Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea

Arsenal samodzielnym liderem, wygrana 2-1 ze Swansea 28.09.2013, 19:23, Sebastian Czarnecki 2256 komentarzy

Po bardzo słabej pierwszej połowie na Liberty Stadium, drugie 45 minut przyniosło nam znacznie więcej emocji i obejrzeliśmy w nich aż trzy gole. Dwa z nich były autorstwa Arsenalu, dzięki czemu londyńczycy zdołali wygrać ze Swansea 2-1 zdobyć niezwykle ważne trzy punkty.

Przypomnijmy, że wcześniej dzisiejszego dnia, swoje mecze przegrały obie drużyny z Manchesteru, a w derbach pomiędzy Tottenhamem a Chelsea padł remis. Kanonierzy idealnie więc skorzystali z okazji i zdobyli trzy punkty, kiedy ich główni rywale do tytułu mistrzowskiego te oczka potracili i dzięki temu samodzielnie piastują teraz pozycję lidera!

Swansea: Vorm - Tiendalli, Amat, Flores, Davies - Canas, Shelvey (61. Bony) - Routledge (64. Pozuelo), De Guzman, Dyer - Michu

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey - Gnabry (78. Arteta), Wilshere (90. Jenkinson), Özil (88. Monreal) - Giroud

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy nie wychylały się za bardzo do przodu i starały się rozpracować przeciwnika w jak najmniej ryzykowny sposób. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Jonjo Shelvey, który w 5. minucie oddał mocny strzał z dystansu. Był on jednak daleki od ideału.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać do 10. minuty. Wtedy to Per Mertesacker oddał groźny strzał głową, który mógł zaskoczyć Vorma... gdyby tylko był on w światło bramki.

Po pierwszym kwadransie swojej szansy szukał nawet Aaron Ramsey. Walijczyk nie znajdował się jednak w dogodnej pozycji do oddania strzału, toteż jego uderzenie po ziemi zza pola karnego nie miało prawa zaskoczyć Vorma.

W 26. minucie na ryzykowne wyjście z bramki zdecydował się Wojciech Szczęsny, który powstrzymał nadbiegającego Michu, ograł go w polu karnym i zmusił, aby piłka wyszła poza boisko. Co prawda piłkarze Swansea chcieli jeszcze wykorzystać sytuację i mimo to kontynuować grę, jednak sędzia nie dał się na to nabrać. Niemniej, zachowanie Polaka było nieco nieodpowiedzialne i przy innym scenariuszu mogło przynieść zupełnie inny efekt.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gra skupiła się w środkowej części boiska, a piłkarze obu drużyn rzadziej przeprowadzali jakiekolwiek akcje, a nawet jeżeli którykolwiek zdecydował się na takowy zabieg, zagrożenie w porę zostawało oddalane.

W doliczonym czasie gry idealną akcję do strzelenia gola zmarnował Olivier Giroud, który otrzymał bardzo dobre podanie na wolne pole od Serge'a Gnabry'ego. Francuz oddał strzał obok słupka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Mark Clattenburg zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie

Druga cześć spotkania zapowiadała się o wiele ciekawiej i już od pierwszych minut Kanonierzy groźnie nacierali na bramkę Vorma. Zwłaszcza aktywny był młody Serge Gnabry, który napędzał większość ataków swojej drużyny.

W 58. minucie Serge Gnabry strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach klubu, na co sobie zasłużył! Niemiec otrzymał dobre podanie od Aarona Ramseya i technicznym uderzeniem posłał piłkę na długi słupek bramki pilnowanej przez Vorma, czym nie dał mu żadnych szans!

Minutę później Walijczyk mógł zaliczyć kolejną asystę! Tym razem posłał świetną piłkę na wolne pole do Mesuta Özila, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Vormem. Reprezentant Niemiec zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł i strzelił prosto w holenderskiego golkipera.

Pięć minut po pierwszym golu, Aaron Ramsey podwyższył prowadzenie! Cała zasługa w tym Jacka Wilshere'a, który przeprowadził szybki i efektowny kontratak, podał do Oliviera Girouda, a ten zgrał do wychodzącego Walijczyka, który mocnym strzałem pokonał Vorma!

W okolicach 65. minuty gracze Swansea w końcu zdali sobie sprawę, że wynik jest dla nich niekorzystny i zabrali się za częstsze nacieranie na bramkę pilnowaną przez Szczęsnego. W krótkim odstępie czasowym dwukrotnie próbował Bony, jednak obrona Arsenalu skutecznie go powstrzymała.

Cztery minuty później Łabędzie miały bardzo dobrą sytuację do nawiązania kontaktu z londyńską ekipą. Bardzo dobre uderzenie z dystansu posłał Nathan Dyer, ale jeszcze lepiej spisał się Wojciech Szczęsny, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 76. minucie fatalny błąd popełnił Jack Wilshere, który przepuścił podanie do Wilfrieda Bony'ego, dzięki czemu ten wyszedł w dogodnej sytuacji sam na sam ze Szczęsnym. Polski bramkarz wyszedł jednak górą z tego pojedynku i zatrzymał napastnika z WKS-u.

Coraz częstsze ataki łabędzi w końcu zemściły się na Arsenalu. W 81. minucie bramkę kontaktową strzelił Ben Davies, po fantastycznym podaniu Wilfrieda Bony'ego, który podciął futbolówkę nad czterema obrońcami. Walijczyk tylko dopełnił formalności, z najbliższej odległości pokonując Szczęsnego.

Piłkarze Swansea wciąż próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, jednak zagęszczona defensywa Arsenalu skutecznie powstrzymywała wszystkie ataki rywali. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a podopieczni Arsene'a Wengera zdobyli niezwykle ważne trzy punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.10.2013, 01:34

RIVALDO700, weź już się nie ośmieszaj w sprawie Hazarda. Suarez wsadzony w buty Messiego też utonie. U młodych piłkarzy skoki i spadki formy to normalne.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.10.2013, 01:22

Jako ,ze zbiore hejty od paru gosci ,napisze tylko ,ze faceta oceniam ostro ,bo czytam tu czasami porownania do talentu CR7 i Messiego, nie te buty ,nie te buty panowie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.10.2013, 01:20

Hazard 0 goli ,1 asysta na 6 meczów w BPL , hypeman z Belga i tyle , ten kolo pewnego poziomu nie przeskoczy. To nie przypadek ,ze czesto wchodzi z lawy w reprze. To bedzie taki grajek blyszczacy kiwkami i szybkoscia ,ale nic ponad stan.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.10.2013, 01:19

Mid, "By Metro Sport Reporter"

Takie bzdury, że nawet wstydził się podpisać własnym nazwiskiem. Jeszcze 3 miesiące grania nim Mou zdecyduje kogo się pozbyć.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.10.2013, 01:16

Lukkoss, ktoś większym idiotą od Mario? nie możliwe, a na pewno nie Bendtner. Beniowi jeszcze bardzo daleko do największych skandalistów. Drewienko jeszcze nie odpalił fajerwerków w domu, ani nie pobił się z własnym trenerem.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.10.2013, 01:15

metro.co.uk/2013/09/30/kevin-de-bruyne-set-for-january-exit-after-champions-league-axe-4128067/

Tego gościa bym u nas chciał. Ja wiem, że na jego pozycję ludzi mamy, ale - cholera - uwielbiam go.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.10.2013, 00:53

Ballo srednio co 4 mecz w Milanie zarabia czerwo , prosze go pod zadnym wzgeldem klopotow nie porownywac z Suarezem ok.

Za Suarezem ciagnie sie latka wariata itp ,a prawda jest taka ,ze w BPL zrobil tylko 1 glupia rzecz ugryzienie Ivanovica i tyle ,starcia z Evra nie licze ,bo to mglista sprawa.

Lukkoss komentarzy: 44201.10.2013, 00:52

Jakby Balo dołączył do Arsenalu, od razu bym zamówił koszulkę z jego nazwiskiem :) Świetny grajek, myślę że Wenger poradziłby sobie z jego charakterem. Na pewno nudno by nie bylo ;p Bendtner jakoś jest w klubie i nie było większych spin w szatni. A jest większym idiotą od Mario.

Thierry77 komentarzy: 339601.10.2013, 00:47

Sorry dzisiaj będzie płakać :P

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/marek-hamsik-chcialbym-aby-ramsey-nie-zagral/zkjls

Nic dodać, nic ująć :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.10.2013, 00:47

aNormalny, ode mnie "nie" dla Mario. Za dużo problemów z nim. Surez chociaż 'wykorzystuje' swoje kontrowersyjne w celu osiągnięcia dobrego wyniku, a Balotelli stroi fochy itd. Poza tym dzieli ich przepaść w umiejętnościach.

Suarez - wariat
Balotelli - idiota

Thierry77 komentarzy: 339601.10.2013, 00:44

Balo byłby genialnym wzmocnieniem.
Tylko ten jego charakter. Van Persie też nie był święty i Wenger dał radę.
Sądzę, że jednak daleko Nam do jego pozyskania, prawie niemożliwe. Ale Ozila też przed jego przejściem też określano jako wzmocnienie niemożliwe. A kto to wie :)
Patrząc na terminarz to znowu gramy z Kanarkami po przerwie reprezentacyjnej tak jak rok temu, tyle, że wtedy u Nich i 0-1. Oby nie było tak samo :)
A jutro Napoli będzie płakać :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.10.2013, 00:41

Trequartista, chyba tak, PRÓBUJE grać w stylu Henryego. Raz na jakiś czas mu wyjdzie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.10.2013, 00:12

Pete Boyle, autor wielu przyśpiewek związanych z Manchesterem United, wyraził oficjalnie swoje poparcie dla utworzenie śpiewającej sekcji na trybunach Old Trafford. Nowy pomysł władz United zostanie sprawdzony podczas meczu Ligi Mistrzów z Realem Sociedad

devilpage.pl

Nie do wiary ,takie rzeczy w Anglii? jestem w szoku...

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.10.2013, 00:12

Mario to piłkarz, który wg mnie ma talent tylko mniejszy od Messiego, tylko problemem jest to, ze on trenuje może 30% tego co powinien :D

aNormalny komentarzy: 348201.10.2013, 00:12

Chryste, why not* mialo byc. Ach, ten moj angielski ;d

aNormalny komentarzy: 348201.10.2013, 00:11

Ja wlasnie tez lubie goscia. Moze jest troche 'nadpobudliwy' w niektorych sytuacjach, ale talent i potencjal ma ogromny, takze not bad?

#amadeo
Jordana Brewster ;p

Valencia komentarzy: 5401.10.2013, 00:10

@ amadeo

Jordana Brewster ;)

schnor25 komentarzy: 1854601.10.2013, 00:09

Mario niech sobie siedzi w Italii, umiejętności ponad przeciętne, za to mózg też niestety przeciętny ;)

mistiqueAFC komentarzy: 2676901.10.2013, 00:04

@aNormalny

To by było spełnienie marzeń :D ja jestem fanem talentu Mario jeszcze od czasów jego gry w Interze.Jaki jest, taki jest.Ja wierze w to, ze Wenga by go jakis choć troche ogarnął, bo na całkowitą zmiane nie wierze.To taki typ człowieka i on sie nie zmieni

Oczywiśćie, ze jestem za takim wzmocnieniem ataku :D

amadeo komentarzy: 514901.10.2013, 00:03

@ aNormalny
Ja osobiście nie trawię gościa...

a z innej beczki, co to za laska w avku ? :D

aNormalny komentarzy: 348230.09.2013, 23:58

Co myslicie na temat ewentualnego transferu 'Super Mario' do Arsenalu?

rayuuuu komentarzy: 313230.09.2013, 23:57

@beznazwy: dzięki, zobaczę :) a ten na mapce jimmy bradleys zawsze puszcza afc?

beznazwy komentarzy: 237130.09.2013, 23:52

rayuuuu
Champions? Pod mariotem, nie jest zle

mar12301 komentarzy: 2311730.09.2013, 23:35

"chyba że akurat kibice z kanonierzy.com będą robić dziecinne sojusze z innymi żeby tylko "wygrać wojnę" "

media2.pl/media/106632-Kibice-wybiora-mecze-LM-transmitowane-w-Canalplus.html

jakby tylko tu było rozsyłane głosowanie..

rayuuuu komentarzy: 313230.09.2013, 23:33

Gdzie w Warszawie polecicie oglądać jutrzejszy mecz?

Wojen komentarzy: 10330.09.2013, 23:31

kiedy bedzie nowa tapeta z terminarzem? czy wogole bedzie?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.09.2013, 23:29

Patrzac na tabele mozna powiedziec - Londyn i Liverpool przejmuja tabele BPL , manchester dołuje

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.09.2013, 23:27

@kubanski

mowisz? :P

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 230.09.2013, 23:25

Dobra passa Evertonu skończy się już w sobotę.

Verminator97 komentarzy: 1490030.09.2013, 23:16

schnor25 > IMO Remy > Ba Ale każdy ma swoje zdanie. Ale masz rację Wenger skupił się na Higuainie, ale się nie udało to przerzucił się na Suareza. Długa saga i nic z tego :/ Wielu napastników było już w innych klubach, w tym Remy. W ostatnim dniu okienka był bardzo blisko wypożyczenia Ba(ostatnia deska ratunku), ale jak Jose się dowiedział, że Mesut u nas to zablokował transfer :/ Po prostu Wenga miał trochę pecha, ale było minęło, mamy lidera i gramy swoje! A jutro wygrywamy z Napoli! :-)

Trequartista komentarzy: 536630.09.2013, 23:15

Gra z czternastką na plecach, jest fanem Titiego?

Lateralus komentarzy: 90330.09.2013, 23:13

koxiarz14

W takim wypadku wybacz.

schnor25 komentarzy: 1854630.09.2013, 23:12

Verminator97

Mleko się rozlało już po fakcie, walczyliśmy o Higuaina, Suareza, Ba, a więc ktoś taki jak Remy nawet nie był na awaryjnej liście.

mitmichael komentarzy: 4924330.09.2013, 23:12

Widzieliscie wyscig o Mistrzostwo Anglii? :D

Verminator97 komentarzy: 1490030.09.2013, 23:09

Treq > Jak latem pisałem, że Wenger powinien wypożyczyć Remy'ego to wszyscy pisali komentarze typu - On jest słaby kupimy Higuaina/Suareza czy niektórzy nawet wymieniali Rooneya :D A teraz zostaliśmy tylko z Giroud, Remy to byłby bardzo dobry konkurent dla Oliego.

grzegorz1211 komentarzy: 1028430.09.2013, 23:09

Everton skończy wyżej w tabeli niż Liverpool FC

mallen komentarzy: 2123930.09.2013, 23:08

Chyba się pospieszyłem z tym zakupem Bainesa :/

Trequartista komentarzy: 536630.09.2013, 23:07

Jak to możiwe, że z takimi graczami jak Ben Arfa, Cabaye, Remy, Cisse się walczy o utrzymanie? Szkoda, że Wenger nie pomyślał wcześniej o wypożyczeniu Remy'ego, lepszy od Ba i bardziej do nas pasuje.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.09.2013, 23:06

Jeśli Coleman nie dostanie bonusu to Klama nadal niepokonany w h2h!

mar12301 komentarzy: 2311730.09.2013, 23:04

Everton nie jest jakimś wielkim zagrożeniem dla Arsenalu, bez przesady. Niech sobie wygrywają.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.09.2013, 23:04

Rafson
No odskoczyłeś mi trochę :(

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.09.2013, 23:04

Przypomniałbym teraz pewien komentarz pewnego znaffcy Pinguite, ale mi się nie chce, i tak pewnie nie przyzna się bo nie ma cojones.

Manwe komentarzy: 103630.09.2013, 23:04

baines 0 pkt, na lawie barkley i davies, vc ramseya, super

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.09.2013, 23:03

@lateralus- kłamiesz:/ ja także byłem zdania, że Everton nic nie straci na zmianie trenera

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2730.09.2013, 23:02

E, to w sumie aż tak daleko panowie z C+ od poprawnej wymowy nie byli

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.09.2013, 23:00

"Niestety" oznacza tutaj odjazd Arsenalu jak największej liczbie drużyn.

Verminator97 komentarzy: 1490030.09.2013, 22:59

A23 > A czy piłka jest sprawiedliwa? To, że ty byłeś za Eve w tym meczu to nie znaczy, że ktoś nie mógł liczyć na Sroki. Spokojnie ;-)

LoveTheGunners komentarzy: 914030.09.2013, 22:59