Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG

Zwycięstwo nad paryżanami! Arsenal 2-0 PSG 02.10.2024, 00:20, Trempa 342 komentarzy

Arsenal wygrał z PSG 2-0 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Bramki strzelone w pierwszej połowie przez Havertza i Sakę oraz skuteczna gra defensywna w drugiej odsłonie meczu zapewniły komplet punktów Kanonierom, którzy tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej edycji Champions League.

Składy obydwu drużyn:

Arsenal: Raya; Timber (Kiwior 46’), Saliba, Gabriel, Calafiori; Partey (Merino 64’), Rice, Trossard (Jesus 74’); Saka (Lewis-Skelly 92’), Havertz, Martinelli

PSG: Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Pacho, Mendes, Neves, Vitinha (Ruiz 64’), Zaire-Emery, Doue (Kolo Muani 64’), Barcola, Lee

Pierwsza połowa to energiczna gra, w której Arsenal szybko doskakiwał do rywala, odbierał często piłkę i stworzył kilka groźnych sytuacji, równocześnie nie pozwalając na wiele rywalom.

Już na samym początku spotkania Raya posłał świetne podanie do wbiegającego za linię obrony Martinellego, ale Brazylijczykowi zabrakło kilku centymetrów, aby trącić piłkę obok bramkarza. Chwilę później próbował Saka, ale jego uderzenie przeleciało nad okienkiem Donnarummy. Kolejna próba to dobre zachowanie Havertza z prawej strony pola karnego – Niemiec zagrał wzdłuż bramki na drugi metr, ale nie było tam żadnego kolegi z drużyny.

Bramka na 1-0 padła w 20 minucie spotkania. Trossard zabrał się z piłką z własnej połowy, pokonał długi dystans z futbolówką przy nodze, nie dając sobie jej odebrać i dośrodkował w pole karne. Tam do piłki wyskoczyli Havertz oraz Donnarumma, ale to napastnik Arsenalu pierwszy ją uderzył i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście próbowali odpowiedzieć strzałem Mendesa z dystansu (piłka otarła zewnętrzną część słupka) oraz szarżą Hakimiego, która zakończyła się rzutem rożnym. Były to jedyne groźne akcje PSG w pierwszej połowie.

W 35 minucie Arsenal otrzymał rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Baczni obserwatorzy gry Kanonierów mogli spodziewać się zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Tak też się stało – Saka wstrzelił piłkę w światło bramki, żaden z nadbiegających graczy pomimo prób nie był jej w stanie dotknąć, a ta przekroczyła linię bramkową obok Donnarummy. 2-0!

Już trzy minuty później mogło być 3-0. Saka posłał płaskie podanie wzdłuż linii końcowej, ale Trossard stojący blisko bramkarza nie trafił w piłkę! Na koniec pierwszej połowy mogliśmy jeszcze westchnąć do Nicolasa Jovera, ponieważ zobaczyliśmy kolejnego asa w rękawie w talii trenera od stałych fragmentów gry. Niestety zagranie Saki było delikatnie za mocne i piłki nie zdołał sięgnąć Trossard.

Na drugą połowę Arsenal wyszedł bez Timbera. Holender poczuł dyskomfort w mięśniu, ale miejmy nadzieję, że nie nabawił się żadnego poważnego urazu.

Arsenal zagrał tę część spotkania pragmatycznie, oddając piłkę drużynie PSG i w odpowiednich momentach doskakując do rywala. Po takim właśnie odbiorze na połowie przeciwnika w 51 minucie gola mógł strzelił Martinelli. Pięknie rozegrana akcja po przechwyceniu piłki zakończyła się soczystym wolejem Brazylijczyka, ale uderzenie niestety skierowane było w środek bramki. Kolejny strzał oddał również Arsenal, ale główka Havertza nie miała odpowiedniej mocy i Donnarumma nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Po 60 minucie gracze PSG w końcu zaczęli robić użytek z posiadania piłki i w odstępie kilku minut oddali 3 strzały. Najpierw po rzucie rożnym o futbolówkę powalczył Neves, a ta wylądowała na poprzeczce. Później z dystansu próbowali Ruiz (niecelnie) oraz Lee (mocny strzał wybronił Raya).

Do końca meczu PSG zaznaczyło jeszcze kilka razy swoją obecność pod bramką rywala, ale nie wyniknęło z tego nic konkretnego. Gospodarze zagrozili znowu po odbiorze piłki na połowie rywala, ale płaski strzał Martinellego wyłapał Donnarumma. W dobrej okazji (a jakże, po odbiorze w niebezpiecznej dla rywala strefie!) znalazł się Jesus, ale w swoim już stylu zaczął się kiwać zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi.

Arsenal zwyciężył 2-0 i po dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów ma na koncie 4 pkt. Debiut zaliczył Mikel Merino, a piłkarze myślami są już przy meczu z Southampton, który rozegrany zostanie w sobotę.

Liga MistrzówPSGRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41975 newsów: 105.10.2024, 11:23

@karakan napisał: "było info że doznał kontuzji?"
Kiwior nie bez powodu wszedł za niego w połowie meczu

Garfield_pl komentarzy: 3140004.10.2024, 14:42

Mikel Arteta says Thomas Partey came back this summer in the best condition he’s ever been in at Arsenal.

Garfield_pl komentarzy: 3140004.10.2024, 14:40

Mikel Arteta says he will make a late decision on whether Ben White and Jurrien Timber will be involved against Southampton

Arteta on Ødegaard’s return: “It’s very difficult with Martin to say when he will be back… but he’s working so hard to be ready as soon as possible, he’s pushing”.

“Zinchenko could be ready after the international break”.

artur759 komentarzy: 75604.10.2024, 13:45

Ja uważam, że jest miejsce w składzie dla Havertza i klasycznej 9 jednocześnie i nie oznaczałoby to, że Niemiec musiałby grać jako normalna 8.

W obecnym Arsenalu pozycje znaczą już naprawdę mało, wielu zawodników gra naprawdę uniwersalnie. Nasi boczni obrońcy, a w szczególności Calafiori i Timber dają nam ogromną elastyczność. Rice i Havertz też potrafią wcielać się w różne role na boisku. Spokojnie jestem w stanie wyobrazić sobie, że gramy na przykład w pewnym fragmencie meczu na 2 napastników, a do pomocy w środku schodzi Timber lub Calafiorii, w innym fragmencie Kai gra jako pomocnik itd.

Timber Saliba Gabriel Calfiori - Rice Havertz Ode - Saka Nowa 9 Martinelli

Boczni schodzący do środka pola, a Havertz grający jako wolny elektron. Raz bardziej w pomocy, raz bardziej w ataku. Kto jak kto, ale on ma na tyle duże umiejętności taktyczne, że raczej dałby radę nie pogubić się w tym. W fazie ataku zyskiwalibyśmy praktycznie dodatkowego zawodnika, a w obronie może nawet nie odczuwalibyśmy tego, jeśli byłoby to dobrze zgrane taktycznie.

Mastec30 komentarzy: 717404.10.2024, 13:30

@Barney napisał: "20 goli to on musi mieć bez asyst."

Drużyna musi mieć 90+ strzelone a nie Havertz jakieś wyniki indywidualne. Nam nie potrzebny jest Haaland ani żaden jego odpowiednik. Havertz w takiej formie to perfekcyjnie skrojony napastnik pod nasz system. Włożenie Haalandopodobnego zawodnika równałoby się posadzeniem/cofnięciem do pomocy Havertza i całość zapewne odbiłaby się na ogólnym wyniku strzeleckim drużyny nawet gdyby ta nowa 9tka pakowała regularnie. Dopóki to co mamy działa to trzeba się tego trzymać

Mastec30 komentarzy: 717404.10.2024, 13:27

DObrze by było gdyby Timber nie zagrał z Soton. I tak sobie poradzimy bez niego a te 2 tygodnie przerwy dla niego będzie zbawienne. Bardzo dużo grał jak na kogoś kto rok pauzował.

karakan komentarzy: 16004.10.2024, 13:11

@Elastico07: było info że doznał kontuzji?

Garfield_pl komentarzy: 3140004.10.2024, 13:10

Jurrien Timber has NOT been included in the Dutch team for the upcoming international break.

Elastico07 komentarzy: 1291704.10.2024, 12:57

Ehh ten timber.Dopiero co zaczal łapać formę i kolejna kontuzja.Martwi mnie jego podatność na kontuzje

Barney komentarzy: 2154904.10.2024, 12:52

@coooyg11:

20 goli to on musi mieć bez asyst.

Zobaczymy ja uważam ,że taki Gyokeres tu by z haalandem się bił o króla strzelców.
Kaia uwielbiam w sumie to sam nie wiem czy chce tego napastnika zobaczymy jak się sprawi Niemiec do końca sezonu.

Jak uważam ,że Transfermarkt ma w miarę dobre wyceny tak nie rozumiem jak mogli nie podbić wyceny Rayi dla mnie kapitalne występy nasz najlepszy gracz w tym sezonie.

Goonder komentarzy: 475 newsów: 104.10.2024, 12:48

@johnnycage1909: ja bym chciał zobaczyć Nwanieriego i Trossarda na lewej stronie. Dla Merino chyba jeszcze za wcześnie na pełny mecz.

johnnycage1909 komentarzy: 111404.10.2024, 12:38

Liczę na jakieś rotację z Soton

coooyg11 komentarzy: 346204.10.2024, 12:18

@Barney: Havertz wykręci ponad 20G+A i tyle będzie z transferu napastnika, prędzej wydamy grube siano na jakiegoś skrzydłowego

sylk komentarzy: 2104.10.2024, 12:16

orientujecie się gdzie można dostać taką koszulkę, na stronce od 2.miesięcy out of stock

Barney komentarzy: 2154904.10.2024, 11:53

@Adrian1111:

No jeśli Jorgi też miał by odejść to się zgadzam.

Myślę ,że latem wydamy grube siano na napastnika i to jest główny cel to nie ma co sobie robić dodatkowych kosztów.

Adi17 komentarzy: 321104.10.2024, 11:44

Jutro z Soton musi być łatwe zwycięstwo, bez nerwów. Tylko nie takie jak z Lisami :)
Załatwić sprawę do 60-70minuty i gitara.

Adrian1111 komentarzy: 1604.10.2024, 11:24

@Barney: Problem w tym że jak odejdzie Partey i Jorginho to będziemy potrzebować dwóch pomocników na już, a tak Partey dostałby rolę Jorgi z tego sezonu czyli granie ogonów.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1199304.10.2024, 11:18

@coooyg11 napisał: "Jak myslicie, Arsenal zaproponuje Tomkowi Imprezie nowy kontrakt?

Na razie jest "okazem" zdrowia :D"

Mam nadzieję, że tak, jest bardzo dobrym piłkarzem i pasuje do Arsenalu, wiem, że zdarzają mu się błędy, ale to dlatego, że próbuje grać trochę odważniej, od zachowawczej gry mamy Rice, a Tomek gra więcej do przodu, myślę, że to fajny podział i dobrze funkcjonuje. Nie oddawałbym go za darmo, po prostu ma ogromne umiejętności. Wiem, że wielu tutaj on denerwuje, ale dla mnie to Partey powinien mieć pierwszy skład na ten moment, oczywiście zobaczymy ile na boisku będzie dawał Merino. Tak w ogóle to on ma dopiero 31 lat, na prawdę nie widzę wielu powodów, żeby pozwolić mu odejść.

pawel_1986 komentarzy: 21004.10.2024, 10:39

@coooyg11: Oby nie :) Tomiyasu też zaproponowali i chwilę po tym położył się do szpitala. Im szybciej wymienimy wiecznie kontuzjowanych tym lepiej dla stabilności drużyny.

Garfield_pl komentarzy: 3140004.10.2024, 10:31

Arsenal are interested in signing Arnau Pradas, a promising winger from Juvenil A, whose contract expires at the end of the season. Mikel Arteta has given the green light, recognising Pradas' talent, and Barcelona will likely move to secure his future amid this interest. [@javigasconMD via @barcacentre]

Barney komentarzy: 2154904.10.2024, 10:28

Świątek zmienia trenera przeczuwałem to ,robiła sobie przerwy nie raz nigdy takie długie , przeważnie opuszczała 1 turniej.
Ciekawe czy jej to na dobre wyjdzie. Ta psycholożkę lepiej niech wywali.

Mastec30 komentarzy: 717404.10.2024, 10:23

Bez kitu mi to ostatnio przeszło przez myśl że tak mogą zrobić. Nawet nie dlatego że Partey teraz gra czy jak gra ale z punktu widzenia trochę bardziej organizacyjno logistycznego. Bo poza jego potencjalnym odejściem niepewna jest też przyszłość Jorginho. Raz ze kończy mu się kontrakt a dwa że coś tam się pisało ostatnio o dołączeniu do sztabu (nie wiem czy teraz miałby kończyć kariere czy w przyszłości). Jeżeli mielibyśmy w jednym oknie stracić dwóch takich pomocników to trzeba by ich uzupełnić tez taką samą liczbą. No a czy my znajdziemy odpowiednich kandydatów ? I czy finanse bedą się tu zgadzać patrząc na to, że jeszcze będziemy chcieli kupić kogoś do ataku. Ja tu widzę taki scenariusz, że jeżeli Jorginho mialby odejść/skończyć to Partey mógłby dostać ofertę przedłużenia o rok po to, żeby jednego okna znowu nie wymieniać pół pomocy. Już tak nawet robiliśmy zatrzymując w przeszłości Nketiaha (po sezonie w ktorym odeszli też AUba i Laca, więc jego odejście równałoby się wymiany całej formacji) czy Nelsona (tu z wygody chyba jako opcje z ławki).

Barney komentarzy: 2154904.10.2024, 10:11

@coooyg11:

Nie ma sensu i nie kracz bo się zaraz posypie.

coooyg11 komentarzy: 346204.10.2024, 10:05

Jak myslicie, Arsenal zaproponuje Tomkowi Imprezie nowy kontrakt?

Na razie jest "okazem" zdrowia :D

Barney komentarzy: 2154904.10.2024, 10:01

Soton trzeba rozstrzelać jutro tylko do dupy ,że Ramsdale tam broni ,szkoda go,ale musimy poprawic bilans goli.

Womanizer komentarzy: 1016504.10.2024, 09:42

Z Bayernem w pierwszym meczu IMO poza babolami daliśmy radę. Byliśmy lepsi na Emirates. Ale nie można tak frajersko tracić goli na takim poziomie. Bo sie to zemści.
Prowadzimy 1-0. White marnuje patele na 2-0. Później błąd w komunikacji, głupi karny i sie zrobiło 1-2. Zapachniało takim Arsenalem za Wengera.

Duet Jorginho&Kiwior grał wtedy non stop. Z Calafiorem i Merino bylibyśmy twardsi fizycznie na pewno.

Matelko komentarzy: 337404.10.2024, 09:39

Dzisiaj 19 lat skończył Maldini Kacurri.
Wszystkiego najlepszego życzymy, dużo zdrowia częstej gry w pierwszym zespole. Dobrze rokuje ten zawodnik także jego imię i nazwisko bardzo mi się podoba.

Barney komentarzy: 2154904.10.2024, 09:39

@Mastec30:

Moim zdaniem gramy w tym sezonie jeszcze lepiej z topem , jeśli nasi ogarną nerwy to dadzą radę.
Nie jestem pewny czy już w tym roku zrobimy ten krok do przodu w LM

Mastec30 komentarzy: 717404.10.2024, 09:30

@Barney napisał: "Tylko potem w fazie Play off ligi mistrzów nagle robimy głupie błędy. W tym roku mam nadzieję ,że będzie lepiej i już się przyzwyczaili chłopaki do tej presji."

Z Porto nie było specjalnie wiele głupich błędów. Oni poza golem życia mieli może 2 inne sytuacje przez 210 minut grania. Problem się zrobił z Bayernem ale to można trochę zwalić na brak doświadczenia bo presja związana z ćwierćfinałem na pewno była dla nas nowością. I też w pierwszym meczu miałem wrażenie że zbyt optymistycznie do tego podeszliśmy i przez to Bayern tez miał więcej miejsca. No ale to też nie jest wielka ujma zrobić błąd z Bayernem. W tym roku pewnie do takiego meczu podejdziemy juz inaczej

Barney komentarzy: 2154904.10.2024, 09:21

@Mastec30:

Mastec30 komentarzy: 717404.10.2024, 09:02

@Szogun napisał: "Występ defensywy Arsenalu był perfekcyjny. Wysoki, średni czy niski pressing - w każdej fazie funkcjonowali bezbłędnie."

Faktycznie jeżeli chodzi o grę bez piłki to naprawdę jesteśmy obecnie najlepsi pod tym względem w Europie. Wiadomo na ten moment bo w kluczowych momentach sezonu zazwyczaj chociażby Real włącza formę dzika w tym aspekcie ale obecnie nie widzę lepszej drużyny

Szogun komentarzy: 29723 newsów: 304.10.2024, 08:58

PSG w meczu z Arsenalem wykreowało sobie najniższy współczynnik goli oczekiwanych (0,4 xG) od przyjścia Luisa Enrique do klubu (czyli od startu poprzedniego sezonu). Różnica pomiędzy drugim najsłabszym dorobkiem jest ponad dwukrotna, ponieważ w meczu z Newcastle na St. James' Park w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów xG PSG wynosiło 0,9.

Dla PSG był to także najniższy współczynnik goli oczekiwanych w Lidze Mistrzów z 69 ostatnich meczów, w których serwis Opta zebrał te dane.

Mastec30 komentarzy: 717404.10.2024, 08:46

Bardzo miło, ze Fabio Vieira wrócił do gry. Liczę że trochę pogra w tym sezonie. Jemu od dawna brakowało właśnie takiego roku ciągłego grania

Garfield_pl komentarzy: 3140004.10.2024, 08:11

Ten Hag: “We are in the process. Just wait...”, tells TNT Sports.

“Don't judge us now in this moment, judge us at the end of the season”.

Ale naprawdę wie ,co mówi, brawo za odwagę;)

Garfield_pl komentarzy: 3140004.10.2024, 08:08

@FromCradleToGrave napisał: "Panowie, prosze trzymac kciuki za united.
Im dluzej ten lysy parodysta tam zostanie tym lepiej, bo teraz fajnie sie oglada jak united zbiera baty od slabszych druzyn xD"

Zawsze uważałem i uważam, że mieszanie co chwilę trenerami nie da efektu i powinni dostać więcej czasu na zbudowanie swojej drużyny, mam nadzieję, że Utd pozwoli ETH dokończyć projekt:) będą po nim się odkopywać kolejne 5 lat xD a tak poważnie, to dziwna tam sytuacja, przekonywali, że wszyscy chcą iść razem dalej, a na boisku tego nie widać i co z tego że ETH ma być może jakiś pomysł, jak wykonawcy albo nie ogarniają albo im się nie chce, bo nie da się tego logicznie wytłumaczyć co tam się dzieje xD to u nas Arteta po prostu nie miał ludzi na początku, ale z każdym kolejnym okienkiem widać było, że wykonawcy kumają i poziom drużyny szedł w górę, a tam przychodzą wciąż duże nazwiska i lipa xD

nt2b komentarzy: 316 newsów: 404.10.2024, 07:55

@fabregas1987: teraz, po tym jak Arteta posprzątał Arsenal z obiboków i mentalnych looserów, to na pewno. Wcześniej by sobie nie poradził, tak jak nie radzi sobie z obibokami i looserami w MU. :)

GreKa komentarzy: 364103.10.2024, 23:34

Haha nie wytrzymam. Bruno z czerwoną XD

praptak komentarzy: 900403.10.2024, 23:28

@fabregas1987 napisał: "Niepopularna opinia, ale mysle, ze jakby zamienic Artete i ETH to Holender poradziłby sobie lepiej w Arsenalu niż w United"
100% racji ale nie układajmy mu życia, w United i tak radzi sobie świetnie.
Przestańmy zazdrościć i cieszmy się tym co mamy :>

sonic komentarzy: 82903.10.2024, 23:26

@M4rcin: To nie brzmiało jak żart , ja jestem wrażliwy na takie rzeczy bo nie lubię United w tej chwili to United jest na dnie jak śledzę 26 lat PL to nie widziałem jeszcze tak słabego Manchesteru.

Champishere komentarzy: 403.10.2024, 23:25

Panowie było jakieś info apropo Timbera ?

Mastin komentarzy: 33703.10.2024, 23:24

Teraz w 2. kolejce LK Betis vs. Kopenhaga. Ekstraklasa to dla nich za wysokie progi.

Po drugie: to był żart

Po trzecie: Kim Ty jesteś zebyś mi mówił co mam robić, zostaw to administacji jak juz

sonic komentarzy: 82903.10.2024, 22:59

@M4rcin: spadaj Tyrolu.

Marcel90 komentarzy: 842503.10.2024, 22:58

Jaga wywozi 3 punkty z Kopenhaga, Legia 3 punkty na Betis. Niezle wyniki polskich ekip

minio7 komentarzy: 314503.10.2024, 22:58

Jaga 2:1, co za dzień dla polskiej piłki

minio7 komentarzy: 314503.10.2024, 22:55