Nie zmarnować dodatkowego meczu w FA Cup
15.01.2013, 14:42, Sebastian Czarnecki
2085 komentarzy
Jeszcze nie do końca opadły emocje po bolesnej porażce Arsenalu z Manchesterem City, a tymczasem Kanonierzy zaledwie trzy dni po potyczce z mistrzami Anglii zmuszeni są rozegrać kolejne spotkanie – tym razem w Pucharze Anglii z walijskim Swansea. Oba zespoły są jednak same sobie winne, gdyż nie potrafiły rozstrzygnąć wyniku w pierwszym starciu trzeciej rundy, dlatego już jutro przyjdzie im rozegrać rewanżowy mecz na Emirates Stadium. Ten, kto okaże się lepszy, w następnej rundzie zmierzy się z drugoligowym Brighton.
Podopieczni Arsene’a Wengera w ubiegłą niedzielę boleśnie przekonali się o tym, że ciężko będzie im walczyć w tym sezonie o najwyższe laury. Kwestia mistrzowska zakończyła się dla Arsenalu już kilka tygodni temu, zaś teraz okazało się, że nawet miejsce w Big Four może być dla niego zbyt wygórowanym celem. Jak na razie 2013 rok jest dla Kanonierów jednym wielkim rozczarowaniem, gdyż nie odnieśli w nim jeszcze żadnego zwycięstwa! Najpierw remis z Southampton po fatalnej grze, następnie remis ze Swansea i konieczność powtórki, a na koniec bolesna porażka z Manchesterem City.
W nowy rok także nie do końca udanie weszły Łabędzie, które co prawda nie przegrały w nim jeszcze żadnego spotkania, ale jednocześnie żadnego też nie wygrały. 2-2 z Aston Villą i Arsenalem, a także 0-0 z Evertonem – to cały dorobek podopiecznych Michaela Laudrupa w 2013 roku. Walijski kopciuszek słynie jednak ze sprawiania ogromnych niespodzianek i udowodnił już niejeden raz, że nie obawia się absolutnie żadnego rywala. Niepodważalną gwiazdą drużyny okazał się sprowadzony tego lata z Rayo Vallecano Michu, który kosztował tylko 2 miliony funtów, a wyrasta na jedną z największych gwiazd ligi. Hiszpan stał się również swego rodzaju katem Kanonierów, gdyż zdążył już strzelić im w tym sezonie aż trzy bramki w dwóch spotkaniach, a przed nim jeszcze co najmniej dwie potyczki i szansa na kolejne trafienia.
Oba kluby spotkały się ze sobą dotychczas tylko 13 razy, z czego większość miała miejsce jeszcze przed powstaniem Premier League. Od momentu ponownego awansu Swansea do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, Łabędzie i Kanonierzy spotykali się ze sobą czterokrotnie. 2 razy wygrywali Walijczycy (5 razy ogólnie), jeden raz londyńczycy (6 razy ogólnie) i jeden raz padł remis (2 razy ogólnie), właśnie w ostatnim bezpośrednim meczu. Statystyki nie przemawiają więc za żadną ze stron i to nie one będą głównym obiektem dyskusji ekspertów.
Sytuacje kadrowe w obu zespołach wyglądają wzorowo, gdyż w żadnych z nich nie panuje plaga kontuzji. W Swansea wszyscy zawodnicy są zdrowi, a jedynym wyjątkiem jest lewy obrońca Neil Taylor, który swoją długoterminową kontuzję złapał jeszcze przed sezonem, więc Łabędzie już nauczyli się radzić z jego nieobecnością. O dziwo wszystko w jak najlepszym porządku jest również w Arsenalu, który w tych samych fazach sezonu w poprzednich latach był przetrzebiany przez kontuzje. Tym razem zabraknie jedynie Mikela Artety, choć jego strata będzie akurat bardzo widoczna w grze Kanonierów oraz Łukasza Fabiańskiego – cała reszta jest w pełni sił.
Jeżeli spotkanie to będzie choć w połowie tak ekscytujące, jak pełne wrażeń było ostatnie pół godziny pierwszego meczu, to nie będziemy mieli prawa narzekać na brak emocji. Miejmy jednak nadzieję, że pojedynek ten nie pójdzie w ślady pierwszej połowy pierwszego starcia w Pucharze Anglii, w którym to ciekawych momentów było jak na lekarstwo. Kto okaże się lepszy i awansuje do kolejnej rundy FA Cup? Przekonamy się o tym już jutro, początek o 20:30 czasu polskiego.
Rozgrywki: 3. runda FA Cup – rewanż
Data: 16 stycznia 2013, godzina 20:30
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Arbiter spotkania: Mark Clattenburg
Skład Kanonierzy.com: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Ramsey, Wilshere – Chamberlain, Cazorla, Podolski - Walcott
Typ Kanonierzy.com: 2:1
źrodło: własne
15 godzin temu 2 komentarzy

18.04.2025, 09:41 14 komentarzy

17.04.2025, 08:22 3 komentarzy

17.04.2025, 08:17 2 komentarzy

16.04.2025, 23:43 12 komentarzy

16.04.2025, 23:36 3 komentarzy

16.04.2025, 22:19 860 komentarzy

16.04.2025, 08:13 1 komentarzy

15.04.2025, 11:06 18 komentarzy

15.04.2025, 11:05 5 komentarzy




Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 32 | 23 | 7 | 2 | 76 |
2. Arsenal | 32 | 17 | 12 | 3 | 63 |
3. Nottingham Forest | 32 | 17 | 6 | 9 | 57 |
4. Newcastle | 31 | 17 | 5 | 9 | 56 |
5. Manchester City | 32 | 16 | 7 | 9 | 55 |
6. Chelsea | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
7. Aston Villa | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
8. Bournemouth | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
9. Fulham | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
10. Brighton | 32 | 12 | 12 | 8 | 48 |
11. Brentford | 32 | 12 | 7 | 13 | 43 |
12. Crystal Palace | 31 | 11 | 10 | 10 | 43 |
13. Everton | 32 | 8 | 14 | 10 | 38 |
14. Manchester United | 32 | 10 | 8 | 14 | 38 |
15. Tottenham | 32 | 11 | 4 | 17 | 37 |
16. Wolves | 32 | 10 | 5 | 17 | 35 |
17. West Ham | 32 | 9 | 8 | 15 | 35 |
18. Ipswich | 32 | 4 | 9 | 19 | 21 |
19. Leicester | 32 | 4 | 6 | 22 | 18 |
20. Southampton | 32 | 2 | 4 | 26 | 10 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 17 |
E. Haaland | 21 | 3 |
A. Isak | 20 | 6 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 16 | 5 |
Y. Wissa | 15 | 2 |
C. Palmer | 14 | 7 |
O. Watkins | 14 | 6 |
Matheus Cunha | 14 | 4 |
J. Mateta | 13 | 2 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Polacy bardzo ładnie grają, trochę skuteczności brakuje
Nie ma w TV Realu z Valencią? NA becie jest fajnie bo opóźnienie jest zerowe ale ta jakość..
Borekenema, a to co takiego Cole napisał na twitterze?
Boże. Walcott tak czeka z podpisaniem umowy czy Gazidis nie potrafi się dogadać z jego agentem? Ależ oni za długo negocjują. Co za miernoty w tym zarządzie.
Borekenema
Dokladnie takie samo mam stanowisko na temat sprintera w koszulce Arsenalu.
@kwiatinho
jak nie zobaczyłeś poprawy poprzedniego wpisu dublem to już nie moja sprawa
wolałbym już transferu in + Walcott out zamiast czekać na podpis "uważam się za nowego Henryka"
Borekenema
Często ze sobą rozmawiasz?
Jamie Sanderson @YoungGunsBlog
Told it's all quiet at Arsenal on transfer front. Desire to do business, but Theo Walcott's new deal seemingly the priority.
:-/
jest jeden*
@afcforever
gdyby nie ten frajerski wpis na twitterze Cole'a byłbym na 100% na tak. to jest jest z 3 piłkarzy, których najbardziej mi brak: Henry, Vieira, Cole. szkoda, że wszyscy nie grali/grają w Arsenalu do końca kariery
Ma ktos transmisje do meczu Sunderland - Bolton?
@Borekenema
...ale nie.
Tak samo jak nie chciałbym u nas już nigdy widzieć Adebayora.
Ehh.. No tak zapomniałem, że Wenger jest nieskazitelny.
Nie
tzn. tvp sport?
A23@
Na tvp info pokazują?
@ArsenAl
Wenger nie jest typem trenera obrażającym się na piłkarzy, dlatego w to nie wierze. Muszą być inne powody i pewnie znają je tylko piłkarze i trenerzy
Omg co ja mam z tym "no" na początku zdania :o sorry ale dopiero teraz to obczaiłem.
zmienie temat. co sądzicie o letnim sprowadzenia A. Cole? jak byście się na to zapatrywali. wiem, że to nierealne, jednak jestem ciekaw podejścia do tego ruchu. Na 100% wielkie wzmocnienie, ale...
@Borekenema
No przecież to jest najbardziej logiczne wytłumaczenie.
No, a porównywanie go do Artety czy Walcotta nie ma sensu bo obaj są kluczowymi zawodnikami i nie spełniają obu tych kryteriów (zaawansowany wiek i kończący się kontrakt).
No i Walcott gra bo cały czas jest szansa, że zostanie.
Marcelo-Carvalho-Albiol-Essien
Będzie dużo goli.
@afcforever
za naciągane. jakby tak było to Kosa z Wojtkiem nie zagraliby w Arsenalu po finale COC
@ArseneAl
te tłumaczenie wydaje mi się mało wiarygodne. Mówie tak serio-chciałbym wiedzieć co się dzieje naprawdę na treningach, że Arshavin nie gra. Nie wierze, że to przez wiek czy kontrakt. Arteta swoje lata ma i gra. Walcott pół roku kontrakt i gra...
@Borekenema
Ba, woleć to ja też bym wolał ale to nie jest koncert życzeń.
A Arshavin jest skreślony bo według Wengera jest już stary i za pół roku kończy mu się konrakt.
Sunderland vs Bolton o 20.45 dziś.
Benik Afobe od początku :)
@ArseneAl
masz racje, że trzeba wzmocnić ławkę, jednak moim zdaniem wielkim wzmocnieniem ławki byłoby posadzenie na niej Arshavina i chciałbym wiedzieć czemu tak naprawdę go na niej nie ma.
wolałbym konkretniejszy transfer od Adriana. może nie droższy, ale kogoś z lepszą skutecznością.
My tu gadu gadu, a ja zapomniałem o ręcznej...
@afcforever
No widzisz.
A ja jestem przekonany do Adriana.
Ale możemy sobie tylko gdybać. Valbuena też byłby spoko ale się nim nie interesujemy i raczej nie byłby do wyciągnięcia z OM po tym jak już odchodzi od nich Remy.
@Borekenema
No bo wzmacnianie ławki też nie jest nam potrzebne... Ja się nie spodziewam w styczniu żadnego super transferu, który byłby kluczowym zawodnikiem pierwszego składu.
A no tak ;p
Słowacja? XD
Nasi szczypiornisci na MŚ graja :O
Ide ja licze ze wygramy a nawet mysle ze 5 bramek do przodu bedzie:)
Co to Slovacia?
Jaki mecz?
Dobra ide na mecz
Jaki wynik myslicie
Wlasnie nie!
Nawet takie City czy psg jest tego przykladem bo szejkowie musieli pakowac pieniadze dobre 2 lata+ by zdobyc jakies trofeum.
Nawet Chelsea przeciez od razu dzieki wydawaiu kasy mistrza nie zdobyla
Co wy gadacie, trofeum to 4 miejsce.
@yakub
Jedno wynika z drugiego ;-)
@Yakub
Transfery są jak trofeum ^^
moglby go kupic bo jesli nawet nie przebilby nam sie do skladu przez 3-4 lata to mamy taki poziom zkolenia ze na pewno nie ucierpailby on i w reprezentacji by wymiatal technika
Powinno byc inaczej.
Kim jestesby - kibicami Arsenalu
czego chcemy- Trofeum
kiedy- Teraz
Skoro Wszołek nie chce przejść do Hannoveru, to niech Papcio go kupi ^^
ArsenalAl
A co bys powiedział na takie ustawienie w rl? ;d
@filip999
mnie też Adrian nie przekonuje. Fajnie by było, ale czy to wzmocnienie 11? raczej nie. wzmocnienie ławki
malyglod -> sciagaja i niech dalej sciagaja bo przynajmniej wiedza co to rotacja i potrafia wygrywac jakies trofea nie to co u nas.
Ars3n
:( Ale kiedyś plotki o nim były.
A23
Jakis palant. Tylko kiedy on do nas przyszedl ? z 6lat temu pewnie.
@malyglod
tak żartując to mam wrażenie, że w Chelsea robią transfery na podstawie FM. Marin to właśnie tam był świetny, a w rzeczywistości drugi Lennon
@Ars3n
Z Włoch to Wenger chyba tylko makaron sprowadza.
Arsenalfcfan
niech kupują i Isco i innych. I tak ich zmarnują. Na boisku gra 11. Już teraz pokazują jak potrzebny im był choćby Marin. A piłkarz jak głupi, to poleci.
A Mannone to kto wyciągnął ;| ?
A23
Alex jednak zawsze gral w Anglii i jest Anglikiem, wiec to byl jeden z czynnikow, ktore zainteresowaly Wengera. Ciekawe czy w ogole Arsene ma swoich skautow we wloszech.