Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG

Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG 02.10.2024, 00:20, Trempa 342 komentarzy

Arsenal wygrał z PSG 2-0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Bramki strzelone w pierwszej połowie przez Havertza i Sakę oraz skuteczna gra defensywna w drugiej odsłonie meczu zapewniły komplet punktów Kanonierom, którzy tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej edycji Champions League.

Składy obydwu drużyn:

Arsenal: Raya; Timber (Kiwior 46’), Saliba, Gabriel, Calafiori; Partey (Merino 64’), Rice, Trossard (Jesus 74’); Saka (Lewis-Skelly 92’), Havertz, Martinelli

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes, Neves, Vitinha (Ruiz 64’), Zaire-Emery, Doue (Kolo Muani 64’), Barcola, Lee

Pierwsza połowa to energiczna gra, w której Arsenal szybko doskakiwał do rywala, odbierał często piłkę i stworzył kilka groźnych sytuacji, równocześnie nie pozwalając na wiele rywalom.

Już na samym początku spotkania Raya posłał świetne podanie do wbiegającego za linię obrony Martinellego, ale Brazylijczykowi zabrakło kilku centymetrów, aby trącić piłkę obok bramkarza. Chwilę później próbował Saka, ale jego uderzenie przeleciało nad okienkiem Donnarummy. Kolejna próba to dobre zachowanie Havertza z prawej strony pola karnego – Niemiec zagrał wzdłuż bramki na drugi metr, ale nie było tam żadnego kolegi z drużyny.

Bramka na 1-0 padła w 20 minucie spotkania. Trossard zabrał się z piłką z własnej połowy, pokonał długi dystans z futbolówką przy nodze, nie dając sobie jej odebrać i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki wyskoczyli Havertz oraz Donnarumma, ale to napastnik Arsenalu pierwszy ją uderzył i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście próbowali odpowiedzieć strzałem Mendesa z dystansu (piłka otarła zewnętrzną część słupka) oraz szarżą Hakimiego, która zakończyła się rzutem rożnym. Były to jedyne groźne akcje PSG w pierwszej połowie.

W 35 minucie Arsenal otrzymał rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Baczni obserwatorzy gry Kanonierów mogli spodziewać się zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Tak też się stało – Saka wstrzelił piłkę w światło bramki, żaden z nadbiegających graczy pomimo prób nie był jej w stanie dotknąć, a ta przekroczyła linię bramkową obok Donnarummy. 2-0!

Już trzy minuty później mogło być 3-0. Saka posłał płaskie podanie wzdłuż linii końcowej, ale Trossard stojący blisko bramkarza nie trafił w piłkę! Na koniec pierwszej połowy mogliśmy jeszcze westchnąć do Nicolasa Jovera, ponieważ zobaczyliśmy kolejnego asa w rękawie w talii trenera od stałych fragmentów gry. Niestety zagranie Saki było delikatnie za mocne i piłki nie zdołał sięgnąć Trossard.

Na drugą połowę Arsenal wyszedł bez Timbera. Holender poczuł dyskomfort w mięśniu, ale miejmy nadzieję, że nie nabawił się żadnego poważnego urazu.

Arsenal zagrał tę część spotkania pragmatycznie, oddając piłkę drużynie PSG i w odpowiednich momentach doskakując do rywala. Po takim właśnie odbiorze na połowie przeciwnika w 51 minucie gola mógł strzelił Martinelli. Pięknie rozegrana akcja po przechwyceniu piłki zakończyła się soczystym wolejem Brazylijczyka, ale uderzenie niestety skierowane było w środek bramki. Kolejny strzał oddał również Arsenal, ale główka Havertza nie miała odpowiedniej mocy i Donnarumma nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Po 60 minucie gracze PSG w końcu zaczęli robić użytek z posiadania piłki i w odstępie kilku minut oddali 3 strzały. Najpierw po rzucie rożnym o futbolówkę powalczył Neves, a ta wylądowała na poprzeczce. Później z dystansu próbowali Ruiz (niecelnie) oraz Lee (mocny strzał wybronił Raya).

Do końca meczu PSG zaznaczyło jeszcze kilka razy swoją obecność pod bramką rywala, ale nie wyniknęło z tego nic konkretnego. Gospodarze zagrozili znowu po odbiorze piłki na połowie rywala, ale płaski strzał Martinellego wyłapał Donnarumma. W dobrej okazji (a jakże, po odbiorze w niebezpiecznej dla rywala strefie!) znalazł się Jesus, ale w swoim już stylu zaczął się kiwać zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi.

Arsenal zwyciężył 2-0 i po dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów ma na koncie 4 pkt. Debiut zaliczył Mikel Merino, a piłkarze myślami są już przy meczu z Southampton, który rozegrany zostanie w sobotę.

Liga MistrzówPSGRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
poprzednia234567 następna
Bartek_ komentarzy: 48102.10.2024, 11:00

@Ashmadia: I to jak, ćwierćfinał LM i 2 miejsce w lidze ociekają wręcz tłuszczem. ;p

sWinny komentarzy: 804802.10.2024, 10:15

Piękne spotkanie wczoraj w naszym wykonaniu. Pokazuję też ile robi pewność siebie na boisku. Porównać Kiwika z wczoraj a ze spotkań repry. Niebo a ziemia.

Wczoraj przyjrzałem się grze Saliby o którym mało kto mówi. Genialny występ i moim zdaniem MOTM. Z chęcią bym obejrzał skrót z jego zagraniami.

Teraz szykować się na Soton i oby bez kontuzji teraz i w przerwie na kadrę. Fajnie jakby Mikel jakiś dłuższy raport podał o kontuzjowanych.

Ashmadia komentarzy: 185502.10.2024, 09:56

Wspaniale się oglądało wczorajszy mecz. Zagraliśmy po profesorsku. Tak naprawdę jedynie boczni obrońcy PSG tworzyli jakkolwiek zagrożenie. Tłusty rok przed nami?

Be4Again komentarzy: 388602.10.2024, 09:44

Wszyscy lekką ręką chcieli oddać Kiwiego za 20mln w lato, a może się okazać że będzie miał większe znaczenie w tym sezonie niż Tomiyasu czy Zina. Dwa ostatnie jego wejścia z ławki były na bardzo wysokim poziomie. Tak samo mecz z Boltonem. Jak utrzyma ten poziom to może prędzej pozbędziemy się Japończyka lub Ukraińca? (a może obu? i tak mają wieczny szpital...)

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 09:37

@dan napisał: "Młody Bellingham się rozkręca w Sunderlandzie ciekawe kto po niego pójdzie ."

Do nas by mógł przyjść ale to chyba ta sama pozycja do Merino

Be4Again komentarzy: 388602.10.2024, 09:31

Wiadomo, Timber na PO to szef, dwa razy lepsza jakość piłkarska niż na LO. Havertz najlepszy mecz w sezonie (póki co), Saka, Saliba i Gabriel top - czyli normalka. Mnie jednak cieszy kolejny dobre wejście Kiwiora, ten chłopak nam urósł! Nie wygląda już na przestraszonego chłopca, który ma nogi z galarety tylko gra tak jak reszta kolegów z defensywy. Na dużej pewności, twardo i skutecznie. Ta jego kiwka w momencie kiedy był ostatni na linii przed bramką świadczy o dużej pewności siebie! Hakimi nie miał z nim łatwego życia.

Gunner18AFC komentarzy: 3470 newsów: 302.10.2024, 09:24

Jesus to wchodzi na boisko z miną obrażonego dziecka i psuje wszystko czego się dotknie. Miało być tak dobrze po tej operacji, a on chyba jest niezadowolony, że zespół lepiej gra bez niego niż z nim. Ewidentnie nie radzi sobie z walką o miejsce w składzie i wydaje się, że ją przegrał i się poddał.

dan komentarzy: 71002.10.2024, 09:22

Młody Bellingham się rozkręca w Sunderlandzie ciekawe kto po niego pójdzie .

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 09:20

@Mastec30: „Z Havertzem mamy fajną równowagę bo on bardzo mocno pracuje też na innych dzięki czemu reszta drużyny też strzela gole”
Pełna zgoda. Wystarczy zobaczyć wczorajszy występ Jesusa, aby zrozumieć, że ten zespół potrzebuje tylko graczy, którzy chcą współpracować z innymi czy też na innych pracować.
Generlanie facet za dużo myśli o sobie przez co okazje nam przelatują koło nosa gdy gra

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 09:11

@coooyg11: @Mastec30: no dokładnie.
W Liverpoolu Salah praktycznie jest nie do ruszenia i rzadko jest rotowany. Nawet jak był w średniej formie to i tak grał. Podobnie jest u nas. Dla całej reszty zostaje środek ataku lub lewa flanka.
Z kolei city wychowała sobie fodena i można powiedzieć, że też i savinhio. Kupili go za małe pieniądze do klubu partnerskiego i czekali aż chłop wystrzeli. 30 kilka milionów za takiego zawodnika to jak kradzież w obecnych czasach.
Oczywiście, że potrzebujemy kozaka, ale na lewą stronę. Od dłuższego czasu wieszamy psy na Martinellim i wczoraj po raz kolejny udowodnił, że ten klub go przerasta. Saka potrafi stać w miejscu a obrońca nawet do niego nie ruszy bo taki czuję respekt do niego i jego umiejętności, a GM11 się wyp**ala o własne nogi zanim pomyśli co tak naprawdę chce zrobić z piłką. Jak dla mnie to już mamy back up dla Saki i jest to właśnie Martinelli. Nam potrzeba zawodnika na lewy atak.. z podobnym zaangażowaniem w grę defensywną jaką prezentuje Martinelli i będzie cacy

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 09:03

@Mastec30: „Dodali kilku słabiaków którzy dostają od większych klubów po dupie co daje nam dużo goli ale za dużo jest meczów z vibem LE albo nawet LKE. My tak naprawdę w tej fazie grając do stycznia mamy tylko 2 ciekawe mecze. I wczoraj był jeden z nich. Teraz to juz będzie takie punktowanie słabych i czekanie na faze pucharową. Za dużo sztucznie generowanych emocji”
Bo celem tej formy eliminacji nie jest to, aby było więcej wielkich meczy na tym etapie lecz to, aby były w fazie 1/16. Nikt nie chce oglądać jakis ogórków w drodze do finału, a poprzez tabele ligową, w teorii, duże kluby powinny już z łatwością wykluczyć kopciuszków z dalszej fazy. Kolejna rzecz, że to też poduszka dla takich tworów jak PSG, które tylko i wyłącznie Marciniakowi zawdzięcza zeszłoroczne wyjście z grupy.
A na koniec kasa. Nawet jeśli kopciuszki typu slavii Praga gra, to na bank ogląda to cały kraj. Odbiorców liczysz w milionach, więc siano się zgadza.

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 09:01

@pablofan: Mi się wydaje ze dla Mbeumo który w wieku 25 lat nie wyściubił nosa poza Brentford obecność w Arsenalu mogłaby byś interesująca. Poza tym też z takim zawodnikiem rotacja wyglądałaby trochę inaczej. Myśle że miałby swoje minuty. Bo jak tak będziemy stawiać sprawę to nigdy nie weźmiemy nikogo na prawe skrzydło. Albo kogoś na kogo strach postawić.

coooyg11 komentarzy: 346002.10.2024, 08:58

@pablofan: Foden/Savinho/Jack/Doku oraz Jota/Gakpo/Diaz/Salah/Chiesa

City ma 4 naprawdę dobrych zawodników na dwie pozycje, Liverpool aż 5, jeżeli chcemy wskoczyć na ten najwyższy poziom potrzebujemy jeszcze jednego kozaka do przodu, Kudus czy Mbuemo idealnie się wpisują.

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 08:57

@coooyg11 napisał: "tak z ciekawości, czemu masz taką awersję do Szweda?"

Do samego Szweda nie mam awersji bo pewnie by się w PL sprawdził ale mam awersje do sprowadzenia tego typu napastnika (w dodatku za taką kasę). Mamy Havertza który od stycznia/lutego jak tylko został przeniesiony na 9tkę daje nam mnostwo dobrego i mało kto to docenia. A sprowadzenie kogoś takiego jak Gyokeres odbyłoby się właśnie kosztem Haverzta bo jak upchać ich razem ? Na siłe chyba tylko bo Havertz wylądowałby pewnie w pomocy co juz nie wyglądałoby tak super. Gyokeres to byłby transferem dla samego transferu. Z Havertzem mamy fajną równowagę bo on bardzo mocno pracuje też na innych dzięki czemu reszta drużyny też strzela gole. Mam wątpliwości czy Gyokeres robiłby to samo. A nawet jeżeli to nie robiłby tego lepiej więc po co wydawać takie pieniądze. Szukałbym innego rodzaju napastnika. Jak Kudus/Mbeumo którzy daliby nam dużo też na innych pozycjach. A tą docelową 9tką bylby Havertz

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 08:53

@Mastec30: Mbeumo wydaje się taką opcją transferową jaką stał się Trossard. Gość jest bardzo mądrym zawodnikiem i potrafi wziąć na siebie ciężar gry, ale na prawej stronie jest Saka i póki on gra nikt o podobnych umiejętnościach nie zgodzi się na ławkę. Już Trossard ma problemy gdy musi siedzieć. Gdyby Martinelli choć trochę zbliżył się do poziomu saki to dla belga by po prostu minut brakło. I podobnie będzie z Kudusem. Według mnie to nierealne opcje

coooyg11 komentarzy: 346002.10.2024, 08:50

@Mastec30: tak z ciekawości, czemu masz taką awersję do Szweda?

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 08:49

@thegunner4life: Mam podobnie. Dodali kilku słabiaków którzy dostają od większych klubów po dupie co daje nam dużo goli ale za dużo jest meczów z vibem LE albo nawet LKE. My tak naprawdę w tej fazie grając do stycznia mamy tylko 2 ciekawe mecze. I wczoraj był jeden z nich. Teraz to juz będzie takie punktowanie słabych i czekanie na faze pucharową. Za dużo sztucznie generowanych emocji

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 08:47

Havertz w tym sezonie 5 g 1 a. Wczoraj wielki mecz. Mam nadzieje że wybije to niektórym tego Gyokeresa z głowy. Przynajmniej na jakiś czas

thegunner4life komentarzy: 909002.10.2024, 08:44

Nie podoba mi się ta nowa liga mistrzów, stara była lepsza.

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 08:40

@Oldgunner3 napisał: "Wygląda na to,że Kudus przygotowuje się do dołaczenia do AFC ,pewnie w styczniu wymiana - my im Jesusa i Zinę,a oni nam Kudiego.A mówiąc poważnie,gość by się przydał. Zwiększyła by się zdecydowanie ilość wariantów gry ofensywnej.Taki transfer niemal dopełniłby naszą drużynę."
Nie byłby to zły plan

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 08:36

@Mastec30 napisał: "Już mi trochę ten Zubimendi przeszedł. Mam wrażenie że wszyscy się go proszą a chłop po prostu chce zostać w słonecznym Sociedad. Myślę, że jakby Arteta mógł go namówić to by już to zrobił. Bardziej jestem ciekawy tego Whartona z CP. Tylko pewnie zaś miliony monet"
Wharton też ciekawy, nie pomyślałem o nim, ale fakt pewnie byłby droższy:)

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 08:35

Wczorajsze zwycięstwo jeszcze lepsze, jak się pomyśli o tym, jak ten pajac z lfc się ośmieszył i stracił 100, choć podejrzewam że nigdy jej nie postawił, a tylko przyszedł kozaczyć xD

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 08:34

@Garfield_pl napisał: "Zubimendi przyjdzie za Parteya :) Merino, Odegaard,Arteta go namówią, i jeszcze ten policzek dla lfc xD"

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 08:30

@Mastec30 napisał: "Natomiast na pewno ktoś przyjdzie do pomocy bo tutaj od lat są braki i Nwanieri tego nie zalepi. Spodziewam się minimum 1 zawodnika za Parteya bo w sumie nie wiadmo co zrobi Jorginho."

Mastec30 komentarzy: 717402.10.2024, 08:24

@artur759 napisał: "No następne okienka będą raczej intensywne:
- transfer drugiego GK"

Dużo zależy od tego jak Hein będzie sobie radził w La Liga bo poziom rozgrywek fajny na sprawdzenie się i być może to on zostałby dwójką

@artur759 napisał: "- obstawiam, że odejdzie Zina i ktoś z pary Tomi/Kiwior, więc tutaj pewnie z dwa transfery do obrony, bo ilościowo wcale nie ma u nas szału"

Nawet po odejściu Ziny i Kiwiora zostają nam Calafiori, Tomi, Timber i Lewis-Skelly na LO także tu też bym się nie spodziewał. Nasza obrona to obecnie 8 zawodników. Jakby odeszło dwóch a MLS wskoczy na stałe do kadry to mamy 7, czyli tylu ile było w poprzednim sezonie. Także optymalnie tak, żeby każdy coś grał. Nie zawsze musimy każdego zawodnika zastępować 1:1

I też kwestia napastnika będzie ciekawa. Ja spodziewam się kogoś typu Mbeumo albo Kudus, którzy ogarną 9tkę ale na skrzydle będą mogli grać na stałe. Bo typowego napastnika tak naprawdę ograniczy nam Havertza. Bo znowu będzie trzeba go cofać do pomocy albo kombinować jak ich upchnąć razem. Mbeumo/Kudus zapewniliby backup na 9tce a na codzien dawaliby dużo na skrzydle

artur759 komentarzy: 75602.10.2024, 08:05

No następne okienka będą raczej intensywne:
- transfer drugiego GK
- zastępstwa za Jorginho i Parteya, czyli dwa obowiązkowe transfery do pomocy, bo zostaje nam Ode, Merino, Rice i Nwanieri (zakładając, że rozwinie się przez ten sezon do poziomu pełnoprawnego zmiennika Ode)
- zastępstwo za Sterlinga i być może Jesusa

Wychodzi tak naprawdę 7 potrzebnych transferów IN, czyli naprawdę dużo jak na jedno okienko. Co prawda w większości mówimy tu raczej o zawodnikach szerokiej rotacji a nie gwiazdach do pierwszego składu, ale
i tak byle kogo nie kupimy, bo to mija się z sensem.

Także obstawiam, że już w zimie będziemy próbować trochę przebudować skład, tak żeby odciążyć się trochę w lato.

Marzag komentarzy: 41975 newsów: 102.10.2024, 08:04

Merino nieźle w obronie ale na połowie przeciwnika ani razu pilki nie dostał chyba. Ale fajnie będzie jeśli z Soton więcej minut dostanie.

damianARSENAL komentarzy: 872802.10.2024, 07:51

Timber. Chapeau bas!

Oldgunner3 komentarzy: 1019702.10.2024, 07:49

@Garfield_pl: Wygląda na to,że Kudus przygotowuje się do dołaczenia do AFC ,pewnie w styczniu wymiana - my im Jesusa i Zinę,a oni nam Kudiego.A mówiąc poważnie,gość by się przydał. Zwiększyła by się zdecydowanie ilość wariantów gry ofensywnej.Taki transfer niemal dopełniłby naszą drużynę.

pablofan komentarzy: 287502.10.2024, 07:42

@DyktatorArsene: ciężko go ocenic. Może z raz czy dwa razy go w akcji widziałem po wejściu na boisko. Może z soton zagra i będzie więcej materiału do analizy

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 07:42

Mohammed Kudus was in attendance to watch Arsenal’s 2-0 win over PSG at the Emirates Stadium tonight.

Mikel Arteta’s post-match interview with @primevideosport in full.

“Sometimes it’s not something that we want, but if the opponent takes you to that game, we have to be happy to play that game. We want to continue to win in any context.”

pawel_1986 komentarzy: 21002.10.2024, 07:06

@Garfield_pl: No to oby nic poważnego bo to co gość robi na prawej obronie jest piękne :)

Garfield_pl komentarzy: 3140002.10.2024, 06:34

Mikel Arteta on Jurrien Timber:

“He felt something muscular and he wasn’t certain so I didn’t want to take any risks. He’s been out for a year. He’s played a lot of minutes, probably more minutes than we wanted in the last few weeks and we have to mange him.”

Nicsienieda komentarzy: 923 newsów: 102.10.2024, 03:56

@fabregas1987 napisał: "na papierze to PSG jest cieniem drużyny sprzed kilku lat"
Z własnego wyboru - przestali kupować gwiazdy, bo nie działało, i chcą zbudować zespół i... dalej nie działa.

fabregas1987 komentarzy: 2605702.10.2024, 01:10

Nie oglądałem meczu, ale na papierze to PSG jest cieniem drużyny sprzed kilku lat

Socjopata komentarzy: 17702.10.2024, 00:53

Szczęście, że Wenger nas nie trenuje, bo Kalafior na trybunach najbliższe mecze by siedział

DyktatorArsene komentarzy: 247102.10.2024, 00:43