Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

Oceń piłkarzy po meczu z Burnley

Zobacz skrót spotkania:

BurnleyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
pumeks komentarzy: 2031426.12.2018, 13:43

Kolejny, ślepy sędzia......i kolejny karny dla Wilków uciekł.

Chopinno komentarzy: 328524.12.2018, 13:54

@JanikK: ja strasznie nie lubię chodzić do fryzjera i przez kilka lat scinałem się sam. W skrócie zauważyłem "antenki" i chciałem przejechać jeszcze raz zapominając o tym, że zdjąłem nakładkę z maszynki. Potem nie było odwrotu :D

JanikK komentarzy: 15806 newsów: 224.12.2018, 13:43

@Chopinno:
My tak na odebranie matur chcieliśmy przyjść z ekipką 4 osób ale zabrakło odwagi xD
Jeszcze ja z moimi włosami, którymi codziennie zajmuje się z 30minut to chyba bym nie przeżył:D

Chopinno komentarzy: 328524.12.2018, 13:41

Ja w liceum na kilka dni przed wigilią niespodziewanie zmieniłem fryzurę (ogoliłem się równo ze skórą) i koleżanka czekała aż złoży mi życzenia, które brzmiały: "nie zmieniaj się, bo wyczesany z Ciebie gościu". Nigdy nie słyszałem bardziej zaplanowanego suchara sytuacyjnego :D

JanikK komentarzy: 15806 newsów: 224.12.2018, 13:36

@Alonso:
Była taka koleżanka w liceum
Która składała życzenia przez dobre 5 minut
Mój przyjaciel No chciał już odejść i jak skończyła to powiedział
„Nawzajem”
Była Kosa do końca liceum xD

Franexator komentarzy: 4524.12.2018, 12:38

U mnie na południu ciepło, deszcz leje ale i tak jest spoko :D Wesołych Panie i Panowie!

Kanonier204 komentarzy: 39692 newsów: 324.12.2018, 12:28

@Ranczomen
Obyś od sałatki jarzynowej się nie połamał jak on na magiczne "3 tygodnie"

Zdrowych :V

polandblood komentarzy: 10893 newsów: 124.12.2018, 12:27

@wojt3q: Przecież to są oczernienia, prywatyzacja Warty, Telekomunikacji Polskiej, afera zielone bingo, zabójstwa Leppera czy Petelickiego, WSI i co się działo w Wojskowej Akademii Technicznej czy ustawianie przetargów. Odsyłam też do wyroków i uzasadnień sądu ze spraw WS.

Ranczomen komentarzy: 860424.12.2018, 12:25

Życzę Wam, żeby te Święta dały Wam tyle radości, co mi oglądanie Welbecka w koszulce Arsenalu.

Wesołych Świąt!

ZielonyLiszaj komentarzy: 1363224.12.2018, 12:14

@wojt3q: Ja zostanę przy swojej racji, a Ty przy swojej i na tym zakończmy bo nikt nikogo nie przeciągnie na swoją stronę. Pozwolę się jeszcze odnieść do skrawka Twojego wpisu ,, nie jest istotne, czy nazywasz się Tusk, czy Kaczyński. Nikt nie zasługuje, aby zostać oczernianym przez marnego pisarza."

Właśnie bardzo istotne bo to nie są oczernienia tylko fakty. Serio myślisz, że to co on opisał w tych książkach jest jedynie oczernieniem wyssanym z palca? Szkoda, że tak myślisz no ale cóż każdy ma prawo mieć własny światopogląd.

Bez odbioru, Wesołych!

wojt3q komentarzy: 213824.12.2018, 12:11

@ZielonyLisc: jak chcesz, możesz znaleźć inne źródła niż Newsweek. Dziesiątki portali o tym pisały. O Komorowskim książkę również czytałem i jest raczej dyskusyjna. O tej próbie samobójczej to każdy tak może powiedzieć, gdyby ktoś go chciał zniszczyć, to by zniszczył. Dziwnych 'samobójstw' było u nas sporo.

@polandblood: wypowiadał się po tym, jak złapali go za rękę. Zrzynanie całych akapitow raczej ciężko nazwać 'wzoroowaniem się', raczej kradzieżą. Trochę smutne co piszecie, bo nie jest istotne, czy nazywasz się Tusk, czy Kaczyński. Nikt nie zasługuje, aby zostać oczernianym przez marnego pisarza.

schnor25 komentarzy: 1746424.12.2018, 12:07

Życzę sobie i Nam (Wam):

1. Żeby Arsenal zakończył sezon w TOP4 i...
2. Żeby Kury wyleciały z TOP4 (chyba za ciężki temat dla Mikołaja, ale kto wie :)).
3. Żeby Aubameyang został królem strzelców.
4. Żeby Ozila przestały boleć plecy i na stare lata zechciało mu się naciskać rywali i grać co najmniej tak jak ostatnio.
5. Żeby Bosscielny nawiązał do najlepszych czasów, a nie walił w każdym meczu babole.
6. Triumfem w LE czy FA CUP też byśmy nie wzgardzili.
7. Żeby Liverpool wyłożył się na ostatniej prostej (co by zgasić jak pety niepokornych "kibiców" The Reds).
8. Żeby urazy/kontuzje zaczęły omijać Nas szerokim łukiem.
9. Żeby Iwobi zyskał atrybut w postaci strzału z jakiejkolwiek odległości.
10. Oraz zdrowia dla wszystkich Kanonierów. Czy to piłkarzy, czy Was użytkowników k.com.

Wesołych Świąt Kanonierzy/-rki!

polandblood komentarzy: 10893 newsów: 124.12.2018, 12:04

Śmiać mi się chcę, jeśli chodzi o plagiat itd. WS nie raz wypowiadał się na kim się wzorował i jakie podobieństwa można znaleźć w jego książkach.

@ZielonyLisc: True, to nie są wesołe tematy, ale jak ktoś już się wciągnie to nie ważne jaka pora roku i tak się będzie zastanawiał jak to wszystko było możliwe.

don_god_kuchar komentarzy: 16524.12.2018, 12:04

Mój film o statusie społecznym, może komuś się spodoba.
https://youtu.be/cmgQSmnhHkQ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kluivert000 komentarzy: 15024.12.2018, 12:03

Oczywiście że to co Sumliński pisze to jest prawda.Pan Wojtek tylko czeka żeby ten ćwierćinteligent i najgorszy Prezydent w historii 3RP go pozwał, ale nic nie robi bo wie że byłby to jego całkowity koniec

Placio komentarzy: 98524.12.2018, 12:01

Wesołych Świąt Kanonierzy i Kanonierki , oby zbliżający się rok był jeszcze lepszy niż obecny.

ZielonyLiszaj komentarzy: 1363224.12.2018, 11:54

@wojt3q: newsweek hehe to ja podziękuję. Jeśli coś skopiował to niestety jest to minus dla niego i szkoda niemniej jednak informacje zwarte w jego książkach mają odzwierciedlenie w rzeczywistości co widać po sytuacjach mających miejsce na scenie politycznej, które mają obecnie miejsce i będą miały. Nie bez przyczyny służby rujnowały mu życie doprowadzając go do próby samobójczej. Mało tego został uniewinniony przez sąd. Zresztą sam WS o tym pisał, że będą starać się podważać jego wiarygodność.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18898 newsów: 11724.12.2018, 11:51

Wesołych ludzie!

Ramsey do Juve,Bentancur do nas.

Piękny, urugwajski środek pola.

lays komentarzy: 3933924.12.2018, 11:48

Wesołych Świąt Kanonierzy !

wojt3q komentarzy: 213824.12.2018, 11:46

@ZielonyLisc: https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/plagiaty-wojciecha-sumlinskiego-kolejne-dowody-na-plagiaty-sumlinskiego/4ce9ecr

https://www.wykop.pl/link/3624903/sumlinski-przeprasza-za-swoje-klamstwa-zawarte-w-ksiazce-niebezpieczne-zwiazki/

5 sekund szukania, a jest tego dużo, dużo więcej. To jest zrzynka od znanych pisarzy, a ile zerżnął od mniej znanych, to tylko on wie. Tak czy owak, facet jest kompletnie niewiarygodny.

ZielonyLiszaj komentarzy: 1363224.12.2018, 11:40

@wojt3q: Mógłbyś je przytoczyć? Jestem ciekaw. Tylko które akapity? Bo historię, które on opisuje nie są wyssane z palca.

wojt3q komentarzy: 213824.12.2018, 11:39

@ZielonyLisc: nie zależy od punktu widzenia. Facet przepisuje całe akapity i to jest fakt, a nie opinia.

mar12301 komentarzy: 2149924.12.2018, 11:38

Wesołych Świąt Kanonierzy :)

Życzę wszystkim top 4 i wygrania LE i może też Pucharu Anglii w tym sezonie :)

A i Siedźcie z rodziną przy stole dziś, a nie na telefonach i przy komputerach :) Arsenal gra dopiero w środę więc można posiedzieć spokojnie :P

GROMALL komentarzy: 504224.12.2018, 11:35

Wesołych świąt wszystkim!;)

Gorrann komentarzy: 138524.12.2018, 11:34

Ramsey podobno w Juve. Ktoś ma więcej info?

ZielonyLiszaj komentarzy: 1363224.12.2018, 11:34

@polandblood: przeczytałem tą o komoruskim. Ręce opadają... ale są święta więc nie poruszajmy tych tematów.

@lukasz845: póki co jestem na 107 stronie. Mega ciekawa, książki Wojciecha można przeczytać w 2/3 godziny.

@wojt3q: opinia ta zależy od punktu widzenia.

Kanonier204 komentarzy: 39692 newsów: 324.12.2018, 11:32

Także kanoniery i kanonierki moje:

Czekajcie cierpliwie na prezenty, jak na kebsa od Mesuta.

mitmichael komentarzy: 4772324.12.2018, 11:27

Prezentów cztery wieże
Mikołaja na skuterze
renifera z czerwonym noskiem
pierwszej gwiazdki lśniącej
wszystko co Ci tylko trzeba
a ja składam te życzenia

WESOŁYCH ŚWIĄT KANONIERZY i KANONIERKI!!!

Alonso komentarzy: 1098824.12.2018, 11:22

nawzajem

DoomSlayer komentarzy: 258524.12.2018, 11:18

Wesołych Świąt!

Kanonier204 komentarzy: 39692 newsów: 324.12.2018, 11:18

Biegu Pierre'a
Piętek Ramseya
Obrony Kosy
Guendo za włosy
Brody Alexa
Mesuta kebsa
Parad Lenora
Niech Emery woła

Wesołych Świąt!

wojt3q komentarzy: 213824.12.2018, 11:13

@ZielonyLisc: nie denerwuj się, przecież Sumlinski tylko kopiuje znane kryminały :)

Diam51 komentarzy: 2990 newsów: 18224.12.2018, 11:13

Szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz wielkiej hecy
A Mesuta niech już nie zabolą plecy.
Aubie króla strzelców, a Petrowi mnóstwo kasków,
Lucasowi nigdy niech nie braknie blasku.
Oby Kosa kosił, Leno zawsze bronił,
A Iwobi po towarze na skrzydełku gonił.
Guendouziemu lepszych podań, Welbeckowi równowagi,
Żeby to był wielki futbol, a nie granie lagi.
By Emery zawsze miał w rękawie asa,
Glajskor, Live nic nie wygra, "nie dla psa kiełbasa".
Oby tutaj w maju była przeogromna feta,
A fanbojom - najważniejsze - BRAMEK LAKAZETA! :D

silvano95 komentarzy: 522524.12.2018, 11:10

Wesołych Świąt

losnumeros komentarzy: 421924.12.2018, 10:59

Wszystkim życzę Wesołych Świąt, zdrowia, szczęścia, miłości oraz żebyśmy mogli w ciągu najbliższych lat świętować mistrzostwo ligi.

Traitor komentarzy: 7174 newsów: 2324.12.2018, 10:59

Wesolych swiat panowie, aby kazdy w zyciu ustawil sie jak Jenkinson xd

tyson880 komentarzy: 984024.12.2018, 10:49

Życzę wszystkim spełnienia marzeń. Wesołych świąt!

ASNLKardasz1 komentarzy: 5324.12.2018, 10:47

Wesołych Gunners!

Pampiszon komentarzy: 24524.12.2018, 10:47

@P_95:
Manolas, o którym gadamy tutaj już czwarty rok...
Hummels byłby też super.

Myślę że Kosa będzie max 3 wyborem jak narazie bo do formy mu daleko.

lukasz845 komentarzy: 342024.12.2018, 10:45

@ZielonyLisc: książka świetna, jestem już prawie na finiszu z nią

MaciekGoooner komentarzy: 28102 newsów: 524.12.2018, 10:44

@kaman17: Późno, pewnie w okolicach GW 34-36

polandblood komentarzy: 10893 newsów: 124.12.2018, 10:35

@ZielonyLisc: Szanuję, u mnie książki Niebezpieczne związki Komorowskiego i Pogorzelisko tez zamówione w święta tyle że w tamte.

P_95 komentarzy: 61224.12.2018, 10:34

w obliczu problemów kadrowych w Arsenalu jakiego stopera życzylibyście sobie w Arsenalu?
wesołych!

Pampiszon komentarzy: 24524.12.2018, 10:27

I wanna wish you Emery Christmas!

kaman17 komentarzy: 351524.12.2018, 10:22

Kiedy będzie podwójna kolejka w fpl?

pumeks komentarzy: 2031424.12.2018, 10:21

Super prezentów na święta i wszystkiego co dobre :)

U mnie święta na smutno. Wczoraj musiałem uśpić kota :(
15 lat miała. Niby to tylko kot ale po tylu latach szkoda sierściucha.
Jednak się człowiek bardzo przywiązuje do swoich zwierzaków.

thide (redaktor) komentarzy: 30573 newsów: 120224.12.2018, 10:19

a u mnie leciało kilka awionetek. najpierw spadły banany, a potem biały proszek, ale nie wygląda to na śnieg.

michalal komentarzy: 1039724.12.2018, 10:01

@Gunnerrsaurus:

No właśnie niestety co raz mniej :D

macc komentarzy: 462224.12.2018, 09:57

Dobrego trawienia i braku gazów na te święta Wam życzę.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1077124.12.2018, 09:54

@michalal:

Na Śląsku sypie węgiel ;)

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Man City 15.12.2019 - godzina 17:30
? : ?
West Ham - Arsenal 9.12.2019 - godzina 21:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool16151046
2. Leicester16122238
3. Man City16102432
4. Chelsea1692529
5. Man United1666424
6. Wolves1659224
7. Tottenham1665523
8. Sheffield United1657422
9. Arsenal1657422
10. Crystal Palace1664622
11. Newcastle1664622
12. Brighton1654719
13. Burnley1653818
14. Everton1652917
15. Bournemouth1644816
16. West Ham1644816
17. Aston Villa1643915
18. Southampton1643915
19. Norwich16321111
20. Watford161699
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy163
Tammy Abraham113
Pierre-Emerick Aubameyang111
Marcus Rashford104
Sadio Mané94
Sergio Agüero92
Harry Kane92
Danny Ings91
Teemu Pukki83
Raheem Sterling81
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz listopada wybór redaktorów
6.21
Gracz listopada wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna