kanonierzy znów szybko odpowiedzieli. Około minuty później Martinelli odzyskał piłkę w okolicach środka boiska i rozegrał ją w stronę bramki rywali. Przed polem karnym gości piłka wróciła do Brazylijczyka, a ten precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku ustalił wynik spotkania.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Castillo komentarzy: 222613.08.2022, 20:07

United tak się tutaj zhańbiło, że nawet jak strzelą bramkę to ciężko ją będzie nazwać "honorową" XD

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:05

@arsenallord: dobre hasło #SramNaUnited.

Thoneick komentarzy: 201613.08.2022, 20:05

Brentford z szacunku do rywala chyba już nie chce strzelać im bramek

lordoftheboard komentarzy: 836613.08.2022, 20:05

@Be4Again: ale z Brentford dostaliśmy 2-0 nie 4-0 plus mieliśmy pół składu z covidem.

Na obronie biegalo dwóch parodystów, ramsdale nie bronił, a Auba i Laca jak jeszcze w miarę grali oglądali mecz z domu.

Oni mają swój najsilniejszy skład na dziś.

Ba Eriksen chyba żałuje, że nie został z chłopakami ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2033413.08.2022, 20:04

HAHAHAHAHAHAHAHA 4:0 hahahahhahaga

Jack_Herrer komentarzy: 6333 newsów: 19213.08.2022, 20:04

A mogli zatrudnić swoją legendę, eksperta Nevilla ;) az mi się przypomniała ta fotka z autobusu z fakami :D

GunnersFan9 komentarzy: 8721 newsów: 813.08.2022, 20:04

@Be4Again napisał: "Dla wszystkich, którzy karmią się porażkami United przypominam, ze my w zeszłym sezonie dostaliśmy 3 mecze w dziurę, w tym od Brentford."
Po pierwsze nasz skład był zdziesiątkowany kontuzjami i covidem.
Po drugie mieliśmy o wiele gorszy terminarz od nich.
Po trzecie trzeba wykorzystać każdą okazję żeby pocisnąć bekę z Memczesteru.

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11713.08.2022, 20:03

@Be4Again: Sram na United

Chrapek596 komentarzy: 68213.08.2022, 20:03

@Be4Again: Przypomnij sobie co pisali kibicie MU dokładnie rok temu ..... karma wraca

fabregas1987 komentarzy: 2606113.08.2022, 20:03

Natomiast chyba najpiękniejszym momentem naszego meczu była reakcja trybun na pierwszy kontakt z piłką Saliby po samobóju. Coś niesamowitego

Chrapek596 komentarzy: 68213.08.2022, 20:02

Transfer Martinelliego to najlepsze co spotkało Arsenal od dawien dawna, przed transferem nikt o nim nie słyszał grał w 4 lidze w Brazyli,a teraz kręci obrońcami w Angli że aż miło się to ogląda.

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 20:01

@Be4Again: oj tam nie psuj zabawy ;)

Be4Again komentarzy: 388713.08.2022, 20:00

Pisanie, że United będzie włączyć o utrzymanie to lekki idiotyzm.

Castillo komentarzy: 222613.08.2022, 20:00

@Marzag: Skończmy już z tymi nawiązaniami do baristy, Mikel udowodnił, że się nadaje...

timiiiii komentarzy: 205413.08.2022, 20:00

@Marzag napisał: "Dziwię się że ludzie chcą sadzac piłkarzy na kawie tylko dlatego że zagrali 7/10 zamiast 9/10"

Dokładnie.

Ludzie narzekają już że ten czy tamten zagrał słabo. Naprawdę myślicie że na przestrzeni całego sezonu da się zagrać 40 dobrych meczy? To jest sport zespolowy, raz jeden zagra lepiej raz inny. Chodzi w całej zabawie o to żeby zespół słabszą grę jednego czy dwóch zawodników przykryl lepsza dyspozycja innych. Jak gra City czy Liverpool to też wszyscy zawodnicy w pojedynczym meczu nie grają na notę 10

Barney komentarzy: 2155213.08.2022, 19:59

Mi trochę żal nketiaha bo ładnie się prezentował w końcówce sezonu i preseasonie. Niech już się zaczyna LE

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 113.08.2022, 19:58

Gdyby Jesus lepiej przymierzył to Saka by skończył z asysta, a Jesus z hattrickiem

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 19:57

@krzykus1990: właśnie się zastanawiam czy Arteta będzie rzucał Edka i Jesusa w wyjściowym składzie. Ten pierwszy na razie pokrzywdzony, nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji, a przydałoby się żeby grał coś więcej niż ostatnie minuty w meczu.

Marzag komentarzy: 41978 newsów: 113.08.2022, 19:56

Gunnerrsaurus komentarzy: 1199413.08.2022, 19:56

Boże kuchany jakim United jest memem

Furgunn komentarzy: 983413.08.2022, 19:53

@Ups147: nieudanym powrocie na dodatek.

krzykus1990 komentarzy: 550013.08.2022, 19:53

W następnym meczu proponuje Saka na ławkę a Nketiah od pierwszych minut!

fabregas1987 komentarzy: 2606113.08.2022, 19:52

Na 4 gole Brentford w pierwszej połowie, United odpowiedziało 4 zmianami w ciągu 15 minut drugiej połowy

Ups147 komentarzy: 363313.08.2022, 19:50

@praptak: Amazon nagra dokument o ich powrocie do PL

praptak komentarzy: 900913.08.2022, 19:49

@arsenallord napisał: "Co sezon wybieram sobie jakiś ogórkowaty zespół do sezonowania. Myślę w tym roku na United. Co myślicie?"
Lepiej wybierz ich za 2 lata bo jak już po tym sezonie spadną to potem będą beniaminkiem z potencjałem

Dziadyga komentarzy: 876913.08.2022, 19:45

Nic tak nie cieszy jak zwycięstwo Arsenalu po świetnej grze aż się płakać chce że szczęścia takie akcje odchodziły.

I jak muły dostają wpi***ol,oni to największy wróg Arsenalu a nie jakieś kury według mnie.Placze ze śmiechu jak widzę "grę" united :D

No jak można się tak stoczyć to tylko oni wiedzą.

Chrapek596 komentarzy: 68213.08.2022, 19:44

To co w tym sezonie odwet na MU za 8:2 ??

rafal1990 komentarzy: 41013.08.2022, 19:44

@zgubilemlodowke:
Faktycznie Zinczenko ma technike. kilka razy efektownie w gąszczu oszukał piłkazry lester. aż ręce same do braw sięustawiały

markiz0 komentarzy: 79413.08.2022, 19:43

@erykgunner: Myślę, że postać Artety odegrała tutaj większą rolę.

arsenallord komentarzy: 30254 newsów: 11713.08.2022, 19:40

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.08.2022, 19:40

Chyba dobrze że ten Martinez jednak do nas nie trafił xd

Moczyknur komentarzy: 192713.08.2022, 19:39

@coooyg11: mi na VPN w pracy na telefonie przymroziło 2 razy na 2/3 sekundy. Poza tym bardzo ładnie.

Ashburton komentarzy: 454913.08.2022, 19:38

@Thoneick: Spokojnie, united ma jeszcze zaległe mecze XD

Oldgunner3 komentarzy: 1019713.08.2022, 19:38

Zajrzałem na livescore i ...mimo wszystko uważam,że diabełki się utrzymają.Ale co oni im tam zrobili przez te 3 kwadranse?!Pierwszy raz chyba współczuję mojemu kumplowi bo co innego dostawać 4 do przerwy z City czy the Reds,a co innego z (noc im nie ujmując) Brentford.

fabregas1987 komentarzy: 2606113.08.2022, 19:36

A za tydzień Liverpool XD
Może skoro ich myśl transferowa to kupno zawodników, którymi interesuje się Arsenal to postanowili tez skopiować naszą „taktykę” z zeszłego sezonu i przeje….. pierwsze 3 kolejki sromotnie

Thoneick komentarzy: 201613.08.2022, 19:36

United teraz będzie bronić wyniku xd

coooyg11 komentarzy: 346413.08.2022, 19:36

Jakość, jakością ale Viaplay z możliwością cofania spotkania to mistrzostwo świata. Grałem swój mecz i mogłem obejrzeć tylko 2 polowe, wróciłem do domku i cofnąłem sobie cała pierwsza. MISTRZOSTWO ŚWIATA

zgubilemlodowke komentarzy: 72813.08.2022, 19:35

@rafal1990 Jesus i Xhaka. Xhaka dominował w środku przez większość meczu, gol, asysta. Można go nie lubić rzecz jasna, ale dzisiaj zasłużył na pochwały.

Ale tak czy tak, najlepszy transferem na razie wydaje mi się być Zinch. Jak ja widzę ten jego spokój i rozgrywanie z głową to Tavares to tzw. "Vietnam flashbacks". 50x większa jakość. I nie jest, a przynajmniej nie był tak szklany jak Tierney. Dobrze, że Guardiola go oddal.

Barney komentarzy: 2155213.08.2022, 19:35

@krzykus1990:

Tam atmosfera byla kijowa od dluzszego czasu. Poki nie zrobia tego co arsenal to nie wyjda z dolka

cwalin komentarzy: 237613.08.2022, 19:33

Tak patrzę na skład United i dochodzę do wniosku że jest przeciętny.Ronaldo wciąż groźny ale 38 lat! Duńczyk po zawale, niespełniony talent Schancho,obrona też dziwna no i ten Raschword.Kupa kasy umoczona.

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161713.08.2022, 19:32

A ten komentarz zbiera plusy dla Edu, który przez kilka miesięcy walczył o Gabriela Jesusa i zdołał go pozyskać, mimo zainteresowania kilku topowych klubów.

Chrapek596 komentarzy: 68213.08.2022, 19:32

Tyle było gadania że Arsenal poza top 6 w tym sezonie na debilpage, a teraz się im serwery po pierwszej połowie jarają bo w dupę 4:0 od Brentford dostają.

krzykus1990 komentarzy: 550013.08.2022, 19:32