Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier!

Arsenal w fazie play-off Ligi Mistrzów, 2-0 z Montpellier! 21.11.2012, 21:34, Łukasz Kęczkowski 1176 komentarzy

Kolejna środa i kolejna, piąta już w tym sezonie, kolejka Ligi Mistrzów. Tym razem podopiecznym Arsene'a Wengera przyszło zmierzyć się z drużyną mistrza Francji, zespołem Montpellier. Równo o godzinie 20:45 czasu polskiego sędzia Firat Aydinus użył gwizdka i dał obu ekipom znak do boju.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla - Podolski, Oxlade-Chamberlain, Giroud

Montpellier: Jourdren - Bedimo, El Kaoutari, Congré, Deplagne - Estrada, Yanga-Mbiwa - Mounier, Belhanda, Cabella - Charbonnier.

Pierwszych kilka minut pełnych było braku kreatywności i niedokładności. Zawodnicy oby drużyn popełniali sporo strat, notowali wiele niecelnych podań i nie byli w stanie stworzyć zbyt wielu składnych akcji.

W 11. minucie po wrzutce z lewej strony strzał głową oddał Laurent Koscielny, jednak piłka trafiła jedynie w poprzeczkę! Po kilku sekundach na indywidualny rajd zdecydował się Per Mertesacker, jednak gra została przerwana, gdyż faulowany był Santi Cazorla.

Już minutę później dobre prostopadłe podanie otrzymał Mounier, jednak świetną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny.

W 24. minucie na ładny, błyskotliwy rajd zdecydował się Belhanda, jednak jego podanie w pole karne do Charbonniera okazało się niecelne.

W 27. minucie Kanonierzy wykonywali rzut rożny, jednak dośrodkowanie Jacka Wilshere'a okazało się zbyt krótkie. Obrońca Montpellier wybił piłkę głową, ta dostała się do Mouniera, który wycofywał ją na oślep. Futbolówka spadła wprost pod nogi Oxlade-Chamberlaina, który prawdopodobnie sam był zaskoczony tym prezentem i oddał zbyt słaby strzał by zaskoczyć Jourdena.

W 31. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Laurent Koscielny, podholował ją pod pole karne rywala, a następnie ją stracił. Szczęśliwie futbolówka dotarła do Podolskiego, jednak jego strzał zza pola karnego minimalnie minął słupek.

W 37. minucie ładne podanie od Cazorli otrzymał Podolski i znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał nie trafił w światło bramki.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na Cabelli obejrzał Santi Cazorla.

W 45. minucie indywidualną akcją popisał się Belhanda. Marokańczyk prawdopodobnie zobaczył wysuniętego Wojtka Szczęsnego i zdecydował się na strzał z daleka, po którym piłka minęła poprzeczkę bramki Polaka.

Po minucie doliczonego czasu gry turecki sędzia zagwizdał i zarządził przerwę w meczu. Teraz na piłkarzy czeka 15 minut odpoczynku, a potem kolejne 45 minut walki.

Po kwadransie przerwy obie ekipy wróciły na boisko i rozpoczęły drugą połowę. Żaden z trenerów nie zdecydował się na roszady w składach.

W 49. minucie piłkę w pole karne wrzucił Thomas Vermaelen, Olivier Giroud zgrał piłkę do wychodzącego na wolne pole Jack Wilshere, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. 1:0 dla Arsenalu!

W 53. minucie żółtą kartkę za dotknięcie twarzy Estrady obejrzał Olivier Giroud.

W 57. minucie Estrada zdecydował się na strzał z dużej odległości, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego nie stwarzając zagrożenia.

W 63. minucie piękną dwójkową akcją popisali się Podolski i Giroud. Niemiec podał do Girouda, ten przerzucił piłkę nad obrońcami Montpellier, doszedł do niej Podolski i huknął bez zastanowienia. Jourden był bez szans przy tak mocnym strzale. 2:0 dla Arsenalu!

W 69. minucie nastąpiły 2 zmiany w Montpellier. Na boisku pojawili się Martin oraz Herrera, którzy zmienili Cabellę i Charboniera. Na jedną zmianę zdecydował się także Arsene Wenger, który zamienił Oxlade-Chamberlaina na Aarona Ramseya.

W 74. minucie Kanonierzy bliscy byli zdobycia kolejnego gola, jednak strzał Santiego Cazorli udało się wybić Jourdenowi.

W 76. minucie błąd popełnił Laurent Koscielny i musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

W 79. minucie trener Montpellier przeprowadził ostatnią, trzecią zmianę. Za Estradę wszedł Marveaux.

W 80. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem doszedł Giroud, jednak jego strzał trafił wprost w golkipera gości.

3 minuty później żółtą kartkę za faul na Cazorli otrzymał Deplagne.

W 84. minucie podwójną zmianę przeprowadził Arsene Wenger. Z boiska zeszli Cazorla i Giroud, a zameldowali się na nim Gervinho i Coquelin.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i po trzech doliczonych minutach pan Firat Aydinus zakończył spotkanie. Zwycięstwo Arsenalu oraz Schalke oznacza, że obie drużyny awansują do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Z którego miejsca dowiemy się jednak dopiero po ostatniej kolejce.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.11.2012, 00:40

steveaoki, to media okrzyknęły go następcą Fabregasa, a skleiły to z kilku części układanki:
-pozycja śr. pomocnika
-ta sama narodowość
-nie przyszedł nikt inny na AMFa

wyszło to nieudolnie. zamysł Wengera okazał się zupełnie inny i nikt nie ma wątpliwości, że Wenger potrafi wyciągnąć z zawodników to, co najlepsze

GunnerForLife komentarzy: 335522.11.2012, 00:38

Mid

W Lm ma chyba 4 asysty.

shark31 komentarzy: 601322.11.2012, 00:38

steveaoki
Nie Arteta nigdy nie mial byc zastepca Fabsa... niewiem skad to wzioles lol. Od poczatku byl ustawiany jako cofniety srodkowy pomocnik z funkcja dm/b2b.

Dobra, a tak po tych paru miesiącach gry naszych nowych nabytków, jak oceniacie ich? Bo według mnie, bardzo dobrze.

Podolski- 7 bramek i 4 asysty.
Giroud- 8 bramek i 7 asyst.
Cazorla- 4 bramki i 3 asysty.

Do tego Cazorla robi nam całą grę i gdyby nie nieudolność naszych napastników to jego licznik asysty dobił by już do 10.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41222.11.2012, 00:37

W ostatnich meczach Giroud poprawiał dorobek bramkowy. W tym mu sie nie udało, ale zaliczył 2 asysty - W tym sezonie LM ma ich już chyba 6.

waldek_89 komentarzy: 573522.11.2012, 00:34

gra może tak nie powalała, ale widać wracamy na właściwy tor i to mnie cieszy, widać sporo nie dociągnięć z naszej strony a i przeciwnik był słaby.
Miejmy nadzieję że będzie tylko lepiej;)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2722.11.2012, 00:33

Wiadomo, że tacy napastnicy jak Robin, Ibra czy Rooney NA RAZIE są sporo lepsi od Lewego, ale już przykładowo jak widzę, że taki Benzema jest od niego o "parę klas lepszy" to mi się śmiać chce. Lewy to jest już europejski top, czy to się niektórym podoba czy nie, a powinno się podobać, bo to w końcu rodak, ale wiadomo jak to jest z tą polską mentalnością.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.11.2012, 00:33

GunnerForLife, wiem o, co chodzi. Wenger czasami wpuszcza fałszywego skrzydłowego na bok pomocy, żeby zwiększyć jakość klepy w środku

Wilshere grał na skrzydle w Boltonie, Rosicky, Hleb, Nasri kilka lat temu w Arsenalu, aktualnie Ramsey czasami występuje na boku. jak wróci Rosa Wenger pewnie będzie chciał go upchnąć w składzie

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 00:32

pauleta

Hmm geniuszu on w ofensywie rok temu nie prezentował niczego, miał być zastępcą Fabsa, ale całkowicie mu to nie wyszło...Teraz poprzez transfer Songa do Barcy, trener przydzielił mu takie zadanie i w gruncie rzeczy on na pewno jest z takiego obrotu sprawy zadowolony, bo nie wiem czy jakby został na swojej dawnej pozycji to utrzymałby miejsce w podstawowym składzie. Zdrowy Diaby, Jack i teraz Santi mogliby mu to nie umożliwić.

GunnerForLife komentarzy: 335522.11.2012, 00:27

pauleta19

Teoretyzuje, ale chciałbym żeby Wenger obudził w naszym graczach to z czego kiedyś słynęliśmy. Piękna gra i klepa.

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 00:25

Lewy przez to co osiągnął w Niemczech, zasłużył sobie na duży szacunek, byle ogór 4 bramek w LM nie strzeli.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 00:25

jeszcze co do lewego , chodze troche po stronach angielskich i lewy czasami jest brany przez zwyklych angoli kibicow cfc i lfc jako propozycja na napad wiec juz go dostrzegaja troche w topie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.11.2012, 00:24

GFL, wariant nr 1 jeszcze ujdzie, ale dwójka niezbilansowana (za bardzo ofensywnie)

GunnerForLife komentarzy: 335522.11.2012, 00:20

Chciałbym zobaczyć środek typowo ofensywny.

Santi Santi-Rosicky
Diaby-Wilshere Wilshere

veron komentarzy: 459222.11.2012, 00:20

steveaoki>> A.Carroll też jest lepszy :D
A tak na serio to Defoe słaby nie jest przecież, skuteczny, sam potrafi sobie stworzyć sytuację, może trochę mnie poniosło ale dla mnie Lewy to tylko dobry piłkarz, bez rewelki

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 00:20

z tego lewego mialem kiedys polewe ale dzis juz go tak nie ryjcie , bo facet ma 4 gole juz w LM a messi ma 5

dla mnie jesli klopp uwaza go za 5 w europie to az tak bym tego nie ryl , choc dla mnie w top 12 naprawde moze byc

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 00:18

Gra Artety opiera się na podaniach do boku i do tyłu:/

veron komentarzy: 459222.11.2012, 00:17

prawie 6 minutowy skrót naszego meczu, po angielsku

101greatgoals.com/gvideos/arsenal-2-montpellier-0-2/

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 00:17

Defoe lepszy od Lewandowskiego - kogoś chyba poniosło....

GunnerForLife komentarzy: 335522.11.2012, 00:17

Myślę też, że Song miał duży wpływ na naszą grę. Też potrafił klepać na prawdę dobrze. Nie ujmując Artecie, bo to na prawdę dobry pomocnik. Ale on tego nie ma, nie wybeiga na pozycje, nie suzka gry w trójkącie z Santim i Jackiem.

grzybek88 komentarzy: 69222.11.2012, 00:16

a to coś sie zmieniło że w 1/8 możemy wpaść na angielski klub?? zawsze było tak, że w 1/8 nie można jeszcze było...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 00:16

w srode za 2 tyg zapewne barca benfica ale nawet moze byc bo niema ciekawszego meczu no chyba ze ktos woli szachtar juve

veron komentarzy: 459222.11.2012, 00:15

grochal14>>
tylko europejscy napastnicy:
Benzema, C.Ronaldo, Ibrahimovic, Van Persie, Rooney, Di Natale
już na szybko 6 znalazłem bijących go o klasę a lepsi sa też przecież od niego np. Dzeko czy Defoe, nie wspominając już o zagranicznych typu Suarez, Cavani, Tevez, Aguero itp, itd :)

Sakahai komentarzy: 206022.11.2012, 00:13

GunnerForLife Zgadzam się w zupełności, skończyło się granie z klepki na jeden kontakt wraz z odejściem Samira i Cesca oraz utratą formy Chamakha

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 00:12

cholera fajny ten lewy, bvb ale ich wyjscie oznacza ze w srody tylko zolto czarni w tvp

GunnerForLife komentarzy: 335522.11.2012, 00:11

Mimo wszystko, ciekawi mnie dlaczego nie potrafimy grać jak z Ceskiem. Według mnie środek pola mamy dobry i w ogóle. Ale zatraciliśmy ten nasz styl. Teraz strasznie dużo gramy skrzydłami i wrzutki na Oliviera. Nie ma już tego co było jak grał Nasri, Fabregas czy nawet Chamakh ( na początku przygody z arsenalem) Nie ma tej fajnej gry...

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 00:08

Aaa i miło jest oglądać nasz drogi Arsenal, co rok osłabiany - kiedy wyrywają nam największe gwiazdy, a klub ciągle gra w LM i zawsze przechodzi do następnej fazy:)

Barney komentarzy: 2098422.11.2012, 00:07

Z 1 koszyka tylko MU i Barca to dupny wybór reszta do ogrania. W 1/8 juz mozemy wpasc na zespol z eng?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 00:04

veron

to slowa kloppa nie szpaka

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.11.2012, 00:03

No i mamy real w 2 koszyku panowie

Barney komentarzy: 2098422.11.2012, 00:02

Cze ma ktoś moze na PC Hitman Absolution? bo szukam gdzie sa savy i nie mam pojecia?

steveaoki komentarzy: 76622.11.2012, 00:02

Ehh nie oglądałem Arsenalu, oglądałem Dortmund...zaluje strasznie, mecz nudny, Ajax nic nie grał i ciagla podnieta Dortmundem:/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.11.2012, 00:01

Moussa Sow "Both Arsenal and Liverpool had tried to sign me before I ended up in Fenerbahce but I don't have any regrets having done so,"

Haha Wilfred Zaha followed Arsenal on Twitter today, lot saw it and started talking about it then he unfollows them again. Make your mind

Wilshere "We have to step it up. Tonight wasn't good enough, especially the first half. We'll watch the game and work on our weaknesses"

grochal14 komentarzy: 193322.11.2012, 00:00

veron jezeli chodzi o napastnikow z krajow europejskich to moze faktycznie jest , ale jesli o grajacych w Europie to nie ma szans ;)

afckonrad9101 komentarzy: 783421.11.2012, 23:58

Mid
To czysty przypadek, poza tym w Hiszpanii co 2 klub jest mocno zadluzony i rpoblemy finansowe to codziennosc, normalnosc

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.11.2012, 23:57

Jak ktoś dorwie gola Poldiego do ściągnięcia, to niech zarzuci linkiem.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41221.11.2012, 23:56

Tak przy okazji - ostatnio zauważyłem pewną niepokojącą rzecz. Wszystkie kluby, w których wcześniej grał Cazorla, mają problemy finansowe: Villareal spadł do II ligi, więc nie było ich stać na zatrzymanie najlepszych i musieli kogoś sprzedać, Malaga miała długi, i żeby grać w LM musieli zebrać trochę kasy, ostatnio Realowi Oviedo groziło bankructwo. Oby z Arsenalem nic podobnego się nie stało.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141421.11.2012, 23:56

Prawda jest taka, że każdy ma dobry humor i się nabija z komentatorów, a ich poziom był żenujący, albo jeszcze niżej :(

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 221.11.2012, 23:53

Odnośnie komentatora - na migawce widać, że Coquelin szykuje się do wejścia, a komentator na to: