Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TlicTlac komentarzy: 605904.05.2024, 00:13

@Nicsienieda napisał: "Trochę na odwrót to porównanie.
@TlicTlac napisał: "Thiago > Partey/Havertz"

Wiesz że Thiago nawet trawy tam nie wącha?
@TlicTlac napisał: "Nunez > Gabriel Jesus/Havertz"

Please."

Serio uważasz, że Havertz czy Jesus to lepsi napastnicy od Nuneza czy Joty? Jesus mnie osobiście mega rozczarowuje, szczególnie w tym sezonie.
LO mamy bardzo słabych jak na topowy klub europejski i oby Timber po kontuzji się sprawił na tej lewej obronie i był co najmniej o klasę lepszy od reszty, bo cała trójca niedomaga (Zinch, Kiwior, Tomiyasu).

Partey też trawy nie wącha, Havertz to gra na ataku, a w pomocy grasuje Jorginho, za którego na pewno stawiałbym Gravenbercha.

pablofan komentarzy: 261204.05.2024, 00:10

@TlicTlac: jak thiago rozpatrujesz w kategorii, który z porównywanych zawodników jest lepszy w spędzaniu czasu poza boiskiem, to faktycznie thiago > Partey/Havertz, choć Kaia nawet nie powinno być w tym zestawieniu, ale jak już jest to nie wiem w czym on taki lepszy jak zeszly i obecny sezon spędza na l4. Zero pożytku. Zaś Kai mocno punktuje, a Partey miał spory wkład w poprzedni sezon.
No i Nunez… sporo biega i robi wiatru w polu karnym, ale głównie to przez jego nieporadność i sporą nieskuteczność pod bramką rywala live przewaliło wszystko co tylko mogło, a zeszły sezon zdecydowanie do zapomnienia. Tak więc postawiłbym tutaj znak równości bo swoje momenty mieli.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 104.05.2024, 00:08

@TlicTlac napisał: "Robertson = White
TAA > Zinch/Tomi/Kiwior"

Trochę na odwrót to porównanie.
Please.

Damper komentarzy: 296204.05.2024, 00:08

Przyznam, że nieco dziwne zestawienie, przyrównywać Thiago do Havertza. Natomiast o którym Thiago mówimy- tym obecnym, czy sprzed półtora roku- dwóch lat- bo wtedy mniej więcej Thiago rozgrywał swoje ostatnie mecze na wysokim poziomie.

TlicTlac komentarzy: 605903.05.2024, 23:54

@Mickeylo napisał: "Niby jakich graczy ma lepszych indywidualnie od naszych? Alisson, Salah i VVD. Reszta już jest chowana do kieszeni przez naszych."

Nunez > Gabriel Jesus/Havertz

mi wychodzi 6-3 albo 5-3, jakby przyrównać Diaza do Martinellego.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 103.05.2024, 23:45

Tutaj jeszcze porównanie Ramsdale'a z poprzedniego sezonu z Rayą z tego, gdyby kogoś interesowało. Najlepiej sobie każdą tabelkę odfiltrować przez per90.

TlicTlac komentarzy: 605903.05.2024, 23:44

Jakby Arsenal nie zdobyłby mistrza, to goryczy dodawałby fakt, że 2 porażki w sezonie z 5 były od Aston Villi, którą prowadzi były trener Arsenalu - Emery;
która to na dodatek przegrała 2 razy w sezonie z Manchesterem United.

Już teraz jest to przełomowy sezon, bo porażki Arsenal zaliczył z AV (2), Fulham, West Hamem i z Newcastle.
Remis i wygrana z Liverpoolem, remis i wygrana z City, remis i wygrana z Totkami, remis i wygrana z Chelsea, wygrana i (?) z United.

Mickeylo komentarzy: 278703.05.2024, 23:37

@TlicTlac napisał: "mnie w ogóle indywidualnie Liverpool ma lepszy skład od Arsenalu i"

TlicTlac komentarzy: 605903.05.2024, 23:32

@Damper napisał: "Nie no, błagam."

Jest to świetny trener, ale zwyczajnie nie ma podjazdu do Guardioli, Ancelottiego czy nawet Mourinho.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 23:24

@TlicTlac napisał: "uważam, że Kloop to jest przereklamowany trener."

Nie no, błagam.

TlicTlac komentarzy: 605903.05.2024, 23:17

Ocena zawodników by Frimpong;
ja bym wybrał Diasa zamiast Konate i Diaza zamiast Doku.
Z Arsenalu takie 50/50 u mnie Odegaard z de Bruyne i Saka z Salahem.

Dla mnie w ogóle indywidualnie Liverpool ma lepszy skład od Arsenalu i uważam, że Kloop to jest przereklamowany trener. Jego drużyny potrafią grać świetny futbol dla oka przez 1-2 sezony, ale potem jakoś brakuje mu siły czy chęci (lub po prostu wykańcza fizycznie zawodników) i z praktycznie takim samym składem osiąga znacznie gorsze wyniki.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 103.05.2024, 23:12

@Rafson95 Warto też posegregować ze względu na per90, żeby wykluczyć bramkarzy z małą ilością danych. Wtedy Raya jest 16 na 25 bramkarzy. Ramsdale na przykład ma lepszy PSxG+/-, ale gorszy per90, bo miał mniej okazji, żeby z****ć.

Tak czy siak Raya wygląda przeciętnie/słabo, chociaż trochę lepiej niż Ramsdale jeśli chodzi o grę na linii. Jest tu też porównanie jakości strzałów i wcale nie jesteśmy wysoko - tj. nie wyróżniamy się wcale pod względem lepszej jakości dopuszczonych strzałów, ale mniejszej ich liczby.

Poza tym Raya mimo wszystko jest najlepszy w lidze jeśli chodzi o wyłapywanie crossów i wysoko pod względem tego jak daleko od swojej bramki przerywa akcje przeciwnika (czyli dobry sweeper keeper). Niestety brakuje tu statystyk jeśli chodzi o jakość podań (poza dalekimi wykopami, gdzie jest przeciętny a Ederson króluje).

Finalnie Raya wygląda lepiej niż Ramsdale, ale spokojnie jest miejsce na progres/kupno lepszego bramkarza. Sam bym poczekał jeszcze rok z oceną!

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 23:03

Szkoda że nie wpadło, byli blisko 3pkt

clash123 komentarzy: 192803.05.2024, 23:00

@Garfield_pl: Też im kibicuje , niech ta nieoczywista przygoda trwa.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:57

Szkoda że Luton nie może łapać punktów, fajnie jakby zostali w lidze

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:54

@Rafson95 napisał: "Doskonale to pamiętam, i własnie tu jest problem, ze szukajac wielkich obron Rayi cofamy sie wstecz o pół roku.

Przecież nie piszę, że on nic nie broni, bo jakby tak bylo to by mozna było rownie dobrze ręcznik powiesić na bramce, ale broni zdecydowanie za mało trudnych sytuacji."

No też bym chciał nie mieć straconych bramek, ale rozchodzi się o to, że w AFC , City, Live bramkarz nie tylko ma to robić, i tak jak wspomniałem nawet tamci ( oczywiście są lepsi) bramkarze potrafią wpuszczać babole, robić dziecinne błędy itd. I w tych statystykach Raya będzie 27 , ale ogólnie patrząc na grę drużyny, ewidentnie widać, że ta się jeszcze poprawiła względem zeszłego sezonu, mamy w rozegraniu dodatkowego zawodnika w polu, i większość bramkarzy z ligi, mimo lepszych statystyk obrobionych strzałów, nie dałaby tego drużynie co daje Raya. Statystyki są pomocne, ale bardzo często nijak mają się do rzeczywistości, bo choćby smerfy wg statystyk powinny luźno bić się o co najmniej top6 a ciężko im było dobić do 10 miejsca długi czas.

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 22:48

@Damper napisał: "Nie no super. Wes Foderingham i Thomas Kamiński najlepszymi bramkarzami w lidze."
Coś źle patrzysz, bo ci dwaj panowie mają 24 i 25 miejsca.

Posegreguj sobie tą statystyką: PSxG+/-

To różnica między spodziewanymi wpuszczonymi golami, a realnie wpuszczonymi golami.

Przykładowo bramarz ma spodziewane że wpuści 15 bramek, a faktycznie wpuści 5, więc tę statystykę ma +10 czyli świetnie.

Inny bramkarz ma spodziewane że wpuści 15 bramek, a fakktycznie wpuści 20, więc te statystyke ma -5, czyli słabo.

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 22:44

@Garfield_pl napisał: "Chyba też w meczu z kurami na Emirates wyłapał praktycznie 100% okazję kur"

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 22:44

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:43

@M4rcin napisał: "Sezon temu ZR zdobył De Gea a nie widze zeby ktokolwiek sie o niego zabijał :) Ta nagroda nie świadczy o klasie bramkarza tylko o grze obronnej całego zespołu"
I to też napisałem:)

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:41

@Rafson95 napisał: "Wiesz co, nie pamiętam szczerze żeby Raya nas ratował w meczu z Wilkami. Więc wszedłem sobie na flashscore, odszukałem ten mecz i widzę, że łączne xG Wilków przez całę spotkanie wynosiło 0,13xG. Z tej statystyki wynika, że Wilki sobie nie stworzyły raczej żadnej dogodnej sytuacji przez całe spotkanie, to co rzekomo ten Raya nam wtedy ratował? :D"
To obejrzyj sobie jego interwencję, bodajże jeszcze przy 0:0 ,która mogła całkiem inaczej ustawić mecz ;) xG to też jest statystyka dla statystyki i niekoniecznie świadczy o tym czy bramkarz miał kluczową obronę czy nie, a nie tylko w meczu z wilkami to miało miejsce. Chyba też w meczu z kurami na Emirates wyłapał praktycznie 100% okazję kur , i jeszcze by się znalazło pewnie sporo, tylko jak się jest na nie, to nie będzie pasować. I oczywiście zrobił babola z kurami, zrobił ze smerfami, ale w sumie Fabiański dobrze opisał pozycję bramkarza, i powiedział, żeby patrzeć z perspektywy sezonu, a nie pojedyncze błędy, bo taka to pozycja, że w dużej części błędy bramkarza kończą się golem i wtedy ludzie dramy robią, ale choćby teraz z kurami po błędzie, Raya wyłapał kilka dośrodkowań i ogólnie bardzo dobrze sobie radzi w tym aspekcie, i nie rozpamiętywał też tego błędu, tylko robił swoje, a niestety Aaron byłby już podpięty do prądu wtedy i mogłoby się nie skończyć tak dobrze:)

M4rcin komentarzy: 174203.05.2024, 22:41

@Garfield_pl napisał: "główna statystyka pokazuje w tym sezonie, że Raya ma złotą rękawice, do tego drużyna straciła najmniej goli w lidze i to zasługa całej defensywy łącznie z bramkarzem:)"

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 22:39

@Nicsienieda: Faktycznie, świetne statystyki. dzięki za ten link.

I jak posegregujemy sobie bramkarzy według tego współczynnika, który wydaje mi się najbardziej miarodajny czyli różnica między golami spodziewanymi a wpuszczonymi:
PSxG+/-

To Pan David Raya ląduje na miejscu 27 wsród bramkarzy w lidze.

@Garfield_pl:
Bardzo prosze Panie Garfield, faktycznie na podstawie tej strony dużo lepiej wyciągnąc te dane xd

Dominik11 komentarzy: 2046103.05.2024, 22:34

Ray dobry nic więcej co ma wybronić ro wybroni, a jak już coś więcej to lipa. Z paroma wyjątkami.

Tutaj wystarczy oglądać mecze, nie trzeba być filozofem. Gra super obrona nie dopuszcza do strzałów to Raya jest super, ale jak już obrona zawiedzie to wtedy mamy problem bo Raya nie daje rady.

Ramsdale w tamtym sezonie ok popełniał błędy, ale nie raz nie dwa ratował nam mecze. Pierwsze z brzegu? Live i Tottenham na wyjeździe.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:34

@Rafson95 napisał: "Widzicie? Zacznynamy się zagłębiać w statsy, to wychodzi że jak już strzał leci w światło bramki, to Raya kiepściutko sobie radzi. Jak mi się będzie chciało to podliczę tak całą ligę i ciekaw jestem który będzie, ale spodziewam się raczej szarego końca."
Tyle , że jeszcze musiałbyś przeanalizować ile z tych strzałów było łatwych do obrony itd:) główna statystyka pokazuje w tym sezonie, że Raya ma złotą rękawice, do tego drużyna straciła najmniej goli w lidze i to zasługa całej defensywy łącznie z bramkarzem:) oczywiście są lepsi pewnie, ale musicie się pogodzić, że na tą chwilę Raya zostaje na dłużej, jak długo czas pokaże, ale na tą chwilę sprawdził się i jesteśmy tu gdzie jesteśmy w tym sezonie też dzięki Rayi:)

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 103.05.2024, 22:33

@Rafson95: Strzaly/bramki to mocno ograniczona statystyka, bo nie bierze pod uwagę jakość strzałów. Na przykład za Emery'ego pozwalaliśmy na wiele strzałów z dystansu i to automatycznie pompowało Leno.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 22:32

A jakie Raya miał statystyki obron w ostatnim sezonie w Brentford? Ile obron, ile wpuszczonych goli i jaka skuteczność obron?

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 22:29

@Garfield_pl napisał: "Choćby z wilkami;)"

Dziadyga komentarzy: 867903.05.2024, 22:29

@Garfield_pl napisał: "Tylko się cieszyć w takim razie:) złota rękawica wpadła, obrona jako całość,łącznie z nim topka ligi, drużyna jako całość w czołówce:) ale nadal widać, że wiele osób nie zauważyło, że rola bramkarza się zmieniła i ma duży wpływ na grę drużyny ;)"

To zasługa całej druzyny,że jest poprawa defensywy a nie,że GK jest zajebisty.Cała druzyna ciężko pracuje.
Zresztą są lepsi bramkarze w bronieniu a i grą nogami nie odstają.
Ale wiadomo kazdy ma swoje zdanie,nie chce mi sie dyskutowac.

Dziadyga komentarzy: 867903.05.2024, 22:27

@Rafson95 napisał: "Raya obronił 41 strzałów, a wpuścił 23 gole.
Czyli wpuszcza 35% strzałów lecących w bramkę.

Alisson obronił 75 strzałów, a wpuścił 25 goli
Czyli wpuszcza 25% strzałów lecących w bramkę.

Martinez obronił 95 strzałów, a wpuścił 45 goli.
Czyli wpuszcza 32% strzałów lecących w bramkę.

Onana obronił 131 strzałów, a wpuścił 51 goli.
Czyli wpuszcza 28% strzałów lecących w bramkę.

Tu nawet nie ma co statystyk dodawać.Przecież 2-3 strzały celne jakies lepsze niz w srodek bramki i minimum jedna brama puszczona co mecz wtedy.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:26

@Dziadyga napisał: "Raya to najsłabszy punkt podstawowej jedenastki i mozecie mówić co chcecie."

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 22:24

Raya obronił 41 strzałów, a wpuścił 23 gole.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:23

@Rafson95 napisał: "bronić jak Alisson, Ederson czy Courtouis"
I Ci wymienieni byli bezbłędni? Tak samo zrobili w karierze sporo baboli ;) ale za całe sezony są topka, i nie pamięta nikt takich błędów koniec końców:)

Dziadyga komentarzy: 867903.05.2024, 22:23

Raya to najsłabszy punkt podstawowej jedenastki i mozecie mówić co chcecie.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 22:19

@Rafson95 napisał: "które Raya "uratował""
Choćby z wilkami;)

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 22:18

Tak, na pewno Arteta będzie szukał nowego bramkarza, chwilę po tym jak swojego właśnie ściągnął i z tym bramkarzem Arsenal ma najmniej straconych bramek w lidze i najwięcej zachowanych czystych kont.

Dominik11 komentarzy: 2046103.05.2024, 22:14

Nasza obrona w tym sezonie gra super, i Raya nie miał aż tak dużo pracy. A nie ma co się oszukiwać jak przychodziły problemy obrony to on raczej zawalał.

Wiadomo że nie jest słaby itp., ale nie bramkarz na AFC.

Ale wygrywa o złote rękawice i brawo dla niego, miał dobre chwile w tym sezonie.

Ale każdego też można tak oceniać jak obrona, bo powiedzmy sobie prawdę każdy bramkarz na świecie jak będzie obrona zawalała to nie będzie robił cudów na bramce.

Teoretyczne pytanie Arteta szuka kogoś lepszego, to w takim razie kto? Realny i w miarę młody tak do 30 ?

Rafson95 komentarzy: 1060703.05.2024, 22:09

Raya może sobie wygrać nawet diamentowe rękawice ale to nigdy nie będzie topowy bramkarz bo po prostu za słabo broni (i jest za mały). Kiedy ostatnio było jakieś spotkanie, które Raya "uratował"? Że nie szło nam a on bronił jakieś bardzo trudne sytuacje i obronił korzystny wynik? Ja sobie chyba nie przypominam żadnego takiego spotkania.

Gramy najlepszy futbol w całej lidze i dzięki temu Raya w większość spotkań miał jakies 1-2, zwykle nietrudne strzały i z tym sobie radził, ale jak przeciwnik już mocniej naciska no to wpuszcza NIGDY z nim nie było czegoś takiego że WOW, ściana na bramce, ratuje druzyne swoimi genialnymi paradami. Jak chcemy zagościć na topie to potrzebujemy topowego bramkarza który będzie umiał przede wszystkim bronić jak Alisson, Ederson czy Courtouis, a nie Ospine v.2.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 22:09

Zawsze się znajdą jakieś usprawiedliwienia dla Ramsdale'a. A to, że miał Holdinga (mimo, iż część bramek sam sprowokował), jak słabo bronił na początku sezonu to, że to wina Parteya na PO, a potem jak zawalał z West Hamem czy Brentford no to brak rytmu meczowego.

marcin04c komentarzy: 307803.05.2024, 22:03

Ramdale początek sezonu miał słaby tylko i wyłącznie przez kombinacje Artety z Parteyem na PO i Whitem na ŚO.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 21:56

@Paul77 napisał: "@Damper: ale w tamtym sezonie za każdą porażkę był miniony Ramsdale i było ok."

Jakoś sobie nie przypominam takiej sytuacji. Przeciwnie- różne wyczyny Ramsdale'a były usprawiedliwiane tym, że np. w innej sytuacji nas uratował, a tak w ogóle to zżyty z klubem, trochę szalony, prowokuje kibiców rywali, no fajny chłopak generalnie. Przecież Raya nie miałby od początku tak negatywnego odbioru wśród fanów, gdyby nie wskoczył w miejsce ulubieńca- Rambo. Mówcie co chcecie, Ramsdale jest dobrym bramkarzem, ale prawda jest taka, że wiele rzeczy uchodziło mu płazem, a na jego elektryczność i nerwowość przymykane było oko.

M4rcin komentarzy: 174203.05.2024, 21:46

@Damper napisał: "To jest jednak zabawne, że cała wina za derby ze Spurs (mimo, że wygraliśmy) ma teraz ciążyć na Rayi. Zawalił jedną bramkę, poza tym był bezbłędny."
Nie był. Kojarze nawet jedną akcje gdzie źle wyszedł do dośrodkowania i Romero strzelił nad bramką. Gdyby tam był gol to byśmy tego nie dowieźli

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 21:46

@Damper: ale w tamtym sezonie za każdą porażkę był miniony Ramsdale i było ok.
Bo miał piętno bramkarza z zespołu spadkowicza....

marcin04c komentarzy: 307803.05.2024, 21:45

@Damper: to już pewne że Ederson nie zagra do końca?

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 21:44

To jest jednak zabawne, że cała wina za derby ze Spurs (mimo, że wygraliśmy) ma teraz ciążyć na Rayi. Zawalił jedną bramkę, poza tym był bezbłędny. O tym, że Rice zrobił karnego praktycznie z niczego i podarował bramkę nie mówi się w ogóle, no bo zrobił to pupil wszystkich Declan Rice, a nie David Raya.

M4rcin komentarzy: 174203.05.2024, 21:42

Lokonga asysta? Moze jeszcze cos z niego bedzie

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 21:41

@FlameDood: walczymy. Nie wiele brakło by w kurniku nie doprowadził że koniec wyścigu.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 21:40

@Paul77 napisał: "Raya to nie jest bramkarz na top w Europie, nawet na to by jednak walczyć o mistrzostwo."

Walczymy o mistrzostwo, ale Raya nie jest bramkarzem, żeby walczyć o mistrzostwo. Ciekawe założenie.

marcin04c komentarzy: 307803.05.2024, 21:40

@Damper: przypomnij sobie cały poprzedni sezon. Chyba zapomniałeś że do momentu kontuzji Saliby mieliśmy jedną z lepszych defensyw w lidze.

FlameDood komentarzy: 166003.05.2024, 21:39

A to my już o mistrza w tym sezonie nie walczymy?

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30