Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Trempa (redaktor) komentarzy: 1219 newsów: 17407.05.2024, 21:59

@Waskitcz napisał: "Za to nasz Manchester City nigdy nie strzelił nawet bramki na stadionie Tottenhamu."
26.01.2024

Waskitcz komentarzy: 450007.05.2024, 21:54

Patrzę na artykuł o piłkarzach którym skończą się kontrakty i myślę że przydałby się Lucas Vasquez. Trochę za Sake, trochę za White'a.

Atos123 komentarzy: 41807.05.2024, 21:48

Gdyby Arselal wylosował tą grupe to z duzą szansą doszlibysmy do finalu.

sleyoo komentarzy: 48307.05.2024, 21:42

Jak w niedzielę nie wygramy z tymi plackami to naprawdę nie zasługujemy na tytuł.

executer1 komentarzy: 281007.05.2024, 21:35

PSG powinno wziąć przykład z wertykalnego futbolu United jeśli chcą dzisiaj pokonać Dortmund

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85207.05.2024, 21:26

@Rynkos7: ja sobie poradzę i wiem gdzie co znajdę , spokojna . Ja tylko tłumacze mój punkt bo jestem tutaj od dawien dawna i pamiętam jak to było na początku i to mnie uraczyło. Tak jak już pisałem bywam już to sporadycznie bo nie ma już tego co mnie przyciągnęło kiedyś i interesowalo. Jak już wspomniałem na anglojęzycznych stronach jest wszytko co mi trzeba i tyle w temacie . . Z Bogiem

Adamarsenal1 komentarzy: 335707.05.2024, 21:24

NEW: #AFC won't be able to complete the Bruno Guimaraes deal in June due to FFP. However, Newcastle's owners MIGHT would accept £80m instead of the initial £100m. Bruno is receptive to the idea of joining Arsenal.
@Teamnewsandtix

Be4Again komentarzy: 378707.05.2024, 21:22

@artur759: No i co z tego, że mają budżet? Przez ostatnie lata, od odejścia SAFa, wydali sumy idące w miliardy $ i co im z tego? Nie wiem czy oni nie wydali więcej od City w ostatnich 10 latach i przyniosło im to sukces? Wręcz odwrotnie, wyrobili sobie opinię klubu „kokosa”. Sancho tam dostał od buta kontrakt na poziomie 300k i dziwne, że się nie udało :D U nas Saka nadal tyle nie ma. Casemiro i Varane też syto przepłaceni. Będący w sztosie Alexis będąc tam nagle zapomniał jak się gra… Di Maria to samo, Lukaku i Pogba też. To przypadek? Można by wymienić 10 flipów przez te 10 lat. Ten klub stał się klubem najemników bez tożsamości. Śmiać mi się chce jak czytam, że rozwiązaniem problemów utd ma być kolejny zaciąg najemnikow za 200 mln. Dlaczego teraz najabardziej wartościowi gracze to tak naprawdę wychowankowie. Rash siadł, ale w zeszłym sezonie ciągnął ten wózek solo, teraz wyróżnia się Garnacho czy Mainoo. UTD najsilniejsze było jak trzon zespołu tworzyli wychowankowie lub zawodnicy ściągnięci za młodu i ukształtowani przez SAFa, a nie najemnicy za grube mln. Tylko do tego trzeba cierpliwości i planu, a oni chcą sukcesu najlepiej jutro bo to przecież wielkie UTD… i dlatego jest jak jest.

Marcel90 komentarzy: 833407.05.2024, 21:18

Przykre jest to, ze Sabitzer i Sancho mogli grac w najbardziej dynamicznym zespole EPL a woleli odejsc i walczyc o final jakiejs tam Ligi Mistrzow

Waskitcz komentarzy: 450007.05.2024, 21:15

My na Old Trafford lubimy dać cztery litery, mimo że od paru lat mamy mocna ekipę to od czterech lat nie wygraliśmy na Old Trafford
Dwa przeklęte dla rywalizujących ze sobą zespołów stadiony + na przemian zmierzą się że swoimi największymi rywalami.

Ciekawy tydzień nadchodzi

Rynkos7 komentarzy: 732407.05.2024, 21:14

@wajktor1998 napisał: "Obejrzalem Hejt park z Podolskim. Ogolnie mega facet z Łukasza, ale liczylem ze Borek wiecej podpyta o Arsenal, a praktycznie nic nie bylo o tym :( Glownie Bayern, niemiecka pilka i Gornik, szkoda.."

Ale na pytanie o najlepszą szatnie, w której był powiedział Arsenal ;)

ArsenalChampion komentarzy: 838207.05.2024, 21:14

@wajktor1998: bo Borka nie interesuje angielska piłka, on na programach też gada tylko o bundeslidze, ekstraklasie i polskiej reprezentacji.

ostriket komentarzy: 669307.05.2024, 21:14

@wajktor1998:
Bo Borek o lidze angielskiej wie tyle że czasami gra tam jakiś Polak... Za każdym razem szybko skacze na temat ligi która rozumie, no ostatnio w Kanale Sportowym była rozmowa o Anglii między Smokeim i Polem a Boras w połowie zdania się wcina że bardzo fajnie trzeba docenić Olimpiacos w lidze konferencji xD

Rynkos7 komentarzy: 732407.05.2024, 21:13

@kaljot napisał: "niektorzy tutaj wpadaja sie czegos dowiedzic z tak zwanego neewsa o druzynie , przebiegu meczu , statystykach , zobaczyc tabele itd itp . niesttety strona podupada pod tym wzgledem i np. ja bywam coraz rzadziej . tyle"

Ta strona służy już praktycznie tylko jako forum. Jak chcesz statystyki to wejdź sobie na transfermarkt, tabele masz na flashscore aktualizowaną w czasie rzeczywistym. O przebiegu meczy możesz dowiedzieć się wszystkiego z komentarzy w trakcie i po meczu, w końcu o tym też tutaj dyskutujemy, o meczu a jak nie to takie rzeczy są na meczykach, sport.pl czy innych tego typu stronach. Wszystkie informacje i plotki są na Twitterze i bardzo często przekazywane tutaj np. przez Garfielda. Witamy w internecie.

wajktor1998 komentarzy: 140907.05.2024, 21:10

Freo98 komentarzy: 669407.05.2024, 21:02

Dawaj Borussia!

sWinny komentarzy: 797607.05.2024, 20:49

Kai Havertz o Mikelu Artecie: „Cieszę się z każdej sekundy gry dla niego. Nauczył mnie tak wielu rzeczy, zwłaszcza na początku, kiedy było mi ciężko. Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. Każdy był po mojej stronie, każdy stał za mną murem, nawet mimo tego, że pierwsze miesiące były ciężkie.

Czasami w piłce nie jest łatwo. Pracuje ciężko. Nie było dla mnie czymś łatwym błyskawiczne przeskoczenie do nowego zespołu, nowych kolegów z drużyny. Czasami bywam nieśmiałym facetem. To, że przychodziłem z Chelsea też mi niczego nie ułatwiło! Wiedziałem jednak, że mój czas nadejdzie i trzymałem się planu. Także kibice byli wobec mnie niewiarygodni.”

Paul77 komentarzy: 1018507.05.2024, 20:18

@artur759: budżet nie gra, a tym bardziej słabo zarządzany.

artur759 komentarzy: 75007.05.2024, 20:13

@Paul77 napisał: "Obecnie Manchester United to tylko klub z ciekawą historią, a obecnie przeciętny zespół."
Może i tak, ale mogą się również szybko odbić. Rok temu radzili sobie przyzwoicie, a co by nie mówić to mają ogromne problemy z kontuzjami w tym sezonie. Posiadają jeden z największych budżetów transferowych oraz mają kilku zawodników z sporym potencjałem (Garnacho, Mainoo, Hojlund) + Bruno jako lidera.

Jedno dobre okienko, trochę szczęścia i mogą spokojnie wrócić do TOP4. Chociaż wątpię, że będą liczyć się w walce o mistrza w najbliższych sezonach, bo żeby rywalizować z City czy nawet obecnym Arsenalem, trzeba mieć jakość na absolutnie każdej pozycji.

ArsenalChampion komentarzy: 838207.05.2024, 20:08

@Szogun napisał: "W ciągu nadchodzących tygodni przewiduje się konkretne negocjacje w sprawie ewentualnego transferu Michaela Olise na Old Trafford!"
Po co Olise miałby iśc do gorszego zespołu?

Paul77 komentarzy: 1018507.05.2024, 19:57

Spejsik komentarzy: 361907.05.2024, 19:14

@Loka napisał: "W niedziele jeden z najciekawszych meczy tego sezonu już nie mogę się doczekać. Oby nasz piękny Arsenal pokazał łysemu jak gra się w prawdziwy football :D"
Czy ja wiem czy taki najciekawszy.
Arsenal gra z jakimś średniakiem ligi :p

Spejsik komentarzy: 361907.05.2024, 19:12

Ale tutaj chodzi o samo miejsce pisania komentarzy.

Oczywiście fajnie byłoby żeby co chwilę wpadały nowe newsy ale widocznie obecnie jest z tym duży problem.
Podejrzewam, że to wynik braku chętnych osób do pisania artykułów.

Mastec30 komentarzy: 695507.05.2024, 19:07

Jeden z dziennikarzy Sky twierdzi, że klauzula w kontrakcie Šeški z Lipskiem jest ruchoma i zależna od goli i występów. Na ten moment podskoczyła ona do 65 mln €, a maksymalne w lecie może wzrosnąć do 75 mln.

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85207.05.2024, 19:01

Ja osobiście używam znacznie częściej anglojęzycznych stron o naszej drużynie

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85207.05.2024, 18:59

@Spejsik: niektorzy tutaj wpadaja sie czegos dowiedzic z tak zwanego neewsa o druzynie , przebiegu meczu , statystykach , zobaczyc tabele itd itp . niesttety strona podupada pod tym wzgledem i np. ja bywam coraz rzadziej . tyle

Oldgunner3 komentarzy: 1008707.05.2024, 18:35

Jeśli z takim United nie wygramy ,nawet na OT,to właściwie (chociaż nie lubię tego określenia)nie zasługujemy na mistrza i sami wyeliminujemy się z wyścigu.Jak już zostało powiedziane lepszej okazji może długo nie być.

Loka komentarzy: 33607.05.2024, 18:33

ozzy95 komentarzy: 2106 newsów: 107.05.2024, 18:20

Jeśli nie potrafisz z nimi walczyć i wygrać to przynajmniej spróbuj ich kupić, świetna strategia Manu. Mam nadzieję, że pozwolą na odbudowę klubu jedynemu słusznemu człowiekowi- ET7H. Futbol wertykalny, wpie**ol optymalny.

Spejsik komentarzy: 361907.05.2024, 18:03

@kaljot: Jakby się tak zastanowić to ma rację. Dla mnie też jest bez różnicy pod jakim newsem napisze komentarz.

enrique komentarzy: 1999907.05.2024, 18:01

Jeśli mamy ograć United na OT, to lepszej okazji niż w niedzielę nie będzie. Ten zespół jest w totalnej rozsypce, mnóstwo kontuzjowanych zawodników, trener klaun który chyba sam nie wie co robi, a po wczorajszym meczu sporo byłych znanych zawodników mówiło, że widać było że grają na zwolnienie trenera.

Ups147 komentarzy: 359507.05.2024, 17:59

@kaljot: No co?:P Szkoda mi, że mało newsów ogólnie jest wrzucane na stronę, ale główny? Nie robi mi roznicy pod czym czytam komentarze ;)

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85207.05.2024, 17:42

@Ups147: bez komentarza

Nicsienieda komentarzy: 818 newsów: 107.05.2024, 17:23

Negatywna reklama - nie kupujcie butów do nogi w Kraksport, nie przyznają reklamacji bez powodu.

Ups147 komentarzy: 359507.05.2024, 17:20

@damianARSENAL napisał: "W sobotę klepnęliśmy wisienki a News jeszcze z polowania w kurniku"
W zasadzie co za różnica czy piszemy pod newsem ze wygraliśmy z Tottenhamem czy Wisienkami ?:P

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85207.05.2024, 17:13

@damianARSENAL: nic nowego strona zaniedbana i osoby zarządzającej nie mają pomysłu ani czasu . Przydała by się konkurencyjna strona albo może nowy zarządca :D

kaljot (zawieszony) komentarzy: 85207.05.2024, 17:12

@Garfield_pl: timber in

damianARSENAL komentarzy: 869707.05.2024, 17:11

W sobotę klepnęliśmy wisienki a News jeszcze z polowania w kurniku…

alexis1908 komentarzy: 374607.05.2024, 17:10

@Szogun: Im nic nie da jak kupią zdolnego Olise to skończy jak Sancho . Tam cały sklad jest do wymiany od podstaw

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 307.05.2024, 17:07

Fabrizo Romano

1886gunner1886 komentarzy: 159507.05.2024, 17:02

@Ech0z: mogliby gdyby nie wydali w ostatnich okienkach setek milionów na szrot, a tak to będzie trzymać ich FFP i przebudowa potrwa kilka dobrych okienek

Rafson95 komentarzy: 1060707.05.2024, 16:47

@sickstick napisał: "Podobno Chelsea płaci klauzulę 50mln za Messinho."
Z tego co się mówiło, to im sie już miały wyczerpać możliwości finansowe związane z FFP a tu takie coś?

fabregas1987 komentarzy: 2603607.05.2024, 16:14

To jest sezon za swego rodzaju rewanz za 2-8, mecz po ktorym Mikel zostal sprowadzony w DD do Arsenalu jesli dobrze pamietam :D Alez by dobrze smakowalo wrzucic im z 5 bramek na OT

Ech0z komentarzy: 1049707.05.2024, 16:08

A mnie ten dołek United wcale nie cieszy. Gdyby śmigali tak na granicy dobrej gry to by tak tkwili w marazmie ale po takiej porażce to zajdą tam gruntowne zmiany. Zbyt duży klub żeby tak sobie olewać sprawę i moga odbić się w drugą stronę wydając kilka miliardów na przebudowe

stanyal komentarzy: 144207.05.2024, 16:02

@kaziu874 napisał: "Manchester United have set a club record for the most defeats in a single Premier League season (13)."

I co wiecej jest przed ogromna szansa na ujemny bilans bramkowy.

aguero10 komentarzy: 861207.05.2024, 15:56

@sickstick:

W Brazylii twierdzą że jest lepszy niż Endrick .

Ech0z komentarzy: 1049707.05.2024, 15:21

Pamiętam te lata jak zarabiałem duże.pieniadze stawiając na 3:0 dla City z Arsenalem. To był niemal pewniak. W najśmielszych snach nie wyobrażałem sobie żebyśmy my byli dwa lata pod rząd nad City w tabeli. Coś pięknego aż człowiek nie może się z tym oswoić za bardzo.

69Hunter1997 komentarzy: 64707.05.2024, 14:53

Bukayo Saka - ukradzione z flashscore
Urywek o walce z City i tym, że możemy przegrać z nimi walkę o tytuł

Można to postrzegać na dwa sposoby jako frustrujące lub jako piękne wyzwanie. Wszyscy wiedzą, że City to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Przez ostatnie pięć lat byli na szczycie, walcząc o wszystko, więc jak dotąd rywalizacja z nimi jest dobra".

"Nie będziemy sfrustrowani. Traktujemy to jako wyzwanie. Chcemy walczyć do końca i naciskać na nich przez całą drogę. To oni wyznaczyli standardy, a my musimy starać się być lepsi od nich. Skupiamy się tylko na sobie. To wszystko, co możemy zrobić"

sickstick komentarzy: 295907.05.2024, 14:51

Podobno Chelsea płaci klauzulę 50mln za Messinho.

Womanizer komentarzy: 1013007.05.2024, 14:14

@pablofan: Idąc tym tokiem myślenia to powinien przyjść ŚPO mogący grać na PS. Typu Kudus czy Xavi Simmons.
Guardiola nie ma w kadrze 4 piłkarzy typu Martinelli, Saka, Doku itd. Gdzie tylko skrzydło wchodzi w grę albo nic.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30