Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Jankesm (zawieszony) komentarzy: 3418.02.2020, 21:35

Ja mowilam o artrecie na Twoim zdjeciu

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333018.02.2020, 21:34

Nie lubię oglądać mecuz z komentarzem pseudoekspertow z Polsatu więc sobie włączyłem z Angielskim.

Ranczomen komentarzy: 1232418.02.2020, 21:34

@Jankesm: Poświęciłem zęba na możliwość wstawienia czujnika na multikonta.

Jankesm (zawieszony) komentarzy: 3418.02.2020, 21:33

Fabri Ty tez uroda nie grzeszysz

DanielDaniel komentarzy: 45918.02.2020, 21:32

Panowie was również irytuje duet Iwanow-Niedzielan? A co do meczu BVB bo oglądam dwa jednocześnie - gdzie jest Andrzej Janisz?

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5018.02.2020, 21:32

@Jankesm: I tak wyłapiesz bana za marny trolling więc się nie produkuj.

lebioda komentarzy: 12618.02.2020, 21:31

Ale Borussia ciśnie PSG ,gra z pierwszej piłki, pressing, wyjście do kontra ataku piekielne szybko ...... Pięknie

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2418.02.2020, 21:31

Generalnie jestem na stronie już prawię 10 lat i mam wywalone w te plusy itd. , ale mam prośbę.

Proszę o zlajkowanie, zeby komentarz był na górzę, lub skopiowanie co jakiś czas jego treści, żeby użytkownicy(może zainteresowani widzieli) ocb.

https://www.facebook.com/groups/1325360047656371/permalink/1338945729631136/ - wystawiłem na licytację koszulke RvP(byłego kapitana Arsenalu) reprezentacji Holandii - jest zbiórka na operacje dziewczyny, ktora daje nadzieje na uniknięcie amputacji, a nawet chodzenie. Może ktoś byłby zainteresowany wzięciem udziału w licytacji lub.. wystawieniem czegoś :) Dobro wraca!

Jankesm (zawieszony) komentarzy: 3418.02.2020, 21:29

Ranczoman a co Ty masz taką szpare miedzy zebami? :x

DanielDaniel komentarzy: 45918.02.2020, 21:28

@sWinny: jeśli piłkarza najpierw dotknęła ciała a później ręki to nie ma karnego jeśli dobrze rozumiem przepisy. Przepisy przepisami ale zgadzam się z tobą.

silvano95 komentarzy: 980518.02.2020, 21:28

PSG słabo

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5018.02.2020, 21:27

Ale fart Atle, Oblak dzban

sWinny komentarzy: 782418.02.2020, 21:27

Jakim cudem nie ma ręki przy tym farfoclu piłkarza z Madrytu? Moim zdaniem to błąd w obronie i należał się karny

Jankesm (zawieszony) komentarzy: 3418.02.2020, 21:26

MU to moze w nowej powstalej lidze europejskiej odniesc sukces. Razem z legia i lechem

budzik1007 komentarzy: 27118.02.2020, 21:24

ma ktos liverpool do ogladania i co tu taka cisza ?

zdyp komentarzy: 455218.02.2020, 21:23

atleti niby kryzys ale jak trzeba to napsuje krwi
z czolo to zawsze ciezka przeprawa

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2418.02.2020, 21:22

Ale ja tesknie za liga mistrzow, nawet nie macie pojecia. Nienawidze ligi europy

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5018.02.2020, 21:20

@wojtasnik: mi ładnie działa, na początku były problemy ale teraz już ładnie śmiga

ElSar komentarzy: 416818.02.2020, 21:19

cyfrowy polsat go nie dziala a mam zaplacone za lige mistrzow , zlodzieje :(

Gunner915 komentarzy: 281818.02.2020, 21:16

dzieki, ostatni raz ogladalem mecz na necie z 2 lata temu i troche sie pozmienialo w internetach jednak wygodnie miec wszystko w tv.

Dziadyga komentarzy: 826818.02.2020, 21:16

Po prostu Atletico może i mdłe od zawsze a w tym sezonie szczególne,ale mają jaja.A w Anglii kazdy klub w tym sezonie zesrany na samą mysl jak już stoja w tunelu obok Liverpoolu i tu jest ta różnica,że Liverpool niby takie kozaki w lidze..a Oni graja przeciez gorzej według mnie niz poprzedni sezon i to sporo.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 118.02.2020, 21:16

@thide: nie widziałem właśnie, ale mam na oku od jakiegoś czasu. Gomorra przednio.
@TomekO: dzięki za info.

wojtasnik komentarzy: 23218.02.2020, 21:15

@Fabri4

Ja nigdy nie narzekałem na strims.world, ale dzisiaj tragicznie mi działa, co chwilę jakieś przycinki albo niedziałające źródla, z adblokiem tez jakies problemy..

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333018.02.2020, 21:14

Spokojnie, Atletico w tym sezonie jest tak mdłe, że jeszcze pewnie to przegraja.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5018.02.2020, 21:13

wejdzie sobie na strims.world i macie linki, ciężko poszukać?

Gunner915 komentarzy: 281818.02.2020, 21:09

chory jest, a ktos da link do Atletico?

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 118.02.2020, 21:09

@Trequartista: Kontuzje ma

Trequartista komentarzy: 536618.02.2020, 21:08

Dzisiaj grają największe talenty na świecie: Mbappe, Sancho i Arnold, tylko Atletico się wyłamało i nie wystawiło Felixa (no chyba że ma kontuzję)

Cysiowo komentarzy: 193018.02.2020, 21:08

link do live?

thegunner4life komentarzy: 899018.02.2020, 21:07

1:0 czyli to po prostu Anglia jest beznadziejna w tym sezonie. Bo u nas nikt im nawet nie strzela.

Ranczomen komentarzy: 1232418.02.2020, 21:06

Da nam przykład Simeone, jak zwyciężać mamy!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2020, 21:03

@KapitanJack10: sikanie nie zajmuje już 180 minut odkąd biorę Prostamol Uno Tipo Panda Punto

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2020, 20:58

@DoomSlayer: ja nie pamiętam, kiedy ostatnio obejrzałem jakiś mecz w tv od początku do końca xD

Uszu komentarzy: 51218.02.2020, 20:57