Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu drużyn:

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
mallen komentarzy: 2124207.02.2020, 10:43

@RIVALDO700

Marketingowo i na ogórki jest OK.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2020, 10:42

Czy ja wiem czy Ozil to nawet dobry ławkowicz.
Mallen ten gościu własnie dobił do 2 lat bez asysty na wyjeździe w PL...

mallen komentarzy: 2124207.02.2020, 10:38

Mesut na ławkę by był OK, ale z taką tygodniówką to nawet na ławce nie jest OK.

Kaczaza komentarzy: 780107.02.2020, 10:37

Ozil potrafi być bardzo dobrym graczem, problem w tym że tylko nim bywa. Jego zaangażowanie nie wystarcza aby pozostać w Arsenalu, koniec i kropka

illpadrino komentarzy: 12032 newsów: 307.02.2020, 10:32

@DoomSlayer:

Gdyby Van Persie nie został wyrzucony z boiska w drugim meczu to na spokojnie byśmy ich przeszli i kto wie co dalej. Bez niego była szansa, ale brakowało kropki nad i pod bramką Barcelony, Van Persie by tam dziabnął ze dwie bramki po podaniach od Cesca…

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2020, 10:32

Ozil daje zniżki na kebaby w Dubaju, dlatego Arti go kocha.

thegunner4life komentarzy: 963307.02.2020, 10:24

@Simpllemann:
Ozil przede wszystkim to jest piłkarz, który w każdym meczu nie ważne czy jest już 3:0 dla nas czy może 1:0 dla przeciwnika daje z siebie 10%. To bardzo ważne ta jego regularność. W dodatku bardzo pomaga nam w perssingu za każdym razem po prostu go unika jak ognia. No i nie można zapomnieć o jego asystach, te jego otwierające podania są tak rzadkie, niczym butelka chateau lafite 1869.

Mickeylo komentarzy: 283707.02.2020, 10:23

@Simpllemann: To właśnie pokazuje jak gość jest już wypalony.

Simpllemann komentarzy: 52974 newsów: 52407.02.2020, 10:21

@mallen napisał: "i to nie Ozil jest słaby tylko jego koledzy z ofensywy dlatego takie ma słabe staty."

Ozil ma przed sobą czołowego napastnika świata, który w barwach Arsenalu strzelił 57 bramek. Przy ilu golach asystował mu Niemiec? Przy jednym.

Mickeylo komentarzy: 283707.02.2020, 10:20

@DoomSlayer napisał: "Serio, co jest w Ozilu takiego specjalnego że każdy się z nim liczy"

Specjalna troska xD

thegunner4life komentarzy: 963307.02.2020, 10:19

Wróciłem cieszycie się?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2020, 10:16

@DoomSlayer napisał: "Dobiłeś mnie tym... Serio, co jest w Ozilu takiego specjalnego że każdy się z nim liczy?!

TYTANICZNOŚĆ

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2020, 09:59

Imo messi sie marnuje w obecnej Barcelonie. Takie psg,bayern czy city dobrze by mu zrobiło na 3 lata kariery, by jej nie zmarnował do końca i porobił fajne akcje na kompile youtuba, a nie siedział z Bagietka i Rakiticem kolejne lata i czekał na powolny koniec kariery.

mallen komentarzy: 2124207.02.2020, 09:51

Podobno latem kupujemy kogoś z Lille OSC (Magalhaes, Osimhen, Soumare?). Chodzą po necie też ploty, że w ostatni dzień zimowego okienka dogadaliśmy jakiś transfer w ostatnich chwilach, ale było za mało czasu i możliwe że przed rozpoczęciem letniego okienka już klub ogłosi o kogo chodziło bo doszli do porozumienia z zawodnikiem i klubem. No i Arteta zakochany w Mesucie i to nie Ozil jest słaby tylko jego koledzy z ofensywy dlatego takie ma słabe staty.

coooyg11 komentarzy: 418607.02.2020, 09:06

@DoomSlayer: odrzucili Mertensa to i Adasia odrzucą, nie oszukujmy się, West Ham to dla niego maks :)

Adi17 komentarzy: 369707.02.2020, 09:01

Wcozraj oglądałem drugą połowę Bilbao z Barceloną i zespoł z Katalonii na prawdę gra słabo, Messi nie miał dnia i jest lipa.
Jako zespół bardzo mało biegają, w tym momencie Liverpool by się po nich przejechał jak po nowm asfalcie na jezdni. Zagraniem meczu był faul Pique na Williamsie, kiedy ten go mijał przy linii bocznej w tempie ekspresowym i ledwo zdąrzył go złapać za koszulkę (która swoją drogą wytrzymała, dobry sprzęt ma NB) i w dodatku chyba wtedy złapał uraz.

mallen komentarzy: 2124207.02.2020, 08:53

Arsenal, West Ham, Leicester i Spurs monitorują sytuację Adama Lallany, który od lipca będzie wolnym zawodnikiem.

Telegraph

coooyg11 komentarzy: 418607.02.2020, 08:41

@sWinny: ja za 100 funtów kupowałem na Arsenal - United w tamtym sezonie. Ktoś sobie naliczył grubą prowizje w twoim przypadku.

Taki komentarzy: 224507.02.2020, 08:38

Guardiola ściąga Messiego, żeby wygrać LM, czy żeby odzyskać mistrzostwo? ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2020, 08:37

Milik i Zielu fajnym meczem z Barca moga sobie zrobic transfer do innego klubu z topu. Jak messi nie bedzie miec dnia to napoli przechodzace fcb to zaden szok. Tym bardziej ze barca w tym sezonie jest strasznie slaba na wyjazdach.

sWinny komentarzy: 835107.02.2020, 08:29

@filo94: organizował nam koleś i dostaliśmy same karty, ale potem kumpel pytał ludzi na meczu, którzy obok niego siedzieli o cenę jaką zapłacili.

Piotrek95 komentarzy: 976207.02.2020, 08:14

Napoli w tym sezonie biega we wszystkie strony, prezes daje kary, Mertens zajmuje się robieniem pizzy ale to jednak grupa dobrych lub bardzo dobrych piłkarzy, z taką Barceloną mają spore szanse

simson16 komentarzy: 461607.02.2020, 08:12

@RIVALDO700: moim skromny zdaniem Barca też będzie miała kłopoty z Napoli

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2020, 07:34

Real i barca po prostu jak pare topow w Anglii ma najslabsze kadry w historii od lat. Dlatego zbieraja w czerep. Szczerze myslalem ze la liga bardziej wyjasni real juz w tym sezonie a tu sa liderem heh. W Europie beda ostre baty z czolowka w Lm, no chyba ze City naprawde chce sie osmieszyc. Jak sie przesledzi top Europy to niesamowite ile klubow umoczylo kasy na grajkow co nie robia wielkiej roznicy.

simson16 komentarzy: 461607.02.2020, 07:32

@ZielonyLisc: 27 tys do wygrania? to za ile postawiles?chyba za co najmniej tysiaka kupon , XD rozumiem ze nie wszedl?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8350 newsów: 207.02.2020, 07:09

@sWinny: 100 funtów za taki ogórkowy mecz? Gdzie kupiłeś bilet? Ja byłem na Swansea za 30 funtów :)

sWinny komentarzy: 835106.02.2020, 23:42

@sWinny: po 100 funtów na Arsenal *

sWinny komentarzy: 835106.02.2020, 23:41

Byłem na meczu Arsenal - everton. Bilety były po 100 euro. W nd idę na Inter - Milan i bilety po 175 euro. A mówią, że mamy najdroższe bilety na świecie. Nie ma tragedii jeszcze:) chyba, że na derby tak ceny lecą w górę

thide komentarzy: 32391 newsów: 185206.02.2020, 23:27

@Pietraszko: proszę państwa, klasyczny przykład przedawkowania alkoholu

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141906.02.2020, 23:26

ale ta la liga jest słaba. My ciągle narzekamy a jesteśmy o poziom wyżej od Barcy aktualnej tylko ligę mamy mocną. W la lidze bylibyśmy pierwsi.

thide komentarzy: 32391 newsów: 185206.02.2020, 23:26

ale bryndza na głównym

ziom komentarzy: 190706.02.2020, 23:21

Barca to tonący okręt.W dej drużynie jest wiele dziur do załatania,zwłaszcza stara i nasycona sukcesami gwardia która rządzi tym klubem od wielu lat.Barca od czasów Guardioli nie miała trenera z charyzmą i silną ręką.

Mihex komentarzy: 2360406.02.2020, 22:56

No to w CdR zostało 2 ligowe Mirandes, Granada, Bilbao i RSSS :p

noth komentarzy: 265406.02.2020, 22:55

barcelonie pep potrzebny od zaraz

bartas1984 komentarzy: 37306.02.2020, 22:54

Adios Barca.

karateman komentarzy: 58306.02.2020, 22:53

Zobaczcie co zrobił Athletic Bilbao

zdyp komentarzy: 508806.02.2020, 22:53

@ZielonyLisc: lol, extra avatar sobie postawiles +1

Ziebka komentarzy: 265906.02.2020, 22:40

Z Lfc do Arsenalu ale byłby zjazd :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333206.02.2020, 22:10

Do kiedy ma umowe z Barca? Może pogadam z Arteta.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333206.02.2020, 22:05

Też chcialbym Cou

kwiatinho komentarzy: 1322906.02.2020, 21:59

@Power10:
Właśnie widziałem jego cyferki i że Bayern go nie wykupi.
Marzenie w Arsenalu na 10

Power10 komentarzy: 136706.02.2020, 21:57

Są w życiu takie sytuacje, że trzeba sięgnąć po alkohol, np seks po 3 piwach czy butelce wina + Marysieńce jest nie do porównania do tego na trzeźwo :))

Power10 komentarzy: 136706.02.2020, 21:54

Dawać tego Coutinho za Ozila

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333206.02.2020, 21:53

@ZielonyLisc: pokaz kuponik

ZielonyLisc komentarzy: 2094306.02.2020, 21:40

Czyżby znów 1 mecz tym razem na 27 tys?

ZielonyLisc komentarzy: 2094306.02.2020, 21:38

Witam

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333206.02.2020, 21:05

@TlicTlac: Real wygrał, panie. :D

TlicTlac komentarzy: 609906.02.2020, 21:03

@Arsenal4Ever14:

Jak to nie, Real przecież przegrał ^^

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333206.02.2020, 20:59

Wiedziałem, że Real nie przegra.

Dawid04111 komentarzy: 13756 newsów: 1406.02.2020, 20:56

Uff, juz myślałem, ze to odrobią. Brawo Real Sociedad !!

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady