Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 22:04

@gregory3213: najlepszy to wygrana totków

Mickeylo komentarzy: 278714.05.2024, 22:04

Haha guardiola w szatni tak wyprał piłkarzy swoim kindybałe że aż się musiał pomasować

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 22:04

Vicario masz flache.

gregory3213 komentarzy: 96314.05.2024, 22:04

najlepszy wynik dla premier league w tym meczu to remis

Arsenal2004 komentarzy: 412614.05.2024, 22:04

Jak ty Vicario jesteś jedenym z najlepszych gk w PL teraz.

szermi komentarzy: 18014.05.2024, 22:03

u mnie w mieście ma się dopiero KFC wybudować, jakoś niedługo. jak Spurs dowiozą to idę na otwarcie.

GreKa komentarzy: 349514.05.2024, 22:03

Kocham Włocha

havoc komentarzy: 1972 newsów: 414.05.2024, 22:03

Z jakiej racji w przyszlym roku w LM niemcy i wlochy maja 5 druzyn?

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 22:02

@Arsenal2004: dlatego w sercu na zawsze Maczek.

GreKa komentarzy: 349514.05.2024, 22:02

Wyczymajo!!!

Embix komentarzy: 209714.05.2024, 22:01

@polishbrigadesx napisał: "Kury robią nadzieję oby to szybko nie jeboo"

Embix komentarzy: 209714.05.2024, 22:00

@Theo10 napisał: "jaki remis? Z Eve musimy wygrać obojętnie od wyniku dzisiaj."
Z tego co widzę mamy w tym momencie po równo pkt. Więc 2 remisy też by dały majstra.
Ale ja również liczę na wygraną. Nie ma oglądania się są siebie.
Matematyka kanonierów na koniec sezonu czy to nowość? xD

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:59

@sickstick: Dlatego Totki dzisiaj wygrywają z City i nie martwimy się o bilans bramkowy

zwierz komentarzy: 179514.05.2024, 21:59

Do której czynne KFC? Jadłem raz i rzygołem całą noc, ale jak dowiozą wynik, to obalę największy kubełek.

hetfield88 komentarzy: 40014.05.2024, 21:59

Matko nie wyczymam bo nie wiem czy łoni wyczymają

Dziadyga komentarzy: 866114.05.2024, 21:59

Dziś jest większy stres,jak będzie tu korzystny wynik to w niedzielę siedzę bezstresowo.. przynajmniej tak mi się wydaje:D

XandeR komentarzy: 990714.05.2024, 21:59

Anne Hathaway ponoc wlasnie obciaga kazdemu w szatni Spurs dla dodatkowej motywacji, Harry Kane pytal czy moze wrocic

Theo10 komentarzy: 850614.05.2024, 21:58

@Kiepomen: mogą też zaczekać aż to City się otworzy - oni też muszą. Punkt im nic nie daje.

alexis1908 komentarzy: 374914.05.2024, 21:58

@sickstick: Everton 2 ostatnie wyjazdy na Emirates raz dostali 5 raz 4

polishbrigadesx komentarzy: 1030114.05.2024, 21:58

Kury robią nadzieję oby to szybko nie jeboo

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 21:58

@krzykus1990: Bo tu się waży mistrzostwo.

Arsenal2004 komentarzy: 412614.05.2024, 21:58

@krzykus1990: ostatni raz chyba było tyle osób po meczu z Porto

Kiepomen komentarzy: 447214.05.2024, 21:57

Najgorzej, że jak będzie taka 80 minuta i dalej 0:0 to na bank się otworzą, nie będę mieli nic do stracenia. Co jak co ale szacun dla kur bo piłkarsko dzisiaj jest lepsze od city i narzucili im swój styl gry, pięknie wychodzą spod pressingu.

Rynkos7 komentarzy: 733014.05.2024, 21:57

@krzykus1990 napisał: "1011 użytkowników nawet podczas naszych meczów tyle nie ma xD"

No co Ty często tyle jest przy ważnych meczach.

Adamarsenal1 komentarzy: 335914.05.2024, 21:57

Niby tak blisko, a jednak tak daleko, oby to wytrzymali, bo Spurs zaskakuje pozytywnie.

3rdpitch komentarzy: 468814.05.2024, 21:57

Stresa mam

krzykus1990 komentarzy: 539014.05.2024, 21:57

1011 użytkowników nawet podczas naszych meczów tyle nie ma xD

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 21:56

@Embix: Raczej więcej bo My też musimy wygrać. Jeśli wygramy trzema bramkami to po zabawie ale jest jeszcze druga połowa.

sickstick komentarzy: 295914.05.2024, 21:56

Pamiętajcie że my w ostatniej kolejce gramy z Evertonem, który z 49 straconymi golami jest pod tym kątem 4. w lidze (tylko 3 najlepsze zespoły, czyli my, City i Live straciły mniej), zaś City gra z WHU które z 72 straconymi golami jest pod tym kątem 17. w lidze (tylko 3 najgorsze zespoły, czyli Sheffield, Burnley i Luton straciły więcej).

Embix komentarzy: 209714.05.2024, 21:56

@Arsenal2004 napisał: "Jak tottki to wygrają to będę kibicował żeby AV przegrała z Crystal Palce. Niech wejdą do tej LM xd"
Jej no co ty... Najlepsze by było jakby wygrali nam ligę a nie weszli do TOP4 xD

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:56

Najgorsze jest to że mecz jest we wtorek i teraz pytanie czy przy stanie 0:0 w przerwie meczu dzwonić do szefa o wolne czy wku.... go daj bóg przy dobrym wyniku o 23 budząc go.

Theo10 komentarzy: 850614.05.2024, 21:56

@Embix: jaki remis? Z Eve musimy wygrać obojętnie od wyniku dzisiaj.

Arsenal2004 komentarzy: 412614.05.2024, 21:56

Jak tu będzie korzystny wynik dla nas to w niedzielę chyba nie będę mógł wysiedzieć ze stresu i podekscytowania w meczu z Evertonem.

szermi komentarzy: 18014.05.2024, 21:56

@Embix: jak Ty liczysz? :D muszą chłopaki wygrać z Evertonem bez względu na wszystko.

Sanchoo komentarzy: 154614.05.2024, 21:56

@Embix: nie no remis nie wystarczy, bo City by miał punkt straty przed ostatnim meczem nie dwa.

Embix komentarzy: 209714.05.2024, 21:54

@Krzyk napisał: "a co jak kury wygrają? :DD"
Wtedy wystarczy nam remis, chyba że City w następnym meczu wpakuje 4 gole?

Arsenal2004 komentarzy: 412614.05.2024, 21:54

Krzyk komentarzy: 17714.05.2024, 21:54

Najśmieszniejsze, że remis jest złym wynikiem dla wszystkich tylko nie dla Arsenalu xddddddddd. Plz

Szogun komentarzy: 29507 newsów: 314.05.2024, 21:54

Przelew na WOŚP i kupię karmę w schronisku w którym jestem wolontariuszem jak to się utrzyma a jak wygrają idę do KFC po meczu.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30