Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
krzykus1990 komentarzy: 539403.05.2024, 14:56

Arteta: “Jurrien Timber is 100% back and available. We have the entire squad fit and ready”.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 14:54

Arteta on Jesus exit links:
I don’t know where this is coming from.
No no intention of letting him leave.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 14:46

Pedro Neto available to face Man City.

Arsenal have a fully fit squad to face Bournemouth tomorrow, with Jurrien Timber now available for selection, according to Mikel Arteta. ✅ #afc

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 14:45

Arteta confirms: “We want Jorginho to stay with us and he’s aware of our desire, our plan”.

“I would love to keep him. He knows that. The club is fully supportive of that so we hope to continue with Jorgi”.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 14:35

Absolutnie nie wierzę w scenariusz, w którym Raya nie jest numerem 1 w przyszłym sezonie. Hiszpan pasuje do tego co gra Arsenal i mimo kilku pomyłek Arteta z pewnością jest zadowolony z jego postawy. Można oczywiście wytykać błędy (każdemu bramkarzowi), ale fakty są jednoznaczne. Obrona z Rayą gra pewniej, Raya nie panikuje i spokojnie rozgrywa piłkę z obroną, jest najlepszym cross claimerem w lidze, antycypuje zagrożenia, potrafi zagrać precyzyjne długie piłki. Plan Artety po prostu wypalił. Arsenal wykupi Rayę za 30 mln. Nie płaci się takiej kwoty za rezerwowego bramkarza. Będziemy na pewno szukać taniej opcji nr. 2, która pasuje do tego co chcemy grać, vide Ortega w City.

Dzulian komentarzy: 285303.05.2024, 14:34

@ArsenalChampion: Prędzej Mbappe zostanie napastnikiem Arsenalu. Niż Szczęsny bramkarzem nr 1 ze swoją grą nogami.
Arteta ma swoją wizję. I nie ma takiej możliwości.

ArsenalChampion komentarzy: 838303.05.2024, 14:13

Mam nadzieje ze Arsenal latem postara się o powrót Szczęsnego. Raya mnie nie przekonuje na bramce. scenariusz Ramsdale zostaje sprzedany, Szczesny na 1 bramkarza, Raya na 2.

ArsenalChampion komentarzy: 838303.05.2024, 14:05

Po tym jak Tottenham wczoraj przegrał, to lepiej zeby Aston Villa straciła punkty w weekend a Tottenham wygrał z Liverpoolem, bo jesli Tottenham nie zachowa szans na lige mistrzów w meczu z City, to dla mnie totalnie nie ma szans na to ze Kurczaki urwą punkty City. Wtedy jest pewne ze nie będą grać na 100%

XandeR komentarzy: 990803.05.2024, 13:41

Emery w Prem dalej zaszedl z AV niz z Afc, mniejszy budzet, gorsza kadra, ale wieksze zaufanie.

Theo10 komentarzy: 851003.05.2024, 13:34

Emery ma autostradę do LM z AV. Ciekawe czy znowu uda mu się to tak koncertowo spie…. jak w pierwszym sezonie u nas.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 13:28

Newcastle are strongly resistant to selling Alexander Isak & much may depend on whether the player agitates to go. There is a short list of names that Arsenal see as strong targets beyond that & they will be prepared to move on should a deal prove difficult to complete quickly. [@MiguelDelaney] #afc

Alexander Isak is at the TOP of Arsenal’s list of striker targets for the summer, as Mikel Arteta is now intent on buying the forward that will complete his team. [@MiguelDelaney] #afc

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 13:26

| Newcastle are in advanced talks to sign 18-year-old Arsenal winger Amario Cozier-Duberry whose contract expires in July.

[via @MagpieMediaX].

Gunner27 komentarzy: 54403.05.2024, 12:31

Oj mam teraz obawy co do naszej walki o tytuł. Jeśli Tottenham nie potrafi pokonać Chelsea to jak pokonają w Niedzielę Liverpool? Nie wiem czy za chwilę będą mieli o co grać

wajktor1998 komentarzy: 141503.05.2024, 12:20

@Dzulian: tam jest wciaz duzo srednich pilkarzy. Taki Hojbierg, Sarr, Emerson czy Johnson to nie sa goscie, ktorymi mozesz walczyc skutecznie o top4 wg mnie. Sporo jeszcze roboty przed Ange jesli chce cos zdzialac w tej lidze

AR14 komentarzy: 133103.05.2024, 12:12

@Dzulian napisał: "Formuła sie już wyczerpała. Już każdy ich rozczytał."

Już to słyszałem, ale odnośnie Arsenalu swego czasu ;d

Dzulian komentarzy: 285303.05.2024, 12:05

Kuraki miały fajne pierwsze 10 kolejek. Jak sie trzymali blisko liderów.
Ale ostatnie 25 spotkań, to oni zrobili mniej pkt od Chelesa, Newcastle czy United.
Wyjąć efekt nowej miotły z początku sezonu. I to jest środek tabeli w punktowaniu przez 7 miesięcy.
Formuła sie już wyczerpała. Już każdy ich rozczytał.

Ashmadia komentarzy: 184503.05.2024, 12:01

@Czeczenia napisał: "jedynego sensownego klubu w północnym Londynie."
Po prostu w Londynie;)

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 11:59

@thegunner4life napisał: "Szkoda, że Spurs wczoraj przegrali. Będzie tak jak się spodziewałem z City zagrają już o nic ;/"
Obie drużyny będą grały już o nic ;)

aguero10 komentarzy: 861203.05.2024, 11:51

@thegunner4life:

Właśnie problem Unaia to że nie nadaje się na duży klub. On najlepiej czuje się w sredniakach typu Sevilla czy właśnie Aston Villa.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 11:48

Such has been Kai Havertz’s form as a striker, it is now entirely possible that Arsenal will instead choose to prioritise the signing of a new winger rather than a centre-forward. Sources have suggested the club is prepared to make that pivot, depending on which targets become available this summer. [@SamJDean] #afc

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 11:34

@Arsenal2004: bardzo prawdopodobne że masz rację, Havertz, Jesus i nowy napastnik i jest już pełny skład.

Arsenal2004 komentarzy: 413403.05.2024, 11:22

@Paul77: chyba że Arteta chce w miejsce Nketiaha dać innego piłkarza z młodzieżówek lub kogoś kto jest teraz na wypożyczeniu (np tego ze Bieretha). Plus własnie Havertz który jest opcją, wtedy w teorii jeden napastnik by starczył. Szczerze mówiąc jakoś nie widze tego, żeby Arteta chciał na miejsce Eddiego kupić kogoś innego, bo nie znajdzie lepszego piłkarza na taką pozycje (który jest przyspawany do ławki).

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 11:12

Phil Foden wins The Football Writers Association men's award for Player of the Season.

Declan Rice (who I voted for) came second and Rodri third.

Martin Odegaard, Ollie Watkins and Cole Palmer made up the rest of the top six.

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 11:11

Jeśli odszedł by Nketiah, to sprzedaż Jesusa spowodowała by że trzeba by kupić dwóch napastników. W co za bardzo nie wierzę.
Jesus może grać na obu skrzydłach i na środku ataku, więc może być potrzebny. Teoretycznie jest Havertz, ale to nie jest klasyczny środkowy napastnik.

Damper komentarzy: 296203.05.2024, 10:56

Żaden z tych klubów nie zaoferuje obecnie Jesusowi takich zarobków, jakie otrzymuje w Arsenalu.

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 10:43

@Barney:fichajanes .net Chętne na transfer z udziałem Gabriela Jesusa ma być Atletico. Jasne jest jednak, że przedstawiciel La Liga nie jest jedynym klubem, który myśli o pozyskaniu Gabriela Jesusa. Oprócz sterników Atletico zainteresowanie zawodnikiem wykazali już też działacze SSC Napoli, mający świadomość tego, że niebawem z klubem może pożegnać się Victor Osimhen.

Gunner18AFC komentarzy: 3460 newsów: 303.05.2024, 10:42

@Paul77: jakby chciał zostać i walczyć o skład to bardzo dobrze. Potrzeba nam takich piłkarzy, ale jeśli ma płakać, że nie jest pierwszym napastnikiem i on to nie chce grać na skrzydle to do widzenia

Barney komentarzy: 2142403.05.2024, 10:33

@Paul77:

The Sun ten ściek, trzeba poczekac na lepsze źródła. Atletico i Napoli to zresztą biedaki.

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 10:28

Ten Hag: "I'm now going into my fifth window at Man United. We had two windows quite okay, two we missed, we have to make new improvements to the squad".

"There is a base of this squad that is very good".

Mam nadzieję, że zostanie na dłużej xD

Paul77 komentarzy: 1018503.05.2024, 10:07

Pojawiło się ostatnio wiele informacji o potencjalnym odejściu Gabriela Jesusa z Arsenalu. Zainteresowanych nie brakuje, między innymi Atletico i Napoli. Brazylijczyk ma być jednak gotowy do tego, żeby zostać w Londynie i walczyć o podstawowy skład. (Sun)

thegunner4life komentarzy: 908703.05.2024, 09:24

Mają 60 pkt, Aston Villa ma w tej chwili 67

34 mecze vs 35

Czyli teoretycznie Aston Villa jak zdobędzie jeszcze 5 pkt w 3 meczach to jest po zabawie, ponieważ ma lepszy bilans bramkowy. A jak Spurs przegrają jeszcze raz lub zremisują to jest koniec.

Więc gdzieś tam mam jeszcze nadzieję, że będą gryźli trawę z City, bo wiedzą, że już nie mają marginesu błędu.

Tak w zasadzie to jak Emery z Villą dostanie się do LM to gratulację dla niego. Szkoda, że z nami nie dał rady.

thegunner4life komentarzy: 908703.05.2024, 09:21

Garfield_pl komentarzy: 3091203.05.2024, 09:14

Thomas Partey is one of the names liked the MOST by the Barcelona hierarchy. [@_AdrianSnchz] #afc

To za FDJ chyba wymiana, bo hajsu to oni nie mają xD

Jogurt komentarzy: 175103.05.2024, 08:44

@Nicsienieda napisał: "Tylko czemu tak istotny dla ciebie jest przegrany finał CL. Są inne osiągnięcia w futbolu, jak rzeczywiste puchary lub mocne występy w lidze. Stwierdzasz, że skoro Totenham przegrał finał LM to jest lepszy niż cokolwiek Wenger lub Arteta osiągnęli, co jest absurdalne."
>Osiągnięcia
>Mocne występy w lidze

Ctkj xD

Lamoreaux komentarzy: 355203.05.2024, 01:50

@Nicsienieda: no już tak kilka razy go określiłem, ale chyba nikt nie podlapal mojego flow. Albo bezbek jestem xD

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 103.05.2024, 01:45

@Lamoreaux napisał: "Andżej Polejgościu"
xD idealnie pasuje

Lamoreaux komentarzy: 355203.05.2024, 01:20

Tottenham pod wodzą Andzej Polejglsciu przypomina mi moje pierwsze podrygi z 2010/2012 Footballu Managerem kiedy pierwsze 10/12 kolejek sezonu wygrywałem 80/90 proc meczów a potem byłem jechany przez każdego bo nie ogarnialem tej gierki, zarządzania drużyna i innych mankamentów.

Liczyłem że kukuryniarze dzisiaj wygrają i włącza się w walkę o top4 ale ten klub to jest podobna skala s*******enia co tej tryniu xD

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 303.05.2024, 00:18

Niektórzy szkoleniowcy zapominają,że drużynę trzeba budować od obrony.

FlameDood komentarzy: 166003.05.2024, 00:05

@bobslej22 napisał: "Dobra niech ktoś wywali tego zaburzonego dzieciaka."
Dzieciaka... dobre pytanie.

Patrząc na jego datę urodzenia na profilu ciężko jest uwierzyć, że to może być jego prawdziwy wiek. No chyba że faktycznie majówka wjechała na pełnej, jego smerfiki wygrały i po miesiącu ukrywania się na stronie wyszedł z niego demon ;) Szkoda, że tak chętnie się nie udzielał po łomocie 0-5.

domino178 komentarzy: 250203.05.2024, 00:00

@marcin04c napisał: "@Dzulian: pochettino wprowadził kuraki do CL i doszedł z nimi do finału i Taka sztuka Wengerowi udała się tylko raz o Artecie nie wspomnę bo jemu trzy lata zajęło aby wrócić w ogóle do CL. To on sprawił że pierwszy raz od 22 lat kuraki były wyżej w tabeli i de facto zajęli nasze miejsce w tabeli."

No fajnie, że Poch wprowadził ich na salony. Nie przełożyło się to na namacalne sukcesy, bo nawet ich sponsor swego czasu cisnął z nich bekę wystawiając na sprzedaż ich witrynę na puchary...
Jak pojedziesz na wycieczkę do Paryża, nikt nie nazwie Cię paryżaninem. Tak samo nikt kur nie traktuje poważnie. Mieli świetny okres, ale wszystko zdaje się wracać do normy.

Czeczenia komentarzy: 1255603.05.2024, 00:00

Faktycznie, był moment w tym sezonie, gdzie przewijał się temat efektownego Tott*nhamu i nudnego Arsenalu. Fatalnie się zestarzało, biorąc pod uwagę 20 punktów przewagi AFC i ponad 40 bramek różnicy na korzyść jedynego sensownego klubu w północnym Londynie.

bobslej22 komentarzy: 841302.05.2024, 23:59

Dobra niech ktoś wywali tego zaburzonego dzieciaka.

kaziu874 komentarzy: 683302.05.2024, 23:57

Jeszcze tydzień temu czytałem jak to żydki grając z nami, Live i City będą rozdawać karty i namieszają w wyścigu o mistrzostwo, a oni nawet nie potrafią wygrać ze słabiutką Chelsea, w której połowa składu jest kontuzjowana i w sobotę jadą na Anfield po trzecią porażkę z rzędu. Śmieszny klub bez ambicji, który choć raz w swojej historii może zrobić coś dobrego i się na coś przydać, a i tak woli pozostać przegrywem bo ma to zakorzenione w DNA i tak jest łatwiej.

Mastec30 komentarzy: 698102.05.2024, 23:46

Ten Ange jest jednak bezużyteczny. Jak mu się ofensywa zatnie to dosłownie każdy mecz w dupę. Tak się nim zachwycali a dużo wyników w tym sezonie kompromitujących. Jak on się znajdzie w jakichś zestawieniach na trenera sezonu to będzie mały skandal.

Czeczenia komentarzy: 1255602.05.2024, 23:38

A propos finału KFC - Liverpool i zmiany trenera w tym drugim klubie. Dziękuję pan Klopp. Gdyby wtedy Sp*rs podnieśli puchar, serce pękło by mi na tysiąc kawałków.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 102.05.2024, 23:30

@marcin04c napisał: "pochettino wprowadził kuraki do CL i doszedł z nimi do finału i Taka sztuka Wengerowi udała się tylko raz o Artecie nie wspomnę bo jemu trzy lata zajęło aby wrócić w ogóle do CL. To on sprawił że pierwszy raz od 22 lat kuraki były wyżej w tabeli i de facto zajęli nasze miejsce w tabeli."

Tryniu (zawieszony) komentarzy: 2102.05.2024, 23:22

na koniec wam cos wszystkim powiem w tajemnicy.Jak bylem w tajlandi to jadlem szklo.Duzo szkla.I cale te szklo osadzilo sie w moim jelicie.Moja dupa to maszynka do mielenia miesa.Dziekue za uwege i pozdrawiam cieplutko cale spoleczenstwo kondonierzy.com

Tryniu (zawieszony) komentarzy: 2102.05.2024, 23:18

@Nicsienieda: do koni przywiazal i pole zaoral toba

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30