Komentarze użytkownika Rynkos7
Znaleziono 8031 komentarzy użytkownika Rynkos7.
Pokazuję stronę 180 z 201 (komentarze od 7161 do 7200):
@Dominik11:
Masz racje, ale uważam, że tak naprawdę nie wiemy na ile widzimy projekt Artety a na ile widzimy kompromisy, na które musi się godzić bo nie otrzymał tyle wzmocnień ile chciał, nie pozbyto się niechcianych zawodników odpowiednio szybko. Chodzi o to, że może Mikel nie ma możliwości wprowadzić 100% swoich pomysłów i tak naprawdę ma jedno wielkie gó*no, a musi z tego ulepić piękna glinianą rzeźbę.
@Craz:
To jest prawda, ale to o czym mówisz to tylko kropla w morzu.
@Dominik11:
No dobrze, ale wchodzi Martinelli i zostaje jeszcze środek ataku i drugie skrzydło. Kto miał wczoraj tam zagrać? Laca i Pepe również prezentują żenujący poziom. Martinelli sam meczu nie wygra.
Dokładnie. Tutaj nie chodzi o obronę Artety, ale niektórym tak mocno jad wylewa się z ust, że nie potrafią spojrzeć trzeźwo na całą sytuacje, która jest bardziej skomplikowana.
@Dominik11:
W jakich meczach widziałeś jak gra Martinelli? Z jakimiś ogórkami gdzie cała drużyna spisywała się na medal? Może masz jakieś wtyki i codziennie jesteś na treningach drużyny? I nawet gdyby to jeden Martinelli a reszta? Kto do środka? Kto do obrony?
@aguero10:
Tak. Z obecnym zaangażowaniem uważam, że mamy skład na środek tabeli. Chcesz mi powiedzieć, że Pepe, Ceballos, Holding itd to skład na mistrza?
@Dominik11:
„Jak ci piłkarze są fatalni to trzeba nowych”
Nie no teraz to serio widać, że grasz za dużo w Football Managera. Jeżeli myślisz, że można sobie tak w jednym oknie wymienić pół kadry to gratuluje. Zejdź na ziemie.
@Dominik11:
Nie kumam. To kogo to jest wina, że trener nie ma kim grać?! Jak już wspomniałem Mikel nie ma takich możliwości jak w City czy Chelsea, gdzie powie, że potrzebuje 6 nowych graczy albo więcej. Na letnie okno dostanie 60-70 mln i tak na prawdę starcza to na jeden głośny transfer, dwa jakieś tanie, budżetowe opcje lub wolne transfery. Reszta z akademii. Nie wiem co ma tutaj Mikel do sprawy, że nie mamy zmienników dla piłkarzy pierwszej 11. Ogarnij trochę bo serio wygląda to tak, że twój hejt na Mikela jest tak ogromny, że nie potrafisz trzeźwo spojrzeć na to co się dzieje.
@Simpllemann:
Nic dodać nic ująć. Dlatego nie ma co porównywać składów. Piłkarz z wolą walki nawet mimo słabszych umiejętności osiągnie na boisku więcej od najbardziej uzdolnionego piłkarza, który sobie przejdzie obok meczu.
@MarioG:
Unai Emery rok w rok odnosił sukcesy z Sevillą. Otrzymał pracę w Paris Saint Germain gdzie nie zatrudnia się żółtodziobów takich jak Arteta. W tamtym okresie było to jedno z "gorętszych" nazwisk do wzięcia, na tyle że Emeryt tak naprawdę nigdy nie był wyborem zarządu, ale gdy zarząd Arsenału dowiedział się, że Hiszpan stracił pracę w Paryżu (bo tam tylko mistrzostwo to za mało) , natychmiast zrezygnowano z innych kandydatów, których rozważano przez kilka miesięcy i od razu zadzwoniono do Emeryego. (Arteta był rozważany również zanim zatrudniono Emeryego).
@3rdpitch:
Widocznie nie byli tacy słabi jak się tobie wydaję. Oceniasz ich przez pryzmat drugiej części kadry z tamtego okresu, która może była po prostu tak dobra. A co jeżeli piłkarze, których wymieniasz byli lepsi od tych których mamy obecnie? Jak możesz to porównać teraz? Ja bardzo dobrze pamiętam tamte czasy i nie powiedziałbym, że to byli aż tacy słaby piłkarze. Pepe to ten sam poziom co Gervinho. Squillaci, Djourou, Andre Santos? Że niby są/byli gorsi od Holdinga, Cedrica i Luiza ? Denilson i Benayoun to piłkarze nie gorsi albo nawet lepsi od Xhaki i Ceballosa. A Chamakh to ten sam poziom co Lacazette, po prostu był w cieniu takich napastników jak van Persie, ale pamiętam iż pierwsze pół roku gdy Holender miał kontuzję, Marokańczyk prezentował się bardzo solidnie i strzelał bramki. I właśnie tu leży problem. Porównajcie sobie naszą obecną kadrę właśnie do takich rezerw, którą wspomniał @3rdpitch i wtedy po głębszym zastanowieniu się widać jak bardzo słabych piłkarzy mamy obecnie w kadrze.
@Bednar:
Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Nie mam zamiaru bronić Artety. Co prawda bardzo go lubię, ale tylko Puchar Europy może go już tylko uratować.
@aikon90:
Na jakiej podstawie to stwierdzasz? Na podstawie wyceny rynkowej? Arsene Wenger udowadniał jak mało znaczenia ma cena piłkarz odnośnie jego umiejętności. Zobacz jakie pieniądze kosztował Pepe a co prezentuje. Każdy piłkarz Leicester ce****ę się większymi ambicjami, walecznością itd.
Niestety, ale prowadzenie Arsenalu to nie jest gra w Football Managera. Nie wiem co miałoby sprawić zwolnienie Artety. Kilka lat temu przychodził do nas Emery, który wtedy był trenerem z Topu, wszyscy byli zachwyceni, po pierwszych miesiącach również szał, jaki to Arsenal odmieniony itd. Skończyło się źle. Arteta przyszedł i to samo, pierwsze miesiące bardzo fajne, teraz jest kiepsko. Nie jestem ani przeciwnikiem zwolnienia Artety, ale też nie jestem tego zwolennikiem a to dlatego iż jestem pewien, że kolejna zmiana nic tutaj nie wniesie. Nie oszukujmy się. Nowy trener dostanie dokładnie ten sam skład, który ma teraz Mikel. W lato będzie jeden większy transfer i dwa kolejne "budżetowe" albo takie za darmo. Jak cokolwiek może się zmienić z dnia na dzień przy takim zarządzaniu? Co można osiągnąć mając w składzie piłkarzy typu Auba czy Pepe? Wokół tych piłkarzy miała być budowana drużyna, a co się dzieję ? Zachowują się jak by trafili do drużyny MLS z dobrym kontraktem na piłkarską "przedemeryturkę". Mamy Sakę, Tierneya, oraz Emila, którzy jeszcze zostawiają serducho na boisku, ale reszta ? Zbyt dużo rzeczy tutaj nie działa, aby zrzucać winę tylko na trenera, problem jest zbyt rozległy i nie wystarczy po prostu zmienić managera. Być może Mikel ma wiele planów, które chciałby wprowadzić, ale potem przychodzi dzień i zderzenie z rzeczywistością "hej, jesteś w Arsenalu" nie w Man City. Mikel nie jest ślepy i widzi nieudolność naszych dzisiejszych skrzydłowych tj. Auby i Pepe i kiepskiej pomocy, ale nie może zadzwonić do zarządu i powiedzieć: "w lato potrzebuję nowych piłkarzy, ci obecni będą co najwyżej zmiennikami, ew. gdy ich forma ulegnie poprawię dostaną szansę. Jak już ktoś wspomniał, inne drużyny mają praktycznie 2 składy do gry. Jeden piłkarz wypada z formy, wskakuję drugi na jego miejsce, głodny gry i pokazania się. A u nas? Auba żyje w przekonaniu, że nawet po miesiącu kiepskiej gry i tak będzie grał, bo kto go zastąpi ? I taką mentalność widać w jego grze. Takie przemyślenia na dzisiaj, ale niech każdy się zastanowi głębiej nad całą sprawą, przestanie wylewać pomyję TYLKO na Mikela, bo problem jest tutaj dużo szerszy.
@pLYTEK:
To właśnie Partey ma być tym pomocnikiem zabezpieczającym tyły o.0
Finał w Polsce i wielce prawdopodobne, że odbędzie się bez publiczności. Szkoda.
@Kaczaza:
Więc albo aspirujemy do klubu walczącego o trofea albo zostajemy funduszem inwestycyjnym. Skoro Auba jest więcej wart to chyba powinniśmy jego zostawić w drużynie, bo więcej może zaoferować...
@Kaczaza:
Może nie sprzedany, ale na pewno trzeba już rozglądać się za jego zastępstwem. Cenimy Aube za jego szybkość, ale jego technika jest bardzo kiepska. Ma problemy z przyjęciem, nie umie dryblować. Wykończenie, które kiedyś miał dobre na chwilę obecną jest tragiczne. Mamy jeszcze Lacazetta, ale mimo iż to solidny gracz, bardzo dobrze gra tyłem do bramki, jest graczem średnim wg. mnie, do tego bardzo wolnym i dość niskim. Często jest tak, że niscy napastnicy nadrabiają braki fizyczne szybkością i zwinnością jak np. Aguero. Lacazette nie dość, że jest niski to jeszcze bardzo wolny. W mojej opinii z jednym z tych panów trzeba się pożegnać i najrozsądniej będzie pozbyć się Alexa i ściągnąć młodego, obiecującego napastnika. Pewnie zaraz znajdą się obrońcy Alexa, ale nie oszukujmy się, że oczekiwania były większe, lepszego poziomu już nie osiągnie, a Arsenał jeżeli chce się rozwijać, postawić krok naprzód musi sprowadzić na tę pozycje kogoś lepszego. Auba jak nie na środku zawsze może zagrać na skrzydle, jego szybkość jeszcze na pewno się przyda, więc w mojej opinii powinien zostać. Nie musi być graczem pierwszej 11, ale szkoda by było się go pozbywać.
Otwieramy szampany.
Auba to jest typowy przerost formy nad treścią :D
To jest śmieszne, że piłkarze zarabiający grube miliony euro miesięcznie nie potrafią strzelić z takiej sytuacji. W 3 lidze piłkarzy się sadza na ławce po takim pudle... Masakra
Idealnie w punkt.
Osobiście dałbym szanse i dla Saliby i dla Mavropanosa. Luiz już ma swoje lata, popełnia błędy i bardziej nadaję się jako "mentor" dla naszej defensywy niż jako etatowy gracz pierwszej 11. Holding i Chambers to bez komentarza, pewnego poziomu nie przeskoczą. Czasem się wyróżnią na tle naszych przeciętnych piłkarzy, ale od kilku lat właściwie nie zanotowali jakiegoś większego postępu.
Oby Saliba wrócił i wygryzł Holdinga ze składu. Czekam na duet Saliba-Gabriel.
@losnumeros:
Aubameyang również nie ma najlepszego okresu co nie czyni go słabym piłkarzem. Bellerin jest graczem pierwszej jedenastki i sprzedaż go oznacza konieczność zakupu nowego piłkarza. W lato na pewno trzeba kupić klasowego środkowego pomocnika, być może nowego napastnika, więc do tego dojdzie prawy obrońca. Chodzi o to, że moglibyśmy sobie pozwolić na sprzedaż Bellerina gdyby tylko nasze finanse pozwalały by nam na dowolność działań na rynku transferowym. Jak wiemy Arsenal nie jest w stanie pozwolić sobie na transfer 3-4 graczy za 40-50 mln. w jednym oknie transferowym.
Sprzedając Bellerina, dojdzie kolejna pozycja do obsadzenia. Raczej nie możemy sobie pozwolić na stratę żadnego piłkarza, który łapie się do pierwszej 11.
@Rafson95:
Jest takie powiedzenie wśród inwestorów jak "kupuj kiedy leje się krew" i najważniejsze "jeżeli ulica o tym mówi, to już jest za późno", więc tak jak wspomniał użytkownik noth jeżeli już nawet tutaj mówi się o kupnie kryptowalut to tylko świadczy jak bardzo ta bańka już jest nadmuchana i tylko czekać aż pęknie, bo tak zawsze się dzieję na rynkach.
Akcja PSG mistrzostwo
@songoku95:
Jeżeli nie jesteś "day-tradererem" to nawet nie spoglądaj na to co kupiłeś, jak spada/rośnie wartość twoich zakupów. Jeżeli kupiłeś coś na długi termin, to kup, zostaw i zapomnij o tym. Spoglądając codziennie na wycenę akcji nabawisz się tylko niepotrzebnego stresu.
@kuzguwu:
Słaby interes, bo zazwyczaj przy podpisywaniu kontraktów jest wiele kwot, które nie są podawane opinii publicznej tj. prowizje dla agentów, kwota dla zawodnika za podpisanie kontraktu i pewnie wiele mniejszych wydatków. To co często jest dostępne w mediach tj. cena transferu dotyczy tylko i wyłącznie ceny "odkupienia" kontraktu od innego klubu.
W obecnie panujących czasach tj. pandemii i niepewności finansowej, gdzie takiego Ozila oddaje się za darmo, oni sobie życzą 25mln za kogoś takiego jak Ceballos? Lepiej dać szansę dla kogoś z akademii a te pieniądze przeznaczyć na solidnego gracza do 1 składu.
@Dancer:
Oczywiście, że rośnie. W końcu nauka i wiedza wymaga czasu, doświadczenia, którego nabiera się z biegiem czasu, więc to oczywiste. Tak jak ty powiesz o sobie, że jesteś mądrzejszy i bogatszy w wiedzę, niż 4 lata temu. Co miałeś pewnie na myśli to to iż osoba młodsza nie oznacza, że jest głupsza od innej osoby starszej z czym się zgadzam.
@losnumeros:
Tak jakby prawnik miał uczyć ludzi medycyny.
@losnumeros:
No ale jak ktoś nie ma pojęcia o czymś to chyba należy się nie wypowiadać na dany temat ? Czy nie ?
@TW_Szczepan:
Chłopaczki mają chyba 20 lat i wiedzę zerową, czego od nich oczekujesz ;)
Szary obywatel już tak został nawalony podatkami, a teraz idą po następnych.
W rodzinie prowadzimy Biuro Rachunkowe i takich rewolucji podatkowych (oczywiście na niekorzyść obywatela) nie było od dawna. Informatycy nie nadążają aktualizować programów księgowych.
@Pietraszko:
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
Martin Niemöller, 1942
@Garfield_pl:
No niestety to jest właśnie problem naszych czasów, social media. Zresztą podobny poziom reprezentuje co najmniej połowa użytkowników k.com. Niestety. Wieczne pomyje na trenera i piłkarzy od dzieci, które nie skończyły nawet 18 lat. Najśmieszniejsze mimo wszystko jest dla mnie czytanie tutaj wypowiedzi na temat aspektów ekonomicznych, jak to mówią jak pensje powinny być rozdane, jak wydane pieniądze na transfery, o długach itd. śmiech na sali, im więcej tutaj ktoś o tym mówi tym bardziej widać jak osoba wypowiadająca się na ten temat mało wie. Czasami wydaję się, ze na k.com siedzą sami managerowie, prezesi, etatowi księgowi itd. sama elita.
@Dziadyga: Bo nasze akcje są przewidywalne. Wystarczy obejrzeć wideo z 2-3 ostatnich meczów Arsenalu i każda obrona nas załatwi. Nie mamy Ronaldo, który z piłki stojącej strzeli bramkę sprzed 16, żadnego piłkarza, który wygra pojedynek 1:1. Obecnie wygląda to tak, że albo uda się jakaś klepa w polu karnym, albo na 20 próbę wyjdzie nam jakieś centro-dośrodkowanie i tyle.
Nie mamy piłkarza, który obecnie zrobiłby różnice w takich meczach jak ten, kiedy przeciwnik stawia bardzo trudne warunku i tak się niestety kończą takie mecze. Nie było jak wejść z piłką do bramki, jakimś fartem też tam nie wpadła i koniec naszych atutów. Brak jakiejkolwiek próby z dystansu, Pepe, który co prawda próbuję jakichś indywidualnych akcji ale bez większych efektów i dziękuję. Przegrywamy.




Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 33 | 24 | 7 | 2 | 79 |
2. Arsenal | 33 | 18 | 12 | 3 | 66 |
3. Manchester City | 34 | 18 | 7 | 9 | 61 |
4. Nottingham Forest | 33 | 18 | 6 | 9 | 60 |
5. Newcastle | 33 | 18 | 5 | 10 | 59 |
6. Chelsea | 33 | 16 | 9 | 8 | 57 |
7. Aston Villa | 34 | 16 | 9 | 9 | 57 |
8. Bournemouth | 33 | 13 | 10 | 10 | 49 |
9. Fulham | 33 | 13 | 9 | 11 | 48 |
10. Brighton | 33 | 12 | 12 | 9 | 48 |
11. Brentford | 33 | 13 | 7 | 13 | 46 |
12. Crystal Palace | 33 | 11 | 11 | 11 | 44 |
13. Everton | 33 | 8 | 14 | 11 | 38 |
14. Manchester United | 33 | 10 | 8 | 15 | 38 |
15. Wolves | 33 | 11 | 5 | 17 | 38 |
16. Tottenham | 33 | 11 | 4 | 18 | 37 |
17. West Ham | 33 | 9 | 9 | 15 | 36 |
18. Ipswich | 33 | 4 | 9 | 20 | 21 |
19. Leicester | 33 | 4 | 6 | 23 | 18 |
20. Southampton | 33 | 2 | 5 | 26 | 11 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 27 | 18 |
A. Isak | 21 | 6 |
E. Haaland | 21 | 3 |
B. Mbeumo | 18 | 6 |
C. Wood | 18 | 3 |
Y. Wissa | 16 | 3 |
O. Watkins | 15 | 7 |
C. Palmer | 14 | 8 |
Matheus Cunha | 14 | 4 |
J. Mateta | 13 | 2 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
@Dominik11:
Na papierze tak, ale jak się ogląda mecze Arsenalu to można mieć wątpliwości czy rzeczywiście tak nie jest. Dla mnie sytuacja z Artetą jest taka iż wygrywa Ligę Europy, dostaję ostatni sezon, po kwalifikacjach do LM mamy więcej pieniędzy na wzmocnienia i albo w przyszłym sezonie walczymy o TOP4 albo dziękujemy sobie za współpracę. Nie wygranie LE również powinno zakończyć się rozwiązaniem kontraktu.