Wilki poskromione, Arsenal 2:0 Wolves

Wilki poskromione, Arsenal 2:0 Wolves 19.08.2024, 11:07, Mateusz Rosłoń 927 komentarzy

Zadanie wykonane - w pierwszej kolejce Premier League Arsenal pokonał na własnym stadionie Wolves 2:0.

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (69' Timber); Partey, Ødegaard, Rice (85' Jesus); Saka (80' Trossard), Havertz, Martinelli

Wolves Sá; Doherty, Mosquera, Toti Gomes, Aït-Nouri (84' Dawson); Joao Gomes (84' Chiquinho), Lemina, Hwang, Bellegarde (57' Cunha), Rodrigo Gomes (75' Podence); Strand Larsen (84' Sarabia)

Można powiedzieć, że Arsenal grał po prostu swoją piłkę. W pierwszej połowie Kanonierzy przeprowadzali dynamiczne ataki, aż w końcu w 25. minucie zamienili jeden z nich na gola. Saka z narożnika pola karnego dośrodkował w okolice pola bramkowego, a tam najwyżej wyskoczył Havertz i głową wpakował piłkę do siatki. Wolves mieli w pierwszej połowie jedną groźną sytuację - po dośrodkowaniu z głębi pola głową strzelał Strand Larsen, jednak Raya popisał się świetną interwencją. Również w drugiej połowie piłkarze z Molineux Stadium mogli doprowadzić do wyrównania, kiedy przy wychodzeniu spod pressingu William Saliba posłał piłkę pod nogi przeciwnika, ale Matheus Cunha strzelił prosto w Rayę. Na drugiego gola czekaliśmy do 74. minuty. Po szybko wykonanym rzucie wolnym w okolicach środka boiska Havertz pobiegł w stronę bramki, po czym oddał piłkę Sace. Ten wykonał swój klasyczny manewr - zmylił obrońcę, zszedł do środka na lewą nogę i huknął na bramkę.

Praktycznie przez cały mecz dużą aktywnością wykazywał się Gabriel Martinelli, którego rajdy lewym skrzydłem stwarzały spore zagrożenie, ale niestety nie przyniosły wymiernych korzyści. Innym powracającym jak refren elementem tego spotkania były niestety kiksy Thomasa Parteya, który kilka razy nie trafiał w piłkę lub tracił ją w niebezpiecznych miejscach. Po wejściu na boisko bardzo aktywny, szczególnie w ofensywie, był Jurrien Timber. Najbardziej kontrowersyjną sytuacją był moment, w którym po walce ciałem upadający Havertz pociągnął za sobą Mosquerę, a ten najwyraźniej celowo oparł się wyprostowaną ręką na gardle Niemca, co sędzia zupełnie zignorował.

Udane dryblingi: 9 (47%) - 8 (50%)
Wygrane pojedynki główkowe: 17 (57%) - 13 (43%)

Skrót meczu:

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
bizooon komentarzy: 731119.08.2024, 12:51

@matikanonier napisał: "Dorzuciłbym jeszcze ryj Bruno F."
On jest denerwujący ale nie jest wymoczkiem a'la Tottenham

matikanonier komentarzy: 211319.08.2024, 12:45

@bizooon napisał: "krzywy ryj Garnacho rodem z Tottenhamu wkoorfia od samego patrzenia"
Dorzuciłbym jeszcze ryj Bruno F.

bizooon komentarzy: 731119.08.2024, 12:23

@DaHongPao: Szacunek dla ludzi czynu!

bizooon komentarzy: 731119.08.2024, 12:21

aktualny ManU to najmniej nielubiany przeze mnie skład od lat. Tylko krzywy ryj Garnacho rodem z Tottenhamu wkoorfia od samego patrzenia, ale chłopak nic nie poradzi na to. Dobra jest polityka - kupują młodych, dają szansę chłopakom z akademii. Wiemy że takim składem ciężko się walczy o top4 ale na pewno kierunek dobry. Z Magły i Kasemisia można się śmiać ale widać że zależy im (może na tygodniówkach, ale nie istotne - nie ma wyjebizmu). Mecz u nich ciężki będzie jak zwykle, ale to my mamy zespół od 3 lat walczący o najwyższe cele, oni są 2 lata conajmniej za nami w rozwoju

veron komentarzy: 461519.08.2024, 12:21

jak dla mnie to by tu mogło nie być żadnych newsów, tylko non stop jeden artykuł pod który się pisze komentarze :D
i nie jest to żadna uszczypliwość w stronę redakcji bo doceniam, że chce Wam sie pisać artykuły ale sam nigdy ich nie czytam bo wszystko co mam wiedzieć to się dowiaduję z twittera.
Wchodzę tu na stronę tylko poczytać co ludzie pisza w komentarzach :)

timiiiii komentarzy: 204219.08.2024, 12:21

@adias napisał: "Ktoś się orientuje na ile przed meczem są znane wyniki losowania biletu? Mowa oczywiście o zakupie przez Arsenal :D"

to chyba troche zalezy od kalendarza rozgrywek, ale ja dostalem info jakies 3 tygodnie przed meczem

Be4Again komentarzy: 379519.08.2024, 12:07

@MarkOvermars napisał: "7 jak United na koniec sezonu"

Co Ty gadasz? Muły po wygraniu "rzutem na taśmę" z Fulham idą już ostro na mistrza. Jeszcze tylko kolejny miliard na transfery i będą praktycznie pewni mistrzostwa :D

cyniek1994 komentarzy: 56419.08.2024, 12:03

8 jak Totenham na koniec sezonu :D

MarkOvermars komentarzy: 929619.08.2024, 11:56

7 jak United na koniec sezonu

DaHongPao (redaktor) komentarzy: 92 newsów: 21619.08.2024, 11:46

@jedi133 napisał: "Pamiętam, że za dawnych lat o wynikach Arsenalu dowiadywałem się dzień później z Telegazety. To były czasy sprzed internetu. Dzisiaj na naszej stronie informacje pojawiają się dwa dni później. Nowoczesność."
Jakby raport nie wleciał, to byłyby komentarze: "Strona schodzi na psy, mecz był przedwczoraj, a tu dalej zapowiedź wisi". :D

Dam tu swoją perspektywę. Napisałem zapowiedź meczu. Spędzałem weekend z rodziną, nie chciałem poświęcać na gapienie się w ekran więcej czasu niż zajęło mi obejrzenie meczu. Nie jestem jedynym członkiem redakcji, ale nikt inny nie zgłosił się do napisania raportu. Pomyślałem, że skoro była zapowiedź, to głupio, żeby tak wisiała, jakby mecz się nadal nie odbył. Więc postanowiłem dodać nowy news dzisiaj, w wolnej chwili. Jeśli ktoś traktuje naszą stronę jako jedyne źródło informacji o Arsenalu, no to przykro mi, że to trwało tak długo. Ale nie oszukujmy się, że są jeszcze tacy ludzie.

Ja też wolałem czasy, kiedy na stronie zawsze była zapowiedź na czas, był raport w przerwie i od razu po zakończeniu meczu. Ale czy kogoś dziwi, że dorośli ludzie mają w gorący letni weekend lepsze rzeczy do roboty niż pisanie w ramach wolontariatu newsa na stronę? Nie ma tylu chętnych do prowadzenia strony, żeby to hulało jak kiedyś.

adias komentarzy: 763 newsów: 819.08.2024, 11:46

NaliniAFC komentarzy: 100419.08.2024, 11:45