Rewanż na Bernabéu: Real Madryt vs Arsenal
15.04.2025, 07:48, Dominik Kwacz
1072 komentarzy
W ubiegły wtorek Kanonierom udało się zaskoczyć zarówno ekipę Carlo Ancelottiego, jak i kibiców piłki nożnej na całym świecie. Choć londyńczycy byli nieznacznym faworytem bukmacherów, chyba tylko najwięksi optymiści zakładali czyste konto i trzybramkową zaliczkę po starciu na Emirates. Teraz pora na rewanż na Bernabéu!
Królewscy po klęsce na Emirates udali się do Kraju Basków, by zmierzyć się z Deportivo Alavés. Choć udało im się to spotkanie wygrać, nie obyło się bez skandalu. Już w 39 minucie z boiska za bandycki faul na Antonio Blanco wyleciał Mbappé. Początkowo sędzia chciał ukarać Francuza żółtą kartką, jednak interwencja VAR nie pozostawiła złudzeń. Francuz za swoje zachowanie został „ukarany” zawieszeniem na jeden mecz. Co jasne ta kara nie dotyczy Ligi Mistrzów.
Arsenal w sobotę podejmował przed własną publicznością Brentford. Mecz zakończył się remisem 1:1 po bramkach Parteya i Wissy. Tym samym strata do Liverpoolu, który wygrał swoje spotkanie z West Hamem, wynosi już 13 punktów.
Sytuacja kadrowa prezentuje się następująco:
Do grona kontuzjowanych dołączył Jorginho, który w sobotę opuszczał boisko z bólem w klatce piersiowej. Do gry powinien być gotowy Thomas Partey. U gospodarzy zawieszony za czerwoną kartkę z pierwszego spotkania jest strzelec jedynego gola w meczu z Alavés – Camavinga.
Wyczyn z pierwszego spotkania pozostanie jedynie miłym wspomnieniem, jeśli Kanonierzy nie postawią kropki nad „i” w Madrycie. O tym, jak groźny jest Real na własnym stadionie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak każda minuta upływająca na zegarku francuskiego arbitra będzie nas zbliżać do upragnionego półfinału, a piłkarze Ancelottiego nie radzą sobie najlepiej, kiedy narasta w nich frustracja. Rywale The Gunners okrzyknęli piłkarzy Artety mistrzami boiskowego cwaniactwa, piłkarskiego „dark arts”. To cwaniactwo może się okazać wyjątkowo przydatne w starciu z przeciwnikami o tak krótkich lontach. Choć i bez tego Arsenal pokazał, że jest w stanie nie tylko rywalizować, ale i zdominować Królewskich. COYG!
Rozgrywki: Champions League
Miejsce: Santiago Bernabeu, Madryt
Data: Środa, 16 kwietnia, godzina 21:00 czasu polskiego
Sędzia: F. Letexier
Transmisja: Canal + Extra 1

36 minut temu 0 komentarzy

43 minuty temu 0 komentarzy

16 godzin temu 0 komentarzy

15.04.2025, 11:06 16 komentarzy

15.04.2025, 11:05 4 komentarzy

15.04.2025, 11:04 0 komentarzy

15.04.2025, 11:00 4 komentarzy

15.04.2025, 09:12 3 komentarzy

15.04.2025, 09:08 3 komentarzy

15.04.2025, 09:05 2 komentarzy




Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 32 | 23 | 7 | 2 | 76 |
2. Arsenal | 32 | 17 | 12 | 3 | 63 |
3. Nottingham Forest | 32 | 17 | 6 | 9 | 57 |
4. Newcastle | 31 | 17 | 5 | 9 | 56 |
5. Manchester City | 32 | 16 | 7 | 9 | 55 |
6. Chelsea | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
7. Aston Villa | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 |
8. Bournemouth | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
9. Fulham | 32 | 13 | 9 | 10 | 48 |
10. Brighton | 32 | 12 | 12 | 8 | 48 |
11. Brentford | 32 | 12 | 7 | 13 | 43 |
12. Crystal Palace | 31 | 11 | 10 | 10 | 43 |
13. Everton | 32 | 8 | 14 | 10 | 38 |
14. Manchester United | 32 | 10 | 8 | 14 | 38 |
15. Tottenham | 32 | 11 | 4 | 17 | 37 |
16. Wolves | 32 | 10 | 5 | 17 | 35 |
17. West Ham | 32 | 9 | 8 | 15 | 35 |
18. Ipswich | 32 | 4 | 9 | 19 | 21 |
19. Leicester | 32 | 4 | 6 | 22 | 18 |
20. Southampton | 32 | 2 | 4 | 26 | 10 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 17 |
E. Haaland | 21 | 3 |
A. Isak | 20 | 6 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 16 | 5 |
Y. Wissa | 15 | 2 |
C. Palmer | 14 | 7 |
O. Watkins | 14 | 6 |
Matheus Cunha | 14 | 4 |
J. Mateta | 13 | 2 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Słabo iż pierwszy mecz na ES i to bez Thomasa
Świetny mecz. Taktyczny majstersztyk.
Świetny Kiwior, Skelly, Timber w obronie, Saka i Gabi...
Merino co dał dwie asysty... Na UJ nam napastnik??!
Rozbić Real 5-1 to coś niesamowitego... Teraz PSG... Najtrudniejszy zespół z możliwych... Jeżeli chcemy wygrać LM to tylko z takimi trzeba wygrywać...
Brawo!!!!
Bawimy się dzisiaj!!! To nasz czas :)
North London Forever!!!!!
Zeby jeszcze Odegard posylal znowu takie pily na wolne pole jak Merino.
Merino , Xhaka 2.0
Dokładnie tak to miało wyglądać.
Real mógłby grać jeszcze dwa dni i by bramki nie strzelił.
Martwi tylko Saliba który w pierwszym meczu wybija piłkę z linii realu a teraz daje im gola... Mam nadzieję że nie został przekupiony ;)
Brawo Kuba!!!!
Super czas dla Polaka!!! Mega się cieszę!!!!
Arteta mistrz!!!
@gbn: @arsenallord: @miki9971: @ZielonyLisc: @Patriko: @KapitanJack10: Tak mnie negujecie a mam swoje zdanie w przeciwieństwie do was. Nie oczekuje całkowitej dominacji nad Realem. Jednak gramy zupełnie inaczej niż w pierwszym meczu, bardziej zachowawczo i bardzo dobrze w defensywie, czyli jak Mourinho kiedyś. To jest jakiś sukces? Nie jest wg tego co kojarzę, bo mieliśmy grać piękna piłkę w ofensywie. Gdybyśmy całą ligę grali tak jak mecze z City, Live czy Realem u siebie to moglibyśmy lekko łyknąć Live w lidze i nawet większość z was nie pisała o błędach sędziowskich. No czekam aż Mikel wygra ligę lub LM.
Swietny dwumecz w naszym wykonaniu. W ostatnich latach bylismy regularnie obsrani grajac w pucharach europejskich a teraz ograli 5:1 Real. BRAWO
Elegancko i dobranoc.
Brawo mamy półfinał. Świetne zawody dzisiaj.
Arsenal na Bernabeu: 2 mecze 2 zwycięstwa :D:DDDD
Rice'owi cofnęli kartkę przecież...
Partey gorąca głowa, duża strata w kontekście 1/2
Partey nie byłby sobą jakby nie skończył bez kartki
Wtf co ten rudiger zrobił xD on specjalnie głowa przy****ł w naszego
Czy Partey ma mózg ?
@djmacius: Rice niby dlaczego?
@djmacius: Partey co on odwala...
Bez Parteya i Rice'a na pierwszy mecz z PSG
Kiwior przy Salibie to dziś profesor
Powiem Wam, że Kiwior dzisiaj gra na takim luzie, że ja ebe.
pokazywali gdzieś grafikę, że jeżeli finał Ligi Mistrzów miał miejsce w Monachium, to zawsze wygrywał nowy zespół, który wcześniej Ligi Mistrzów nie zdobył - no i pada na Arsenal.
To jest ten rok.
Parteya to by mi brakowało…
@knedel999: dokładnie. I to nie pierwszy jego taki błąd w tym sezonie. Kombinuje z tym rozegraniem a później jak mu się dpa pali to wrzuca na minę obrońcę
@knedel999: dokładnie to samo pomyślałem. Gościu widzi cale boisko przed sobą i daje pilke śo który ma dwóch zawodników na plecach
Ci co lekarza w garniaku mają xd
Co wy macie do saliby? przeca kazdy kto gra w pilke na jakims poziomie zalozylby ze nikogo nie ma jakby dostal taka pilke ...raya to kretyn ktory wsadzil go na konia totalnego
no dobra pany focus
Jprdl. Arsenal jest mistrzem w partoelniu. Rayia kolejny raz się doigrał.
Oho...
Ale że Saliba... Taki błąd? Matrix się zawiesił chyba
Brawo xD
Rudiger obłęd w oczach. Nie wiem czemu ale mam wrażenie że ten typ powinien siedzieć w pierdlu, to musi być chory pojeb kiedy kamery nie patrzą
Co to za gowno xD
Saliba- Swiety Mikolaj:-)
saliba już dla realu gra xd
Saliba drugi z rzędu kryminał. Obudź się chłopie
Lol
Wszedl mi kurs 3.10 na newcsstle i 4.20 na arsenal idzie sie walic
Saliba, coś Ty odyebał....
ale będzie płacz w Madrycie o sędziowanie dzisiaj
już remis
Jak my tak gramy z Realem (słabym, ale jednak Realem), to strach pomyśleć jak faktycznie będzie latem 250 mln na transfery i jeszcze uda się z tymi transferami trafić.
Dobra chłopaki mamy to xD
Chyba właśnie zaczęła się ta remontada
Sakaaaaas naprawiłem chłopie!!!!
Brawo
Merino to jest geniusz na szpicy, ten gość to jest fenomen obecnie, z *******y w środku pola stał się gwiazdą w ataku, no bajka
Saka boooooom!
Zlote dziecko *_*
koniec gry! pieknie pograne
BUKAYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!