Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

FabsFAN ładnie leci w tym Szczecinie.

Najpierw zaszlachtował partnera, teraz się umawia z fioną na tsa.

Nic tylko puścić Patrycję Markowską - Świat się Pomylił.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 323.12.2018, 23:35

@Traitor:
Spiewalismy w pierwszej klasie liceum ( rok 2011 ) na English song competition One Direction "What makes you beautiful" i wiem, ze ktos to wrzucil na yt, ale za Chiny nie moge teraz tego znalezc. :D

@Fiona98:

A czemu masz w nicku 98, jak jesteś z 2000?

lays komentarzy: 3987123.12.2018, 23:26

Ogladajcie. Jak Spurs nie cierpie, tak Pochettino bardzo lubie. Inteligentny facet, ale to mnie rozbawiło (rocznica z żoną 26 lat i wynik 2-6)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2018, 23:25

@WilSHARE
Stulejmani

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.12.2018, 23:24

@Fiona98: wilkszary

sWinny komentarzy: 772923.12.2018, 23:24

Życzenia ode mnie :) podpisane niby że na Wielkanoc, ale też się świetnie nadają xd

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2423.12.2018, 23:24

O @FabsFAN na yt

youtube.com/watch?v=AbUsm6M2Tl0

XD

Ranczomen komentarzy: 1225223.12.2018, 23:24

FabsFAN i tak nosi rurki, więc mu tam bez różnicy, czy Fiona to Fiona, czy tak naprawdę Franek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Papaciok:
Czekaj, czekaj. Zapomnialem dopisac, ze brakuje jej okolo 2, aby byc takie 2 na 10 jak ja :DDD

Papaciok komentarzy: 438723.12.2018, 23:19

FabsFAN

kolejna prowokacja

:D

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 323.12.2018, 23:18

@Traitor:
Prawde mowiac, po profilowym daje jej 4/10, wiec brakuje jej kilku punktow do mojego poziomu.

Papaciok komentarzy: 438723.12.2018, 23:18

Na twitterze pisali :D :

"Hector Bellerin dressed like he has a crime to solve at 2, a painting to sell at 3 and a bank to rob at 4" :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.12.2018, 23:15

Kiedyś to bym powiedział, że Giroud jest najpiękniejszy, ale tą stylówką na ostatnim meczu, Bellerin skradł moje serce.

Papaciok komentarzy: 438723.12.2018, 23:15

@Kanonier204: CNIE ? :D

zawsze na mecz wychodzi w czarnych rękawiczkach... nawet ci nie mowie w jakie miejsca bym chciał żeby mi je wkładał