Pomeczowa wypowiedź Wengera

Pomeczowa wypowiedź Wengera 25.10.2009, 20:45, Michał Kowalczyk 40 komentarzy

W małych derbach Londynu Arsenal zremisował na wyjeździe z drużyną West Ham United 2-2. Na pomeczowej konferencji prasowej Arsene Wenger odpowiadał na różne pytania dziennikarzy.

O braku trzeciego gola...

- Trochę skomplikowaliśmy sobie mecz. Mieliśmy pięć, czy sześć okazji, by zakończyć to spotkanie. Brakowało tylko wykończenia. Musimy nad tym popracować.

O West Hamie...

- To bardzo frustrujące. West Ham walczył do ostatniej sekundy, nie poddawał się. Mimo całkowitej dominacji wiedziałem, że ten mecz nie był wygrany po pierwszej połowie. Gdy zrobisz jakiś błąd, jesteś pod wielką presją. Ponadto kibice często wpływają na decyzje sędziów, więc ciężko jest sobie z tym poradzić, szczególnie w meczach wyjazdowych.

O piłkach 'do przodu' w ostatnich minutach meczu...

- Nie było już wiele czasu. West Ham za każdym razem powstrzymywał nas, gdy zaczynaliśmy grać płynnie. Ciężko było im sprostać, mimo że grali w dziesiątkę.

O rzucie karnym...

- Jeśli policzy się, ile razy Carlton Cole upadał w tym meczu, to wcale nie dziwi mnie, że zrobił to także wtedy.

O decyzjach arbitra...

- Jeśli sędzia w 80. minucie podejmuje decyzje na bazie minuty 60., 61. i 62. to znaczy, że nie postępuje według zasad, tylko sam tworzy zasady. Na każdą decyzję sędziego miała wpływ decyzja sprzed minuty.

- Musimy wyciągnąć pozytywy z tego spotkania. Graliśmy przyzwoicie, jesteśmy silną drużyną i musimy nauczyć się wykańczać takie pojedynki na naszą korzyść. Ta najważniejsza lekcja z dnia dzisiejszego.

O braku instynktu strzeleckiego...

- Czasami tak jest w piłce. Kiedy uczynicie z tego problem, to będzie to problem. Musimy grać futbol, który kochamy i nauczyć się grać do końca.

O środowym pojedynku z Liverpoolem w ramach Carling Cup...

- Skład będzie mocno mieszany. Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz, niezależnie z kim gramy.

O zbyt 'skomplikowanej' grze...

- Mieliśmy niezłe dośrodkowania w drugiej połowie, przy których brakowało wykończenia. Musimy popracować nad szybszym rozwiązywaniem akcji, gdyż dzisiaj wszystko działo się za wolno. Mieliśmy cztery, czy pięć crossów, z których nic nie wynikło - zakończył Francuz.

Arsene WengerWest Ham United autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
waldek_89 komentarzy: 573526.10.2009, 21:54

jak zwykle krótko i konkretnie i zawsze to samo musimy popracować..;/

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 526.10.2009, 19:27

Boss faktycznie zamierza powystawiać kilku piłkarzy z podstawowej 11-stki, może więc Wenger i miejsce dla Arszawina znajdzie. A właściwie powinien tak zrobić, wystawić wszystkich tych których forma jest nie pewna, czyli Arszawina, Sangę, Clichy'ego i Diaby'ego. Chociaż jego może lepiej nie.

maniek56 komentarzy: 300726.10.2009, 18:59

ta wypowiedź Wengera jest bardzo podobna do tej po meczu z AZ, liczyłem że po meczu z Alkmaarem wyciągniemy wnioski na przyszłość i będziemy grać do końca, niestety to były puste słowa Wengera i naszych piłkarzy.

Kanonier95 komentarzy: 288226.10.2009, 16:43

w 12 kolejce będzie ciekawie :D licze na remis z ManU i Chelsea :P ewentualnie wygraną mułów :P

Kanonier95 komentarzy: 288226.10.2009, 16:40

Arsen w Tobie nadzieja, musimy wygrać z Liverpoolem !

aRamsey komentarzy: 948626.10.2009, 15:29

czyli wystawi Boss dosyć mocny skład na L'pool :)

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 226.10.2009, 15:15

Zgadzam się z bossem ma rację, musimy grać do końca i być mocno skupieni i nie lekceważyć przeciwnika po prostu u siebie gramy dobrze, musimy poprawić bilans w meczach wyjazdowych i będzie dobrze, musimy także poprawić swoją skuteczność w kolejnych meczach, i grać z każdym meczem lepiej i na maksa.Liczę że w środę Wenger przygotuje dobrze piłkarzy i pokonamy Liverpool.Dobrze że był remis a nie porażka jest dobrze.

karol234 komentarzy: 45326.10.2009, 13:40

nic się nie stało arsenal nic się nie stało. ale czy aby napewno. za niedługo bedziemy jak kibice reprezentacji polski śpiewać że wszsytko ok kiedy wiemy żę nie jest. takie mecze trzeba wygrywać bo mistrzostowo ucieknie jeszcze przed świętami. a wenger mógłby jakiś nowy tekst wymyślić a nie zawsze to samo: "Musimy wyciągnąć pozytywy z tego spotkania. Graliśmy przyzwoicie, jesteśmy silną drużyną i musimy nauczyć się wykańczać takie pojedynki na naszą korzyść." ile lat tak można sie uczyć????

pietraz komentarzy: 159626.10.2009, 11:06

Sędzia sędzią, ale takiej dekoncentracji i braku zaangażowania nie może być w naszej drużynie!! West ham wzięli się do walki i wywalczyli ten cenny dla nich punkt. A my straciliśmy jeszcze cenniejsze dla nas 2pkty. Drugi raz z rzędu wygrywając remisujemy, taka sytuacja nie może się już powtórzyć. A mówili, że wyciągną z meczu z Alkmaar konsekwencje, jakoś nie było tego widać. Szkoda szkoda

maya komentarzy: 43726.10.2009, 10:05

arsen1---> Zagraliśmy bardzo dobry mecz. W drugiej połowie jak dla mnie zominowaliśy mecz i tylko dwie mocno kontrowersyjne decyzje wpłynęły na jego wynik. Do tego ten strzał Robina w ostatnich minutach głową...tak czasami bywa.

Najważniejsze to pokonać w sobotę Tottenham a już w środę pogonić Liverpool. Wierzę, że się uda.

arsen1 komentarzy: 107826.10.2009, 09:01

Dla Wengera sie nic nie stało ... Wazne ze chlopcy zdobywają doswiadczenie ,i tak do usranej smierci.

sochagol komentarzy: 135426.10.2009, 08:23

Tak sobie ostatnio myślałem o tej naszej nie skuteczności! My często podajemy blisko przy bramce, potrzebny jest zawodnik który strasznie się łasi, który co okazja to oddaje strzał, nawet w bezsensownych sytuacjach, taki.... Lewandowski. Możecie się śmiać, ale jak patrzę na jego grę to właśnie widzę zawodnika, który oddaje dużą ilość strzałów na bramkę w najróżniejsze sposoby. A przy takiej ilości podań jaką serwują napastnikom pomocnicy i skrzydłowi Arsenalu to trafiał by dużo, naprawdę dużo. Plus to, że potrafi się zastawić i walczy o piłkę. Niby głupi ten pomysł, ale można dostrzec kilka plusów ;]

adamaggio komentarzy: 49626.10.2009, 08:09

boro -> pewnie że nie wygramy wszystkich meczy, ale TEN MECZ BYŁ WYGRANY (O KYRIE ELEISON!) a dwubramkowe prowadzenie z ligowym średniakiem chłopaki prze*******ili w chyba 7 minut! i teraz już mają ciśnienie a za chwilę gramy z kogutami i z chelsea. a można było do tych spotkań na luzie podejść.

BoroArsenal komentarzy: 17226.10.2009, 07:49

Sluchajcie to jest pilka i nie jestesmy w stanie wygrywac wszystkich meczow jak leci szkoda tylko ze przy 2-0 dla nas zawalili chlopaki i zremisowali ale jeden punkt jest mamy 3 miejsce w tabeli i 3 punkty straty do man united (scums) ale mecz zalegly z boltonem chelsea tez gra w kratke wiec dobrze jest tylko myslalem ze wygramy i za tydzien minimum remis z totenhamem a teraz niestety musimy wygrac bo nam chelsea i man united odskocza na kilka punktow na co nie mozemy pozwolic wiec za tydzien czekaja nas emocje pozdro dla wszystkich fanow the gunners

niski93 komentarzy: 581626.10.2009, 06:00

I znowu to samo. Musimy wyciągnąć pozytywy... Zróbcio to tak jak z Alkmaar, wtedy napewno to zaprocentuje. Zauważyłem, że te niektóre zdania Wengera, są jak słowa rzucane na wiatr.

doomAFC komentarzy: 8625.10.2009, 23:54

Zgadzam sie z Pieniu. Nie ma co na Manone wieszac. A mnie najbardziej zawiodla determinacja a wlasciwie jej brak w ostatnich minutach. niech sie ucza od man u!!!

DawidAFC komentarzy: 155825.10.2009, 23:22

Praktycznie nie ma meczu żeby sędzia ani razu się nie pomylił dlatego nie zwalał bym na sędziego tylko na naszą grę...

Gresiex komentarzy: 72025.10.2009, 23:16

Nie ma to jak niekompetentny sedzia...

Szef komentarzy: 1303525.10.2009, 22:56

bardzo szkoda dzisiejszych straconych pkt bo prowadzilismy 2-0 i zremisowalismy ehhh no nic trzeba o tym meczu zapomniec i wyciagniac z niego wnioski i w kolejnych spotkaniach sie zrehabilitowac !

milosz1984 komentarzy: 13425.10.2009, 22:46

Strasznie szkoda tego remisu, niepotrzebnie skomplikowalismy sobie sytuacje w tabeli - 2 punkty mniej na wlasne zyczenie. No coz wielki mecz to nie byl , ale wygrana byla nasz juz po pierwszej polowie tylko chyba za bardzo juz uwierzy;lismy, ze mecz juz jest wygrany. No coz, szkoda tych 2 straconych punktow.

Dodek komentarzy: 228 newsów: 625.10.2009, 22:32

Co do bramkarzy to mnie sie podobał bramkarz AZ Alkmaaru. Grał bardzo pewnie na przedpolu, wyłapywał pewnie wszystkie możliwe piłki i ogólnie rozegrał bardzo dobry mecz.
Co do dzisiejszego meczu to strasznie sedzia mi sie nie podobał. Praktycznie zawsze, gdy ktos upadał gwizdał faul dal tej drużyny. Idąc dalej nie dał nam karnego w pierwszej połowie, po zagraniu ręką kogoś z WHU i na koniec wywalił niesłusznie zawodnika west hamu. Szacun dla niego.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97925.10.2009, 22:21

gooner80 - racja. Akinfiejew jest niesamowity. Co prawda gra w lidze rosyjskiej ale dla bramkarza nie robi to aż tak dużej różnicy. W letnim okienku do wzięcia za darmo był Pele ale oczywiście po co kupować. Przecież mamy 3 świetnych zawodników z czego 1 nie umie grać na przedpolu(Fabian), jeden jest kłębkiem nerwów(Mannone) a ostatni gra 1 mecz dobry po czym 4 mecze raczej kiepsko (Almunia)

Stiv komentarzy: 9225.10.2009, 22:11

Boruca niech kupi Arsen;]

Pieniu komentarzy: 14225.10.2009, 22:09

Ehh... Niektóre komentarze mnie powalają... Jednego dnia śpiewacie jaki Mannone to jest świetny a jak mu nie wyszło to już ciśniecie go po gaciach i mówicie, że jest mierny... Zremisowaliśmy, zdarza się, trzeba wyciągnąć wnioski z meczu i nie popełnić tych samych błędów w przyszłości...

gooner80 komentarzy: 129325.10.2009, 21:43

Jeśli Wenger myśli na poważnie o sukcesach to już w zimowym okienku musi ściągnąć klasowego bramkarza, np. Akinfiejewa.... z nieobliczalnym Almunią, niedoświadczonym Fabianem i "drugim Bufonem" na pewno nie wygramy PL.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1525.10.2009, 21:42

cesc_fan ---> chociaz jeden nie puacze z powodu remisu. masz racje jesli w sumie wygralibysmy mecz z boltonem i totenhammem mamy ile ? 24 p.
jesli chelsa przegra choc w ta watpie mysle ze remis bedzie to i tak dobrze 1 p da sie nadrobic :)))

Cesc_Fan komentarzy: 452425.10.2009, 21:40

Bramkarz to podstawa ,a u nas tego nie ma :(
Rene Adler ,by se poradził ,a w dodatku mógłby grać dla nas w LM .

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 125.10.2009, 21:37

poprawka"Manonne"

jak ma się takiego ciecia na bramce jak monoone to się nie ma co dziwić jak na nasz zespół powinniśmy mieć kogoś kompetentnego na tę pozycję. mam nadzieje że dojdzie do transferu Akinfiejewa bo będzie z nami słabo. I przydał by się rasowy, bramko szczelny napastnik.

Cesc_Fan komentarzy: 452425.10.2009, 21:28

Jeżeli Chelsea za tydzień zremisuje chociaż z Boltonem ,a my wygramy to znów jest szansa na to ,że możemy się zrównać z nimi punktami , jak jeszcze wygramy zaległy mecz , właśnie z Boltonem . Chelsea na wyjazdach ostatnio gra słabo , w lidze oczywiście . Sądzę ,że jak Wigan odebrało im 3 punkty to i też Bolton będzie miał okazję . Wcale nie są gorsi niż Wigan . Z United na wyjeździe pokazali ,że mogli wygrać ,jednak mieli pecha . Nie można się załamywać i powinniśmy grać dalej :)
C'Mon ARSENAL !

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 325.10.2009, 21:27

powiedziałabym*

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 325.10.2009, 21:26

Graliśmy dobrze, jedynym naszym błędem, była dekoncentracja, która wkradła się w nasze szeregi pod koniec spotkania.
Głównie nad tym musimy popracować, a będzie dobrze, bo mieliśmy miażdżącą przewagę, niestety fenomenalnych podań Fabregasa nie potrafili wykorzystać nasi gracze, bo grali, powiedziałaby wręcz zbyt kombinacyjnie.
Mówi się trudno i idzie dalej. ;)

Cesc_Fan komentarzy: 452425.10.2009, 21:25

Wenger powinien teraz dać szansę Fabiańskiemu .
To co dziś Mannone zrobił przy tej bramce ,to śmiech na sali . W tym sezonie straciliśmy już wiele bramek i prawie wszystkie przez błędy bramkarzy . Przynajmniej połowa to ich wina .
Nie wina boków obrony , tylko bramkarzy !
Wenger powinien nie żałować i kupić jakiegoś porządnego bramkarza . Nawet za te 20 mln euro .

DawidAFC komentarzy: 155825.10.2009, 21:24

Ta już na PNA... jeszcze zapłaczecie za tym Songiem jak wyjedzie... Ciekawe kto za niego będzie grał.

soprano komentarzy: 44725.10.2009, 21:06

Song pakuj się i już jutro jedz na PNA i Mannone weś ze sobą jako kibica...

gooner80 komentarzy: 129325.10.2009, 21:02

To co powie na konferencji prasowej nie ma żadnego znaczenia bo to są oklepane formułki "musimy wyciągnąć wnioski, musimy popracować nad tym i nad tamtym...", dla mnie jest najważniejsze aby w końcu wstrząsnął naszymi "śpiącymi królewiczami" i przemówił im brutalnie do świadomości, że tu się walczy na śmierć i życie, bo mam wrażenie, że ta wengerowska polityka miłości i ojcowskiej wyrozumiałości demoralizuje i usypia niektórych graczy.

IronHide_AFC komentarzy: 164225.10.2009, 21:01

co jak co umie dobrze się tłumaczyć ;]
ale są winni niestety nic nie powiedział o sytuacji Vito
AW byłby dobrym świadkiem koronnym ale gra na najwyższym poziomie nie komplikuję takie Innocent game by Arsene a w przypadku tego meczu na Upson nie zawiedliśmy w jednym kryterium

topol95 komentarzy: 152725.10.2009, 20:58

Kiedyś to przynajmniej jak przegrywaiśmy albo remisowaliśmy to graliśmy piękny futbol ,a ostatnio zaczynamy grać jak rep. Polski. Nie potrafimy wygrać i jeszcze w dodatku gramy słabo... Dlaczego nie zagraliśmy w ustawieniu 4-3-3?

Maciekkk10 komentarzy: 258325.10.2009, 20:54

Widać, że na konferencji było dosyć nerwowo, bo Wenger krótko odpowiadał na pytania. Karny był, ale dziwne, że Boss nie wspomina o błędzie Vito.. ;| Jak znowu go zobaczę w bramce za tydzień, to zmieniam kanał..

marjan1 komentarzy: 8525.10.2009, 20:54

Moim zdaniem największym problemem okazało się to co było naszą piętą achillesową w poprzednim sezonie. Otóż przy wyniku 2:0 od 60 minuty zaczęliśmy grać podanka ty do mnie ja do ciebie na granicy ryzyka i tym sprowokowaliśmy nerwowość, która poprowadziła WHU do remisu. Niestety.... ale głowa do góry nie jest źle mimo wszystko !

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30