Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Josef Bursik- Saka- Jonathan Panzo-Nathan Ferguson-
Max Aarons- Foden-Jude Bellingham- Jadon Sancho- Hudson Odoi-Harvey Elliott-Greenwood

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466918.02.2020, 15:54

@Gunnerrsaurus:

Taki maja zapis w regulaminie, ze jak wypadnie ktos na minimum pol roku to moga sprowadzic dodatkowego zawodnika

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189918.02.2020, 15:44

@rreddevilss napisał: "Kiedys Real na tej zasadzie sciagnal Diego Lopeza, takze nikomu nie dali w lape :)"

To się nie wyklucza. Kiedyś w łapę dał Real, teraz Barca

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2020, 15:43

Lewy traci tylko 1 gola do Benzemy/4 strzelca w historii LM/ Wszystko wskazuje na to, ze Lewy na przestrzeni dni go weźmie. Niesamowite, ze Lewy na lata zapisze sie jako 4 strzelec LM tylko za CR7,Messim i Raulem.

Kowal96 komentarzy: 1758918.02.2020, 15:38

Gutka i Rudzki na temat Arsenalu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2020, 15:34

Spokojnie LM to nie PL z młodzieżowymi kadrami. Psg, Baya, Bvb jak beda miec dzien to pykaja czerwonke., oraz nieobliczalne Juve , City . Lfc moze wygrac LM , ale wcale nie musi.

pumeks komentarzy: 2080818.02.2020, 15:31

@mallen:

Najlepiej z Liverpoolem, żeby z 3 asysty zaliczył :)

pumeks komentarzy: 2080818.02.2020, 15:30

@Tevez:

nie sądzę....wygra ktoś inny ;)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466918.02.2020, 15:25

@Womanizer:

songoku95 komentarzy: 2348618.02.2020, 15:23

@Tevez: chce zobaczyć dwumecz Real-Liverpool.

Womanizer komentarzy: 991318.02.2020, 15:13

Zdaniem hiszpańskich mediów Barcelona dostała zgodę od władz La Liga na znalezienie zastępcy dla kontuzjowanego Ousmane'a Dembele. Blaugrana ma 15 dni na pozyskanie nowego napastnika.

Zgoda na transfer po zamknięciu okna? Poebao.
Ewidentnie ktoś dostał w łape, bo Barca nie ma teraz kim grać przez kontuzje Dembele i Suareza do końca sezonu.

Tevez komentarzy: 408718.02.2020, 15:12

Na futbol patrzysz bez emocji. Bo wiesz że Ligę Mistrzów znów wygra Klopp...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2020, 15:10

Wielki, potężny Adama Traore wprowadzi Wolves do top 4.

Garfield_pl komentarzy: 2800918.02.2020, 15:10

@filo94 napisał: "Citroen c3 - ktos ma albo może coś o nim powiedzieć? :D"
Całkiem spoko autko miejskie dla kobiety :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2020, 15:03

Son wypada do maja? Wyścig o top 4 chyba nigdy nie był wolniejszy w historii niż w tym sezonie.

damianARSENAL komentarzy: 851718.02.2020, 14:59

@RIVALDO700: Santi chyba powiedziałby o zakończeniu kariery. Byliśmy największym klubem w jego karierze. Liczył, że zostanie. To oczywiste

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2020, 14:56

@damianARSENAL: Serio? Dlatego, ze sztab AFC myslał, ze facet skończy karierę przez ta kontuzje ze stopa.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 218.02.2020, 14:55

@paw3u: 1.2

damianARSENAL komentarzy: 851718.02.2020, 14:53

@mallen: Oby. Wygryzie każdego z naszej pomocy. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć dlaczego nie dali mu nowego kontraktu

mallen komentarzy: 2123918.02.2020, 14:50

UWAGA!

Arsenal sonduje możliwość sprowadzenia Santiego Cazorli, aby Hiszpan mógł zagrać ostatni mecz w koszulce Arsenalu.

Na Fortunie jest kod "LIGAMISTRZÓW"

Darmowy zakład do 200 zł, w razie przegranej otrzymasz zwrot (ale musisz wykorzystać na dzisiejszych meczach albo jutrzejszych)

bigMick komentarzy: 108518.02.2020, 14:26

@Womanizer
Skąd wytrzasnąć te bonusy na start? Rejestruję się właśnie i rubryczka z kodem promocyjnym pusta. Jak go wytrzasnąć? :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.02.2020, 14:22

DoomSlayer > Nie udzielałem się tu, ale mecze oglądałem jak mogłem. Dwa razy też byłem na Emirates

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.02.2020, 14:20

DoomSlayer > Miło, że pamiętasz

Mateo0920 komentarzy: 11818.02.2020, 14:20

Upamecano ma klauzulę 60 mln euro? To pewnie na początku letniego okienka w Lipsku ustawi się niezła kolejka klubów po niego.

Dzisiaj BVB vs PSG obejrzę liczę na wymianę ciosów a mniej na szachowanie i grę byle nie przegrać.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 218.02.2020, 14:18

Citroen c3 - ktos ma albo może coś o nim powiedzieć? :D

Womanizer komentarzy: 991318.02.2020, 14:14

@bigMick:

Załóż i tu i tu. Wykorzystasz bonusy na start, później nie musisz sie logować :)

bigMick komentarzy: 108518.02.2020, 14:09

Siema byczki, zakładać konto lepiej na fortunie czy STSie?

kamilo_oo komentarzy: 2356718.02.2020, 14:05

@kkam195 napisał: "No to teraz nie będzie kto miał totkom strzelać goli na farcie w 94'..."

Lucas Moura

mallen komentarzy: 2123918.02.2020, 14:04

Powrót na The Emirates był wspaniałym uczuciem. Bardzo ciężko pracowałem na treningach, by dostać tę szansę i udało się, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Czuję, że zaprezentowałem się dość nieźle, byłem bliski strzelenia bramki, jednak najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty.

Eddie Nketiah

kkam195 komentarzy: 138018.02.2020, 13:51

No to teraz nie będzie kto miał totkom strzelać goli na farcie w 94'...

mallen komentarzy: 2123918.02.2020, 13:39

OFICJALNIE: Robbie Burton za 800 tysięcy euro został zawodnikiem Dinama Zagrzeb!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.02.2020, 13:28

Podobno uraz Sona jest podobny do tego co doznał Tierney w tamtym roku. Jeśli tak to najwcześniej powinien wrócić w maju. Oby Totki awansowały jednak w LM, bo to zawsze będą dla nich dwa dodatkowe mecze w LM przy napiętym terminarzu w kwietniu.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 118.02.2020, 13:25

@Ech0z: Ja też, ale nikomu źle nie życzę. Chodź ta wiadomość mnie cieszy ze względu na walkę o LM

Ech0z komentarzy: 1041318.02.2020, 13:14

@Marcinafc93: i dobrze, nie lubię tego pajaca

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 118.02.2020, 13:02

Spore osłabienia Spurs

silvano95 komentarzy: 980718.02.2020, 13:00

Heung-min Son to undergo surgery this week after fracturing his right arm vs. Aston Villa on Sunday and will be out for 'a number of weeks'

Ech0z komentarzy: 1041318.02.2020, 12:59

@Jacek1s: jakby nie patrzeć przy każdym z 4 goli brał udział, prawdziwy kanonier nam wyrasta :D

Garfield_pl komentarzy: 2800918.02.2020, 12:59

@kwiatinho napisał: "Son wypada na kilka tygodni... zagrywka Mourinho przed meczem z Chelsea czy poważna kontuzja?"
Chyba raczej nie zagrywka, bo piszą o operacji.

Jacek1s komentarzy: 764618.02.2020, 12:48

@mallen napisał: "5 naszych w drużynie tygodnia"