Rewanż na Selhurst Park: Crystal Palace vs Arsenal
20.12.2024, 20:54, Dominik Kwacz
871 komentarzy
Los serwuje nam powtórkę z rozrywki, oto bowiem zaledwie trzy dni po pojedynku w Carabao Cup Arsenal znów zmierzy się z Crystal Palace – tym razem w ramach Premier League.
Orły od początku sezonu balansowały na granicy strefy spadkowej, jednak ostatnie wyniki mogą wskazywać na pewną poprawę. Po październikowej serii trzech porażek, w siedmiu kolejnych ligowych spotkaniach przegrały tylko raz i powoli wspinają się w górę tabeli.
Kanonierzy mieli szansę zniwelować stratę do Liverpoolu, jednak stracili cenne punkty, remisując z Fulham i przed tygodniem z Evertonem. Kibiców frustrowały zarówno wyniki, jak i styl gry. Mikel Arteta chwalił zespół za sposób, w jaki kontrolowali i dominowali The Toffees, jednak gołym okiem było widać, że podopieczni Seana Dyche’a przyjechali do Londynu po remis. Arsenal, pomimo przewagi, nie stworzył zbyt wielu klarownych okazji do strzelenia bramki, co na nowo wzbudziło dyskusję na temat sprowadzenia bramkostrzelnej dziewiątki.
Okazało się, że przynajmniej na jeden wieczór mieliśmy taką w domu. Gabriel Jesus błysnął skutecznością i w środowy wieczór pomógł awansować do półfinału EFL Cup, notując przeciwko Palace hat-trick. Minimalnie w tym osiągnięciu mógł pomóc brak VAR-u, jednak miło było zobaczyć dawno niewidziany uśmiech satysfakcji na twarzy Brazylijczyka.
Jeśli chodzi o sytuację kadrową obu drużyn, tak prezentuje ją portal Flashscore:
Według ostatnich doniesień Calafiori i Zinchenko mają być w stu procentach gotowi do gry. Z kolei gospodarze będą musieli dodatkowo poradzić sobie bez Eberechiego Eze.
Choć Arsenal pozostaje faworytem tego spotkania, środowy pojedynek pokazał, że drużyna Olivera Glasnera potrafi się postawić. To Orły pierwsze wyszły na prowadzenie po błędzie Kiwiora, a Kanonierzy odzyskali prowadzenie dopiero po wejściu na boisko Saki i Ødegaarda. Dodatkowo „rewanż” rozgrywany będzie na Selhurst Park. Czy i tym razem uda się zwyciężyć? Przekonamy się już jutro! COYG!
Rozgrywki: Premier League
Miejsce: Selhurst Park, Londyn
Data: Sobota, 21 grudnia godzina 18:30 czasu polskiego
Sędzia: Simon Hooper
Transmisja: 18:30 w Viaplay i Canal + Sport




Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 29 | 21 | 7 | 1 | 70 |
2. Arsenal | 28 | 15 | 10 | 3 | 55 |
3. Nottingham Forest | 28 | 15 | 6 | 7 | 51 |
4. Chelsea | 28 | 14 | 7 | 7 | 49 |
5. Manchester City | 28 | 14 | 5 | 9 | 47 |
6. Newcastle | 28 | 14 | 5 | 9 | 47 |
7. Brighton | 28 | 12 | 10 | 6 | 46 |
8. Aston Villa | 29 | 12 | 9 | 8 | 45 |
9. Bournemouth | 28 | 12 | 8 | 8 | 44 |
10. Fulham | 28 | 11 | 9 | 8 | 42 |
11. Crystal Palace | 28 | 10 | 9 | 9 | 39 |
12. Brentford | 28 | 11 | 5 | 12 | 38 |
13. Tottenham | 28 | 10 | 4 | 14 | 34 |
14. Manchester United | 28 | 9 | 7 | 12 | 34 |
15. Everton | 28 | 7 | 12 | 9 | 33 |
16. West Ham | 28 | 9 | 6 | 13 | 33 |
17. Wolves | 28 | 6 | 5 | 17 | 23 |
18. Ipswich | 28 | 3 | 8 | 17 | 17 |
19. Leicester | 28 | 4 | 5 | 19 | 17 |
20. Southampton | 28 | 2 | 3 | 23 | 9 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 17 |
E. Haaland | 20 | 3 |
A. Isak | 19 | 5 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 15 | 4 |
C. Palmer | 14 | 6 |
O. Watkins | 13 | 6 |
Matheus Cunha | 13 | 4 |
Y. Wissa | 13 | 2 |
J. Kluivert | 12 | 6 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@Garfield_pl: Taka głębia składu, że Skelly musi biegać, Oczywscie nie umniejszając mu bo to duży talent. A tak Arczi kupił Kiwiora, Calafiora, Zine, Tomiyasu, Tavaresa i pewnie kogoś jeszcze pominąłem. Połowa z nich to szpital już w poprzednich klubach a druga połowa to nie wiem o co mu chodziło.
@Garfield_pl: Jak jedno nazwisko to wziąłbym Guardiole w kolejnym sezonie. Powinien lepiej to ogarnąć od swojego ucznia.
@Garfield_pl: A gdzie ja napisałem, że dla mnie to zadowalające? Napisałem co osiągnął nasz wielki taktyk na arenie międzynarodowej w porównaniu do takiego niedoświadczonego jak on. Ja rozumiem, że oddałabyś życie za Artete ale czas pokaże czy było warto :)
@pawel_1986 napisał: "Zapewne w drugiej 10 byłby Klopp gdyby nie VVD...:D On nie kupił sobie 20 obrońców za swojej kadencji. Arczi nakupował ich juz milion i miał mieć głębię składu a Ty dalej płaczesz, że kontuzje :D"
Bez głębi składu na obronie biegaliby zawodnicy u21 ;)
@pawel_1986 napisał: "przecież Ci już odpisałem na ten temat wcześniej :)"
Chciałem jedno konkretne nazwisko, skoro już chcecie zmian, bo tak to się można łatwo wykręcić. Swoją drogą jeśli sam udział w finale LM dla Ciebie będzie atutem nowego trenera to gdzie te ambicje xD
@cobi90: Poza tym kupuję połamańców z pełną świadomością. No chyba, że wybiera ich przypadkowo.
Arsenal w 2024 roku rozegrał dziewięć derbów Londynu, z których wygrał siedem, a zremisował dwa (w Premier League).
Jeśli w dzisiejszym spotkaniu Kanonierzy nie przegrają z Crystal Palace, będą pierwszą londyńską drużyną od 2005 roku (wtedy dokonała tego Chelsea), która nie przegrała derbów w pojedynczym roku kalendarzowym.
Squawka
Ze sknerusow
@Garfield_pl: przecież Ci już odpisałem na ten temat wcześniej :)
@cobi90: Zapewne w drugiej 10 byłby Klopp gdyby nie VVD...:D On nie kupił sobie 20 obrońców za swojej kadencji. Arczi nakupował ich juz milion i miał mieć głębię składu a Ty dalej płaczesz, że kontuzje :D
@pawel_1986 napisał: "Życzę Artecie walki do ostatniej kolejki w PL oraz finału LM ale jakoś w to zupełnie nie wierzę. Patrząc na to co mamy w składzie to 2 sezony dla nowego żeby coś ugrać :)"
Kto tym nowym?
Nunez też miał problem z komunikacją bo nie mówił po angielsku (nie wiem czy się nauczył). Imo nie ma co porówynować Europejczyka do piłkarza z Ameryki Południowej.
@piter1908 napisał: "@songoku95:
Nie wydaje Ci się że Gyokeres może być podobnym napastnikiem co Darwin? Nie chodzi o sam styl gry ale o to co robił w Portugalii i jak się sprawdza w Live?
Czy takie liczby Gyokeresa byłyby satysfakcjonujące?"
Każdego można tak przyrównywać,wiekszosc transferow z Portugalii do Anglii się sprawdziło i to bardzo.Zresztą co oczekiwac od zimnego,normalnego Szweda a dzikusa z Ameryki - patrz zachowanie Nuneza w wielu sytuacjach,On ma problem z głową.
@songoku95:
Nie wydaje Ci się że Gyokeres może być podobnym napastnikiem co Darwin? Nie chodzi o sam styl gry ale o to co robił w Portugalii i jak się sprawdza w Live?
Czy takie liczby Gyokeresa byłyby satysfakcjonujące?
Ta ekipa jeżeli są piłkarze zdrowi jest PRAWIE kompletna. Realnie w lato kupimy rezerwowego bramkarza. Ponadto powinien priorytetem być napastnik, które będzie w stanie zagwarantować +20 goli w lidze.
Ja osobiście bym próļował Gyokeresa zimą kupić za wszelką cenę aby spróbować wygrać coś jeszcze w tym sezonie. Natomiast argument że wybił się w lidze portugalskiej też jest mocno zasadny i może powodować duży znak zapytania.
@Furgunn:
Zdecydowanie uważam że brak nam szerokości składu, obrona jest mocna i fakt że w tym sezonie zalała nas tam fala kontuzji i też trzeba sprawdzić z czego to wynika, być może zmienić trening...
Jednak nasza ofensywa ma tylko Sake, Ode i w miarę regularnego Havertza ( pod względem gry, utrzymania piłki, ale nie strzelaniu bramek, chociaż jest naszym drugim najlepszym strzelcem w lidze...) dla mnie to właśnie brak siły ognia i kreatywnego pomocnika jest teraz problemem.
Uważam że Live, City, Chelsea mają silniejsze kadry od nas i przede wszystkim więcej opcji w ataku, chociaż City uzależniło się od Halanda i gdy on nie dostaje piłek to praktycznie grają w 10... Nie chciałbym byśmy popełnili ten sam błąd i zdecydowanie wolałbym wrócić do stylu z poprzedniego sezonu że nie ważne kto strzela bo strzelał każdy...
Ja uważam, że mamy obraną swoją ścieżkę rozwoju i konsekwentnie idziemy nią do przodu. Mamy solidne fundamenty, zabezpieczenie finansowe, młodych bardzo perspektywicznych zawodników, młodego świetnie rokującego trenera z miłością do klubu, ciągle się rozwijamy jako klub i szukamy innych rozwiązań podczas meczów jak choćby próba wciągnięcia rywala, umiejętne bronienie się czy stałe fragmenty.
Oczywiście względem poprzedniego genialnego sezonu, w którym nasza ofensywa funkcjonowała na 110% swoich możliwości i każdy poza Saką dawał dużo, dużo, dużo, dużo więcej niż w obecnym sezonie. Czy to wynika że zmiany stylu gry przez Artete? Czy może nasi piłkarze znacząco obniżyli loty?
Mieliśmy genialnego Trossard który co wchodził to dawał bodźce i bramki czy asysty, Odegard strzelał bramki, to samo Havertz czy Martinelli... Gdzie dzisiaj ich gole?
Czy to wszystko wynika że zmiany stylu? Z braku napastnika? Czy może to szukanie innej drogi zwycięstwa? Wiadomo każdy by chciał grać pięknie i wygrywać trofea ale My najlepiej wiemy jak trudno połączyć te dwie rzeczy... A jeszcze chcielibyśmy do tego grać kilkoma wychowankami...
Prawda jest taka że trzeba skończyć z sentymentami i rozstać się z zawodnikami którzy tej drużynie nie dają nic i nie ma sensu trzymać ich w tym klubie za zasługi.
Tierney, Jesus, Zina, Nelson, Kiwior, Jorginho...
Na pewno za tych zawodników jesteśmy w stanie sprowadzić kogoś kto realnie z ławki coś nam da a nie tylko zagra dobrze raz na 8 spotkań.
Z jednej strony mam pretensje że Arteta nie daje szansy zmiennikom i nie buduje szerokości kadry ale jak już Ci zmiennicy dostają szansę to totalnie udowadniają że na kolejne nie zasługują.
@Mario145 napisał: "Dziś Jesus w wyjściowym?"
Raczej trzeba zaryzykować, może akurat zaskoczy..
Dziś Jesus w wyjściowym?czy to byłoby zbyt proste i naiwne żeby wierzyć w Jego odrodzenie po ostatnim meczu?no ktoś w ofensywie musi odpalić bo Saka tego wózka sam nie uciagnie
@piter1908 napisał: "Jakie cele Ty mu stawiasz z obecną kadrą?"
Takie jak w poprzednim sezonie, mistrzostwo. Uważasz, że kadra jest niewystarczająca do zdobywania pucharów?
@pawel_1986: Akurat miałem na myśli ludzi piszących dlaczego Arteta gra Parteyem na prawej stronie. Napisz mi proszę na którym miejscu skończył Klopp gdy Van Dijk miał kontuzje cały sezon.
@bobslej22 napisał: "Moim zdaniem jak juz chcemy tak konkretnie rozliczać to przyszły sezon powinien być decydującym . Ten jest jak na razie małym wypadkiem przy pracy co się zawsze może zdarzyć w każdym miejscu nawet w klubie piłkarskim."
Żeby coś uznać za wypadek przy pracy, to najpierw coś się musi zmienić. Na ten moment jest lipa, jak wejdziemy w drugą część sezonu z buta i zaczniemy wyglądać jak nawet sezon temu, to wtedy dopiero będzie można mówić o wypadku przy pracy. A co do zwalniania Artety, to myślę, że większość nawet krytyków tego co my teraz prezentujemy, nie chce go zwalniać.Jakbyś zrobił sonde, to zdaje mi się, że mały procent by chciał jego odejścia.
@Furgunn:
Jakie cele Ty mu stawiasz z obecną kadrą?
@pawel_1986 napisał: "Widze to podobnie, choć na pewno Arteta zasługuje na kredyt zaufania do końca tego sezonu"
Pora jednak postawić mu jakieś cele do osiągnięcia. Coś zacząć wymagać, to już jest ten moment kiedy można go rozliczyć.
Doszliśmy do czasów kiedy Arsenal nareszcie jest w czołówce otarł się o mistrzostwo wtedy kiedy skorumpowany przeciwnik to mistrzostwo wygrał a na naszej stronie jest chyba już więcej przeciwników Artety niż jego zwolenników. Moim zdaniem jak juz chcemy tak konkretnie rozliczać to przyszły sezon powinien być decydującym . Ten jest jak na razie małym wypadkiem przy pracy co się zawsze może zdarzyć w każdym miejscu nawet w klubie piłkarskim. Jeszcze nie wszystko jest stracone bo tak jak pisałem wcześniej że na konice stycznia możemy do tej walki o ligę wróćić. No i nie nie mam różowych okularów. Dajmy jeszcze trochę czasu MA a jak nic sensownego nie wygra to pożegnać.
@M4rcin napisał: "drugiej strony masz Chelsea, które zmienią trenerów jak rękawiczki i przez ostatnie 10 lat wygrali 2x PL, 1 LM, 1LE i 1 FA
To United to wam z nieba spadło."
Ja bym się jednak wolał porównywać do najlepszych zespołów w Anglii, a były to zdecydowanie City I Liverpool. Ile tam było zmian trenerów?
@Dziadyga napisał: "Conte nigdy nie byłem to cos osiągnął też w Juve i teraz Napoli obudował.W kurakach mu nie wyszło,bo tam nikt nie pomoże xD wiec przyrównywac Conte do Ragnicka czy Ten Haga to trzeba być ignorantem.
Arteta buduje,buduje i zbudowac nie moze,bo ostatecznie brakuje mu jaj by w koncu nie byc "blisko" tylko cos wygrac jak konkretny facet.Brakuje odwagi w grze,checi zmiany jak nie idzie,facet ma 42 czy 43 lata a tak zafiksowany i uparty jak dziadki 70 letnie."
A to już nie mozna oceniać pracy Conte z tottenhamu? A prawda jest taka że ****a tam zrobił, kurczaki za jego kadencji grały fatalnie i był to poziom ten haaga czy ragnicka. Jak się prześledzi kariere Conte to jest to trener na 1 sezon, a potem zostawia drużynę w fatalnej formie i następca musi po nim sprzątać
@Rynkos7 napisał: "Strach i trwanie w strefie komfortu zawsze jest hamulcowym rozwoju. "Co jak będzie gorzej'? "Co jak się nie uda?" "A co jeżeli to nie wypali"? Zawsze przy okazji każdych zmian zadawane są tego typu pytania. Każdy z nas się z tym mierzy przy wyborze studiów, ścieżki kariery itd. Na każdą tego typu zmianę trenera, która się nie udała, przypada druga która się udała. Nie jest to takie proste i jednoznaczne, czasami trzeba siąść i pomyśleć czy w obecnej sytuacji nie doszliśmy do ściany? Może jeden krok w tył pomoże nam postawić następne dwa w przód? Może warto zaakceptować fakt, że następna zmiana może się nie udać, ale już kolejna, druga się uda? Może dwa lata z jednym nieudanym epizodem pchną nas mile naprzód a trwając w obecnej sytuacji będziemy sobie stawiać małe kroczki, minął długie lata i będziemy mówić o progresie podczas gdy pozostali będą stawiać długie susy, a więc w efekcie nas wyprzedać? Ogólnie nie lubię tego argumentu na zasadzie "Co jak będzie gorzej"?. Może i będzie i trzeba ten fakt zaakceptować.
Oczywiście na zakończenie, dodam, że nie twierdzę że tu i teraz, że Mikel jest do zmiany itd, ale takie pytania warto sobie stawiać zawsze i moim zdaniem nie są czymś nie mile widzianym."
No to zmieńmy artete, który jak pisałem wcześniej sezon w sezon robił i robi z tym klubem progres. Arsenal nawiązał walkę z najlepszym klubem na świecie, który złamał 115 przepisow żeby punktować tak jak robił to Arsenal. Ale my tego nie doceńmy tylko wyrzućmy Artete, bo miał słabe 2 miesiące. No co tu Może pójść nie tak? Rozumiesz teraz dlaczego ludzie sobie zadają pytania, czy wywalenie artety to dobry pomysł?
@Garfield_pl: Życzę Artecie walki do ostatniej kolejki w PL oraz finału LM ale jakoś w to zupełnie nie wierzę. Patrząc na to co mamy w składzie to 2 sezony dla nowego żeby coś ugrać :)
@Rynkos7 napisał: "No w tym sporcie chodzi przecież o puchary. Czego nie rozumiesz xD Co Ty chcesz wnukom za 20 lat opowiadać, że Josh Kroenke uśmiechał się na The Emirates a w ośrodku szkoleniowym mieliśmy psa o imieniu Win? W każdym klubie przychodzą lepsze i gorsze momenty. Chelsea ma 2 Puchary Ligi Mistrzów i nie wiem nad czym tu dalej dyskutować."
Mnie nie ucieszy jeden puchar na 10 lat, ja chcę stabilności i wygrywania jak City, Bayern,Real itp. tam są kluby na innym etapie, my konsekwentnie zmierzamy do tego celu. Smerfy za Abramowicza robiły co chciały, odszedł i już kolorowo tak aż nie jest, obecna ich pozycja nie gwarantuje żadnego sukcesu w tym sezonie, ani tego że Maresca będzie tam w kolejnym patrząc na właścicieli. Ja już pomijam to, że w takim razie jakakolwiek dyskusja na ten temat, nie powinna mieć miejsca do zakończenia sezonu, bo nikt nie wie jak się zakończy;) swoją drogą ciekawe jestem narracji krytyków jeśli jednak będzie jakiś puchar , powiedzą " no fartem się uratował" albo inne tego typu teksty ;)
@pawelbartosiak: do 20*
Raya-Timber,Saliba,Gabriel,Calafiori-Partey,Rice,Ødegaard-Saka,Havertz,Martinelli
@pawel_1986: i ile Ci trenerzy dostają czasu na wygranie? Czyli finał LM ratuje Artete? ;) @Dziadyga napisał: "Nie podobał mi się jedynie jego charakter,że szybko się obrażał i zmykał z klubu faktycznie,ale jak wygrał jakies tytuły to syfu totalnego nie zostawiał,bo jak moze byc syf jak zostawiał ludzi doswiadczonych co coś wygrali(jedynie,ze atmosfera w klubie pogorszona)Przychodzi nowy trener,rozumiem,że nowy trener zostawia najlepszych w składzie a sprzedaje tych co mu nie odpowiadają i tak to się w życiu piłkarskim toczy."
Nie powiesz mi że nie zostawił w smerfach emerytów i to samo w kurach:) we Włoszech nie wiem bo nie śledzę. @Dziadyga napisał: "Daje 2 lata każdemu nowemu.Pierwszy rok na zapoznanie z drużyną,ligą jak ktos z innej przychodzi,ale ma byc już widac jakiś rozwój na koniec sezonu,drugi sezon już powinna być walka o wygranie pucharu/ligi i jakis plan na dalszy sezon-dwa.Dlatego uwazam,że 5 lat to jest za długo,jesli nic konkretnego sie nie wygra.Arsenal ma fundusze,tradycje,jest to wielki klub,5 lat to można dawać w Nottingham czy w Bournemouth a i tak na ustabilizowanie druzyny w lidze a nie przeciez na regularne trofea ;)"
Czyli i 2 latach nowy trener, znów kilku nowych ludzi pod niego( bo ile zdąży zmienić w 3 okienka ) i bye bye jak nie wygra, skądś to znam ;) dziwi mnie jednak to, że nie rozumiesz tego co było w AFC 5 lat temu i jak to wygląda obecnie, gdyby arteta przyszedł 3 lata temu i miał obecny skład od ręki, to kumam narrację po kolejnych 2 , ale tutaj była przebudowa klubu całkowita, a nadal gadka o 5 latach,gdzie w pierwszych 2 to nie liczyliśmy się w ogóle w żadnej walce praktycznie;)
@Garfield_pl: Arteta nie ma cohones. Poskazywał to już wielokrotnie :)
@Garfield_pl: Klopp i 2 sezony :) A tak realniej to pytanie kto jest do wyjęcia. To już kwestia zarządu czy ściągnąłby kogoś mimo wszystko, czy szukamy tylko wolnego trenera... Wtedy może jedynie Michniewicz przyjść ;) Moje typy Edin Terzic jeśli chodzi o wolnych trenerów ( finał LM to więcej niż Arteta do tej pory osiągnął). Inne typy to Xabi Alonso, Thomas Frank, Peter Bosz, Lionel Scaloniz
@Garfield_pl napisał: "a co po sobie potem zostawił w smerfach? Co zostawił w kurach? Czy warto wygrać puchar a potem bujać się kilka lat ze sprzątaniem? pisaliście tu dokładnie te nazwiska które wymienił Champion, był też Mou na Allegri nawet. To ja wolę zaczekać i mieć tak zbudowany klub, że będzie jak City czy live co roku bił się o najwyższe cele i zgarniał trofea, a zmiany trenerów będą płynne ;)"
Nie podobał mi się jedynie jego charakter,że szybko się obrażał i zmykał z klubu faktycznie,ale jak wygrał jakies tytuły to syfu totalnego nie zostawiał,bo jak moze byc syf jak zostawiał ludzi doswiadczonych co coś wygrali(jedynie,ze atmosfera w klubie pogorszona)Przychodzi nowy trener,rozumiem,że nowy trener zostawia najlepszych w składzie a sprzedaje tych co mu nie odpowiadają i tak to się w życiu piłkarskim toczy.
Daje 2 lata każdemu nowemu.Pierwszy rok na zapoznanie z drużyną,ligą jak ktos z innej przychodzi,ale ma byc już widac jakiś rozwój na koniec sezonu,drugi sezon już powinna być walka o wygranie pucharu/ligi i jakis plan na dalszy sezon-dwa.Dlatego uwazam,że 5 lat to jest za długo,jesli nic konkretnego sie nie wygra.Arsenal ma fundusze,tradycje,jest to wielki klub,5 lat to można dawać w Nottingham czy w Bournemouth a i tak na ustabilizowanie druzyny w lidze a nie przeciez na regularne trofea ;)
@Garfield_pl napisał: "a co po sobie potem zostawił w smerfach? Co zostawił w kurach? Czy warto wygrać puchar a potem bujać się kilka lat ze sprzątaniem? pisaliście tu dokładnie te nazwiska które wymienił Champion, był też Mou na Allegri nawet. To ja wolę zaczekać i mieć tak zbudowany klub, że będzie jak City czy live co roku bił się o najwyższe cele i zgarniał trofea, a zmiany trenerów będą płynne ;)"
No w tym sporcie chodzi przecież o puchary. Czego nie rozumiesz xD Co Ty chcesz wnukom za 20 lat opowiadać, że Josh Kroenke uśmiechał się na The Emirates a w ośrodku szkoleniowym mieliśmy psa o imieniu Win? W każdym klubie przychodzą lepsze i gorsze momenty. Chelsea ma 2 Puchary Ligi Mistrzów i nie wiem nad czym tu dalej dyskutować.
Mając prawie wszystkich do dyspozycji graczy jaką byście wystawili jedynastke na dziś? Plus kogo byście nie powołali do 18stki meczowej?
@pawel_1986 napisał: "Ty lepiej się martw czy Arteta będzie miał jaką wygrać ligę a nie czy City dostanie w dupe :)"
Ja się o to nie martwię, bo wszystko ku temu prowadzi, jaj mu nie brakuje w porównaniu z niektórymi tutaj, którzy o tych jajach tak często wspominają;)
@henry1996 napisał: "Warto miec tez na uwadze, ze u nas trzon skladu zaraz wejdzie lub bedzie wchodzil w prime wieku pilkarza. $ity juz teraz sie mierzy ze zmiana pokoleniowa, zas obecny sezon to wg mnie labedzi spiew lfc. Ciagnie ich salah dyche starszy od Saki. Watpliwe, by Egipcjanin mial rownie duzy wplyw na druzyne w kolejnym sezonie, zas najlepsze lata dopiero przed Saka. Cfc z kolei uwazal za wypadek przy pracy, ktory i tak skoncyz za nami sezon"
True
@Dziadyga: a co po sobie potem zostawił w smerfach? Co zostawił w kurach? Czy warto wygrać puchar a potem bujać się kilka lat ze sprzątaniem? pisaliście tu dokładnie te nazwiska które wymienił Champion, był też Mou na Allegri nawet. To ja wolę zaczekać i mieć tak zbudowany klub, że będzie jak City czy live co roku bił się o najwyższe cele i zgarniał trofea, a zmiany trenerów będą płynne ;)
Ile dajesz czasu nowemu trenerowi ?@pawel_1986: jaki nowy trener i ile czasu mu dajesz na wygranie trofeum?
@henry1996: a konkluzja plynaca z mojej wypowiedzi jest to, ze najblizsze lata powinny byc dka nas dobre, zas Artecie najlatwiej sie bedzie w tej druzynie odnalezc wyciagajac z niej to, co najlepsze, stad tez warto wg mnie na niego postawic. No chyba, ze ten i kolejny seozn beda na pusto, to warto sie zastanowic nad zmiana glownodowodzącego
5 lat Mikela w Arsenalu.
5 lat temu nie graliśmy w europejskich pucharach, łomoty od City i Liverpoolu, nawet od Spurs. Teraz 3 rok z rzędu walczymy o mistrzostwo, nie dając się pobić The Reds i The Citizens. Dziękuję Mikel!
Warto miec tez na uwadze, ze u nas trzon skladu zaraz wejdzie lub bedzie wchodzil w prime wieku pilkarza. $ity juz teraz sie mierzy ze zmiana pokoleniowa, zas obecny sezon to wg mnie labedzi spiew lfc. Ciagnie ich salah dyche starszy od Saki. Watpliwe, by Egipcjanin mial rownie duzy wplyw na druzyne w kolejnym sezonie, zas najlepsze lata dopiero przed Saka. Cfc z kolei uwazal za wypadek przy pracy, ktory i tak skoncyz za nami sezon
@ArsenalChampion napisał: "United to sa tacy ambitni, ile tam mieli trenerów przez 10 lat? Gdzie oni teraz są?"
Z drugiej strony masz Chelsea, które zmienią trenerów jak rękawiczki i przez ostatnie 10 lat wygrali 2x PL, 1 LM, 1LE i 1 FA
To United to wam z nieba spadło. Pieniądze nic nie gwarantują bo United wydało i nic nie ma, częste wymiany trenerów nic nie gwarantują bo United nic nie wygrywa. Tylko zapominacie, że tam jest problem dużo głębiej w strukturach klubu o czym mówił np Ronaldo
@cobi90: tak, to wszystko wina kontuzji, tak już byśmy byli 3 x mistrzem w ostatnim czasie. Biedny Arteta ma tylko kontuzje.
Krotka jest pamiec kibica. Jak w ogole mozna tutaj chwalic.emerygo za arsenalowy epizod. Nie dosc, ze gralismy TRAGICZNIE, po poltorej sezonu bylo jeszcze gorzej, niz najpozniejszego wengera ( a wtedy bezspornie bylo bardzo zle). Zero pomyslu, brak umiejetnosci dotarcia do pilkarzy, wybitnie slaba psycha - vide final LE oraz brak radzenia sobie z presja. Jak przychodzil, to bylem na tak, ale ewidentnie go przerosl duzy klub po raz kolejny. Najsmieszniejsze, ze emerego chwala ludzie, ktorzy zarzucaja Arsenalowi brak ambicji, a przeciez ponad wszystko emery nie umie UTRZYMAC wysokiego poziomu nawet w aston villi, co jest warunkiem sine qua non sukcesow. Tymczasem jego pozostanie zredukowalo by nas do wlasnie takiego poziomu. Nie rozumiem, jak mozna tego nie widziec
*miał jaja
W tym sezonie to jakiś kabaret z kontuzjami. Dużo ludzi przed sezonem płakało po co nam tyłu obrońców w składzie. Teraz mając na prawej stronie obrony w składzie: Timber, Tomiyasu, White my musimy tam grać Parteyem. To nie jest wina Artety, że akurat wszyscy z prawej strony mają kontuzje bądź muszą grać na innych pozycjach.
@Garfield_pl: Ty lepiej się martw czy Arteta będzie miał jaką wygrać ligę a nie czy City dostanie w dupe :)
@Paul77 napisał: "Arteta dostawał kogo chciał. A na przykład Emry musiał kleić z tego co miał, lub co mu wciśnięto. Arsenal nie robi kolejnego kroku do przodu, tylko drepcze w miejscu, a Arteta odwala jakieś cyrki z motywacją i inne bzdury.
Może Edu odszedł bo widział że to nie idzie w dobrym kierunku."
Arteta też musiał kleić z tego co dostał, Emery pierwszy sezon ok, w drugim stracił szatnie i widocznie nie umiał przekonać do siebie i zawodników i zarządu( pisałem wtedy, że zachowanie piłkarzy karygodne , chciałem żeby dostał czas, ale tam coś nie zagrało). Wybierając Artete, zarząd miał świadomość ryzyka i tego że może to zająć trochę czasu, i wygląda na to, że wszyscy idą w jednym kierunku. Trochę Arteta stał się ofiarą ostatnich 2 sezonów tak dobrych, których się nie spodziewało tu wielu, a doskonale pamiętam jak był tu barista, nieudacznikiem, wuefista, potem zamknął mordki, teraz gorszy czas , wyniki dobre i zaczyna się powrót do gadki, ale zero pomysłu na zastępstwo i ile czasu dacie temu nowemu. Jeśli byśmy odpadli z pucharów i byli poza LM jak najbardziej rozumiem rozliczenia i zmianę wtedy, ale teraz kompletnie nie rozumiem, mam wrażenie, że wy nie patrzycie na nic więcej poza wynikami, a czasem mam wrażenie, że niektórzy nawet spotkań nie oglądają ;) zapytam i ciebie ,kto za i ile czasu, to proste pytanie. Ja osobiście widzę , że klub zmierza w dobrym kierunku i nie obawiam się o trofea, boję się mieć sytuacji jak u mułów zdecydowanie.
@ArsenalChampion:
to sir może obudż, bo Arsenal to nie jest żadne city. Tylko Arteta startował z poziomu, gdzie z Arsenalu się robił średniak ligi jak jakiś Everton. Przywrócił go do czołówki, a wy zachowujecie się jak rozkapryszone dzieciaki, bo ostatnie 2 miesiące były średnio udane. Ambitnie to trzeba dążyć do celu, nawet jak wie się że będzie to proces długofalowy, a nie komuś się wydaje że ambicje to pokaże jak co chwilę będzie zmieniać trenera. W United to sa tacy ambitni, ile tam mieli trenerów przez 10 lat? Gdzie oni teraz są?
Dzięki za ten komentarz, ciężko już się patrzy na te żale kanonierow.
Bądźmy szczerzy, tym ludziom nigdy nie dogodzisz. Byli niezadowoleni przed Arteta, są niezadowoleni podczas Artety i będą niezadowoleni po Artecie.
I tyle.