Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.11.2012, 18:47

mallen
i dobrze, że z Adidasem podpisujemy kontrakt ;) raz, że będą więcej płacić niż Nike, a dwa, że będzie większy zysk z koszulek, bo każdy sobie nową kupuje jak zmienia się firma bo wtedy od Nike taką starością zalatuje :P

Orandzo komentarzy: 338022.11.2012, 18:47

Ramsi
Fantastyczny tekst! Zostań redaktorem tej strony

Ramsi komentarzy: 312922.11.2012, 18:42

Nie no bez jaj!!
Ten romek to jest na prawdę wkurzający - nie dość że atak ma jak ta lala - Mata, Oscar, Hazard i Torres - którzy łącznie kosztowali jakieś 150mln (o ile nie więcej) to jeszcze mu mało. Żal - to już jest po prostu NIESPRAWIEDLIWE!!!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9822.11.2012, 18:41

@armata_pl, i bardzo dobrze.

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 18:41

Jak podpiszemy kontrakt z Adidasem, to obstawiam, że pierwsze koszulki będa bardzo mocno nawiązane do ostatnich Adidasa jakie mieliśmy.

Ramsi komentarzy: 312922.11.2012, 18:39

Myślę że sprzedaż rvp może okazać się strzałem w dziesiątkę - przedtem to tylko on strzelał gole, a teraz
walcott 9
podolski i żiru 7
żerwinio 5, ale jakby nie był kontuzjowany to też miałby na koncie przynajmniej siedem trafień.

Mamy 4 solidnych, a zarazem skutecznych napastników, którzy są mniej więcej równi:
Podolski - genialny strzał
Giroud - król powietrza
Walcott - niezwykle dobre wykończenie
Gerwinho - może nie jest zbyt skuteczny, ale statystyki za nim przemawiają.
Natomiast problemem tego kwartetu jest to że wszyscy chcą grać na szpicy! ;/

Coś mi się wydaje że machina Wengera powoli zaczyna się uruchamiać, a cenne paliwo w postaci wygranej z kogutami na ES może nam wystarczyć przynajmniej na kilka meczów.

Warto też zaznaczyć, że teraz czekają nas 3 bardzo ważne mecze i to na wyjeździe, co na pewno zadania nie ułatwi.

Mecz z Aston Villą powinniśmy wygrać - nie liczę na jakieś spektakularne zwycięstwo, bo nawet drużyna z czerwonej części manchesteru miała tam spore problemu, ale liczę na skromne 2:1, 1:0.

Mecz z Evertonem na pewno nie będzie łatwy - można go uznać za szlagier kolejki (a na pewno mecz warty pooglądania na C+!!). The Toffes są w lekkim kryzysie i nie są u szczytu formy jak na początku tej kampanii. Tak samo - nie liczę na jakieś wysokie zwycięstwo - chciałbym abyśmy wywieźli przynajmniej 1 punkt, a jak wygramy to już będzie genialnie...

Dziękuję mam nadzieję że moja wypowiedź się spodobała :D:D:D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 18:38

To chyba Torres by nie miał czego szukać u Smefrów - a też 50 melonów na niego wydali.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 222.11.2012, 18:37

I co, będą grali 11 napastników?

Mata, Oscar, Hazard, Falcao, Cavani, Rodriguez. Do tego Torres, który po przybyciu Beniteza zyska.

Diabliica komentarzy: 337822.11.2012, 18:37

Bendtner jest zainteresowany grą dla Tottenhamu, ahaha lol, co za gość.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320722.11.2012, 18:32

Roman chce wydać ponad 100 milionów funtów na transfery ofensywnych graczy! Trójkę nowych nabytków mieliby tworzyć Edinson Cavani z Napoli 48 mln, Radamel Falcao z Atletico 44 mln i James Rodriguez z Porto 36 mln....

jeśli to prawda to Roman chyba jest naprawde wkur...

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7222.11.2012, 18:31

Jak zaoferują więcej kwitu niż nike, to nie mam nic przeciwko ^^

Theo10 komentarzy: 826222.11.2012, 18:31

mallen : A który szpital by chciał sobie robić antyreklame ? ;p

tomekafc95 komentarzy: 413622.11.2012, 18:29

arsenal will be holding a 'press conference tomorrow afternoon which could be about Adidas replacing Nike as Arsenal's new shirt sponsor

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 18:28

Może zamiast FLY EMIRATES będziemy mieli logo jakiegoś szpitala :D

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 18:27

Per i Kosa zdecydowanie lepiej wyglądają na boisku niż nasz kapitan.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.11.2012, 18:23

Formacja nic nie da jak sie nie ma do niej zawodnikow, btw, anzy machaczkala ma kartoflisko zamiast boiska

Klama komentarzy: 3971 newsów: 222.11.2012, 18:22

A_1886
Ja może obejrzę tylko do tej godziny muszę ogarnąć matmę :D

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 422.11.2012, 18:22

Cudi -> przechodzimy na Adidasa ;x

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.11.2012, 18:18

To się zmieni formacje, trzeba być elastycznym, a nie sztywnym jak Wenger, bo prędzej czy później ktoś cie rozpracuje, rotować też trzeba

TW_Szczepan > Podobno jakaś spora sumka :D
Gorzej tylko od United, bo oni dostają od Chevroleta 25 mln funtów za rok bodajże.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.11.2012, 18:13

guardian.co.uk/football/blog/2012/nov/22/olivier-giroud-indispensable-arsenal-attack?CMP=twt_gu

Artykuł o tym jak Giroud staje się powoli kluczowym naszym graczem w ataku.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 122.11.2012, 18:13

ja se obejrzę Lazio-Tottki, ciekawy mecz może być

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2012, 18:12

@A23 jak miałoby to wyglądać ? :D próbowałem sobie rozrysować ale mi nie wyszło. Czekam na propozycje :D

TW_Szczepan komentarzy: 188422.11.2012, 18:12

Jutro jakaś znacząca umowa ma być ujawniona, czyżby nowy producent strojów ?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.11.2012, 18:11

Ogląda ktoś o 19 Lazio vs Tottenham ?
Skład Spursów -
Lloris, Walker, Caulker, Vertonghen, Naughton, Sandro, Carroll, Sigurdsson, Bale, Dempsey and Adebayor

Subs: Cudicini, Dawson, Livermore, Lennon, Dembele, Huddlestone and Defoe.

Mecz na N Sport i TVN Turbo.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 18:10

mallen

Lepszy Poldi na skrzydle niż Kazik - Lukas często cofa się po piłkę i asekuruje lewą stronę. Hiszpan świetnie rozprowadza piłkę i szkoda by było zmieniać teraz jego zadania na boisku.

TW_Szczepan komentarzy: 188422.11.2012, 18:09

news.arseblog.com/2012/11/exclusive-arsenal-to-make-significant-commercial-announcement/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 222.11.2012, 18:08

Dlatego najlepsza opcja to zagranie trzema obrońcami ^^

maciekbe komentarzy: 1245822.11.2012, 18:07

ciekaw jestem jak będzie wyglądała nasza linia obrony na mecz z AV. Gibbo już wrócił i pewnie zagra w pierwszym składzie na LO. Kto w takim razie zagra na środku obrony. Per i Kosa, a kapitan na ławce ? :D tak wypadałoby zrobić, bo to obecnie nasi najlepsi ŚO.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.11.2012, 18:02

Afckonrad, a jesli wszyscy beda zdrowi? :-P

tomekafc95 komentarzy: 413622.11.2012, 18:02

jak diaby wroci gosciu wraca niby za 3 tyg a wenger juz to mowil 2 tyg temu co grane spylic diabego i tyle

afckonrad9101 komentarzy: 783422.11.2012, 18:00

Marzag
Jak wroci Rosa z Diabym to urazy polapia Cazorla i Arteta zapewne, u nas wszyscy nie moga byc zdrowi to taka nasza cosezonowa tradycja, takze Wenger nie bedzie musial nad tym myslec

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 122.11.2012, 17:58

Mallen my gramy ustawieniem 4-2-3-1, a nie 4-1-2-3 :-P jestem ciekaw co wenger wymyski jak diaby wroci i rosa

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 17:54

Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć taki skład od pierwszych minut:

szymoniq97
W BravoSport w tamtym roku jako dodatek były takie filmy dokumentalne, dość długie około 90 minut jak dobrze pamiętam, i były to filmy o Mundialach począwszy od 1950 w Urugwaju do 2010, oprócz tego że były tam skróty WSZYSTKICH meczy to jeszcze 5 najładniejszych bramek i do tego historie jakiś dwóch piłkarzy, osobiście mam mundial 2006 i 1998, np: na tym 2006 opócz tych meczy itp. była historia Pele i Maradonny
Poszperaj na Allegro :)) Może znajdziesz

mallen komentarzy: 2123922.11.2012, 17:24

Santi Cazorla: “When I played for Spain against Belarus, there were a large number of Arsenal fans there. They were always singing my name. One of my team-mates for Spain couldn’t even sleep, because they didn’t stop singing. I love it."

MarcinKanonier komentarzy: 133122.11.2012, 17:22

needforspeed.com/en_UK/news/arsenals-most-wanted?utm_source=uk-facebook&utm_medium=marketing&utm_campaign=nfs_uk-fbpost-arsenal-nfs-demo&sourceid=nfs_uk-fbpost-arsenal-nfs-demo