Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United!

Arsenal odpalił! Zwycięstwo 4-0 z Newcastle United! 16.02.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1353 komentarzy

Przed 26. kolejką Premier League podopieczni Mikela Artety dostali kilka dni wolnego oraz zaliczyli krótkie zgrupowanie w Dubaju. Następnie podjęli Newcastle United na Emirates Stadium i rozbili ekipę Steve'a Bruce'a aż 4-0! Po pierwszej połowie nie dało się powiedzieć dużo dobrego o grze londyńczyków, ponieważ ci zeszli na przerwę przy bezbramkowym remisie. Fantastycznie rozpoczęli jednak drugą odsłonę spotkania, strzelając dwie bramki i dokładając kolejne dwie w końcówce. Można powiedzieć, że drużyna Artety odpaliła, ale kluczowe przełamania mają za sobą Nicolas Pepe i Alexandre Lacazette. Obaj panowie trafili do siatki oraz zanotowali asystę, a gol Özila, Aubameyanga oraz ostatnie podanie Saki podsyciły radość na The Emirates po ostatnim gwizdku sędziego.

Składy, w jakich zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Ceballos (82' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil (90+1' Willock), Aubameyang - Nketiah (85' Lacazette).

Newcastle: Dubravka - Lazaro (74' Hayden), Fernandez (75' Ritchie), Lascelles, Clark (83' Schär), Rose - Almiron, Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin - Joelinton.

Obie drużyny intensywnie rozpoczęły to spotkanie. Mimo że Arsenal zdominował posiadanie piłki, to ekipa Newcastle co kilka minut tworzyła sobie groźne okazje. Sposób bronienia szesnastki w wykonaniu Srok znacznie utrudniał Kanonierom kreowanie podobnych sytuacji. Zazwyczaj gospodarze tracili futbolówkę w okolicy 25. metra. Zdarzały się też straty w okolicy środka boiska, przez co przyjezdni mieli szanse na błyskawiczny kontratak. Saint-Maximin czy Almiron zdawali się być za szybcy dla takich zawodników jak Granit Xhaka, jednak ofensywni gracze Newcastle gubili się w dryblingu i nie grzeszyli skutecznością.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym częściej (wciąż bardzo rzadko) Arsenalowi udawało się znaleźć skrawek murawy, z którego można było oddać strzał na bramkę Dubravki. Strzelali Pierre-Emerick Aubameyang czy Eddie Nketiah. Niezłą próbę z rzutu wolnego zaliczył Nicolas Pepe, a wywalczony przez Iworyjczyka rzut rożny również narobił sporo zamieszania.

Pomimo wysokiego tempa kreatywność szwankowała w szeregach Arsenalu, ale w drugą połowę gospodarze weszli niesamowicie, otwierając wynik spotkania w 53. minucie. Wtedy to Nicolas Pepe nie zdecydował się na drybling, tylko celnie dośrodkował w pole karne, a Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki głową. Londyńczycy ewidentnie złapali wiatr w żagle i już po chwili Bukayo Saka po minięciu dwóch rywali znalazł w szesnastce Nicolasa Pepe, który bez kłopotu wykończył akcję lewą nogą.

Przyjezdni starali się szybko odpowiedzieć na dwa trafienia Arsenalu. Saint-Maximin podał w szesnastkę do Clarka, a ten miał otwartą drogę do bramki, jednak czubkiem buta interweniował David Luiz, który skierował futbolówkę na rzut rożny. Arsenal po tej sytuacji na długo odzyskał kontrolę nad meczem. Steve Bruce zdecydował się wprowadzić na plac gry dwóch wypoczętych graczy i zmienić ustawienie. W 75. minucie Saint-Maximin po udanym dryblingu uderzył na bramkę, jednak słupek uratował Bernda Leno. Była to ostatnia groźna sytuacja gości.

Na ostatnie minuty spotkania na murawę wszedł Alexandre Lacazette. Francuskiemu snajperowi wystarczyło 10 minut, żeby zaliczyć asystę oraz wreszcie się odblokować, wpisując się na listę strzelców. Najpierw asystował w efektownej sytuacji bramkowej na 3-0. Kluczową rolę odegrał tu Mesut Özil, który zagrał do Nicolasa Pepe na prawą stronę. Iworyjczyk podał do Lacazette'a, a napastnik Arsenalu tracąc równowagę, zagrał jeszcze w okolicę 5. metra w poszukiwaniu partnerów. Podjął słuszną decyzję, bo futbolówkę z łatwością umieścił w siatce rozpoczynający tę akcję Mesut Özil.

Przed ostatnim gwizdkiem Lacazette ustalił wynik spotkania na 4-0, chociaż wykończenie podania od kolegi z zespołu wyglądało kuriozalnie. Piłka odbiła się od lewej nogi Francuza i wpadła do bramki, podczas gdy ten zamachnął się prawą nogą. Na twarzy napastnika z numerem 9 widać było jednak niesamowitą ulgę i radość. Uśmiech po zakończeniu tego meczu nie schodził również z twarzy Özila, Pepe i Aubameyanga, którzy walnie przyczynili się do wysokiego zwycięstwa nad Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2806617.02.2020, 22:44

@rreddevilss: właśnie widzę :D fart ma utd niesamowity dziś i pomoc sędziów, bo Harry to powinien dawno w szatni siedzieć ;)

marcingus1 komentarzy: 117817.02.2020, 22:43

@mitmichael: z tego co pamiętam to liverpool w tamtym sezonie strzelał gole na wagę zwycięstwa to małych spalonych a nie city

@Garfield_pl:

W drugiej polowie United gra ladnie akurat :)

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 417.02.2020, 22:39

Inna sprawa, że Bats byłby onside, ale zdążyłby w międzyczasie 4 razy kopnąć się w czoło a później zkiksować w aut. A Oli proszę, prosty ruch, dostawiona głowa i pozamiatane

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 117.02.2020, 22:39

Szkoda Oliego.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.02.2020, 22:39

Trzymajcie się tam w tej Chelsea.

mitmichael komentarzy: 4924317.02.2020, 22:38

Gdyby var było wczesniej to by Manchester City mistrzem nie było, w poprzednim sezonie duzo bramek strzelali po błednych decyzjach sedziow, nie mowiac juz o symulkach w polu karnym

caliero913 komentarzy: 125417.02.2020, 22:38

@Furgunn: spokojnie, rozkręcają się, mój typ to Rudiger

sWinny komentarzy: 782717.02.2020, 22:38

spalony to spalony, ale ta bramka z pchnięciem przez Azpiliquete to kiepski żart. Za to sędziowie powinni być degradowani do gorszych spotkań, albo nawet niższych lig.

Garfield_pl komentarzy: 2806617.02.2020, 22:38

Haha ale kara Chelsea dopadła w tym meczu ;) należy się za mecze z nami, ale utd daleko nie zajedzie z taką grą w następnych kolejkach. Oby nasi nabierali rozpędu z meczu na mecz, bo jeszcze kilka ciężkich pojedynków przed nami i trzeba zbudować pewność siebie.

Ech0z komentarzy: 1041617.02.2020, 22:38

Jaki wynik korzystny dla nas?? Przecież na 4 miejsce nie mamy szans od grudnia, teraz tylko walka o 5 miejsce została ale United nam już ładnie odskakuje z potencjalnym rywalem

Furgunn komentarzy: 923517.02.2020, 22:38

Kiedy w końcu będzie jakieś czerwo, czekam od 20 minut :D

enrique komentarzy: 1915517.02.2020, 22:37

W takim wypadku VAR niszczy widowisko, ale ze sportowego punktu widzenia jak najbardziej sprawiedliwie.

Garfield_pl komentarzy: 2806617.02.2020, 22:35

Wszystko wszystkim, bo wynik korzystny dla nas, ale za VAR, a raczej sędziów powinni się wziąć w FA, jakieś analizy błędów i kary finansowe czy coś, żeby wreszcie zaczęli decyzję podejmować odpowiedzialne, a wiadomo, że najbardziej zmusi ich do tego kara finansowa za rażące złe decyzję. Ewentualnie degradacja ligę w dół, ale wiadomo nic takiego się nie wydarzy...

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.02.2020, 22:35

1 2

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 417.02.2020, 22:33

Var varem, ale czelsi dzisiaj chyba nie chce tego wygrać xD

Smolek komentarzy: 34017.02.2020, 22:32

Wygląda na to że OGS znalazł sposób na granie z mocnymi drużynami. United naprawdę radzi sobie dobrze z TOPką

Haxball komentarzy: 102317.02.2020, 22:31

Rudzki wygrywa nagrodę za najbardziej żenującego komentatora

PrzeArs komentarzy: 278417.02.2020, 22:31

Biedny Przemuś Rudzki i jego Chelsea hahaha . Kolejna już porażka za chwilę , idą na rekord hehe . Od początku mówiłem i podtrzymuje że Chelsea skończy ten sezon na miejscach 8-10 . COYG

zdyp komentarzy: 455817.02.2020, 22:29

ciagle mam wrazenie ze ten caly baczłaj jest kompletnie innym/lepszym zawodn. tylko wtedy gdy......... jest 'on.loan'

caliero913 komentarzy: 125417.02.2020, 22:28

Caballero straszny ręcznik:/

Ech0z komentarzy: 1041617.02.2020, 22:28

Tak jak myślałem, Chelsea bez Kante nie istnieje

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.02.2020, 22:28

@Arsenal4Ever14 napisał: "Ooo strzela ten co nie powinien być na boisku xDD"

To tak jak Jorginho w meczu z nami. Karma wróciła xd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.02.2020, 22:28

Vs Ole

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333017.02.2020, 22:28

Jak na razie wynik na naszą korzyść, lepiej by smerfy przegrały.

jurasmolas44 komentarzy: 184917.02.2020, 22:26

Kara dla Chelsea za mecz z nami. Maguire czerwona, bramka winna być uznana albo p rz y najmniej sytuacja 50/50 i do tego gwoździa wbija facet co powinien mecz na trybunach oglądać

kamilo_oo komentarzy: 2356717.02.2020, 22:25