Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Knoca.

Takie akcje końca. Wychodzi gracz sam na sam a drugi gra do boku.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 328.04.2024, 18:59

Napastnik który nie atakuje piłki dośrodkowanej w pole karne to skarb.

Garfield_pl komentarzy: 3092128.04.2024, 18:58

"I had to stop the players in training yesterday because they wanted more." [@HaytersTV]

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 18:58

Mogli by tego Wooda zmienić na kogoś, straszny sabotażysta.

Garfield_pl komentarzy: 3092128.04.2024, 18:57

@polishbrigadesx napisał: "City jeszcze starci punkty jak nie dzisiaj to w następnych pojedynkach. Nasi złapali dobra formę i jest duża szansa na mistrza."

kaman17 komentarzy: 503328.04.2024, 18:52

Gibbs-White fajny grajek. Trzyma niezły poziom już drugi sezon z rzędu.

zwierz komentarzy: 179928.04.2024, 18:52

City nic nie kreuje, a Guardiola wpuszcza Haalanda, który bez podań nie istnieje. Wesoły Hiszpan mógłby się na tym przejechać.

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 18:51

Robi nadzieję to biedne Forest... City bardzo słabe dzisiaj... Szkoda, że nie grają z jakimś Evertonem czy innym Burnley to by jakieś 0:0 zrobili...

Rafson95 komentarzy: 1060728.04.2024, 18:50

Postawiłem dziś 2tys PLN na kupony na których jest m.in. wygrana City z Forest.

Paul77 komentarzy: 1018528.04.2024, 18:49

Sądzę że City - obecne, wywali się w którymś z meczy. To nie jest już ten zespół z przed roku, już widać że tam wszystko tak średnio działa.

radzio_TRN komentarzy: 2728 newsów: 1328.04.2024, 18:44

To City jest dzisiaj takie daremne, że aż ręce opadają. Oni muszą tu stracić punkty

Barney komentarzy: 2142628.04.2024, 18:43

@ostriket:

Potem mają już mecze raz w tygodniu teraz od dogrywki z Realem grają co 3 dni i słabo im idzie. Niech forest strzeli no zasłużyli. Wywalić tego wooda

minio7 komentarzy: 300728.04.2024, 18:42

@ostriket: Arteta zaszczepił dziś w KFC nadzieję, że coś tam potrafią. Oby zakiełkowała ona we właściwym momencie

Jogurt komentarzy: 175128.04.2024, 18:41

@kimbape420 napisał: "Wood to jest większe drewno niż rasiak"
Nazwisko zobowiązuje

ostriket komentarzy: 669728.04.2024, 18:41

City nest dzisiaj do ogrania na luzie.... Jak dociągna do końca zwycięstwem to choćbyśmy nie wiem co robili to i tak mistrzostwa nie będzie

minio7 komentarzy: 300728.04.2024, 18:41

@Freo98: teraz tak, ale jak grał u nas albo na OT to nie do końca xD

thegunner4life komentarzy: 908728.04.2024, 18:41

@Olczyck:
Bo to Spurs i na pewno sobie wszystko popsują. Ten klub tak ma.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 18:39

To się nie dzieje.. Jak można być aż tak nieskutecznym w meczu, w którym jedyna nadzieja na punkty to zabójcza skuteczność..

Barney komentarzy: 2142628.04.2024, 18:39

Co te forest odwala nosz już padaczki dostaje

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 18:39

Celowniki zawodników Forest to jakaś pomyłka. Nie da się utrzymać w Premier League tak strzelając....

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 18:39

Wood to sprzedał mecz czy o co chodzi? Przynal łapówkę od szejków bo jak to inaczej wytłumaczyć

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 18:39

ten gość chyba przytulił kasę pod stołem żeby nic nie strzelić, przecież on już 2-3 bramki powinien mieć

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 18:38

@jsky007: Zdecydowanie kolejny świetny sezon. Może nie świetny, ale na pewno bardzo dobry. Dla mnie cel minimum to było pewne TOP4 (i w tak silnej lidze , gdzie szejkowe $ity okupuje mistrzostwo to zawsze można uznać za jakieś małe trofeum, a w naszym przypadku mówimy o drugim potencjalnie wicemistrzostwie z rzędu), i niezły występ w LM (raczej się udało, szkoda trochę tego Bayernu). jeszcze 2-3 lata temu mogliśmy o takich 2 sezonach z rzędu pomarzyć.

Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 18:37

@jsky007: jak jeśli wygramy do końca wszystko to patrząc na pierwszą połowę sezonu będzie to bardzo dobry sezon świetny będzie jak wygramy mistrzostwo

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 18:37

Swoją drogą dzisiaj widać jak bardzo dużo City jest w stanie inwestować w skład. Sprzedali Gundogana i najbardziej nieudany transfer, czyli Phillipsa. Na ławce kolejne dwa średnie transfery czyli Nunes i Kovacic, a oni wychodzą środkiem Rodri-Silva-De Bruyne. Foden chory.

Mogą sobie wywalić 150mln na nieudane transfery do środka, a i tak mieć najlepszy środek w lidze.

Handcuff komentarzy: 17928.04.2024, 18:36

@jsky007 napisał: "Zakładając, że skończymy tuż za city to będziecie to traktować jako porażkę czy jako kolejny świetny sezon i gwarancje ligi mistrzów ?"